Gwent Master a obecna sytuacja Gwenta

+
Dla mnie to nie straszne. Mam sporą kolekcję 4tej edycji z połowy lat 90tych :)

Ja mam karty jeszcze z bety, skończyłem grać w okolicach 2000 roku, chyba na edycji Prophecy?
Potem zabrakło czasu na granie, więc przestałem kupować.

Jedyny MTG, w który czasem sobie gram to komputerowy od Microprose, nowych nie ruszam, bo nie używam Steama.
 
Ze zbieraniem fizycznych kart dotarłem do Ice Age i może jednej czy dwóch edycji później których już nawet nie pamiętam. Generalnie im później tym karty faktycznie stawały się często przekombinowane co też Wizards szybko banowało. A, że się wzbogaciła na boosterach i paczkach startowych to inna sprawa :)
 
Na forum nie ma miejsca na obrażanie kogokolwiek. Kolejne posty w tym tonie będą usuwane, a ich autorzy poniosą konskwencje przewidziane regulaminem.
na szczęście, jak każdy mógł dziś obejrzeć na twitch.tv, artifact okazał się jeszcze większym failem, więc za 2-3 tygodnie będzie już można zaobserwować trend spadkowy na artifact'cie a wzrostowy na gwincie.

TOP5 przez 24h według oglądalności na twiczu Hearstone zmiażdżony a co jest śmieszniejsze tą widownie nakręca garstka osób z closed bety ,,the chosen one,,którzy grali w nią podczas NDA przez ostatnie 1-1,5 roku i jako jedyni posiadali i dalej posiadaja dostęp do gry a dokładnie wąska grupa graczy z 2x gier Doty Herstone zwykły szary gracz nawet jakby chciał to nie ma fizycznej możliwości dostępu do Artifacta open beta startuje 28 więc dzien 0 nawet jeszcze się nie rozpoczął a ty juz widzisz Artefakta na twiczu na samym dole obok gwenta tibi z 100 widzami XD

duże rybki z Hearstone Dotki sami wykręcają po +10tys widzów SingSing Kripp DogDog i tego bedzie dużoooooo więcej i co najważniejsze,nie trzeba sie poniżac i płacic tym strimerą za sponsored gejmpley aby stucznie promowali grę XD


aby znalezc koksów z Gwenta wiecie na liście strimerów trzeba 30min scrollowac myszkę dopiero wtedy znajdzie się jakiś lifecochow mogwaiow freddybabes crokezy petrify etc... z 10-100 widzami 4Head oni zostaną pożarci i przemieleni prosy gwenta tą beda pierwsi,którzy odpadna wykrusza się wiecie zaczna zaraz bitching na Artefacta

PS.
i perełeczka świeżynka drama queen atenntion wchore nikt inny jaki no-nejmik z gwenta Merchant juz zaczyna robić syf i odstawiać swój balet XD miesiąc temu ogłosił powstanie swojego projektu ,,ArtifactSharks,, skupiającego kumpli z Gwenta
https://www.reddit.com/r/Artifact/comments/9j2x7q i już wczoraj atencjusz drama queen zaczyna bitchowac na Artefakta ogłasza,że kończy z Artfektem za duzo RNG a miesiąc temu przychlast szukał poklasku na redicie z swoim projektem najlepsze kometarze reditów co do tej fake osoby i bitching toksyka
https://www.reddit.com/r/Artifact/comments/9y7cyr ,,If you know Merchant... This is more like a win for Artifact,,
,,I played and watched Gwent for 2years and i know him, he is just a salt mine. Btw mark this name in your Black List too: JJPasak ,,
,,Same here. He would also get a boner for dramas. If someone even hinted some drama in his chat he would jump on it asap. I remember him mocking AliasV on his stream alleging she puts a fake persona when streaming and now he calls her on her show for mtg. He also had a beef with swim apparently according to swim. All in all very cynical for my taste. ,, wowowo frajerek i toksyk z gwenta nawet ,,znęcał,, się nad jakąs stremerką koleżankom z jego pozal się boże podcastów! z Magic Gathering WTFFFFFFF sapał i kozaczył do Swima na wojennej scieżce był 4Head a widok dramy i tym bardziej z jego udziałem powoduje u niego wzówd i multipliej erekcje :p jak to piszą ludzie,którzy mieli z nim niestety styczność

