GWENT Skirmish #1: Gotowi, do startu, START!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Przedwczoraj poznaliśmy składy grup GWENT Skirmish #7, a dzisiaj zdradzimy Wam, kiedy odbędą się poszczególne mecze turnieju!



Dla przypomnienia – każdy gracz zmierzy się ze wszystkimi przeciwnikami w obrębie grupy, w formacie best-of-three (do dwóch wygranych), walcząc o część puli nagród wynoszącej $300 na każdy mecz. Wszystkie mecze będą streamowane na kanałach uczestników, co oznacza, że możecie oglądać turniej z perspektywy swojego ulubionego streamera!

Oglądajcie na Twitchu:
crokeyz (Wielka Brytania)
Ashlizzlle (Holandia)
MissLadyJay (Republika Południowej Afryki)
McBeard (Kanada)
NOD (Białoruś)
Brzoza (Polska)
SirPumpkn (Stany Zjednoczone)
MasCa (Korea)
 

Lexor

Forum veteran
Mam pytanie: czy zostało z góry uzgodnione co do sekundy ile ma być dokładnie tego opóźnienia na każdym z kanałów?

Jeśli każdy kanał będzie miał takie samo opóźnienie to będzie się dało oglądać dwa kanały równocześnie i widzeć reakcję jednego zawodnika na zagrania drugiego. Jeśli opóźnienia na kanałach będą różne/losowe to to ta metoda z góry odpada.

PS. Rozumiem, że godziny podane są w/g czasu polskiego?
 

Lexor

Forum veteran
Skończył się właśnie pierwszy pojedynek i jak organizacja skirmiszu ma tak dalej wyglądać to słabo.

Ashlizzlle streamowała bez opóźnienia, MasCa miał je ustawione na 15 minut(!) - nie dało się więc tego oglądać tak jak to wymieniłem wczoraj (w poście wyżej). Ashlizzlle coś tam też wspominała o jakimś regulaminie tego skirmiszu - np. o wymianach talii pomiędzy meczami. Ale było to wspominane przez nią bardzo zdawkowo i "przy okazji" - tak nie powinno być. Może są to jakieś reguły "ogólnie znane", ale ja jako początkujący widz turniejów wolałbym mieć je jakoś spisane.
 
Last edited:
Skończył się właśnie pierwszy pojedynek i jak organizacja skirmiszu ma tak dalej wyglądać to słabo.

Ashlizzlle streamowała bez opóźnienia, MasCa miał je ustawione na 15 minut(!) - nie dało się więc tego oglądać tak jak to wymieniłem wczoraj (w poście wyżej). Ashlizzlle coś tam też wspominała o jakimś regulaminie tego skirmiszu - np. o wymianach talii pomiędzy meczami. Ale było to wspominane przez nią bardzo zdawkowo i "przy okazji" - tak nie powinno być. Może są to jakieś reguły "ogólnie znane", ale ja jako początkujący widz turniejów wolałbym mieć je jakoś spisane.
Ten turniej ma inne zasady , wybierz sobie osobę którą chcesz śledzić na live a jak bardzo chcesz możesz potem obejrzeć ten sam mecz z perspektywy drugiego gracza i zobaczyć jego reakcje .A ty wyliczasz jakieś opóźnienia żeby skakać raz tu raz tam , take it easy.
 

Lexor

Forum veteran
Ten turniej ma inne zasady , wybierz sobie osobę którą chcesz śledzić na live a jak bardzo chcesz możesz potem obejrzeć ten sam mecz z perspektywy drugiego gracza i zobaczyć jego reakcje .A ty wyliczasz jakieś opóźnienia żeby skakać raz tu raz tam , take it easy.

Nie "wyliczam", tylko chciałem obejrzeć mecze "na żywo" z perspektywy dwóch osób jednocześnie - dla mnie to jest interesujące. Nie musiałbym też wtedy "skakać", bo bez problemu mogę otworzyć dwa streamy na jednym ekranie.
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
Za nami pierwszy dzień GWENT Skirmish! Oto jak kształtują się wyniki:

Ashlizzle vs MasCa: 2-1
Ashlizzlle vs NOD : 1-2
Ashlizzlle vs SirPumpkn: 2:1

Kolejny mecz, SirPumpkn vs MasCa, odbędzie 26 listopada o godz. 4:00.
 

