GWENT Homecoming — co czeka GWINTA w przyszłości

+
Jak dla mnie OGROMNY ZADÓW! (Cholerny piątek 13go)

Najbardziej czekałem na ogłoszenie Wojny Krwi i co się okazuję premiera dopiero pod koniec roku...ehhhh, poważnie? Kampania była zapowiadana na Grudzień 2017 i dostało jej się aż prawie roczny poślizg? Tyle to dostają wielkie gry AAA jak Red Dead Redemption czy coś podobnego. Choć gram od pierwszego dnia zamkniętej bety to jestem na tyle zniesmaczony tą informacją, że chyba dam sobie spokój z gwintem na te pół roku, do czasu aż wyjdzie kampania.
 
I teraz na co oni wkładają swoją pracę i siły? Na testowanie 1 rzędu, 2 rzędów, zmiany mechaniki kart, zmiany całej gry... nie dziwię się że tyle z tym problemów.

Najgorsze jest to że większe zmiany będą oznaczały jeszcze większy bałagan, kolejne hotfixy. I kolejne zastanawianie się czy zrobiliśmy dobrze czy nie pójść w innym kierunku.

No ile można?

Jakaś masakra, to będą kolejne zmiany, na naszych oczach jest tworzona gra, tyle że oni się zapętlili i tworzą ją ciągle od początku. Ciągłe wypluwanie pomysłów, testowanie nowych mechaniki, nowego wyglądu...
Ile można grać w nowego Gwinta? Zamiast na głupotach mogliby się skupić na zrobieniu podstawy mechaniki gry i ją dopracować, stworzyć bazową ilość punktów dla każdej z rodzajów kart, określić co ma się w jakiej kolejności odpalać, max punktów z kombinacji kart. I tyle...

A oni zmiana mechaniki gry, tworzenie gry od podstaw, jej wyglądy, kierunku, podstaw, kampanii i innych pierdół robią na raz... bez sensu.
Mam wrażenie że ciągle tkwią w bałaganie którego nie umieją posprzątać. I to chyba w kadrach coś jest nie tak, za dużo zmian jest przepuszczanych.
I zamiast solidnych podstaw do rozbudowy gry mamy to co jest.

 
MrCloudancer;n10810081 said:
Wykaz zmian jest tak duży i obszerny, że może to być tak remedium, jak i gwoździem do trumny. Miejmy nadzieję że mają poważny plan a nie improwizują w biegu. Jeszcze niech zrobią grę 16+ i oddadzą nam BPP i będzie sztos :D

Jak zrobią grę +16, z wszelkimi elementami jakie się z tym wiążą, to i na beczki można będzie wydać trochę grosza, w ramach wdzięczności.
 
Świetne informacje. Jedynie sceptyczny jestem co do usnięcia rzędów oblężniczych. Jeśli już na tablety i smartfony ma być wprowadzone i z tym związany kłopot z wizją, można po prostu zmodyfikować to wtedy tak iż za pomocą klawisza coś a'la tabulator na pcetowej klawiaturze zmieniać podgląd stołu swojego lub przeciwnika.
 
@CDPR Mam nadzieję, że będzie otwarty PTR dla tych zmian bo jeżeli chcecie uformować ostateczny kształt gry na zamkniętym PTR z ograniczoną liczbą osób to naprawdę gratuluję podejścia. W takim wypadku już można założyć, że po tych 6 miesiącach będzie potrzebne kilka kolejnych na balansowanie.
 
Ok ja dowiedziałem się tylko tyle że obecnie prawie nie gram w tą gre z nudów (3 sezony dokładnie tego samego) i przez kolejne 6 miesięcy czeka mnie tylko jedna zmiana w mecie... ja naprawdę lubię tą gre ale to trochę za duża "stagnacja"

Ogólnie obietnice spoko o ile uda się dotrzymać słowa jedynie opcja gdzie karty były by różne dla areny i gier normalnych mi się nie podoba. Natomiast nad dwoma rzędami tylko myślą a widząc reakcje graczy prawdopodobnie z tego zrezygnują sama zmiana w sumie była by dla mnie akceptowalna choć szczerze mówiąc obecny podział na trzy mi się bardziej podoba (a przynajmniej tak mi się wydaje bez testowania dwóch rzędów)
 
