Gwent Master a obecna sytuacja Gwenta

+

smixa

Forum regular
jak każdy wie Gwent okazał się failem a jego ostatni major patch jeden z wielu w ostatnich 3 latach? zmieniający koncepcje gry o 180 stopni Graveyard Coming tfuuuu Homoecoming postawił kropkę nad I Wszystko byłoby wyjaśnione co do ,,przyszłości,, tego projektu gdyby nie jeden aspekt jakim jest dodatek w postaci rushed e-sport

tutaj mam zagwozdkę co z ,,prosami,, gwenta,którzy trzymają slota na światowe finały a ogłosili odejście na konkurencyjne tytuły to samo z farbowanymi lisami pracującymi podczas turniejów jako casterzy i ekspert panel oni również odeszli od Gwenta

czy CDPR zamierza zatrudnic randomowe osoby z ulicy aby grali za graczy,którzy trzymają slota na nadchodzące turnieje tak jak wzieli randomowe osoby z ulicy do dev temu
czy CDPR zamierza finansowo wesprzeć graczy,którzy odeszli z gwenta i płacić im ekstra za sam udział na nadchodzacych przystankach gwent master tak jak finsowo wspierali sponsored stremerów by grali w ich grę ?
 

Lexor

Forum veteran
jak każdy wie Gwent okazał się failem a jego ostatni major patch jeden z wielu w ostatnich 3 latach? zmieniający koncepcje gry o 180 stopni Graveyard Coming tfuuuu Homoecoming postawił kropkę nad I

"Każdy wie"? Ja i paru moich znajomych dopiero zaczęło grać i każdemu z nas Gwint się podoba.

czy CDPR zamierza zatrudnic randomowe osoby z ulicy aby grali za graczy,którzy trzymają slota na nadchodzące turnieje tak jak wzieli randomowe osoby z ulicy do dev temu

Tak, już zatrudnił. Mnie.

A na serio - każda gra po zmianach potrzebuje czasu, żeby się ponownie zbalansować. Tym razem zmiany były duże, więc i czas się może wydłużyć, więc "przestańmy narzekać" i po prostu poczekajmy. To nie my tracimy ewentualne pieniądze tylko CDPR.
 
(...)
czy CDPR zamierza zatrudnic randomowe osoby z ulicy aby grali za graczy,którzy trzymają slota na nadchodzące turnieje tak jak wzieli randomowe osoby z ulicy do dev temu
czy CDPR zamierza finansowo wesprzeć graczy,którzy odeszli z gwenta i płacić im ekstra za sam udział na nadchodzacych przystankach gwent master tak jak finsowo wspierali sponsored stremerów by grali w ich grę ?
Kurcze, gdzie jest takie info? Gdzie prowadzą nabór? Pykam sobie w Gwinta w wolnym czasie może troszkę dorobię?
hahahahahahahah:ROFLMAO: Dla nie kumatych;)
 
Od razu uprzedzam, żeby nie wdawać się w niepotrzebne polemiki z autorem tematu. To jest troll, który raz na kilka miesięcy wypisuje takie dyrdymały, tworząc głupie tematy. Także proszę sobie zapamiętać nick i nie karmić ;)
 

ghs

Forum veteran
jak każdy wie Gwent okazał się failem ...

na szczęście, jak każdy mógł dziś obejrzeć na twitch.tv, artifact okazał się jeszcze większym failem, więc za 2-3 tygodnie będzie już można zaobserwować trend spadkowy na artifact'cie a wzrostowy na gwincie.

a tak na marginesie to największym failem okazał się Twój post.
 

Lexor

Forum veteran
na szczęście, jak każdy mógł dziś obejrzeć na twitch.tv, artifact okazał się jeszcze większym failem

A można poprosić o jakieś szczegóły co się stało?
Sam nie grałem w Artifact, ale słyszałem, że tam się ponoć "ważni streamerzy Gwinta z przed HC" poprzenosili.
 

ghs

Forum veteran
A można poprosić o jakieś szczegóły co się stało?
Sam nie grałem w Artifact, ale słyszałem, że tam się ponoć "ważni streamerzy Gwinta z przed HC" poprzenosili.

to subiektywna opinia ale nie tylko moja. artifact to kolejna karcianka dla koreańskich dzieci z oczojeb*ą animacją uniemożliwiającą koncentrację. ta gra to nie konkurent dla gwinta, a że streamerzy gwinta tam się przenieśli, to może nawet i dobrze, będą nowi z nowymi pomysłami...
 

Lexor

Forum veteran
to subiektywna opinia ale nie tylko moja. artifact to kolejna karcianka dla koreańskich dzieci z oczojeb*ną animacją uniemożliwiającą koncentrację. gra to nie konkurent dla gwinta, a że streamerzy gwinta tam się przenieśli, to może nawet i dobrze, będą nowi z nowymi pomysłami...

