GWENT Homecoming — co czeka GWINTA w przyszłości

+
:)..kurcze. Chciałem sobie sprawdzić aktualne info dotyczące zapowiedzianej zmiany, a tu widzę, że będzie jednak spora obsuwa. Nie ma zupełnie żadnych informacji dotyczących przyszłej wersji gry?
 
To jest tak proste ze aż żałosne, jak się nic nie ma to się nic nie pokazuje logika 10/10 to fakt, szkoda tylko ze gracze przez to cierpią można było narzekać na dominacje szpiegów bo się wiedziało ze będą zamiany w przeciągu 2-3 miechów można było narzekać na brouvera bo wiadomo było ze będą zmiany w przeciągu 2-3 miechów, teraz można... nie sry nic nie można bo zmian nie ma fakt braku info o Hc to jedno ( dowodzi to ze HC nie istnieje sry ale może udowodnicie ze to istnieje pokażcie choćby SS przerobionej karty jakis nowy art karty czy choćby jak wygląda to 2 liniowe pole walki bo narazie to jedyne to jest pewne w 100% to to Ze HC to jeden wielki przekręt ) ale brak zmian przez tak długi okres czasu uśmierca gra możecie twierdzić ze jest inaczej ale sry tak jest brak zmian zabija.
 
Prosiliście nas o cierpliwość i zaufanie, my was za to prosiliśmy o informowanie nas. Jak możecie więc czegokolwiek od nas wymagać?

W kwietniu wyszedł pomysł na Homecoming. Quod homines tot sententiae, ale wielu z nas wciąż czeka mimo, iż jesteśmy w mniejszości. Wielu zwykłych graczy, wielu streamerów, w końcu nawet casterów, odwróciło się od Gwinta, a i w świecie karcianek coraz więcej ludzi zaczyna kłaść to i owo na projekt. My jednak stoimy dzielnie, trzymamy kciuki, niektórzy otwierają portfele, spijając z klawiatur pracowników CDPRed każdą chociażby wzmiankę o Homecoming. W końcu dostaliśmy konkret: zaczniemy was informować 'w lipcu... w połowie lipca... w drugiej połowie lipca... na Openie...' i co? Siusiak wielki i szelki. Nie dostaliśmy nic poza informacją że, uwaga uwaga, nie chcemy wam pokazywać tego co mamy bo obrazki się nie ruszają. Że co, przepraszam? Czekamy od trzech miesięcy, każde jedno zdanie nosimy na barkach, wycinamy sobie na czołach jako proroctwo powrotu naszej gry, a nie dostajemy nic bo obrazki się nie ruszają? Bo nie jest to aż tak ładne, jak byście chcieli? Kochani Redzi, hype opada. Dzisiaj czat zakrzyczał "Gwint żyje, 33 tysiące ludzi ogląda". No tak, tyle że w ciągu dnia ta liczba nie przekracza dwóch tysięcy ludzi. Nie wiem jak inni ale ja bym wolał usłyszeć nawet dwa, trzy zdania, zawierające nowe informacje, zamiast tego 10-minutowego filmu. Wyszło jak wyszło, teraz więc pytamy: Kiedy? Kiedy dostaniemy nowe informacje?
 

ghs

Forum veteran
w obecnym patchu jak widać wciąż jest jeszcze potencjał rozwojowy bo ludziska na "openy" przynoszą sabbathy, sihile, nekromancję i sporo innych ciekawostek więc imho nie ma paniki że patch już się znudził :). niech ten homecoming będzie nawet na grudzień lub marzec przyszłego roku. ważne aby potem gra była na dekady, taki brydż wśród karcianek a nie do wygaszenia po pół roku bo społeczność cisnęła na HC w październiku. prosta piłka, gra będzie jak będzie :) to na razie beta więc nie ma co się przejmować prorokami wieszczącymi martwicę gwinta jak tenże gwint jeszcze nie wyszedł z bety... najwięcej krzyczą ci którzy nie wydali złamanego grosza na rozwój.

