Gry mroczne, gry straszne, gry klimatyczne

+
Gry mroczne, gry straszne, gry klimatyczne

Od moderatora: [size=15pt]Oto wątek poświęcony wszelkim grom z szeroko rozumianej kategorii 'horror' itp[/size]Pomyślałem, że tak spaniała gra jak SH zasługuje na swój własny temat.Dla mnie SH to coś więcej niż gra zwykłe gry nie mają w sobie głębi lub jakiś głębszych przesłań w SH jest inaczej.Za najlepszą cześć cyklu uważam, SH2 ale o tym już pisałem w innym temacie.Jedna rzecz mnie ciągle niepokoi ciągle mam wrażenie, że najnowsza cześć serii Silent Hill Homecoming okaże się wielką klapą.Ciągle nie mogę zrozumieć, czemu panowie z Konami oddali swój flagowy tytuł firmie, która niczym się jak dotąd nie wykazała, ale nie tylko oto chodzi.Patrząc na trailery można odnieś wrażenie, że to Silent Hill The Movie The Game.A o komicznie przestarzałej grafice i śmiesznych potworach to już nawet nie wspomnę.
 
Max.raj napisał
Obawiam się, że moderatorzy mogą nie podzielać twego zania UndecidedO grach dyskutujemy tu:Gry komputerowelub tu:Gry kultowe
To są tematy ogólne a ja chce podyskutować o tej jednej konkretnej serii.Poza tym skoro jest temat o serii Gothic to czemu nie może być tematu o SH.PS. Wkurza mnie jak zwykli użytkownicy bawią się w moderatorów.
 
Yamaha111 said:
Max.raj napisał
Obawiam się, że moderatorzy mogą nie podzielać twego zania UndecidedO grach dyskutujemy tu:Gry komputerowelub tu:Gry kultowe
To są tematy ogólne a ja chce podyskutować o tej jednej konkretnej serii.Poza tym skoro jest temat o serii Gothic to czemu nie może być tematu o SH.PS. Wkurza mnie jak zwykli użytkownicy bawią się w moderatorów.
A mnie jak niektórym się wydaje, że to co oni wymyślą jest ważniejsze i wyjątkowe. O SH możesz spokojnie pogadać w wątkach podanych przez Max.raj'a. Wg. mnie nie ma sensu tworzyć nowego tematu tylko do dyskusji o SH, skoro są tematy, gdzie można to spokojnie robić bez "zaśmiecania" działu. Ale to jest tylko moje zdanie, zobaczymy, co sadzą o tym moderatorzy.
 
Yamaha111 said:
Poza tym skoro jest temat o serii Gothic to czemu nie może być tematu o SH.
WIedźmin i Ghotic to cRPG, a SH raczej (przynajmniej wg. posiadanej przezemnie wiedzy :p) do tego gatunku nie należy. Ghotic ma swój temat warunkowo, ale moderatorzy już niejednokrotnie zamykali tu tematy innych gier tłumacząc, że to forum Wieśka. Dlatego nie wróże temu tematowi zbyt długiego żywota.
PS. Wkurza mnie jak zwykli użytkownicy bawią się w moderatorów.
Polecam Melisanę na uspokojenie.[size=5pt]Jeżeli natomiast tym tekstem chciałeś mi w jakikolwiek sposób ubliżyć, to z równym powodzeniem możesz[/size] :wall:
 
Gothic - Nie wiem dlaczego, ale jakaś to jest jakaś wyjątkowa gra i zasługuje na osobny temat. G1 ma 8 lat i jeszcze mnóstwo osób w nią pyka. G2 też dużo i to jest chyba najlepsza część. A poza tym części coraz więcej... Niedługo 4 wyjdzie
 
Problem w tym, że, o ile tematy tego typu istnieć nie powinny to akurat na ten konkretny nie ma żadnego paragrafu, istnieje już bowiem kilka podobnych i nie zamkniętych topiców. Więc jeśli zostanie zamknięty ten, będą musiały być zamknięte wszystkie bo inaczej będzie to pachniało dyskryminacją użytkowników. Jesli dalej będziemy szli w zaparte w niezamykanie takich tematów to równie dobrze możnaby założyć temat o każdej grze, która powstała - bo jak o Gothicu i WP to czemu np. nie o Fallout 3? Z kolei jeżeli zostaną zamknięte wcześniejsze tematy by móc zamknąć i ten będzie to oznaczało niekonsekwencję władzy wykonawczej co doprowadzi do osłabienia jej autorytetu.Ergo: tak czy tak - będzie do niczego. :teeth:
 
W WP też dyskutujemy o książkach Tolkiena, a w Gothic... podaję cheaty, których w necie nie znajdziesz!
 
