Gry na których się wychowaliście

+
Status
Not open for further replies.
Hmm... U mnie zaczęło się od "Prince of Persia" na komputerze brata ciotecznego... Potem było "Age of Empires", "Anno 1602", Simy... Nie wspominam o grach typu "Kangurek Kao" XD
 
Ooo, Empiresów też pamiętam ! Pamiętam te godziny spędzone przy graniu. Tylko że to była dwójka, a nie jedynka, ale cykl ogólnie wspominam bardzo miło.
 
O, teraz mi się przypomniało jeszcze "The Settlers" i "Black&White" ^^A Pajersi (czyli Empires)... No miodzio gra XD
 
Moimi pierwszymi grami jeszcze z przed czasów własnego kompa w domu to był Jazz Jackrabbit u wujka co jeszcze miał takie fajne, duże 5cio calowe dyskietki. ;) Potem był Mortal Kombat 2, gierka genialna. Pamiętam jak u kumpla ciągle w to graliśmy, cały zeszyt zapisany kombinacjami ciosów i fatality dla różnych postaci. Jeszcze wcześniej miałem Commodore 64, ale kompletnie nie pamiętam gier na niego. Jak już miałem kompa w 2 klasie cały uradowany to przede wszystkim grałem w Unreala Tournamenta i Soul Reavera. Teraz mi pozostał tylko sentyment do tych gier :D
 
I gdzie jest Yarpen, Hostile, Wlooczykij?Nigdy nie ma, jak są potrzebni.Problem mam!4 posty wyżej, no :(
 
undomiel9 said:
I gdzie jest Yarpen, Hostile, Wlooczykij?Nigdy nie ma, jak są potrzebni.Problem mam!4 posty wyżej, no :(
A, tak, już śpieszę z pomocą, bardzo zajęty cały tydzień byłem :pJeśli używasz programu tego, co ja, czyli CCS64, to po jego uruchomieniu powinnaś mieć przed oczyma taki widok: Aby zmienić sterowanie, należy wybrać kolejno zakładki na samej górze:" -Options" i "Input..." (lub nacisnąć po prostu Alt+I). Pojawi się coś takiego: Ustaw "Control Port 1" na "Joystick", a "Mode" na "Key-Set 1". Następnie przejdź do "Define Joystick Keyset..." i postawiaj sobie przyciski klawiatury , jak Ci pasuje, np. tak: Teraz można już uruchomić grę. Aby to zrobić, wybierz z zakładek na górze: "File", "Load C64 Files", "Disc Drive" i "Device 8..." (lub naciśnij Alt+8). Następnie odnajdź grę, która cię interesuje, i naciśnij Enter. Jeżeli jest w formacie PRG, to już wsjo OK (będzie fajne kolorowe ładowanie :D), natomiast jeśli jest w formacie C64 lub D64, to wchodzi się do niego jak do mormalnego folderu i trzeba wybrać w nim jedną z dostępnych linijek, wtedy gra powinna się uruchomić. No i to chyba wszystko, mam nadzieję, że dokładnie wszystko wyjaśniłem... ;). Program jest naprawdę skomplikowany, sam nigdy się w nim nie mogę połapać... :p
 
Mrocznafuria said:
Ja zaczynałem od golden axe, alone in the dark 1, another world, prince of Persia :) Stare dobre czasy 8)
Another World to też wybitna gra. Jest starsza ode mnie, a mnie mimo to wciągnęła. Gdyby jakiegoś 30-latka ''zeżarła'', to bym się nie dziwił, bo przypominałaby mu stare czasy.A ja grając zdziwiłem się. Gra starsza ode mnie sieknęła mnie prosto między oczy. Istnieje też remake AW- z lepszą grafiką.
 
Zgadzam się z Tobą, poza grafiką, wszystko stoi na wysokim poziomie :) Szczególnie interesująca jest fabuła z genialnym zakończeniem ( śmierć głównego bohatera)
 
Mrocznafuria said:
Zgadzam się z Tobą, poza grafiką, wszystko stoi na wysokim poziomie :) Szczególnie interesująca jest fabuła z genialnym zakończeniem ( śmierć głównego bohatera)
Slyszales o czym stakim jak
spoiler?
Uzywaj prosze w miare mozliwosci bo wlasnie zepsules mi zabawe...
 
Mrocznafuria said:
Zgadzam się z Tobą, poza grafiką, wszystko stoi na wysokim poziomie :) Szczególnie interesująca jest fabuła z genialnym zakończeniem
( śmierć głównego bohatera)
Gdybym był na miejscu tych, którzy jeszcze nie grali, (są w ogóle tacy?) to bym cię zlinczował.E: Ocenzurowałem.
 