P.S. dajcie preorder tego dodatku TB, jakieś parę tysięcy limitowanej serii z czymś eleganckim w zestawie, bo ci co utrzymują grę nie mają już na co kasy wydawać po 2 latach. wszystko już mamy co było w grze do zdobycia :)
 
Last edited:
Według mnie to bardzo dziwne. Informacja poszła, że na openie znajdzie się miejsce na prezentację 10 minutowego filmu, który jest aktualnie (2 tygodnie przed openem) gotowy. Nagle, 2 dni przed openem informacja, że film nie zostanie pokazany. I dziś, Paweł apeluje żebyśmy uzbroili się w cierpliwość, bo CDPR chce nam pokazać wersję nie statyczną, a trójwymiarową, taką która wymiata. I tutaj tego nie rozumiem, zapowiedź, że film gotów, a nagle 2 dni przed prezentacją, zmiana o 100%, że to nie jest to co ma być i kolejne przeprosiny i prośby o cierpliwość. Dlaczego te dziwne tłumaczenia, że CDPR chce pokazać więcej, więc nic nie pokaże, to zniechęca. Chyba większość chociaż chciałaby polizać loda przez szybkę i zobaczyć choć te projekty, 2d arty cokolwiek. A tu marchewka dalej matja przed nosem i mamy ciągnąć wózek niepewności jak długo tego nikt nie wie. Lubię, a nawet kocham gwinta, ale ta polityka marketingowa firmy kuleje. To chyba klątwa Gauntera od czasu grudniowego midwintera.
 
Jak o Midwinterze mowa, to grudniowy event z polowaniem na Feniksa już prezentował spadek formy, a od tego czasu, zero nowych rzeczy, nie licząc pojedynków frakcji, które wymagają w sumie minimum nakładu sił na ich przeprowadzenie. Olano walentynki, liczyłem więc, że słusznie, bo powinni taką tematykę zorganizować w Noc Kupały. Ale nie, nic nowego nie będzie bo Homecoming. Nikt o niego nie prosił, ale z uwagi na to, wszelka inna aktywność jest zawieszona. A wystarczyło tylko dodawać nową zawartość do już istniejącego Gwinta, który przecież działa bardzo dobrze.
 
Homecoming News Coming Soon!
We’ve been quiet for quite some time and I know everyone is expecting some information regarding project Homecoming. We promised that we’ll be showing something after E3 and we will, we just need a bit more time. The team is working really hard to deliver a new and improved version of GWENT...
  • Burza46
  • Temat
  • Czerwiec 22, 2018 <--- zobaczie date, Przypadek ? Chyba nie... =] Minął dokładnie miesiąc.
  • Odpowiedzi: 58
  • Forum: NEWS
 
Katarzyna Redesiuk, była przez 4 miesiące tylko kierownikiem projektu i już nie jest https://pl.linkedin.com/in/... . Czyli w miesiąc po liście Homecoming została zamieniona. I jest teraz tak jak była kierownikiem Artytyscznym. Nowy kierownik projektu znowu mogł pozmieniać, już budowaną przez Katarzyna Redesiuk wizje gry. Szkoda, że tak po cichu teraz załatwiane, a wtedy szumnie, coś im tam nie idzie widać z wizją gry.
 
Od połowy lipca miały być informacje co dwa tygodnie. Czekamy więc na pierwszy przeciek i kolejne co dwa tygodnie, tylko niewiem czy się wyrobicie przed premierą...
 