Tak, widziałem parę rozgrywek Artifact i podzielam Twoją opinię - Gwint jest zdecydowanie przyjaźniejszy dla moich oczu.
Natomiast jeszcze nie napisałeś na czym konkretnie polegał ów dzisiejszy fail na twitchu.
Można prosić o jakiegoś linka? Czy też zostało to już skasowane?
 
Gwint potrzebuje streamerów, którzy są oddani marce takich jak np. Kondzio czy Ojciec Dwójki dzieci. Można ich lubić, można ich nie lubić ale prawda jest taka, że tego typu stremer jest najlepszy bo można zawsze na niego liczyć. Jeśli coś miałbym doradzić to właśnie orientacja na takich youtuberów, którzy z dnia na dzień nie polecą sobie do konkurencji oferującej więcej kaski bo trzyma go przy tych projektach coś więcej niż tylko mamona.
 

ghs

Forum veteran
Natomiast jeszcze nie napisałeś na czym konkretnie polegał ów dzisiejszy fail na twitchu.

polegał na tym samym co fail na gwincie o którym pisał autor tematu :) czyli taki fail-yeti. zareagowałem bo po prostu nie trawię takich gości od antyreklamy.

generalnie artifact słabo się nadaje do streamowania, za duże zamieszanie na boardach i za długie czasy interakcji pomiędzy graczami. równie to porywające jak korespondencyjne warcaby. tylko duża kasa będzie w stanie utrzymać tam streamerów i graczy.
 
Last edited:
Problemem z Artifct w tego co słyszałem jest ekonomia. Sam gdy dowiedziałem się, że będzie to karcianka TCG, to obawiałem się, że będzie trzeba sporo w nią zainwestować oprócz ceny początkowej. Jednak ostatnio widziałem film omawiający ekonomię, to będzie to typowa gra Pay2Win (chyba, że coś zmienią, bo podobno polała się masa hejtu). Według mnie Artifaact może być jedną z najbardziej przehajpowanych gier.
 
Jeśli coś miałbym doradzić to właśnie orientacja na takich youtuberów, którzy z dnia na dzień nie polecą sobie do konkurencji oferującej więcej kaski bo trzyma go przy tych projektach coś więcej niż tylko mamona.

Zgadzam się, ja lubię grać w gry które mi sie podobają - jakoś nie widzę siebie grającego w coś "dla kasy", jeśli nie sprawiałoby mi przyjemności.

polegał na tym samym co fail na gwincie o którym pisał autor tematu :) czyli taki fail-yeti.

Ech, "nie siedzę w temacie" więc niestety nie zrozumiałem Twojego wyjaśnienia. :(
Post automatically merged:

ostatnio widziałem film omawiający ekonomię, to będzie to typowa gra Pay2Win

No ok, to już rozumiem. Ja zdecydowanie wolę podejście CDPR - w zasadzie nie ma wymogu wkładu finansowego od gracza, aby on mógł zacząć grać na poziomie "w miarę ok" (doświadczam tego na sobie, zacząłem przecież grać nie tak dawno). Realne pieniądze w Gwincie wydaje się głównie na kosmetykę.
 
Last edited:
No ok, to już rozumiem. Ja zdecydowanie wolę podejście CDPR - w zasadzie nic nie wymagają od gracza, żeby on mógł zacząć grać na poziomie "w miarę ok" (doświadczam tego na sobie, zacząłem przecież grać nie tak dawno). Realne pieniądze w Gwincie wydaje się głównie na kosmetykę.

Artifact ma być grą TCG więc to właściwie wszystko zmienia. Według mnie to co może działać w świecie rzeczywistym, w wirtualnym już nie musi i stworzenie karcianki TCG online będzie bardzo trudne. Ale mogę się mylić, bo z karcianek dłuższą przygodę miałem tylko z Gwintem :D

Problemem z Artifactem, jest to, że nie ma ŻADNEJ możliwości, żeby zdobywać karty/zasoby bez wydawania pieniędzy. Jak chcesz się rozwijać to musisz płacić. Na szczęście jest możliwość rozgrywania pojedynków za darmo (oczywiście z takich rozgrywek nic się nie dostaje) :D

Jeżeli do tego doda się system TCG (można kupić dowolną kartę, która jest dostępna na rynku za realne pieniądze), to mamy piekne Pay2Win, bo jak masz hajs to pierwszego dnia możesz kupić wszystkie potrzebne karty, a jak nie masz - to nic się nie zdobędziesz.
 