Lexor

Forum veteran
Godziny jak wyczekiwanie walk Gołoty =]

Ja tam rozumiem ustalane godziny, szkoda tylko że to tak bardzo jest rozmieszczone na dniach.
Nie każdy ma czas oglądać "na tygodniu", a w weekend to tylko 3 mecze są (a w zasadzie już były).
 

Lexor

Forum veteran
Właśnie "próbuję oglądać" mecz SirPumpkn vs MasCa i, niestety, ja osobiście nie czerpię z tego przyjemności. Oba streamy znowu są potwornie rozjechane w czasie.

Dla porównania: dziś wcześniej miałem PRZYJEMNOŚĆ oglądać stream turnieju RuGwent, prezentowany przez Team Aretuza - wszystko było ładnie prezentowane na jednym ekranie z widocznością kart w rękach obu przeciwników, ze zmianami ujęć kamery/UI (np. podczas mulliganów), z komentatorem. Dlaczego mecze w Skirmishu nie mogą być tak prowadzone? Moim skromnym zdaniem - zmarnowana szansa.
 
Last edited:
Dla porównania: dziś wcześniej miałem PRZYJEMNOŚĆ oglądać stream turnieju RuGwent, prezentowany przez Team Aretuza - wszystko było ładnie prezentowane na jednym ekranie z widocznością kart w rękach obu przeciwników, ze zmianami ujęć kamery/UI (np. podczas mulliganów), z komentatorem.
Tak wyglądają turnieje organizowane przez Redów w ramach GWENT Masters. Przy Skirmishu przyjęli zwyczajnie inną formułę.
 
Tak wyglądają turnieje organizowane przez Redów w ramach GWENT Masters. Przy Skirmishu przyjęli zwyczajnie inną formułę.

O ile brak komentatora, zmian ujęć kamery, UI jest zrozumiały, to synchronizacja dwóch streamów w czasie nie powinna być większym problemem.

Nie streamowałem nigdy, jednak chyba ustalenie, że streamy będą miały opóźnienie np. 15 minut to tylko kwestia organizacyjna, którą można zmienić nawet w trakcie trwania obecnego turnieju.
 
Tak wyglądają turnieje organizowane przez Redów w ramach GWENT Masters. Przy Skirmishu przyjęli zwyczajnie inną formułę.

Przyznam, że ponieważ gram od dwóch tygodni to innych turniejów nie widziałem. Jeśli jest jak mówisz, a CDPR prosił o opinie, to napiszę, że obecna formuła nie sprawdza się. Przede wszystkim ze względu na brak jakiegoś odgórnego oficjalnego "nadzoru" trudno te mecze nazwać "toczącym się turniejem" bo w zasadzie niczym się one nie różnią od innych "dorywczych" rozgrywek jakie streamerzy zwykle prowadzą na swoich kanałach - ja przynajmniej żadnej różnicy tu nie widzę przy obecnie trzymanej formule.
 
Właśnie skończył się mecz Brzoza vs crokeyz - dla mnie pierwszy, który dało się normalnie oglądać. Obaj przeciwnicy mieli ustawione opóźnienie na 10 minut, w związku z tym mogłem obejrzeć mecz z dwóch perspektyw jednocześnie.

Jednakże mała uwaga: skoro mecze ustalane są na konkretną godzinę, to albo streamerzy powinni zaczynać "o to ustalone opóźnienie wcześniej", albo też oficjalna godzina spotkania w informacji dla widzów powinna być przesunięta. Myślę, że biorąc pod uwagę jak przeróżne opóźnienia były do tej pory stosowane podczas turnieju, to powinna zachodzić ta pierwsza opcja.

Kolejne rzeczy: Czy jest jakaś reguła, że jak ktoś wysyła zaproszenie to zaczyna grę? Wydaje mi się też, że było ustalone, że wygrywająca talia jest zmieniana? Tak przynajmniej wynikało z informacji jakie słyszałem na poprzednich streamach. Pytam o to, bo Brzoza grał dwa razy tą samą talią.

PS. Dlaczego w temacie nie jest kontynuowane podawanie wyników spotkań?
 
