Gry na konsole

+
Dziękuje również Tobie. Czyli nie będzie problemu jakby coś się stało konsolą (słyszałem, że nie można wymieniać)
 
Jakby coś się zepsuło/padło to masz gwarancję (jak kupujesz ze sklepu), więc w okresie trwania rękojmi nie powinno być problemu z naprawą.

Odnośnie dysku to (raczej) bezproblemowo można go wymienić lub podpiąć zewnętrzny (przez port USB).


P.S. Nie dodałem jeszcze, że Pro ma od pewne czasu opcję supersamplingu, czyli jak grasz w jakiś tytuł na TV z Full HD obraz jest wyświetlany tak jakby był robiony pod 4K (jeśli gra obsługuje tą funkcję) i skalowany do Twojej (niższej rozdzielczości). Pozwala to (w dosyć "brutalny" sposób) wygładzić krawędzie i poprawić do pewnego stopnia jakość wyświetlanego obrazu (zrobić go bardziej wyraźnym i mniej "ząbkowanym" ).
 
Miałem zwykłe PS4 teraz mam Prosiaka i przykładowo w U4 czy HZD czuć różnicę w płynności na korzyść Prosiaka. Dodatkowo Pro ma Boost Mode dzięki któremu gry, które miały problem z utrzymaniem tych stałych 30fps teraz je trzymają, jak choćby AC Unity. Nie wspominając już o dedykowanych łatkach specjalnie dla wersji Pro.
 
Ostatnie i zamykam jadaczkę :x A co jeśli chodzi o nagrywanie gier w konsolach na Youtube? Np. jestem początkujący w tych sprawach i chciałbym sobie odcinek nagrać na kanale (co bym potrzebował i jak to zrobić, czy ktoś mnie poprowadzi? Potrzebny też będzie komputer żeby rzucić na Youtube) . No nie mniej jak to wygląda (tak jestem przygłupem xD)
 
Którą konsolę wybrać, aby się nią nie rozczarować?

Jeżeli masz solidnego peceta i chciałbyś do tego dorzucić konsolę to Xboxa One bym odradzał. Jedynym tytułem na tę konsolę, w który nie zagrasz na PC jest Halo 5. Quantum Break, Forza, Gears of War 4 i parę innych są też dostępne na PC. Plusem konsoli Microsoftu jest możliwość odpalenia wielu gier z dwóch poprzednich konsol tej firmy. Myślę jednak, że jeśli ktoś koniecznie chciałby przejść parę starszych gier to może sobie kupić np. używanego Xboxa 360 za grosze, przejść tych parę tytułów, a potem odsprzedać cały zestaw. Zostają więc Playstation 4 oraz Switch.

Konsola Sony ma mnóstwo świetnych tytułów na wyłączność w tym co najmniej kilka jednych z najlepiej ocenianych gier w historii. Większość dużych produkcji to 'normalne' gry tj. takie w zachodnim stylu - Uncharted, The Last of Us, God of War, niedawny Spider-man i wiele, wiele innych. Plus dla osób nie trawiących japońszczyzny choć takich gier też jest oczywiście sporo, a nuż cię któraś przekona?

Konsola Nintendo to fajna zabawka, bo można na niej grać zarówno na telewizorze jak i przenośnie. Choć pojawia się tam coraz więcej tytułów z innych platform (m. in. Skyrim czy Doom) to jednak Switcha warto kupić przede wszystkim dla gier na wyłączność, pozostałe traktując tylko jako dodatek. Trzeba jednak brać pod uwagę, że większość z nich to 'typowe nintendo' czyli wszelkiej maści Mario, Zeldy, Pokemony, Smash Brosy itd. Jeśli lubisz takie gry to będziesz się dobrze bawił, jeśli nie to raczej nie warto. Konsola jest słabsza od konkurencji więc gry z innych platform będą działały i/lub wyglądały na niej gorzej.

Jako pecetowiec wybrałem konsole Sony (liczba mnoga, bo mam PS3 i PS4) i jestem zadowolony. Wolałbym w te wszystkie exclusive'y grać na komputerze, bo mogłyby wyglądać i działać jeszcze lepiej, a pad nie jest moim pierwszym wyborem jeśli chodzi o sterowanie, ale mówi się trudno. Za dużo dobrych gier by mnie ominęło.