OK, Jestem wstanie zrozumieć wiele rzeczy. To że potrzebują czasu, to że muszą dopracować wiele rzeczy oraz to że nie chcą pokazywać tego 10-minutowego filmu, ale nie jestem w stanie zrozumieć tego że CDPR konsekwentnie budował napięcie aby pokazać coś z Homecomingu na dzisiejszym openie. W takim razie po co był ten Hype. Ok Paweł powiedział że przepraszają itd. Ale nie jestem w stanie pojąć tego że nawet nie dostaliśmy jednego screenshota. Jestem przekonany że ludzie byli by zadowolenie z czegokolwiek, nawet z jednej karty która została zmieniona czy jakiejś innej rzeczy. No nic pozostaje czekać dalej aż coś ujawnią i mam nadzieje że w lipcu/sierpniu coś od nich dostaniemy. Bardzo kibicuje gwintowi i mam nadzieje że gdy już nadejdzie Homecoming a nadejdzie na pewne, prędzej czy później ale na 100% nadejdzie tego jestem pewien. Jedyne czego się obawiam to fakt że wiele ludzi zraziło się do gwinta a dzisiejsza informacja o tym że nic nie zobaczymy jeszcze bardziej może zrazić ludzi na dobre. A jak wiadomo jak się raz kogoś zrazi to ciężko później przekonać go do tego aby np wrócił do gwinta. Mam nadzieje że gdy skończy się projekt Homecoming to naprawdę będzie on wymiatał to jak zapowiedział to Paweł Burza. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość, wiadomo że wiele ludzi straciło już tą cierpliwość do redów, ale ja dalej czekam i mam nadzieję że za ten długi okres oczekiwania zostanie mi i całej reszcie graczy wynagrodzony.
 
Właściwie poza złą komunikacją, to nie będę się już o nic więcej przyczepiał. Myślę, ze zmiany będą ogromne i drastyczne, więc takie coś wymaga sporych nakładów pracy i czasu. Ale dzięki temu, mam nadzieję, gra będzie długowieczna (jak te wszystkie HSy) i spójniejsza (obecnie jest chociażby sporo martwych kart, które miały być częścią jakiś archetypów, które nigdy nie powstały, np. budulec, takie coś akceptowalne jest jedynie w becie).
Dynamika / taktyka / klimat - jak dla mnie do tego powinni dążyć. Rozgrywka na 2 rzędach będzie prawdopodobnie mniej chaotyczna, pozycjonowanie nabierze jeszcze większego znaczenia. Potyczki powinny przebiegać w miarę szybko, animacje interakcji być płynne (pamiętacie pierwotną wersję RNR i meteoryty spadające pół roku?). Kluczowe do przyciągnięcia starych graczy będzie maksymalne usunięcie RNG i powrót do planowania swoich zagrań w przód a także zniwelowanie przewagi jaką daje Coinflip. Margines błędu powinien być jeszcze mniejszy a powerplaye ograniczone. Jeśli to prawda, że przykładowo bohaterów będzie się dało wyposażyć w przedmioty to gra nabierze dodatkowej głębi. Gwint prawdopodobnie przestanie być cukierkowy i dostanie oprawę graficzną pasującą do kart (stoły, interface). Będzie go to odróżniało od pozostałych tytułów.

Z luźnych przemyśleń to ciekawe, czy przykładowo dostaniemy trójwymiarowe stoły, np. w trybie areny - nocna plansza i płonąca świeca. Mogłoby to być fajne. Poza tym zastanawia mnie, czy skoro usunięty zostanie jeden rząd, to czy pozostałe dwa rzędy nie zostaną podzielone na pół, tworząc 4 pola, Wtedy byłby front i tył, lewa i prawa flanka. Oddziaływanie pogody czy rozkazów oraz przemieszczanie jednostek pozostawiam już wyobraźni :)
 
A ja trochę rozumiem czemu nie chcą pokazać tylko "czegoś". Z tego co pamiętam, za każdym razem jak prezentowali jakieś zmiany, to był płacz. Chyba nigdy nic dobrego z takich małych przecieków nie wychodziło. Zawsze gracze płakali że "ta karta to już na pewno pogrzebie gwinta" " frakcja X OP" itd... itp....Od czasu pokazania czegoś, do wprowadzenia zmian, to zawsze był czas płaczu.

No ale też nie bardzo rozumiem strategię komunikacyjną. Skoro byli w stanie wyznaczać termin na ten open, to chyba większość tego co chcieli zrobić jest już przygotowana, nie wiem czemu nie ma jakichś konkretów....choć z drugiej strony, jeśli nigdy się tych terminów nie dotrzymuje to może lepiej w ogóle o nich nie mówić. Może w ogóle lepiej się nie komunikować?:)
 
Muszę przyznać, że jestem tym wszystkim zawiedziony & rozgoryczony.

