GwentUp Meta Raport

+
GwentUp Meta Raport

Postanowiłem założyć temat przeznaczony do analizowania danych z trackera.
Tutaj najświeższy, za okres statniego tygodnia.

https://gwentup.com/report/17/19

Miałem takie wrażenie, że po ostatnim patchu na prawdę się to wyrównało( nie licząc oczywiście kilku dni szaleństw Brana ) i jest wiele archetypów którymi można coś ugrać. Powyższe dane z +4250 jakby to potwierdzały, bo wr całkiem nieźle się spłaszczył.
Potwory w odwrocie.
 
Przydatny temat, warto śledzić statystyki. Co cieszy to fakt, że się ludzie potechowali przeciw branowi i pojawiło się kilku liderów a raczej decków, z którymi sobie już nie radzi tak dobrze. Warto też odnotować dodanie dokładnej ilości meczy per lidera na jakiej bazują statystyki.
 
Polecam też zwrócić uwagę na Gradobicie, które na dzień dzisiejszy jest popularne głównie w deckach Scoia, gdzie Brouver i Francesca często grają przesuwanie ( stąd Gradobicie jest dosyć naturalne ). W Eithne tylko na niższych poziomach, bo na najwyższym to już tylko 15%.
 
Widać ludzie zaczęli się w końcu dostosowywać a nie ślepo lecieć za swimem i jego pomysłami które sa super pierwszego dnia a potem to już każdy wie co i jak.
 
Mieliśmy patcha, mieliśmy hotfixa, a według ostatniego raportu GwentUp Bran i Crach nadal na szczycie.
 
To slabo patrzysz albo nie patrzysz na popularność na 1 miejscu ukryty ale to wyniki z 2500+ a nie z 4k gdzie on praktycznie nie istnieje bo każdy jest z techowany.
Dalej bran bo swim go opublikował, dalej franka z tymi śmiesznymi swordmasterami co zasłania prawdziwe wyniki jakie osiąga mulligan, dalej crach na cursach i Emhyr na szpiegach czyli top jeden obecnie talia tylko na low rank mało kto o tym wie i gra jakimiś pasjansami swima free pointy.
 
Patrzę, tylko nie zwracam uwagi na popularność. To dobrze, że popularne są też inne decki, ale za top uważam te najsilniejsze, a są to dwa archetypy Swima na Branie oraz cursed warcry Crach. Frania ze swordmasterkami jest popularna, bo jest agresywna, fajna do grania i nie jest to pasjans, ale to nie jest najsilniejszy archetyp. Mulligan jest obecnie taki sobie (Vrihedd Vanguard jako karta uzyta w decku ma 45,3% skuteczności, Officer 46.4%, Saskia 44.1%). Szpiedzy dają radę, ale to nie jest top. Łatwo jest techować przeciwko wyżerce, bo na ogół te techowe karty przydają się też w innych starciach, więc Ukryty (i consume Dagon) są obecnie w słabej formie. Na pewno poniżej potencjału.
 
https://gwentup.com/report/2017/23

Kolejny raport i kolejny raz wygląda to dosyć stabilnie i stan ten utrzymuje się mniej więcej po kilku dniach szaleństw Brana na nowej Odnowie.
Całkiem nieźle wygląda też popularność poszczególnych frakcji, bo najrzadziej grane potwory mają aż 17% udziału w torcie ( inna sprawa jak ta różnorodność wygląda w samych frakcjach, bo tu już bywa różnie ).
Trochę jestem zdziwiony wr Ukrytego, myślałem, że po staremu spadnie poniżej 50%, a tu czwarty dowódca w stawce. Mnie w to graj, bo sam nim gram cały czas i w tej chwili dobijam do 3800, więc jest szansa osiągnąć 4k przy dobrej grze i mam nadzieję, że nie nie napotkam ściany przed 19 rangą. W sumie z Klucznikiem i Uzdrowieniem którym gram, całkiem dobrze mi idzie z weteranami Skellige które są chyba najczęściej grane w ostatnich dniach.
Oczywiście swoje wszystkie "analizy" opieram na raporcie z 3,7k+ mmr.

PS: Odkrywki jednak nie udało się wskrzesić nowymi kartami. W sumie jeden z gorszych archetypów w grze od dłuższego czasu.
 
Last edited:
Dalej mamy Brana i Emhyra w natarciu kolejny raport potwierdzający siłe spy nilfgardu cieszy tez Eredin aktualna meta mu sprzyja :p
 
Ale wr Emhyra nie powala w tej chwili, jest po prostu solidne i stabilne. Jest chyba tak, jak jeden kolega pisał w innym temacie, że ten archetyp uzyskał dużą stabilizację i można go nazwać ukończonym.
Zastanawiam się, czy podobnego statusu nie osiągnął Bran ze swoim archetypem odrzucania ( tu mocno pomogli Łupieżcy ). Jeżeli nawet nie, to jest na dobrej drodze.
 
Wr ogólny przestał mieć znaczenie, chodzi o WR vs Other decks tu Emhyr i Bran przodują maja najwięcej dodatnich WR vs other i to ich ustawia na pozycji najlepszych decków Gwent Open tez nam to pokazał największa ilosc banów zasadniczo 90% to był Nilfgard.
 
Top Bottom