Gwent Master a obecna sytuacja Gwenta

+
Właśnie nic, po prostu bawi mnie w wiara w balans Artifact.

Sądzę, że gorzej niż w Gwincie być już po prostu nie może.

Przez 2 lata od CB, przez OB, aż teraz w HC widziałem już 3-krotnie dominację Scoia i Eithne w mecie. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo lista problemów jest znacznie dłuższa. Mam dość. Albo CDP nie ma ludzi, którzy potrafią to zrobić dobrze, albo mechanika Gwinta zaczerpnięta z mini-gierki w W3 (a ta z kolei z Condottiere) po prostu nie pozwala stworzyć dobrze zbalansowanej gry karcianej.
 
Sądzę, że gorzej niż w Gwincie być już po prostu nie może.

Przez 2 lata od CB, przez OB, aż teraz w HC widziałem już 3-krotnie dominację Scoia i Eithne w mecie. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo lista problemów jest znacznie dłuższa. Mam dość. Albo CDP nie ma ludzi, którzy potrafią to zrobić dobrze, albo mechanika Gwinta zaczerpnięta z mini-gierki w W3 (a ta z kolei z Condottiere) po prostu nie pozwala stworzyć dobrze zbalansowanej gry karcianej.
To polecam pooglądać dominacje klas w HS.
 
Zabawne, bo w HSa przestałem właśnie grać 1,5 roku po premierze właśnie z powodu ówczesnej dominacji Secret Paladyna. Blizzard też zwlekał z patchem, dokładnie tak samo jak CDP teraz z Eithne. Może w Artifactcie w draftach wreszcie odnajdę spokój ducha, constructed widocznie nie jest dla mnie.
 
Wypuszczą OP kartę, każdy będzie ją chciał mieć i trzeba będzie kupować pakiety, aby ja trafić :D. Tak samo HS, co pakiet OP mechaniki, które nie dawały szans starszej mechanice =].
 
Zabawne, bo w HSa przestałem właśnie grać 1,5 roku po premierze właśnie z powodu ówczesnej dominacji Secret Paladyna. Blizzard też zwlekał z patchem, dokładnie tak samo jak CDP teraz z Eithne. Może w Artifactcie w draftach wreszcie odnajdę spokój ducha, constructed widocznie nie jest dla mnie.

Nie porównuj 1-2 patch balansujących na rok blizzarda do zwlekania Redów. Bądźmy poważni. MIesiąc czekania, straszne. W HS czekasz 3 miesiące, by blizz stwierdził, że coś jest nie tak i ogłosił, że za miesiąc/dwa to zmieni. A do tego nie zmienia tego, co powinien. Ot, nerf żmija many, fajnie. Tak jakby redzi zamiast hotfixa z nerfem artefaktów znerfili... Nie wiem, piorun?
 
@_Niebieski
Ciekawe za ile taka karta będzie chodziła =]. Teraz jest to grywalna wczesna wersja gry, nawet chatu nie ma, profili. Wypuścili zobaczyć jak się przyjmie na rynku, zastrzyku gotówki raczej nie potrzebowali. Teraz zacznie się dodawanie brakujących bibliotek.
 
Sądzę, że gorzej niż w Gwincie być już po prostu nie może.

Przez 2 lata od CB, przez OB, aż teraz w HC widziałem już 3-krotnie dominację Scoia i Eithne w mecie. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo lista problemów jest znacznie dłuższa. Mam dość. Albo CDP nie ma ludzi, którzy potrafią to zrobić dobrze, albo mechanika Gwinta zaczerpnięta z mini-gierki w W3 (a ta z kolei z Condottiere) po prostu nie pozwala stworzyć dobrze zbalansowanej gry karcianej.

z cyklu "cytat o balansie w artifact ale odpowiedź o balansie w gwincie" - czyli wiadomo, za balans w artifact odpowiada gwint

ok
 
Ciekawe za ile taka karta będzie chodziła =]. Teraz jest to grywalna wczesna wersja gry, nawet chatu nie ma, profili. Wypuścili zobaczyć jak się przyjmie na rynku, zastrzyku gotówki raczej nie potrzebowali. Teraz zacznie się dodawanie brakujących bibliotek.

Poczytałem sobie o Artifact i już teraz wiem "skąd to zamieszanie" - Valve + Garfield, ładna para.

Co do cen, to łatwo na to popatrzeć z perspektywy papierowego MTG - kiedyś kupowałem karty za kilkaset złotych, a teraz niektórych z nich nikt by za przysłowiowe "pare groszy" nie wziął . Z każdym TCG jest ten problem i dlatego uważam, że to niestety nie jest dobra zabawa na masową skalę. Pooglądać można (oczywiście jak ktoś lubi tego typu rozgrywkę, bo mnie osobiście po obejrzeniu paru streamów dziwi co w tym ludzie widzą), ale to coś co lubię najbardziej, czyli tryb rywalizacji, jak dla mnie w tej grze zdecydowanie odpada.

Jeszcze jedno: ktoś tu pisał - po co rankingi w Artifact, skoro prowadzili by tam ci, którzy "mają kasę"? To nie jest żaden argument, bo w papierowym MTG jest bardzo podobnie a rankingi są.
 
po co rankingi w Artifact, skoro prowadzili by tam ci, którzy "mają kasę"? To nie jest żaden argument, bo w papierowym MTG jest bardzo podobnie a rankingi są.

Można to odwrócić - to że są w MtG, nie jest żadnym argumentem by były w Artifact :)

Ale spoko, jeśli Valve zauważy zainteresowanie to na pewno taki tryb wprowadzi. Obserwując jednak reddita odnoszę wrażenie, że zdecydowaną większość (łącznie ze mną) interesują niemal wyłącznie drafty. Nawet na twitchu zauważyłem, że większość widzów u Swima domaga się draftów. Pewnie u innych streamerów jest bardzo podobnie.
 
Ale spoko, jeśli Valve zauważy zainteresowanie to na pewno taki tryb wprowadzi. Obserwując jednak reddita odnoszę wrażenie, że zdecydowaną większość (łącznie ze mną) interesują niemal wyłącznie drafty. Nawet na twitchu zauważyłem, że większość widzów u Swima domaga się draftów. Pewnie u innych streamerów jest bardzo podobnie.

Pewnie dlatego, ze draft to jeden ze sposobów na wejście "mniej zamożnych graczy" w świat tej gry, więc się ich domagają, żeby zobaczyć czy jest sens w to grać. Talie "preconstructed" to już zdecydowanie grubsza kasa w TCG.
 
Zależy którzy, Swim wyciąga średnią 4-5 winów, więc w zasadzie "infinite draft" :)

Natomiast to co wypada z paczek za grube hajsy to faktycznie żenua.
 
Ten film też się zdezaktualizował, bo Valve przywróciło tryb casual draftu, więc nie trzeba tak jak to Kripp wyjaśnia mieć przynajmniej 3 winów i/lub sprzedawać kart z paczki bonusowej w przypadku 4 lub 5 winów by mieć na następne tickety, bo... nie trzeba w ogóle grać płatnych draftów :)

Natomiast widzę, że on również uważa drafty za najważniejszy tryb. Moim zdaniem większość turniejów będzie się na nim opierać.
 
Najważniejszy, bo wygrywa się paczki , a mi chodzi o drabinkę, rangi, czy co tam zrobią. Choziaż oparte o mmr, który jest teraz ukryty, chociaż na reddit coś tam wklejali, aby móc go sprawdzić na steam. Tak samo jest w MtgA gram drafty i pkt nabija mi do rankingu. Jedno drugiemu nie przeszkadza.
 
Top Bottom