tak jak pisałem i tak będzie gracze Gwenta to będą pierwsi,którzy odejdą z Artfeacta zwyczajnei za wysoki poziom zbyt duży commpetition lvl skill-cap aby jakis freedyBabes mogł cos tam sobie pograć już na starcie Merczancik leci :D a pamiętajmy miesiąc temu wyszedł z inicjatywą na leeditqach skupiającą graczy Gwenta w Artefakcie XD ja będę sobie siedział obesrwował i analizował poczynianai gości z Gwenta oczywiście nie będa im nabijał viewersów na stremach obecnie ogładam duże rybki ale z pewnością odwiedze ich za 1-3 miesiące jak przyjdzie załamanie łzy będa ciekły po policzkach a na kamerce na stremie takiego mogwaia pojawi się zwątpienie rozczarowania zniechęcenie to jest jak w banku mówię wam i jedna rzecz mnie smieszy każdy retrie gracz Gwenta zachwalał i zachwycał się Gwentem ponad niebiosa punktując w tej grze jej najwiekszy plus brak RNG albo jego minimalny aspekt przecież Artfeact to 100% RNG fiesta jak Herstone helllooo Mogwai Lifecoach FredyBabbes skąd nagła zmiana poglądów o 180 stopni ? RNG w Herstone beeeeee RNG od Valve mniammmmm
 
Last edited:
Największą bekę mam z tych co to wieszczyli, że po odejściu od Gwinta, Swim straci widownię. Pierwszy stream z Artifacta na swoim kanale i już miał >3000 widzów :)

Oczywiście Artifact to TCG i każdy kto na niego czekał, wiedział z czym to się wiąże. Nie jest to bezpośrednia konkurencja dla Gwinta, ale odpływ znanych graczy i streamerów na pewno zaboli.

Gwint zaprzepaścił swoją szansę. 2 lata w bagnie produkcyjnym, wiecznie niezbalansowane karty, grzebanie w mechanice, brak regularnych, cotygodniowych turniejów, imprez "promocyjno-kanapowych" na twitchu ze znanymi twarzami, utopione mnóstwo kasy i czasu w singlową Wojnę Krwi z najbardziej imbecylnym AI ever, 4-krotna zmiana kierownika produkcji!!! O Gwincie można napisać podręcznik "czego nie należy robić, jeśli zależy ci na szybkim wydaniu gry".

Teraz szansa dla Valve. Zobaczymy czy popełni tyle błędów co CDP. Wczoraj już popełnili jeden, nie dając free draftów, ale już wieczorem musieli się z tego wycofać.
 
Gwint zaprzepaścił swoją szansę. 2 lata w bagnie produkcyjnym, wiecznie niezbalansowane karty, grzebanie w mechanice, brak regularnych, cotygodniowych turniejów, imprez "promocyjno-kanapowych" na twitchu ze znanymi twarzami, utopione mnóstwo kasy i czasu w singlową Wojnę Krwi z najbardziej imbecylnym AI ever, 4-krotna zmiana kierownika produkcji!!! O Gwincie można napisać podręcznik "czego nie należy robić, jeśli zależy ci na szybkim wydaniu gry".

+++

cały długotrwały ponad 2,5 letni? proces devolopingu rodzenia w bólach i męczarniach Gwenta można porównać do budowy domu gdzie jedna ekipa już kładzie ściany działowe poddasze po czym przychodzi nastepna i nastepna i jeszcze inna ekipa i każe wszystko burzyć co zrobili poprzednicy łacznie z samymi fundamentami a wszystko nadzoruję niezbyt rozgarnięty kierownik z niezbyt zdolnymi inżynierami architekami oni też zostają kilkukrotnie zmienieni na jeszcze gorszych od poprzedników przez ostatnei 2,5 roku budowania domu :p


nie wiem czy to fejk czy prawda ale przez ostatnie 6 miesięcy cały dev team gwenta został odelegowany do klepania tej debilnej standalone wersji singleplayer Thronebreaker robienia ussles contentu what nobody care and give shit jak zresztą donoszą media branżowe Weży Krwi okazały się failem finansowym komercyjnym a przy samym gwencie przez te 6 miechów pracowały D-W-I-E O-S-O-B-Y ! takie komentarze czytałem na reedit wiec nie wiem czy to true i confirmed w 100% info raczej troling jakiegoś reditka

ale jak to prawda to normalnie jakiegoś oskara gazele biznesu prośiłbym o przyznanie obecnemu Game Director Gwenta panu Mateuszowi Tomaszkiewiczowi za podjęcie i wdrożenie w zycie takiej decyzji

modlę się i mam nadzieje,że proces produkcyjny Cyberpunk wygląda kompletnie inaczej za wszystkie najważniejsze decyzje odpowiadają osoby inteligętne stąpające twardo po ziemi z głowa na karku z jasną i przejrzystą wizją planem tego jak ta gra ma wyglądac od pierwszych szkiców na papierze aż po utrzymanie statusu gold i tego trzymają się w 100%
 