A co jeśli chodzi o nagrywanie gier w konsolach na Youtube?

Playstation 4 ma funkcję share. Naciskasz przycisk na padzie i możesz sobie zapisać screena lub ostatnie 15 minut rozgrywki w formie filmu. Możesz to od razu udostępnić np. na facebooku jeśli masz podpięte konto albo paroma kliknięciami zgrać na pendrive'a. Nie wiem czy One i Switch też mają taką funkcję.
 
Playstation 4 ma funkcję share. Naciskasz przycisk na padzie i możesz sobie zapisać screena lub ostatnie 15 minut rozgrywki w formie filmu.
Już od jakiegoś czasu w konsoli Sony jest również bezpośrednie streamowanie na YouTube lub Twitcha. Łączysz konta z YT lub Twitchem (opcja w konsoli) i możesz nadawać na żywo ile dusza pragnie ;)
 
Last edited:
Dziękuję za wszystkie cenne uwagi wiecie, co mnie powstrzymuje od kupna konsoli? Raz: Niemożność rozwinięcia sprzętu(Jak na PC) Dwa: Ceny gier. A telewizor mam Full HD żadne tam 4K.
 
Ceny gier.

Da się to obejść jeśli:

1) Nie masz ciśnienia żeby grać w nowości na premierę;
2) Nie jesteś typem kolekcjonera, który zbiera gry;

Jeśli poczekasz parę tygodni to pojawią się pierwsze używki, które nierzadko potrafią kosztować o połowę mniej niż nówka. Po ukończeniu gry możesz ją odsprzedać odzyskując znaczną część kasy. Podchodząc do sprawy w ten sposób nagle się okaże, że jedna gra kosztuje cię parę dych.
 
Niemożność rozwinięcia sprzętu(Jak na PC)
A dla mnie to największa przyczyna, dla której wolę grać w gry na konsole :)
Nie muszę się martwić czy w następnym roku moja studnia bez dna (czyt. PC) pociągnie najnowszą grę a wymagania coraz większe z każdym rokiem.

Ceny gier.
Tak jak HuntMocy wspomniał, używki.
Ja mam inną strategię - kupuję nową grę, przechodzę od razu i zazwyczaj wymieniam na inną nową grę z niewielką dopłatą.
Konta PlayStation można także połączyć z jedną zaufaną osobą, dzięki temu jeden kupuje gry z PS Store a obie osoby mają. Dużo moich znajomych tak robi, ja także. Kupujesz co drugą grę i oszczędzasz sporo (raz Ty, raz znajomy). Gry w sklepie kupuję jedynie, gdy mój znajomy nie jest zainteresowany danym tytułem.
 
Może i ja się w końcu
A dla mnie to największa przyczyna, dla której wolę grać w gry na konsole :)
Nie muszę się martwić czy w następnym roku moja studnia bez dna (czyt. PC) pociągnie najnowszą grę a wymagania coraz większe z każdym rokiem.


Tak jak HuntMocy wspomniał, używki.
Ja mam inną strategię - kupuję nową grę, przechodzę od razu i zazwyczaj wymieniam na inną nową grę z niewielką dopłatą.
Konta PlayStation można także połączyć z jedną zaufaną osobą, dzięki temu jeden kupuje gry z PS Store a obie osoby mają. Dużo moich znajomych tak robi, ja także. Kupujesz co drugą grę i oszczędzasz sporo (raz Ty, raz znajomy). Gry w sklepie kupuję jedynie, gdy mój znajomy nie jest zainteresowany danym tytułem.

