GWINT: Cena Władzy | Przewrót na Thanedd | Zapowiedź

+
mam zaakceptowany regulamin od dawna
Post automatically merged:

ok zamykam temat, ranga się już zaaktualizowała.
 
1626964194958.png
 
Ale ta karta jest przegięta... Za 7: werbunku zagrasz z ręki onejromancje i dobierzesz kartę plus zagrasz kartę plus nadasz status szpiega. Karty który dotychczas zagrywaly specjalne to było za 2 pkt 8 werbunku. I było ograniczenie do pewnego tylko typu. Tu można zagrać dowolna karta która ma więcej siły niższy koszta i jeszcze dodaje status. Ta karta powinna być za 9-10 werbunku albo grać tylko brązy.. na razie to jest najbardziej przegięta karta poniżej 10 werbunku. Czy ona może zagrać coup dać jednocześnie status szpiega i zagrać kopie karty?.
 
Karty który dotychczas zagrywaly specjalne to było za 2 pkt 8 werbunku. I było ograniczenie do pewnego tylko typu.
Nie do końca karty za 2 siły i 8 werbunku wyciągają kartę specjalną z talii. Fercart tylko i wyłącznie zagrywa kartę znajdującą się na ręce. Więc musisz już ją mieć.
Jeśli masz Coup na ręce to powinno wyglądać to chyba tak. Zagrywasz Fercarta->coup następnie nakładasz status szpiega na losową wrogą jednostkę bez statusu szpiega i dobierasz kartę. Więc nie powinieneś mieć możliwości skorzystania z statusu nałożonego przez Fercarta.
Co do onejromancji mam wątpliwości czy będzie grana raz koszt prowizji dwa NG ma mnóstwo tańszych opcji dobierania i skracania talii.
 
W Gwincie masz tak że rozmieszczenie działa jednocześnie czyli Caranthir tworzy koscieja i od razu go wzmacnia. Tu powinna też być tak . Zagrywasz specjalną i od razu nadajesz status szpiega. Nie zmienia to faktu że to taki mini jaskier Poeta i co to za różnica czy z ręki czy z talii i tak odchudzasz tańsza i lepsza kartą..
Mistrz lalek też przegięty bo może przejąć każdy brąz np mglaka czy bargtesta wzmocnionego do nastu pkt. Opcja zemsty będzie martwa bo karta za 5 robi to co Ivar zle oko i jeszcze nie jest ograniczona Adrenaliną.
 
W Gwincie masz tak że rozmieszczenie działa jednocześnie czyli Caranthir tworzy koscieja i od razu go wzmacnia.
Tu rozmieszczenie nie ma nic do rzeczy prosta kolejność wykonywania akcji. Fercart nakłada status PO zagraniu karty specjalnej. Zresztą gdyby kościej był tworzony po prawej stronie Carantira to prawdopodobnie by się nie wzmacniał.
co to za różnica czy z ręki czy z talii i tak odchudzasz tańsza i lepsza kartą..
Tak jak pisałem musisz specjala mieć na ręce nie wyciągniesz sobie dowolnej taktyki tak jak z Meno. Nie jest to karta lepsza od Meno pod tym względem i go nie zastąpi w talii w której chcesz mieć pewność wyciągania takiej a nie innej taktyki.

Mistrz lalek jeśli faktycznie będzie zabierał dowolnego brąza przeciwnikowi i dawał nam to jest mocno przesadzony. Dlatego mam wątpliwości czy faktycznie będzie przejmował.
 
Ciekawe jednak pasuje tylko pod dwie karty Hartowanie i Troskę. Niby zawsze +1 token i +1 do gorda. No ale nie wiem karta wrażliwa. W ST mamy widzę to samo co w KP mnóstwo kart silnko podobnych na które siłą rzeczy przeciwnikowi ma nie starczyć remuvali.
 
@piotr4440
Angielskie seize oznacza przechwyc. Polska wersja ma przechwyc więc zakładam że może przechwycić dowolny brąz o dowolnej sile. Kabiny licznik dwa i jest rozkaz ale zagrana jako przedostatnią karta zrobi jatkę. Masakryczny przewal punktowy oczywiście na spam to taki sobie
 
Tak wiem co to znaczy jednak jakoś tego nie mogę sobie wyobrazić. Karta z taką umiejętnością powinna być co najmniej epikiem lub posiadać konkretne ograniczenia chociażby do siły karty brązowej. Są brązy które wychodzą bardzo wysoko i możliwy jest nawet 100 pkt swing a to nie jest fair nawet w stosunku do wiją. Możliwość kilkukrotnego użycia już w ogóle jest dla mnie nieporozumieniem.
 
Niby oddajesz mistrza lalek rywalowi i on za dwie rundy może się zrewanżowaćć...ale to wątpliwe i karta jest przegięta

Jak na nową kartę zielonych zagram teleportacja to jest pierwsze zagrane? Druga teleportacja czy druga jednostka
 
Tak wiem co to znaczy jednak jakoś tego nie mogę sobie wyobrazić. Karta z taką umiejętnością powinna być co najmniej epikiem lub posiadać konkretne ograniczenia chociażby do siły karty brązowej. Są brązy które wychodzą bardzo wysoko i możliwy jest nawet 100 pkt swing a to nie jest fair nawet w stosunku do wiją. Możliwość kilkukrotnego użycia już w ogóle jest dla mnie nieporozumieniem.
No ale właśnie możliwość kilkukrotnego użycia jest jedyną szansą na to, że karta nie będzie op. Bo po użyciu rozkazu koleś przechodzi na drugą stronę i jeśli go nie zablokujesz lub nie usuniesz, przeciwnik używając tej karty przejmie swojego brąza z powrotem.
Natomiast zagrywając go jako jedną z ostatnich kart na pewno będzie mógł zrobić sporo punktów, bo na przykład umożliwi przejęcie takiej zboostowanej świnki w Potworach, a przeciwnikowi nie starczy już czasu na jej odbicie.
 
Niby oddajesz mistrza lalek rywalowi i on za dwie rundy może się zrewanżowaćć...ale to wątpliwe i karta jest przegięta
Żeby ta karta zapłaciła godnymi pkt za prowizję potrzebuje 8 pkt brąza po stronie przeciwnika, nie wiem co tu jest op.
 
@Pan_Neutron
Nie żartuj. Kładę pana lalek i używam go na jedna kolejki do końca. Albo używam dwóch. Dostanie rywal kartę której nie zdąży odnowić . A jeszcze można go zablokować w ostatnim ruchu
 
Żeby ta karta zapłaciła godnymi pkt za prowizję potrzebuje 8 pkt brąza po stronie przeciwnika, nie wiem co tu jest op.
Na mrozie ma je mglaki dochodzą do 16. Świnki do 14. . W sy hiena też ponad 10. Hamadriada to i 30....co grę widzę brązy z min 10
 
Żeby ta karta zapłaciła godnymi pkt za prowizję potrzebuje 8 pkt brąza po stronie przeciwnika, nie wiem co tu jest op.
Nie zgodzę wystarczy brąz z potencjałem u przeciwnika na 8 pkt. Poza tym o taką kartę w MO, KP czy nawet SY nie jest trudno.
Post automatically merged:

Ten Simlas wyciąga nam z talii każdego specjala którego mamy po 2 sztuki? Czy jak to działa?
 
Top Bottom