Last edited:
Największą bekę mam z tych co to wieszczyli, że po odejściu od Gwinta, Swim straci widownię. Pierwszy stream z Artifacta na swoim kanale i już miał >3000 widzów

Zerknijmy na statystyki Swima z Twitcha:

https://twitchtracker.com/swimstrim

Nie wyglądają jakoś ponadprzeciętnie. Miał jeden większy stream z Artifacta, jednak jeżeli przyjrzymy się historii to z Gwinta miał sporo większe.

Na YouTubie też gorsze statystyki.

To czy była to dobra decyzja dla jego kariery okaże się z czasem.

nie wiem czy to fejk czy prawda ale przez ostatnie 6 miesięcy cały dev team gwenta został odelegowany do klepania tej debilnej standalone wersji singleplayer Thronebreaker robienia ussles contentu what nobody care and give shit jak zresztą donoszą media branżowe Weży Krwi okazały się failem finansowym komercyjnym a przy samym gwencie przez te 6 miechów pracowały D-W-I-E O-S-O-B-Y ! takie komentarze czytałem na reedit wiec nie wiem czy to true i confirmed w 100% info

Wątpię, brzmi to absurdalnie.

Co prawda nie mam pojęcia jak wyglądał proces tworzenia Gwinta, jednak informacja o dwóch osobach brzmi niedorzecznie.
 
Wątpię, brzmi to absurdalnie.

Co prawda nie mam pojęcia jak wyglądał proces tworzenia Gwinta, jednak informacja o dwóch osobach brzmi niedorzecznie.
To jest tak głupie, iż dziwię się że ktokolwiek jest w stanie w to uwierzyć a wszystko to przez przeinaczenie wypowiedzi Burzy, który mówił o tym, że konkretnie za design kart odpowiedzialne są 2 osoby.
 
nie wiem czy to fejk czy prawda ale przez ostatnie 6 miesięcy cały dev team gwenta został odelegowany do klepania tej debilnej standalone wersji singleplayer Thronebreaker robienia ussles contentu what nobody care and give shit jak zresztą donoszą media branżowe Weży Krwi okazały się failem finansowym komercyjnym a przy samym gwencie przez te 6 miechów pracowały D-W-I-E O-S-O-B-Y ! takie komentarze czytałem na reedit wiec nie wiem czy to true i confirmed w 100% info raczej troling jakiegoś reditka

przetłumaczy ktoś na polski? ;)
 
Dobrze, że on jest dwujęzyczny jeszcze, a weź takiego 6 języcznego rozszyfruj :D.
 
:D Nie można pograć w artifact nie płacąc ? :D Jedynie z botami :DDD. Nawet granie tam jest płatne z innymi ludźmi, jak sam sobie turnieju nie zrobisz 0_o.
 
@MaRIB1 nie siej dezinformacji. Są zarówno opcje Social jak i Casual - w obu przypadkach można grać constructed i drafty zarówno z botami, znajomymi jak i innymi graczami za free, oczywiście bez jakichkolwiek nagród. Valve chciało usunąć free drafty, ale wczoraj wieczorem się zreflektowali i przywrócili tę funkcję, bo reddit płonął z wściekłości.
 
@MaRIB1 nie siej dezinformacji. Są zarówno opcje Social jak i Casual - w obu przypadkach można grać constructed i drafty zarówno z botami, znajomymi jak i innymi graczami za free, oczywiście bez jakichkolwiek nagród. Valve chciało usunąć free drafty, ale wczoraj wieczorem się zreflektowali i przywrócili tę funkcję, bo reddit płonął z wściekłości.
Film jest opublikowany 2 dnie temu, ale po co mam grać ? Zbierać karty by co robić ? Nie ma żadnego rankingu ?
 
Film jest opublikowany 2 dnie temu

Tak, przez gościa, który nawet nie ma dostępu do bety i posługuje się starym FAQ od Valve.

ale po co mam grać ?