A grał ktoś w to coś ? Podobno już ma status abandonware :) http://www.youtube.com/watch?v=9Srq5NqkhTA.
 
Mike said:
A grał ktoś w to coś ? Podobno już ma status abandonware :) http://www.youtube.com/watch?v=9Srq5NqkhTA.
Blade Runner? Miałem toto kiedyś, leżało na półeczce, ale nigdy tego nie zainstalowałem. Teraz gdzieś się posiało... :p
 
Ja pamiętam dobrze jak grałem w gierki z pegasusa w tym złotą 5. Dizzy , mario , takie zielone ninja. Natomiast jeśli chodzi o gry na pchttp://www.arpegio.pl/staregry.htm - Tutaj znajdziecie klasyki w które kiedyś grałem. Mortal kombat , dave , supaplex i wiele fajnych starych gier
 
Ja miałem to szczęście (i mam ;-)) że mój tato jest informatykiem-programistą i zawsze w domu miałem kompa. Z takich totalnych pixelozii to był bodaj że quake (pamiętam jak przez mgłę grę w której kierowało się samolotami, nazwy ni cholery nie pamiętam), to tyle.
 
Ja przypominam sobie: Age of Empires, część pierwszą oczywiście i genialnego Starcrafta, w którego gram do dziś. Brakuje mi tego klimatu w dzisiejszych grach.
 
Fusman said:
Ja przypominam sobie: Age of Empires
AoE to seria bez wątpienia wielka. Na grach z tej serii się wychowałem. Druga część AoE to jedna z pierwszych gier, w które grałem naprawdę długo i dużo (w sumie sam nie pamiętam, czy pierwsza czy nie, jeszcze wcześniej coś tam pisałem o Need for Speed II chyba, ale pewności nie mam całkowitej, któa gra była pierwszą, w jaką grałem... Coś mi się zdaje, że jednak NfS, więc w takim razie AoE jest drugie), teraz z kolei namiętnie gram w AoE III. Tak wiem, powtarzam się z tym AoE, już pisałem o tym.
Fusman said:
genialnego Starcrafta, w którego gram do dziś.
Z nim wspomnień nie mam niestety. Nie przypominam sobie gry w niego.Hmm, dodać jeszcze mogę HoMM, nie pamiętam które, ale albo 2, albo 3. Naprawdę fajne gierki były.Z zakamarków pamięci wyskrobałem jeszcze Fifę 2000 i 2001. Jedne z ostatnich Fif trzymających poziom. Realizmu toto za dużo nie miało, ale grywalność i owszem.
 
Pierwszą moją grą była strategia turowa Heroes III. Lubiłem też gry takie jak: Gothic, Baldur' s Gate oraz Call of Duty.
 
DobryStartKadry said:
DobryStartKadry said:
Ja przypominam sobie: Age of Empires
AoE to seria bez wątpienia wielka. Na grach z tej serii się wychowałem. Druga część AoE to jedna z pierwszych gier, w które grałem naprawdę długo i dużo (w sumie sam nie pamiętam, czy pierwsza czy nie, jeszcze wcześniej coś tam pisałem o Need for Speed II chyba, ale pewności nie mam całkowitej, któa gra była pierwszą, w jaką grałem... Coś mi się zdaje, że jednak NfS, więc w takim razie AoE jest drugie), teraz z kolei namiętnie gram w AoE III. Tak wiem, powtarzam się z tym AoE, już pisałem o tym.
DobryStartKadry said:
genialnego Starcrafta, w którego gram do dziś.
Z nim wspomnień nie mam niestety. Nie przypominam sobie gry w niego.Hmm, dodać jeszcze mogę HoMM, nie pamiętam które, ale albo 2, albo 3. Naprawdę fajne gierki były.Z zakamarków pamięci wyskrobałem jeszcze Fifę 2000 i 2001. Jedne z ostatnich Fif trzymających poziom. Realizmu toto za dużo nie miało, ale grywalność i owszem.
Oooo tak, druga część AoE - teraz pamiętam; dodatek Age of Kings, czy jakoś tak. Jedna z pierwszych moich gier, aż się łezka w oku kręci
 
Ja zaczynałem od Maria na pegazusa. Pierwsze gry na PCta to był Need for Speed High Stakes, Croc i GTA 2 ;d Najbardziej utkwiła mi w pamięci Contra, to było coś :p
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom