GWINT: Cena Władzy | Przewrót na Thanedd | Zapowiedź

+
Pytanie czy będzie na tyle silne by zastąpić kościeja. Dla mnie adrenalina jest pewniejsza niż sabat. No i larwy mają pancerz a owocki nie.

Gernichora
- więcej pkt na wejściu przy uwzględnieniu warunku
- nie chcemy/ nie musimy grać Caranthira
- duży potencjał pkt ale ciut mniejszy? niż w przypadku Koscieja (nie licząc lidera tworzącego kolejny owoc)

vs

Kościej:
- bardzo słaby w przypadku bleeda
- Caranthir jest pożądany
- potencjał poza zasięgiem większości (wszystkich?) kart Mo w grze

Jeśli o czymś zapomniałem proszę o uzupełnienie ;)
 
Last edited:
Oj tam Gernichora... ja tam po cichu liczę na Abigail. Jak nie jutro, to choć w trzeciej odsłonie tego dodatku...
 
Kościej:
- bardzo słaby w przypadku bleeda
- Caranthir jest pożądany
- potencjał poza zasięgiem większości (wszystkich?) kart Mo w grze

Jeśli o czymś zapomniałem proszę o uzupełnienie
Pierwszy Kościej jest niestety łatwo niszczony przez Juniora i to od razu z larwą dopiero co utworzoną ale jest samograjem

Warunek Sabatu niby łatwy ale jest sporo talii przesuwających karty i łatwo rozbijać Sabat więc finalnie o wiele pewniejszy jest Kościej choćby z tego powodu ,że Gamichora jest jeszcze słabsza w przypadku bleeda bo wtedy wejdzie za 7 i tyle.... Kościej nawet na krótkiej 3 rundowej może ci dać 3 larwy i jeszcze się wzmocnić . Sabatu w krótkiej nawet 5 kartowej rundzie 3 może nie złożyć no chyba ,że rywal nie ma żadnej kontroli

Tylko ,że można zrobić kombo Kościej +Gernichora i wtedy to nawet Oblężenie może nie dać rady
 
Pierwszy Kościej jest niestety łatwo niszczony przez Juniora i to od razu z larwą dopiero co utworzoną ale jest samograjem

Warunek Sabatu niby łatwy ale jest sporo talii przesuwających karty i łatwo rozbijać Sabat więc finalnie o wiele pewniejszy jest Kościej choćby z tego powodu ,że Gamichora jest jeszcze słabsza w przypadku bleeda bo wtedy wejdzie za 7 i tyle.... Kościej nawet na krótkiej 3 rundowej może ci dać 3 larwy i jeszcze się wzmocnić . Sabatu w krótkiej nawet 5 kartowej rundzie 3 może nie złożyć no chyba ,że rywal nie ma żadnej kontroli

Tylko ,że można zrobić kombo Kościej +Gernichora i wtedy to nawet Oblężenie może nie dać rady
To nie jest problem kościeja że jest niszczony na starcie przez Juniora. Normalnie gracz musiałby przeznaczyć na zniszczenie kościeja z Caranthira removal za 6. A Junior nie dość że może wejśc za 4 + 6 obrażeń + na opłacie zniszczymy kościeja i 2 larwy (17 pkt i likwidacja 3 silników). Do tego wszystkie te karty mają pancerz. Ktoś może powiedzieć która inna karta niszczy w 1 ruchu 3 silniki do tego z pancerzem? To tylko dowodzi jaką "zbalansowaną kartą" jest Junior. Już nawet świder musi się bardziej wysilić.

Zgadzam się że warunek sabatu jest trudny do spełnienia i wątpię żeby Gernichora zastąpiła kościeja w reliktach. Niemniej jednak ten brąz potworów z Gernichorą jest mocny. Taka wiewiórka na sterydach.

Jeśli chciałbyś zrobić kombo Gernichora + kościej to musisz iść na długą rundę żeby mieć sabat na Pani Ysgith. Kościej ma tą przewagę że nawet w krótkiej rundzie jest mocny. Nie mówiąc już o tym że gdybyś do tego dołożył jeszcze Caranthira to na bank w długiej rundzie się zapchasz.
 
eśli chciałbyś zrobić kombo Gernichora + kościej to musisz iść na długą rundę żeby mieć sabat na Pani Ysgith. Kościej ma tą przewagę że nawet w krótkiej rundzie jest mocny. Nie mówiąc już o tym że gdybyś do tego dołożył jeszcze Caranthira to na bank w długiej rundzie się zapchasz.
Chodziło mi o kombo w talii a nie jednej rundzie... Czyli r1 czy r2 na Gernichorze i r3 na Kościeju .... Teraz często przy bleedowaniu rywal rzuca Kościeja w r2 bo się mu kończą opcję wygrywające. Ogólnie też uważam co napisałem ,że Kościej nawet w krótkiej rundzie robi punkty a Gernichora może być bezużyteczna bo sie Sabatu nie stworzy
To tylko dowodzi jaką "zbalansowaną kartą" jest Junior.
No tylko ,że jednak granie Lojalnościa ma sens tylko na obecnej Nagrodzie Głównej bo w innych opcjach to już tak sobie.... Ogólnie Junior to kryptonit na Kościeja i Relikty ale już ciut gorzej to wygląda np na kontrolne Skellige czy na Oblężenie bo obecnie już coraz mniej silników ma siłę 3 więc często to musi być jakieś kombo by ktoś mu ustawiał te 3 pkt,,, Ale np swamr Elfów praktycznie nie ma szans z Juniorem bo tu można zdjąc praktycznie wszystkie karty ze stołu zwłaszcza jeśli jest chroniony przez Skarabeusze
 
Warunek Sabatu niby łatwy ale jest sporo talii przesuwających karty i łatwo rozbijać Sabat więc finalnie o wiele pewniejszy jest Kościej choćby z tego powodu ,że Gamichora jest jeszcze słabsza w przypadku bleeda bo wtedy wejdzie za 7 i tyle.... Kościej nawet na krótkiej 3 rundowej może ci dać 3 larwy i jeszcze się wzmocnić.
Sabat jest trudny do ustawienia? Proszę Cię. W 3-4 karcie ta Gernichora może być rzucona.
Mówicie, ze na krótkiej Kościej jest lepszy... ok, może tak być. Jego problem polega na tym, ze w przypadku bleeda r2 robi dużo gorsze pkt na start niż Gernichora. Nie mówiąc o tym, ze można ją wcześniej postawić na stole. I w takim układzie to właśnie Gernichora jest lepsza podczas bleedowania przez przeciwnika bo często przebije pkt rywala (przy spełnionym warunku po jej zagraniu i pasie mamy 13pkt vs Kościej = 4pkt) Od tej strony patrząc Gernichora jest lepsza vs pushujący rywal,

Szczerze mówiąc przy idealnym układzie to Gernichora ma nawet wyższy potencjał pkt niż 1 Kościej. Jego zaleta jest natomiast to, że robi dodatkowe pkt z Caranthirem.
 
Last edited:
Sabat jest trudny do ustawienia? Proszę Cię. W 3-4 karcie ta Gernichora może być rzucona
Przecież pisałem o krótkiej rundzie 3 ... Nawet przy 5 kartach może być ciężko jeśli rywal ma jakąkolwiek kontrolę typu Skellige, Syndykat czy Oblężenie

A niby jak przy bleedowaniu robi większe pkt od Kościeja na starcie> Powiedzmy r 3 jest 4 kartowa rzucasz Kościeja plus Duch i masz na dzień dobry 5 pkt kościeja i 2 pkt Larwy.... czyli już 7... I potencjał na więcej. Gernichora na starcie to 7 bo raczej Sabatu nie masz w pierwszej karcie
 
To grasz to wcześniej jeśli rywal bleeduje na maksa. Stracisz Gernichorę ale będziesz kartę do przodu.
 
To grasz to wcześniej jeśli rywal bleeduje na maksa. Stracisz Gernichorę ale będziesz kartę do przodu.
No ale to przecież pisałem ,że przewaga Gernichory jest taka ,że możesz ją grać w r2 jak ktoś próbuje cię wykrwawić ale w r3 niezależnie czy długiej czy krótkiej to Kosciej ma sporą przewagę
 
A niby jak przy bleedowaniu robi większe pkt od Kościeja na starcie> Powiedzmy r 3 jest 4 kartowa rzucasz Kościeja plus Duch i masz na dzień dobry 5 pkt kościeja i 2 pkt Larwy.... czyli już 7... I potencjał na więcej. Gernichora na starcie to 7 bo raczej Sabatu nie masz w pierwszej karcie
Kiedy robisz bleed, w r2 czy r3? W R2... a w tej rundzie Gernichora jest lepsza - czyli podczas bleedowania.
 
Pożyjemy zobaczymy 25 pkt sabat to spory problem na krótkich rundach a bez niego to zwykła siódemka. Mi na rozkręcenie sabatu zwykle potrzeba 4-5 kart. Kolejny problem to talie kontrolne raz redukują sabat, dwa aby zbić owoc wystarczy strzał za 1.
Owszem karta na papierze w idealnych warunkach wydaje się mocna. Jednak aby warunki były idealne musimy grać na pasywkę a takich obecnie wiele nie gra.

Sytuacja nieco podobna do SK na deszczu było by świetne gdyby grały swarmy niestety teraz także jest ich mało.
 
Fakt powinienem dodać po 1 zdaniu do tego wcześniejszego porównania - na temat generowanych tokenow. Te ma lepsze kościej. Zastanawiam się na ile ta nowa karta pomoże dawnemu liderowi Gernichory.
 
Ta siła bazowa zwiększa się też jeśli nie dobierzemy tej karty, czyli jak będzie w talii, tak jak w przypadku wiedźm? Jeśli tak to pod konec gry możemy mieć takie 12 za 6. Zagranie 6 reliktów w kościeju nie powinno być problemem.
 
Nie no, jak mechanika staruch? Normalnie tak jak Szczurołapki, pamiętaj że to dalsza część dodatku, nie będą wsadzać losowo mechaniki staruch z 3 lat.
 
Chodziło mi raczej o to że w przypadku wiedźm nie musimy dobrać trio na rękę żeby się ich umiejki się wzmacniały.

Nie wiem czy ja to dobrze rozumiem że pod koniec trzeciej rundy możemy rzucić tą kartę za 12 przy założeniu że zagraliśmy 6 reliktów. Chyba że to jest pasywna umiejętność. Wchodzi za 6 a za każdym razem kiedy zagrywamy Relikt wzmacnia się o 1 (w sumie o 2 bo są 2 kopie tej karty). Jeżeli tak to jest to taka lepsza szczurołapka (bez warunku sabatu i nie jest aż tak podatna na removal).
 
Moim zdaniem to drugie. Raczej nie ma opcji by podnosić w talii o ile nie jest to wyraźnie napisane. Więc tworzysz dwie za 3 pkt i potem relikty podbijają. Raczej coś pod sabat
 
Chora karta ;) Ogólnie MO dostało z ta częscią dodatku takiego powerupa, że glowa boli XD

P.S. Dla mnie to powinno kosztować minimum z 13 prowizji.
 
Top Bottom