AnarkyPL;n10811221 said:
Od kiedy w HS są dwa rzędy? o_O Jest przecież po jednym dla każdego gracza. To nie to samo, co dwa rzędy dla każdego z graczy, a to rozwiązanie testują Redzi. Mi tam osobiście podoba się pomysł z dwoma rzędami, ale wymagałby on przerobienia wielu kart i jest dosyć drastyczną zmianą kłócącą się z "powrotem do korzeni". Zobaczymy co wymyślą, niech testują różne rozwiązania. Aby gra była lepsza i ciekawsza.

Szczerze to posiłkowałem się tym co dzisiaj ktoś w tym wątku napisał ale źle to zinterpretowałem, w hs nie grałem nawet ;P W każdym razie im mniej rzędów tym większe podobieństwo :)
 
WOW Dobre zmiany, 6 miesięcy szybko zleci, dalej będę klepał dniówki w Gwinta i na starcie Homecoming pewnie z miejsca będzie mnie stać na całą kolekcję premium a może i nawet dodatkowo niepremium hehee
 
Ja bym raczej proponował "Marsgoing" albo "rakieta 5000". Czemu wy to nazywacie "homecoming"? Generalnie czeka nas rewolucja jakiej jeszcze nie było i przerobienie wszystkiego. Jednak nie na żadną dotychczasową modłę, tylko po prostu od nowa. Nikt tych zmian wirtualnie nie oceni, ale nazwa jest delikatnie mówiąc myląca.
 
Jak dla mnie "powrót do korzeni" to powinno być przede wszystkim oparcie się na Gwincie z Wiedźmina 3 (który gracze pokochali i dlatego apelowali o stworzenie oddzielnej gry), który powinien być bazą do dalszego rozwoju. Pomysł ograniczenia rzędów do dwóch nie jest powrotem do korzeni, tylko wywróceniem gry do góry nogami, spłyceniem rozgrywki i zmniejszeniem dostępnych taktyk.
I nie, w Gwincie grafika ani animacje nie są najważniejsze (inaczej ludzie nie zagrywaliby się w Gwinta planszowego czy też tego z W3). Najważniejsza jest grywalność.
Pozostałe zmiany wydają się w porządku. Jeśli warstwa graficzna stanie się bardziej mroczna i wiedźmińska, to na pewno będzie to zaletą, ale żeby nie odbyło się to kosztem grywalności.
Trochę się również obawiam, że po takich głębokich zmianach parę miesięcy do zakończenia bety to znowu będzie zbyt mało, wyjdą kolejne problemy i premiera znowu się opóźni...
 
balrog0081;n10812401 said:
Jak dla mnie "powrót do korzeni" to powinno być przede wszystkim oparcie się na Gwincie z Wiedźmina 3 (który gracze pokochali i dlatego apelowali o stworzenie oddzielnej gry), który powinien być bazą do dalszego rozwoju. Pomysł ograniczenia rzędów do dwóch nie jest powrotem do korzeni, tylko wywróceniem gry do góry nogami, spłyceniem rozgrywki i zmniejszeniem dostępnych taktyk.

I nie, w Gwincie grafika ani animacje nie są najważniejsze (inaczej ludzie nie zagrywaliby się w Gwinta planszowego czy też tego z W3). Najważniejsza jest grywalność.
Pozostałe zmiany wydają się w porządku. Jeśli warstwa graficzna stanie się bardziej mroczna i wiedźmińska, to na pewno będzie to zaletą, ale żeby nie odbyło się to kosztem grywalności.
Trochę się również obawiam, że po takich głębokich zmianach parę miesięcy do zakończenia bety to znowu będzie zbyt mało, wyjdą kolejne problemy i premiera znowu się opóźni...
Świetnie to ująłeś. Ja osobiście spodziewałem się premiery kampanii w okolicach połowy roku więc dzisiejszy komunikat na pewno nie jest dla mnie pozytywny. Poza tym jak wspomniałem za mało konkretów a za dużo masła maślanego i to niekoniecznie nastrającego optymistycznie bo takich listów już trochę było i dla mnie ta forma komunikacji powoli zaczyna się wyczerpywać a już na pewno zaufanie graczy po nich nie wzrasta :) Pora przejść do rzeczy czerwoni a nie tylko się kajać ;)

Pierwsze "sprawdzam" już we wtorek!