Fakt, już wcześniej Paweł Burza na twiterze Nas uprzedził, że jednak nic Nam nie pokaże. Jednak hype został już wcześniej na tyle "zbudowany" (głownie przez samego Pawła), że gdzieś z tyłu głowy zakołatała mi myśl "nieeee, no to przecież nie jest możliwe.... pewnie nas tylko teraz redzi trollują... ". I niestety wyszło jak wyszło. Szkoda. Głupio mi się przyznać, ale kolejny raz uległem pięknym obietnicom CDPR. Ot, takie obiecanki cacanki, a głupiemu...

Postawmy sprawę jasno: póki co, to w temacie HC - w ujęciu marketingowym / community - Redzi raczej leżą na deskach.
I co ciekawe, sami się wepchnęli na ten ring z HC + jeszcze teraz metodycznie się nokautują informacjami wypuszczanymi "na zewnątrz"... Przykro mi to wszystko pisać bo szczerze im kibicuję i życzę jak najlepiej Gwintowi.

Efektem tego całego zamieszania związanego z hołmkomingiem jest to, że zaczynam na chłodno podchodzić do wszelkich rewelacji typu: co się zmieni, jak się zmieni i kiedy zostanie to pokazane.

>>>>> HOMECOMING?! <<<<<

yeah-sure-whatever-lszo8i.jpg


Pzdr!
:cautious:
 
Ja zawsze staram się być optymistą i z nadzieją patrzę na Homecoming ale ostatnio CDPR zachowuje się dziwnie... Moim zdaniem powinni właśnie wyemitować ten film, jaki by on nie był, żeby pokazać w jakim kierunku chociaż zmierzają, nawet jeżeli funkcje czy rozwiązania z tego filmu miałyby się nie znaleźć w finalnej wersji. Przez brak jakichkolwiek informacji tworzą się teorie spiskowe. Z drugiej strony jestem w stanie sobie wyobrazić, że brak filmu o HC na Open spowodowany był jakąś drobną pomyłką w przepływie informacji (CDPR to jednak duża firma i komunikacja pomiędzy działami nie zawsze jest perfekcyjna...). Strasznie jest mi żal Pawła Burzy, który tak naprawdę nie wiele ma wpływu na to co tam się dzieje, a musi się za każdym razem tłumaczyć. Widać było w jego wypowiedzi emocje - zresztą sam pisał na Twitterze, że walczył ze sobą żeby się nie popłakać na wizji. Jak dla mnie to szef projektu powinien się tłumaczyć, wystąpić, powinniśmy go w końcu poznać i to on powinien prowadzić coś w rodzaju Dev Diary bo to on za ten projekt odpowiada. Dalej trzymam mocno kciuki za Gwinta, ale gdzieś w coś w głowie każe mi nastawić się jednak na obsuwę HC. Projekt jest naprawdę ambitny, tworzona jest całkowicie nowa gra a tworzą ją jednak tylko ludzie, nie maszyny. Obym się mylił ale tak przynajmniej nie będę rozczarowany, a jeżeli się jednak wyrobią do października to będę miło zaskoczony :)
 
Szczerze powiem, że czekałem na te informacje, ale jakoś mnie ich brak nie ruszył dogłębnie. Przypomniało mi się, gdy w przeszłości CDPR przy W3 miał podobny problem - deklaracje dat premiery i potem przekładanie, a z tych całych obsuwek powstała świetna gra. Także liczę, że historia wciąż jeszcze lubi się powtarzać.
 
@Majron Szef projektu to chyba zmienia się co chwilę ostatnio. Także nie dosyć, że musi to wszystko ogarnąć, to jeszcze naprawiać błędy poprzedników a terminy gonią :p Burzy też mi strasznie żal, zajebisty gość, musi wziąć wdech i wydech i wyluzować, my wiemy, że odwala świetną robotę. Właściwie dzięki niemu jedynie jeszcze się społeczność Gwinta trzyma kupy.
 
Top Bottom