GWENT Homecoming — co czeka GWINTA w przyszłości

+
Fajne comba, by były jakby przed rozgrywką można było wybrać 1 albo 2 karty do zagrywania w jednej turze :D. Leżała/y by sobie obok stołu i czekały w danym momencie na uruchomienie =]. Czyli rzucamy kartę ze stołu następnie z ręki w jednej turze.
 
wojtek1111 - jedyna sensowna propozycja jaka usłyszałem do tej pory jeżeli chodzi o zwiększenie znaczenia rzędów. Jednocześnie pojawia się jeden problem - skomplikowanie:
- Gra staje się bardzo trudna dla nowych graczy. Również dla wielu starych. Efekt jest taki, że mamy raczej niszową karciankę.
- Karty wymagają bardzo długich opisów - a to jeszcze bardziej utrudnia zrozumienie gry i tego jak funkcjonuja poszczególne karty.

Pomijam tu kwestie balansu i fakt, że np. umiejętność przeładowania w łucznikach u scoia jest bezużyteczna albo dawanie pancerza jednostkom w pierwszym rzędzie znacząco faworyzuje frakcję KP.

Pomysł jak dla mnie ciekawy, jednocześnie mimo wszystko uważam, że lepsza jest po prostu zwinność. Jest znacznie łatwiejsza do zbalansowania.
 
Wikli;n10891821 said:
wojtek1111 Jednocześnie pojawia się jeden problem - skomplikowanie:
- Gra staje się bardzo trudna dla nowych graczy. Również dla wielu starych. Efekt jest taki, że mamy raczej niszową karciankę.
Tu się z Tobą zgodzę, bardzo trudno stworzyć coś na kształt, z mnóstwem opcji, grywalnej, a jednocześnie jasnej i łatwej do opanowania dla graczy gry karciano-strategicznej. Rzeczywiście to mogłoby podpaść w niszowy projekt, tak jak grywałem w ciwilizację4 w rozgrywkach rankingowych, a nas, graczy z Polski nie było więcej niż 30-40 w czasach szczytu. Mimo wszystko pozostawałbym przy tym by urozmaicić znaczenie rzędów, i wprowadzić dodatkowe cechy z nimi związane dla wprowadzanych jednostek. A i tak wszystko pozostaje w rękach marketingu: "czy i jak to się sprzeda". Poczekamy zobaczymy.
 
GWINT DLA CZTERECH GRACZY.

W temacie przyszłości Gwinta mamy dla fanów ciekawą propozycję. Nasza koncepcja zakłada, bazując na dotychczasowej wersji, stworzenie Trybu Gry dla Czterech Graczy. Wyniki prac możecie sprawdzić na YouTube na kanale Gwint Dla Czterech Graczy oraz pod linkiem youtube.com/watch?v=-V-HqOKmHzs

Niniejszy projekt powstał także, aby zainteresować rzeszę fanów Gwinta i podjąć dyskusję nad możliwościami nowego rozwiązania. Uważamy, że nic tak nie spotęguję wrażeń z gry w Gwinta jak dołączenie dwóch dodatkowych graczy do rozgrywki, co w znaczny sposób zwiększy możliwe kombinacje gry, ciekawe zagrania, niekonwencjonalne strategie i więcej akcji. Myślimy, że taki tryb ma większą szansę na sukces niż obecny tryb Areny.

Projekt został zgłoszony do CD Projekt Red.
 
RAZOR844;n10895541 said:
GWINT DLA CZTERECH GRACZY.

Wypadało by założyć nowy temat do tej propozycji, bo zniknie w natłoku postów nie związanych z tematem.


RAZOR844;n10895541 said:
Myślimy, że taki tryb ma większą szansę na sukces niż obecny tryb Areny.

Propozycja bardzo ciekawa. Całkowicie odcinam się od tego czy wykonalna dla CDPR itp. (to już ich problem :) ) Ja osobiście bym chętnie coś takiego w Gwincie zobaczył, osobny ranking drużynowy. Być może było by to nowe pole do popisu dla CDPR na którym ciężko znaleźć konkurencje na rynku karcianym.
 
Jakby ktoś pytał, kiedy będzie następny weekend premium, to przed premierą homecoming, nie będzie. Info twich. Burza.
 
Chyba Twitter.
Mocno się boję tego Homecomingu. Przede wszystkim tego, że wszystko to, co zostanie zmienione, nie będzie przetestowane przez graczy. Trochę to dziwne: "Testujecie grę od dwóch lat? To fajnie. Tu macie zupełnie coś innego z tą różnicą, że tu już nie zmieniamy nic". Czas zleci raczej szybko ale czego się spodziewać na końcu tego okresu, aż strach się bać.
 
Ale też nie ma mowy o tym, że będzie. Ostatnio jak dali graczom PTR, to praktycznie nic to nie zmieniło. Otworzyli go chyba na niecałe 24 godziny nawet...
 
Wikli;n10918571 said:
Ale też nie ma mowy o tym, że będzie. Ostatnio jak dali graczom PTR, to praktycznie nic to nie zmieniło. Otworzyli go chyba na niecałe 24 godziny nawet...

Będzie, była mowa na reddit w odpowiedziach dotyczących homecoming, tuż przed premierą ma być.
 
Nie martwcie się, będzie PTR! Planujemy testy zarówno na zamkniętych jak i otwartych serwerach testowych.
 

ghs

Forum veteran
W mojej ocenie nie ma szans aby Gwint był grywalny na ekranach 5-calowych. Będzie jak z kaflami w windows. M$ stracił masę czasu, zasobów i reputacji aby pożenić dwa interfejsy: desktop i mobile. A teraz wygasili segment mobile.
 
ghs Tylko, że na komórkach już jest podróba Gwinta, która jest grywalna. Gwint w obecnej formie byłby grywalny na telefonach, tylko trzeba by było go odpowiednio dostosować.
 
Top Bottom