GWENT Open #8 w Polsat Games!

+
Twich: 12k widzów HC vs 45k OB :sad:. Podczas turniejów.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale te 45k widzów to Challengery chyba osiągały. Openy zawsze mniejszą popularność miały.
Co do samego turnieju to nowy Gwint wypadł przynajmniej nie gorzej od Bety. Przyjemnie się oglądało, gry wcale się nie dłużyły. Pojawiły się ciekawe talie i pewna różnorodność. Czekam na jutrzejsze finały :D

Owszem, teraz nagrody są "powtarzalne" (tzn. do odtworzenia grając), ale kto wie - za jakiś czas może dojść do jakichś "wyjątkowych". Dlatego napisałem prośbę "na przyszłość".
Wiem, że jesteś na początku budowania kolekcji kart i masz świeże konto, więc tym bardziej dziwi mnie, że pozostałeś w sferze "walki" o inny sposób nagradzania za oglądanie, a nie założyłeś po prostu tego konta na Twitch, nie dałeś followa kanałom CDPR i GWENT i nie zgarnąłeś dzisiaj beczki kart, a jutro rzadkiej premium karty z nadchodzącego dodatku :D.
 
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale te 45k widzów to Challengery chyba osiągały. Openy zawsze mniejszą popularność miały.
Co do samego turnieju to nowy Gwint wypadł przynajmniej nie gorzej od Bety. Przyjemnie się oglądało, gry wcale się nie dłużyły. Pojawiły się ciekawe talie i pewna różnorodność. Czekam na jutrzejsze finały :D
Ja przyznam szczerze, że Openy w becie oglądałem rzadko, co drugi-trzeci i zazwyczaj finały a dzisiaj z przyjemnością prawie całość. Dla mnie talia Molegiona na Filavandrelu jest gwiazdą dnia. Ogólnie spoko gościu. Finał Talibot - Molegion? :)
 
Wiem, że jesteś na początku budowania kolekcji kart i masz świeże konto, więc tym bardziej dziwi mnie, że pozostałeś w sferze "walki" o inny sposób nagradzania za oglądanie, a nie założyłeś po prostu tego konta na Twitch, nie dałeś followa kanałom CDPR i GWENT i nie zgarnąłeś dzisiaj beczki kart, a jutro rzadkiej premium karty z nadchodzącego dodatku :D.

Nie "założyłem" i nie "dałem" bo nie mam żadnych kont w tzw. "mediach społecznościowych".

PS. Konto nie jest "świeże", tylko "jedyne" - założone już dawno, tyle że w Gwinta gram krótko. Tak tu wyjaśniam na wszelki wypadek Twoją wypowiedź, żeby nikt inny nie miał wątpliwości, że nie chodzi tu o jakąś moją "multikontowość".
 
@MaRIB1 pamiętasz jak było z oglądalnością ostatniego Opena przed HC? Było 45 k średnio, czy w maksymalnym picku? Sam nie pamiętam, obstawiam jednak to drugie. Dzisiaj pick na samym oficjalnym kanale wynosił chyba ~ 15 k, zaś do meczu TailBota dotrwało ledwie 7-8 k (ogółem Gwinta oglądało 10 k rozsianych po innych, retransmitujących kanałach).
 
@MaRIB1 pamiętasz jak było z oglądalnością ostatniego Opena przed HC? Było 45 k średnio, czy w maksymalnym picku? Sam nie pamiętam, obstawiam jednak to drugie. Dzisiaj pick na samym oficjalnym kanale wynosił chyba ~ 15 k, zaś do meczu TailBota dotrwało ledwie 7-8 k (ogółem Gwinta oglądało 10 k rozsianych po innych, retransmitujących kanałach).
Maksymalnym, zawsze sprawdzałem jak oglądałem na którym miejscu jest na twichu w danej =]. Jescze pamiętam jak się redzi chwalili, że Gwint zajmował 8 miejsce chyba w ogółnym rankingu na twichu =](na pewno w pierwszej 10), lecz nie pamiętam w jakim przedziale czasowym, czy roczny miesięczny czy połroczny :p
 
Oglądałam dzisiaj parę godzin transmisje i nic nie dostałam , nie pierwszy raz z reszta . Na wszystkie mistrzostwa od zamkniętej bety kilka razy wpadła beczka raz jakiś tytuł i trochę pyłu. Te dodatkowe bonusy za oglądanie nie są gwarantowane tak ze raz dostaniesz a raz nie.
 
@Lexor mysle, że z tym problemem powinieneś zgłosić się do twitcha(kiedy konsole beday dostawać nagrody za oglądanie strimow) oraz do TV(kiedy zaczną nagradzać za oglądanie ich transmisji). Na to REDZI nie mają wpływu, bo oni tylko korzystają z tego, co umożliwia im dana platforma.
 
Te dodatkowe bonusy za oglądanie nie są gwarantowane tak ze raz dostaniesz a raz nie.

Skoro raz to działa a raz nie (nawet jeśli spełni się warunki) to w sumie dodatkowy powód aby zastanowić się nad obecną formą.
 
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale te 45k widzów to Challengery chyba osiągały. Openy zawsze mniejszą popularność miały.
Co do samego turnieju to nowy Gwint wypadł przynajmniej nie gorzej od Bety. Przyjemnie się oglądało, gry wcale się nie dłużyły. Pojawiły się ciekawe talie i pewna różnorodność. Czekam na jutrzejsze finały :D


Wiem, że jesteś na początku budowania kolekcji kart i masz świeże konto, więc tym bardziej dziwi mnie, że pozostałeś w sferze "walki" o inny sposób nagradzania za oglądanie, a nie założyłeś po prostu tego konta na Twitch, nie dałeś followa kanałom CDPR i GWENT i nie zgarnąłeś dzisiaj beczki kart, a jutro rzadkiej premium karty z nadchodzącego dodatku :D.