Według mnie to co może działać w świecie rzeczywistym, w wirtualnym już nie musi i stworzenie karcianki TCG online będzie bardzo trudne. Ale mogę się mylić, bo z karcianek dłuższą przygodę miałem tylko z Gwintem :D

Nie jest trudne, ale wiem o co chodzi. "Trading" to jeden z powodów dlaczego przestałem grać w karcianki papierowe. Teraz faktycznie może i posiadana przeze mnie kolekcja kart jest trochę warta (szczególnie kart MTG) ale z powodów sentymentalnych pewnie się ich nigdy nie pozbędę więc trudno tu mówić o "zysku", a bardziej mówię o stratach jakie poniosłem w przeszłości. ;)
 
na szczęście, jak każdy mógł dziś obejrzeć na twitch.tv, artifact okazał się jeszcze większym failem, więc za 2-3 tygodnie będzie już można zaobserwować trend spadkowy na artifact'cie a wzrostowy na gwincie.

a tak na marginesie to największym failem okazał się Twój post.
a co się stało ?
Post automatically merged:

Nie jest trudne, ale wiem o co chodzi. "Trading" to jeden z powodów dlaczego przestałem grać w karcianki papierowe. Teraz faktycznie może i posiadana przeze mnie kolekcja kart jest trochę warta (szczególnie kart MTG) ale z powodów sentymentalnych pewnie się ich nigdy nie pozbędę więc trudno tu mówić o "zysku", a bardziej mówię o stratach jakie poniosłem w przeszłości. ;)
Będzie można przenieść karty do gry, ma być taka możliwość
 
Będzie można przenieść karty do gry, ma być taka możliwość

Że niby w MTG? Ja już do MTG nie wrócę z różnych powodów, w tym właśnie finansowych. Po prostu nie widzę sensu wydawania kasy na coś co zmienia się "dość szybko" i wymaga kolejnych nakładów by być "w mecie". Kiedyś to może było i fajne ale teraz "już z tego wyrosłem". ;)
 
Że niby w MTG? Ja już do MTG nie wrócę z różnych powodów, w tym właśnie finansowych. Po prostu nie widzę sensu wydawania kasy na coś co zmienia się "dość szybko" i wymaga kolejnych nakładów by być "w mecie". Kiedyś to może było i fajne ale teraz "już z tego wyrosłem". ;)

Sory rory, ale jakie sprawy finansowe w MTG? Gram od 2 tygodni dostałem kilkanaście darmowych decków (coś około 500 kart), kilkadziesiąt boosterów z kartami + kilkadziesiąt możliwości (redeem) stworzenia jakich chcę kart kart. Nie wydałem ani grosza. O czy Ty mówisz?

4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
 
Last edited:
MtG:A
Że niby w MTG? Ja już do MTG nie wrócę z różnych powodów, w tym właśnie finansowych. Po prostu nie widzę sensu wydawania kasy na coś co zmienia się "dość szybko" i wymaga kolejnych nakładów by być "w mecie". Kiedyś to może było i fajne ale teraz "już z tego wyrosłem". ;)
Tak w MtG:A, ale jeszcze nie wprowadzili tego systemu, ale planują. Jeżeli masz jakieś karty z kolekcji wprowadzisz je do gry, ale na jakiej zasadzie ma to działać to nie wiem :D, wtedy każdy by sobie pożyczał karty i skanował :D
Post automatically merged:

Sory rory, ale jakie sprawy finansowe w MTG? Gram od 2 tygodni dostałem kilkanaście darmowych decków (coś około 500 kart), kilkadziesiąt boosterów z kartami + kilkadziesiąt możliwości (redeem) stworzenia jakich chcę kart kart. Nie wydałem ani grosza. O czy Ty mówisz?
Dokładnie MtG;A jest jest za gwintem w łatwości zbierania paczek, dobry system dali ;]

ps: Jak będzie można znajomych dodawać to dałbyś mnie :D. I co wciągnęła cię ? :D Ja mam fajna talię na wampiry i leczenie jednorożcem i cmentarz artefakt ;]
 
Sory rory, ale jakie sprawy finansowe w MTG? Gram od 2 tygodni dostałem kilkanaście darmowych decków (coś około 500 kart), kilkadziesiąt boosterów z kartami + kilkadziesiąt możliwości (redeem) stworzenia jakich chcę kart kart. Nie wydałem ani grosza. O czy Ty mówisz?

Pisałem o papierowym MTG, nie o cyfrowym, tam kart nikt za darmo nie rozdaje.
 
Pisałem o papierowym MTG, nie o cyfrowym, tam kart nikt za darmo nie rozdaje.
Dla mnie to nie straszne. Mam sporą kolekcję 4tej edycji z połowy lat 90tych :)
Post automatically merged:

Haha no @MaRIB1 jak zawsze ruszałem w czerowno czarny deck lub czysto czarny to tu mam zielono-czerwoną talię opartą na grzybach i kilkoma uderzeniami w gracza za 16+ dmg :D
 
Top Bottom