P.S. Jeszcze jedna uwaga. Czyżby rzeczywiście teraz było tak fatalnie na serwerach i w statystykach (poniżej oczekiwań), żeby trzeba było "rozpalać na nowo ochotę do gry"?
 
Last edited:
Ha, okazuje się, że ten mityczny roadmap to... kolejny list otwarty!

Nie chce mi się nawet tutaj więcej wylewać łez. Straszny zawód po tym info. Wygląda to tak, jakby od wprowadzenia 10 nowych kart ekipa deweloperska miała urlop, a pracowali jedynie graficy i animatorzy (by uzupełnić zaległe karty premium).

 

Guest 4136390

Guest
MaRIB1;n10812871 said:
Dam ci odpowiedź do punktu 3. Ścieżka (...)GOG Galaxy\Games\Gwent Skopiuj gwent.exe na pulpit jako skrót i możesz odpalać bez GoGgalaxy =]. Od zawsze było dostępne.

Ja też nie wiedziałem, że jest taka możliwość. Zawsze wyłączam GOG jak włączę grę bo drażni mnie to, że mam coś bezużytecznego na pasku zadań. Sprawdziłem i działa, dzięki.

Naszła mnie też myśl co by było gdyby jednak powstały 2 rzędy i pogoda będzie działać na jakąś część danego rzędu. Przykładowo jeśli zostanie ograniczenie wynoszące 9 kart na rząd to zagrożenie będzie można rzucić od prawej strony rzędu lub od lewej strony i będzie powiedzmy obejmować 4 jednostki. Ciekawe jak coś takie mogłoby wyglądać? Myśleliście kiedyś o czymś podobnym, bo jeszcze nie spotkałem się z taką myślą. Lubie się zastanawiać co by było gdyby, jak sądzicie gracze, mogłoby się to sprawdzić?
 
Last edited by a moderator:
no tak oczekiwanie kolejnych 6 miesiecy na nowe karty, granie w kolko z tymi samymi 4,5 dekami, mimo ze juz sie wkradla 2-miesieczna stagnacja... brzmi jak by to powiedziec delikatnie nie rzucajac miesem...malo zachecajaco ...
 
"W połowie kwietnia odbędzie się Weekend Beczek Premium, więc na razie wstrzymajcie się z ich otwieraniem!" Znowu kolejne kłamstwo... Ale skoro dla redów połowa kwietnia to 21 dzień to się nie dziwię.
 
PanSzarata;n10813251 said:
Ciekawe jak coś takie mogłoby wyglądać? Myśleliście kiedyś o czymś podobnym, bo jeszcze nie spotkałem się z taką myślą. Lubie się zastanawiać co by było gdyby, jak sądzicie gracze, mogłoby się to sprawdzić?

W pierwszym punkcie napisali, że "Ponadto, decyzja o zagraniu karty na przedni lub tylny rząd zawsze wiązałaby się z innym zestawem korzyści", więc trochę dziwne to będzie, wybór miedzy tylko dwoma rzędami, szkoda, że takich bonusów wcześniej nie dali urozmaiciło by jeszcze bardziej rozgrywkę =].

Karty będą miały pewnie taką wielkość 50% większe jeśli ręka zostanie bez zmian i na pewno poszerzą się boki by zmieścić tą szerokość:




Jeszcze można dodać przybliżenie na karty przeciwnika i swoje tak jak ma to być w artifact, na swój rząd i na przeciwnika. Czyli zagrywam kartę, to przybliżenie na swoją część stołu, karta ma wybrać cel przełącza się na połówkę przeciwnika. Chcemy widzieć wszystko przełączamy się na widok standardowy widok z góry. I wszyscy są zadowoleni.
 