Konkretne dane możecie śledzić tutaj:
https://esc.watch/tournaments/gwent

Ogólnie pod względem widzów przekonamy się jutro. Dzisiaj byłem zaskoczony, bo standardowe soboty na innych Openach nie wyglądały wcale lepiej - z tego co sobie przypominam. Dzisiaj był moment, że podeszło pod 20k (licząc wszystkie streamy). Najwięcej standardowo będzie jutro na finał, przy czym tym razem nie będziemy mieli informacji z TV (Polsat) ale myślę, że to raczej marginalne braki danych.
 
Ogromne gratulacje dla "Gościa z Dalekiego Wschodu". Oglądałem wszystkie jego walki - miał dużo szczęścia ale i grał naprawdę nieźle. Wykazał też dużo odwagi wystawiając talię z Królową Krabopająków, ale, jak widać, to mu się opłaciło.

Co do samej realizacji polskiej wersji transmisji to podkreślę jeszcze raz to o czym pisałem wczoraj: proszę o trochę więcej profesjonalizmu. Przede wszystkim powinien być polski lektor / tłumacz oraz własny podgląd na stół z walką (komentatorzy sami wiele razy podkreślali ten brak i przewagę strony angielskiej pod tym względem).
 
Last edited:
Co do polskiej realizacji po raz kolejny mam problem z komentarzem azona. Widzę postęp i to spory od czasu jego pierwszego komentowania ( tu myśle ogromny wpływ ma praca w pg ) jednak dalej ma takie „szczeniackie” zagrywki, powiedzonka , zbędne komentarze które nawet nie bawią a są żenujące np. opowieści o kolorach.
 
To teraz jak już trochę więcej wiadomo: ten Gwent Open pod względem oglądalności, w porównaniu do poprzedniego Gwent Opena nr 7, wypadł średnio. Nie źle, ale średnio. Szczegółowa analiza natomiast jest dość... ciekawa :)

Zaokrąglę dla ułatwienia. G8 = Gwent Open 8, G7 = Gwent Open 7. Nie liczę widowni z Chin ponieważ odnośnie G8 tych danych nie ma, albo jeszcze nie ma - ciężko powiedzieć. Ta część widowni widocznie nie jest rejestrowana na Twitchu i ma osobny kanał streamu. Co ciekawe w poprzednim G7 w dwóch sobotnich meczach potrafiła zrobić aż 12/14k różnicy, także warto na te dane, jak się pojawią, na pewno poczekać zwłaszcza, że finalista był tym razem z Chin.

Największa oglądalność G8 = 20,5k, G7 = 35k (Twitch odpowiednio 20/ 33k).

Bardzo ciekawe jest to, ze tym razem na G8 największa oglądalność miała miejsce w czasie pierwszego meczu półfinałowego pomiędzy Molegionem vs wangid1. Na G7 był to naturalnie finał, który na G8 nie znajduje się nawet w pierwszej piątce pod względem oglądalności!! Dwa kolejne miejsca pod względem oglądalności mają na G8 mecze z soboty: Molegion vs GreenKnight 18k, oraz kams134 vs wangid1 17,5k. Czwarty jest natomiast drugi z półfinałów Talibot vs Kolemoen z 16k. Na G7 są to natomiast mecze półfinałowe, które miały odpowiednio 32,5k i 14,5k. Mecze sobotnie na G7 miały po 12,5k.

Wnioski (tak na szybko) z powyższego są na prawdę ciekawe. Na G8 w porównaniu z G7 większą widownię przyciągnęła transmisja sobotnia, z kolei na G7 większą widownię przyciągnęła transmisja niedzielna. Równie ciekawe jest to, że pierwszy mecz półfinałowy z transmisji niedzielnych miał jednak większą widownię w przypadku G8! (odpowiednio 20,5k z G8 w porównaniu do 14,5k z G7). Transmisja niedzielna w czasie G8 po zakończeniu pierwszego meczu półfinałowego to natomiast mocny zjazd w dół podajrze do 13k (uwzględniam w tej uwadze własne oberwacje, które starałem się robić na bieżąco). Wspomniany zjazd spowodował, że co prawda drugi mecz półfinałowy jeszcze się załapał (16k), ale mecz finałowy (!) - na który widownia nie wróciła - już się nie załapał nawet do pierwszej piątki pod względem oglądalności na G8 (otwiera go mecz sobotni ProNeo z Talibotem z 15k!).

Szczegółowe wnioski pozostawiam Wam. Oczywiście najwięcej wniosków mogą wyciągnąć @Burza46, @Alicja. i reszta z zespołu Redów, aczkolwiek sądzę, że Redzi dysponują lepszymi danymi i już dawno poddali je analizie.

Powyższe, jeszcze raz podkreślę, może ulec znacznej zmianie, jak będą dostępne dane z G8 dla Chin.

Źródło. G8 https://esc.watch/tournaments/gwent/gwent-open-8 G7 https://esc.watch/tournaments/gwent/gwent-open-7

PS. niestety nie mam teraz czasu sprawdzić, co napisałem, także przestrzegam przed ew. błędami :p
 
Top Bottom