A ja wybrałam opcję numer 3 i rozszerzyłam temat o inne opcje.Wilk syty, owca cała... chociaż kolega Aalaron pewnie zaraz powie, że tak też niedobrze ;)Ale póki co jestem górą, muahahaha.A Ty, Czesiu, widzę, że stosujesz ciekawą metodę reklamy... mam nadzieję, że nie jest to Twój znak rozpoznawczy, bo trąci spamem ;>
 
undomiel9 said:
A ja wybrałam opcję numer 3 i rozszerzyłam temat o inne opcje.Wilk syty, owca cała... chociaż kolega Aalaron pewnie zaraz powie, że tak też niedobrze ;)
Nie tylko! Ten temat nie jest tylko o SH, to trzeba zmienić pierwszy post.
undomiel9 said:
A Ty, Czesiu, widzę, że stosujesz ciekawą metodę reklamy... mam nadzieję, że nie jest to Twój znak rozpoznawczy, bo trąci spamem ;>
Pisząc tamten post nie miałem na celu "zareklamowania" się, tylko uzasadnienia istnienia tych dwóch tematów.
 
Może tytuł wątku i mój post na tej samej stronie wystarczą dla celów informacyjnych ;)Ale jeśli nie...*poszła zedytować pierwszy post
 

Vattier

CD PROJEKT RED
Czesio said:
Czesio said:
[PS. Wkurza mnie jak zwykli użytkownicy bawią się w moderatorów.
Czasami zostają moderatorami np. zobacz: Idaho, AlmightyBla, Ifayra, ASEEL, Vatt`ghern, Aen - Byli aktywni na Versusie i forum, jak byli zwykli, to teraz są moderatorami.
Moderatorami jesteśmy tylko tam i tak na dobrą sprawę tylko we własnych działach - nie mamy zamiaru tutaj się wtrącać modom w robotę (choć czasem wyrażamy swoją opinię i jest to tak odbierane... :p nobody's perfect...)Co do mrocznych gier... sądzę, że mmorpg też tu można podać, więc podam (już drugi raz zresztą) Requiem: Bloodymare. Nie ma tam przesady, otoczenie jest często zwykłe (trawa, naturalne kolory, ładne miasta), ale kiedy w grze wybija godzina 23, świat osnuwa tajemnicza mgła, a z najgorszych koszmarów przedostają się na ten świat potwory. Powykrzywiane w najdziwniejszych grymasach twarze ludzkie, uzupełnione zdeformowanym ciałem. Ciekawe zjawisko :)
 

SaLi

Forum veteran
Swojego czasu (pacholęciem będąc ;) ) taką grą wydawał mi się Thief: the dark project...Klimat katakumb, zombie, cienie, nieludzkie odgłosy niesamowita, sugestywna, mocna wciągająca fabuła - muszę przyznać, ze kilka razy grając w nocy zapalałem światło ;)
 
SH w wersji na PSP, mówcie co chcecie, ale wieczorem, gdy jest się samemu w domu, w łóżku, przy zgaszonym świetle gra naprawdę ma "dreszczyk".
 
Zdecydowanie druga część SH jest najlepszym horrorem. Klimat rozwala grającego na drobne kawałki. Fabuła - miód. Warto zagrać, choćby po to, by się przekonać, jak wygląda pełnokrwisty horror.
 
Ja polecam przygodówki , takie jak Necronomicon, Gabriel Knight 3, Zegarmistrz, Black Mirror. Ciekawa była również gra " the suffering" , stale trzyma w napięciu :)
 
The Suffering? To ta, gdzie siedzi się w więzieniu i potwory przypominające śmierci chodzą po korytarzach?A co do tematu, mogę polecić jeszcze Grim Fandango. Mimo że to bardziej mroczna przygodówka niż horror, jest warta wspomnienia.
 
Zgadza się Tvey, właśnie o tego Sufferinga chodzi ;) Twórcy mieli ciekawe pomysły na potworki (szczególnie te ze strzykawkami w plecach)
 
Top Bottom