Last edited:
maciek0081;n10808271 said:
Hmm to jest ta zapowiedziana i oczekiwana od 2 tygodni roadmapa? Troszkę szczerze mówiąc się zawiodłem

Nie Ty jeden. Mało konkretów, sami nie wiedzą do końca co chcą robić. Wygląda jak wydana na siłę, żeby znów nie przekładać terminów.

filo9011;n10809191 said:
Zapewne zmniejszenie ilości rzędów ma służyć temu, aby Gwinta łatwiej można było przenieść na urządzenia mobilne (Hearthstone ma 2 rzędy + mniej kart w rzędzie dzięki czemu da się w to grać na fonie). Dlatego właśnie nie uznaję tego za wadę.

Obczaj grę Runewards: Strategy Card Game - każdy z graczy ma po 3 rzędy i wszystko działa świetnie. Gra jest dostępna tylko na urządzenia mobilne.

Jednak oceniaj tylko komfort używania, a nie samą grę, bo ona jest kiepska :D

Pozwolę jeszcze sobie na komentarz odnośnie pomysłów:

1. Dyskutowałem już na pomysł przywrócenia znaczenia rzędów w innym temacie. Dla mnie sytuacja jest prosta - albo jednostki są przypisane do rzędów, albo zwinne. Zabawa w półśrodki w stylu "jeżeli jednostka zostanie rzucona do konkretnego rzędu to dostaje wzmocnienie, czy też dodatkową umiejętność" to błąd. To jest pozorny wybór, i tak zawsze będzie wrzucana jednostka do przypisanego rzędu. Poza tym jak dla mnie w rozgrywce zwinność jest zdecydowanie dobrą zmianą - można grać wokół igni, rozdarcia i wielu innych kart. Dlatego ingerencja będzie osłabieniem warstwy taktycznej.
2. Nowa plansza - 2 rzędy to słaby pomysł. Musiałyby zostać całkowicie przebudowane karty takie jak rozdarcie, gradobicie, igni, zatrudy miód. Zbyt dużo zmian. Nie warto tego robić.
3. Coinflip - super, że nad nim pracują i testują różne rozwiązania.
4. Zmiany w postępie gracza - dobry samouczek jest jak najbardziej potrzebny. Co do reszty zmian, to raczej chodzi pewnie o balans, żeby zbieranie całej kolekcji nie było tak banalne (gra musi na siebie w końcu zarabiać). Ważne, żeby nie wpaść ze skrajności w skrajność.
5. Ograniczenie create - ogólnie pomysł mi się podoba, zwłaszcza jeżeli chodzi o brązowe karty.
6. Powrót do korzeni - ten podpunkt tak naprawdę zawiera zero konkretów.
7. Nowy wygląd - obecny mi odpowiada, ale poprzedni jeżeli chodzi o dobór koloró faktycznie był lepszy.
8. Wojna Krwi - ja na tę kampanię nie czekam z niecierpliwością, jendak i tak opóźnienie roczne to bardzo duża obsuwa.

Podsumowując - jak dla mnie nie jest to wielki "Powrót do korzeni", czy też "HomeComing". Spodziewałem się jakichś mocnych informacji, natomiast ogólny wydźwięk jest "nie wiemy jeszcze sami w którą stronę to ma zmierzać. Potrzebujemy więcej testów".

Jak dla mnie potrzbne jest otwarcie na te 6 miesięcy serwerów PTR. Tam testujemy wszystkie zmiany - przypisywanie do rzędów, ograniczenie planszy na dwa rzędy, różne sposoby naprawy coina. W przeciwnym wypadku może się okazać, że za 6 miesięcy otrzymamy grę zupełnie inną, jednak w niekoniecznie lepszym stanie.

 




Aby zachować 3 rzędy można też wykorzystać nakładanie się kart w karciankach to normalne, a efekty pogodowe będą widoczne po polówkach, wytrzymałość będzie widoczna przez obramowanie całej karty albo na jej górze, a przy najechaniu myszką na jej połówkę będzie się wysuwać na wierzch, albo widok z lewej lub na środku ekranu całej karty, tak jak obecnie jest po prawej stronie. Karty są większe o 50%, a rozgrywka jest nie zmieniona.


 
Last edited:
Top Bottom