Dla funu? Dziwne pytanie. Ja gram w gry, jeśli sprawiają mi przyjemność.

Zbierać karty by co robić ?

By grać constructed jeśli masz na to ochotę. Mnie constracted nie interesuje, tylko drafty więc nie mam podobnego dylematu.

Nie ma żadnego rankingu ?

Nie ma, bo jest bez sensu. W topce i tak byłyby wieloryby z najgrubszymi deckami za tys $$$$. Gra się gauntlety do 5 winów, lub 2 porażek. Coś podobnego jak eventy w MtG.

Moim zdaniem 80% graczy będzie się tutaj bawiło w drafty, bo to jest esencja tej gry.
 
Lifecoach chce drabinki, po to się gra w multiplayer, dla rywalizacji. Dla zabawy to kurnik mogę odpalić :D Ty nie masz dylematu, ale inni mają =]


https://www.reddit.com/r/Artifact/comments/9yb929
Mam wydawać pieniądze, aby pograć forfun i tylko po to aby wygrywać z randomami ? :D Jeżeli kupuje pakiety mam coraz lepsze karty, to chce to jakoś widzieć, a nie grać randomowo. W MtG:A jest ranking konstruktora przynajmniej.
 
Last edited:
No to cytując pewną osobę "wolę grać o pietruszkę w Artifacta niż w niezbalansowanego Gwinta". No to powodzenia z balansem w Artifact. Na pewno będą tam tak balansować grę... A nie, chwila, przecież skoro karty mają swoją wartość, to ludzie ich zagryzą jeśli nagle karta, którą kupili za 50$, zostanie znerfiona i będzie warta 50 centów.
 
  • RED Point
Reactions: ghs
Dla zabawy to kurnik mogę odpalić :D Ty nie masz dylematu, ale inni mają =]

No to może odpalą wam ten ladder. Jezu, jak do wszystkiego w życiu podchodzisz tak ambicjonalnie to współczuję :p

Ja nie widzę sensu uczestniczenia w cyrku w którym o zwycięstwie lub porażce w 40% decyduje to ile $$$ wydałem na deck, kolejnych 40% zależy od RNG, a tylko pozostałe 20% to skill. Wolę drafty - tam 60% to wyłącznie skill.
Post automatically merged:

No to cytując pewną osobę "wolę grać o pietruszkę w Artifacta niż w niezbalansowanego Gwinta".

Podtrzymuję swoje słowa. W czym masz problem?
 
Jednak skusze się na artifact ;] Doczytałem, że jednak będzie drabinka, przynajniej coś planują, jeszcze do tego dojdą urządzenia moblina, tylko pewnie do prądu będą musiały być podłączone bo jednak mecze trochę trwają =] Spodobał mi się nawet gameplay w tej grze. Tylko przeraża ten skok na kasę =].

Lubię rywalizację, gdzie mi pokazuje jak jestem kiepski, albo dobry, gdzie moje miejsce w szeregu =]. Teraz przeczytałem,ze społeczność domaga się drabinki mmr, a valve nie chciało jej dodawać do gry. Kupię grę tak, aby z testować i poczekać co z nią będzie dalej =] Najlepsza drabinkę ma Gwint, ale ten typ karcianki jednak nie wiem czy przejdzie. Jednak klony MtG:A jakoś bardziej interesują ludzi.
 
Last edited:
Dla funu? Dziwne pytanie. Ja gram w gry, jeśli sprawiają mi przyjemność

Oczywiście, że gramy w gry które sprawiają przyjemność, ale warto wykorzystać dziesiątki mechanizmów, które kierują ludźmi żeby utrzymać ich w grze. Inaczej tytuł (choćby bardzo dobry) sam utrudnia sobie sukces.



Mam wydawać pieniądze, aby pograć forfun i tylko po to aby wygrywać z randomami ?

Od tego są karcianki klasyczne, gdzie gra się że znajomymi, poznaje ludzi :D

A tu nie dość że grasz z Randomami, to jeszcze w grze która zapowiada się na pay2win.


Ja nie widzę sensu uczestniczenia w cyrku w którym o zwycięstwie lub porażce w 40% decyduje to ile $$$ wydałem na deck, kolejnych 40% zależy od RNG, a tylko pozostałe 20% to skill.


Piękne podsumowanie artifact :D

Mimo że sam grał nie będę to jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
 
Top Bottom