gwarancja dobrej przygody

+
Dobry scenariusz to podstawa, potem możliwość dokonania wyborów. Może najlepiej zacząć od dobrego opowiadania? Ja np bardzo lubię odkrywać różne sekrety - najlepiej jak są trudne do znalezienia i jest ich dużo. Po za tym głębia, głębia i jeszcze raz głębia - ciekawe postacie z bujną przeszłością, masa pobocznych informacji itp. Najlepiej wzorować się na oryginale
 
Musi się czymś wyróżniać spośród innych, żeby zapadł w pamięć na bardzo długo. Nie wiem jakie możliwość ma edytor, ale powinna być dość długa (żeby przynajmniej to jedno popołudnie nam zabrała), ale z drugiej strony nie może być nudna. No i tak ogólnie to wszystko to co napisał Mike. Jeszcze fajnie jakby znalazło się tam coś nowego, jakieś modele albo coś, ale to już chyba wyższa technologia ;).
 
Bardzo dobra, wciągająca fabuła to po pierwsze. Po drugie, strona graficzna czyli np. ciekawe lokacje lub jakieś nowe potwory. No i po trzecie wszystko to ładnie oprawione ;)
 
Wolelibyście, żeby była to jednowątkowa przygoda, czy żeby mod umożliwiał 1) rozwiązanie głównego questa, 2) miał także questy poboczne czy 3) oprócz głównego i pobocznych miał mnóstwo zakamarków i ciekawostek do odkrycia (bonusowych, nie trzeba się tym zajmować, żeby ukończyć przygodę).Myślę, że informacje przydadzą zarówno nam (Ifritowi), jak i wszystkim pozostałym ekipom modującym, więc warto się rozpisywać. W końcu te przygody są dla Was, a nam zależy, żebyście bawili się jak najlepiej.Zachęcam innych tworzących mody do zadawania własnych pytań.
 
PiotrBinkowskiIFRIT said:
Wolelibyście, żeby była to jednowątkowa przygoda, czy żeby mod umożliwiał 1) rozwiązanie głównego questa, 2) miał także questy poboczne czy 3) oprócz głównego i pobocznych miał mnóstwo zakamarków i ciekawostek do odkrycia (bonusowych, nie trzeba się tym zajmować, żeby ukończyć przygodę).Myślę, że informacje przydadzą zarówno nam (Ifritowi), jak i wszystkim pozostałym ekipom modującym, więc warto się rozpisywać. W końcu te przygody są dla Was, a nam zależy, żebyście bawili się jak najlepiej.Zachęcam innych tworzących mody do zadawania własnych pytań.
masa zakamarków i bonusów, to jest to - każdy chciałby odkryć co ukrywa pies Oda nikomu jednak nie było dane, pomyślcie o tym... dbałość o szczegóły - dokładnie odwzorowane charaktery postaci, dobre dialogi byłoby świetnie gdybyście od tego zaczęligłówny quest musi standardowo zaczynać się od "trzęsienia ziemi" a później napięcie musi rosnąć :)Dlaczego nie weźmiecie pod uwagę któregoś z wyróżnionych fan fiction ? Może to: http://www.thewitcher.com//community/en/fanfiction/86,m4.htmlnaprawdę świetna mroczna historia
 
Fabuła jest już kompletna, a jeśli chodzi o zakamarki, podzielam Twoje zdanie, więc mogę zapewnić, że postaram się o to, żeby były jak najciekawsze. Rzeczywiście, teksty fanowskie to kopalnia pomysłów, ale póki co i nam inwencji nie brakuje.
 
A kiedy oglądacie dialogi (w modach nie ma przeciez głosu pod postaciami;]). Wolicie, aby dialog w którym uczestniczycie, nawet nie koniecznie, miał wiele opcji wyboru poprowadzenia rozmowy, ale żebyście czesto mieli możliwośc wyboru następnej kwestii Geralta? Czy może jednak, lepiej jak nie jesteście, aż tak aktywni podczas dialogu (czyt. oglądacie z np. 10 linijek wzajemnej rozmowy między Geraltem, a NPCem) ale za to później macie 5 czy ileś opcji wyboru poprowadzenia dalej rozmowy ?Obie opcje mają wiele plusów i minusów, ale wolę wiedziec co podoba się ogółowi bardziej.
 
Jajca. W większości gier( do ktorych wiedźmin na szczęście nie zalicza się) brakuje dobrego chumoru. A to pozwala sie zrelaksować po długiej walce. Oprócz tego większy poziom trudności, niż w orginale. Co do dialogów, w podstawce była ta pierwsza opcja, więc chyba nie ma sensu tego zmieniać. I wiem, że fabuła już jest, ale żeby nie działo się z w dziczy, jak Cn, a w jakimś mieście/wiosce(ale to moje osobiste odczucia), no i więcej znanych twarzy z sagi.P.S.Kiedy się można spodziewać pierwych przygód??
 
Według mnie podstawą dobrego moda pochłaniającego czas fanów jest rozbudowana fabuła z dużą ilością zadać pobocznych i niekoniecznych do ukończenia gry, także bardzo plusuje u mnie mod, który posiada zadania aktywujące się jedynie w określonych okolicznościach, schemat: - "jeżeli o tej godzinie pójdzie się do ciemnego zaułka to spotka się bandziora, a on coś nam może zlecić, lub nas zabić, albo jeżeli wcześniej wybierzemy taką możliwość w całkiem innym queście, to będziemy mogli wykonać 1 bonusowy, jeżeli drugą możliwość to będziemy mieć dostępny inny quest, a trzecią możliwość nie będziemy mieć nic." Drugą ważną sprawą są ciekawe charaktery bohaterów i npców. Z tym, że milej widziałbym tutaj postaci zrodzone w wyobraźni twórców, niż bohaterów z sagi. Dlaczego? Żeby nie było tak jak w Cenie Neutralności, gdzie strasznie, ale to strasznie mierziło mnie, że bohaterowie mówili zdaniami przeniesionymi z sagi. Jest to bardzo wkurw^^$@. Brzmiało beznadziejnie. A raczej czytało się beznadziejnie. Przenieśli całe linie dialogowe z sagi w całkiem inną fabułę. Do d%@#. Olewactwo twórców dialogów? Nie chciało im się myśleć? Przestrzegam przed popełnieniem tego błędu. Można dla smaczku coś dać, ale z umiarem!Życzę twórcom powodzenia.PS,
Mike said:
masa zakamarków i bonusów, to jest to - każdy chciałby odkryć co ukrywa pies Oda nikomu jednak nie było dane, pomyślcie o tym...
Wiadomo czego pilnował pies Oda. Tam zakopano zwłoki jego pana, którego Odo zabił.
 
Top Bottom