Kolejne rzeczy: Czy jest jakaś reguła, że jak ktoś wysyła zaproszenie to zaczyna grę? Wydaje mi się też, że było ustalone, że wygrywająca talia jest zmieniana? Tak przynajmniej wynikało z informacji jakie słyszałem na poprzednich streamach. Pytam o to, bo Brzoza grał dwa razy tą samą talią.

Tak, w meczach "z przyjacielem" osoba zapraszająca do rozgrywki będzie zawsze zaczynała w meczu.

Co do zmiany talii to takie zasady obowiązują na oficjalnych turniejach Gwent Masters, na tym turnieju nie ma takiej zasady, możesz grać jakimi chcesz taliami, z jakich chcesz frakcji i zmieniać dowolnie (lub nie) karty w swoich deckach czy całe talie.
 
Tak, w meczach "z przyjacielem" osoba zapraszająca do rozgrywki będzie zawsze zaczynała w meczu.

Co do zmiany talii to takie zasady obowiązują na oficjalnych turniejach Gwent Masters, na tym turnieju nie ma takiej zasady, możesz grać jakimi chcesz taliami, z jakich chcesz frakcji i zmieniać dowolnie (lub nie) karty w swoich deckach czy całe talie.
Tak było w becie. W HC jest losowanie i może być różnie.
 
Tak, w meczach "z przyjacielem" osoba zapraszająca do rozgrywki będzie zawsze zaczynała w meczu.
Tak było w becie. W HC jest losowanie i może być różnie.

No i się wyjaśniło. Dziękuję. :) Zapytałem o to, bo takie stwierdzenia padały na streamach natomiast ja nic takiego nie zauważyłem - czyżby więc streamerzy nie grali w HC / nie zauważyli tej zmiany?

Co do zmiany talii to takie zasady obowiązują na oficjalnych turniejach Gwent Masters, na tym turnieju nie ma takiej zasady, możesz grać jakimi chcesz taliami, z jakich chcesz frakcji i zmieniać dowolnie (lub nie) karty w swoich deckach czy całe talie.

To kolejna informacja, która padała na streamach, a która była nie do zweryfikowania, bo nie ma udostępnionego oficjalnego regulaminu tego turnieju (na co zwracałem uwagę). Co "śmieszne", niektórzy streamerzy własnie w ten sposób postępowali (zmieniali wygrywającą talię, choć, jak wynika z tego co napisałeś, mogli grać nią dalej) czyli że też nikt im nie przedstawił zasad tego turnieju?

PS. Obejrzałem drugi pojedynek Brzozy (vs McBeard) - gość miał niesamowitego farta w paru miejscach, McBeard popełnił kilka błędów, ale ogólnie dużo się z tej partii dowiedziałem, jeśli chodzi o taktyki przy graniu frakcją potworów, więc polecam obejrzeć.
 
A oto wyniki z dwóch ostatnich dni!

SirPumpkn vs MasCa 1-2
crokeyz vs McBeard 0-2
SirPumpkn vs NOD 2-0
MissLadyJay vs McBeard 1-2

MissLadyJay vs crokeyz 1-2
crokeyz vs Brzoza 0-2
McBeard vs Brzoza 0-2

Dzisiaj o 19:00 możecie oglądać starcie Brzozy z MissLadyJay!
 
Jutro ostatni mecz grupowy.
Rozumiem, że mecze "po wyjściu z grup" odbędą się jeszcze przed przerwą techniczną / aktualizacją?
 
Ostatni mecz za nami. Kiedy poznamy terminy kolejnych? Zostało już bardzo mało czasu, bo moim zdaniem (jak napisałem wyżej) powinny się one odbyć jeszcze przed aktualizacją / najdalej w ciągu weekendu, inaczej, w/g mnie, będą trochę niesprawiedliwe i "losowe" (czytaj: "kto pierwszy wpadnie na dobry pomysł z wykorzystaniem nowo zaktualizowanych kart").
 
A przypadkiem nie będzie kolejnych tego typu turniejów i dopiero gdy odbędzie się ich odpowiednią ilość to będzie dalszy etap?

Tak można wnioskować z postu

Zwycięzcy wszystkich grup spotkają się później w kolejnym etapie GWENT Skirmish — szczegółowe informacje później.


Użycie słowa "wszystkich" jest oczywiście poprawne, ale w kontekście dwóch grup co najmniej dziwne.
 
Top Bottom