Może i ja się w końcu przestawię na konsole xD Od dłuższego czasu się zastanawiam nad taką opcją...i jak już to czy PS4 Pro czy najmocniejszą na rynku czyli XBOX ONE X

Ceny gier (PC) z roku na rok są bliżej tych na konsole a i na konsolach wygodniej się gra i to w salonie na kanapie :p Na moim kompie i tak w większości tytułów gram na stałych 30 konsolowych klatkach z tym ze na ultra...zamierzałem sobie kupić GTX 1060 6 gb aby mieć pewność, że więcej klatek będę miał i to w nadchodzących tytułach także na ultra...Ale z odległości telewizor-ja(konsola) vs monitor-ja(pc) nie widzę żadnej różnicy w grafice xD
 
1) Nie masz ciśnienia żeby grać w nowości na premierę;
2) Nie jesteś typem kolekcjonera, który zbiera gry;

Więc tak:

Nie kolekcjonuję gier. Nie gram we wszystko, bo i gry już nie takie i lata już nie te. Nawet na PC gram z rzadka i w niektóre tytuły. Gry na premierę kupuję również niezbyt często jestem graczem, ale nie przede wszystkim graczem a w sprzęcie liczy się dla mnie wydajność, więc raczej PC., Lecz bardzo wiele wyniosłem z tej dyskusji dzięki.
 
Do tego słyszałem, że na PS Store z PS Plus czy jak to się zwie są często promki nawet do 80% na nieco starsze tytuły, prawda to?
 
Możliwe, nie wiem - nie ogarniałem jeszcze, bo na razie mam inne rzeczy na głowie które warunkują (dla mnie prywatnie - takie postanowienie) zakup PS4/Xbone'a/Switch'a ale znajomy coś o promkach które stosunkowo często są mi wspomnał. Jak spełnię warunek to popatrzę którą konsole chce ostatecznie ale PS4 jest najbliżej wygranej.
 
Musisz się dokładnie popytać albo ktoś Ci odpowie jak posiada PS4/ Pro. Muszę popytać w sklepach, jeśli załatwią gry na Xbox 360 wtedy dla mnie jest opłacalna a jeżeli nie to wtedy odpada Xbox a wkracza PS4 :censored::unsure:
 
Do tego słyszałem, że na PS Store z PS Plus czy jak to się zwie są często promki nawet do 80% na nieco starsze tytuły, prawda to?
Tak, na PS Store praktycznie każdego miesiąca są wyprzedaże gier. Kilka różnych jednego miesiąca - wyprzedaże geir, które wyszly jedynie w wersji digital jak i normalnych gier. Często można wychaczyć dobrą grę za groszę (do 50zł).

PS4 Pro czy najmocniejszą na rynku czyli XBOX ONE X
Pomyśl o grach a nie o tym co najsilniejsze bo różnice między tymi konsolami są znikome. A nigdzie nie znajdzisz lepszych single playerów niż te na konsoli Sony.
XBOX ONE X ma natywne 4k powiesz. Co z tego skoro ludzie oko i tak nie widzi 4k a sziedząc z fotelu grając w gry na konsole nie dostrzeżesz różnicy grając czy to na XBox czy PS Pro.
 
Ostatnio w ogóle zauważyłem, że panuje jakiś głupi trend gdzie ludzie myśląc o zakupie konsoli patrzą na to która jest mocniejsza a nie na to co najważniejsze czyli gry. Przecież to one zawsze determinowały wybór konsoli a nie to ile która ma wewnątrz terfalopów. Ten pecetowy "wyścig zbrojeń" coraz bardziej wdziera się do świata konsol zatruwając go coraz bardziej. Jedynie chyba Nintendo pozostaje na to obojętne, żyjąc w swoim świecie.
 
To już zależy od człowieka i co z tego jak będzie miał najmocniejszą konsole np. Koleś kupił konsole Xbox'a X a mu się znudziło ponieważ nie ogarnia pada od tego i gry nie wychodzą na konsolę, ale pad od PS4/Pro jest łatwiejszy xD
 
Są ludzie, którzy grają tylko w Fifę. Inne gry im niepotrzebne, ale graficzka musi być ładna.



Siła reklamy też robi swoje. Czasem ktoś przychodzi do mnie do sklepu i pyta o jakąś grę. Na pytanie 'jaka konsola?' odpowiada np. Xbox One X albo Xbox One S albo Playstation 4 Pro. Jak mówię że te same gry chodzą co na zwykłych wersjach to robi wielkie oczy, bo był przekonany, że kupił sprzęt z przyszłości i nie wiadomo jakie cuda na tym odpali.

To samo z terminem 4K. Większość ludzi chyba nawet nie wie co to znaczy, ale słyszeli na reklamie, że to jest super i też pytają czy im gra odpali w 4K.
 
Top Bottom