Gwint - Dyskusja o artykułach i mediach

+
Gwint - Dyskusja o artykułach i mediach

Jeszcze tego typu tematu tutaj nie ma, a w linkach można umieszczać tylko, cóż... linki, wypadałoby więc założyć gwintowy odpowiednik jednego z największych wątków wiedźmińskiego forum.
A więc...


Nie wiem czy się cieszyć, czy płakać. Cieszyć bo nagrodę dostała wyczekiwana gra od ulubionego studia, płakać bo najlepszą produkcją tegorocznych targów została karcianka, która zaczynała jako minigra.
 
Jako minigra fakt, ale po gameplayach widać że to nie to samo. REDzi dokonali potężnych zmian co potwierdza ta wypowiedź:
Nie ma takich planów - skupiamy się na zrobieniu najlepszej możliwej cyfrowej karcianki - bardzo ciężko byłby przenieść cześć nowych mechanik
Sam także to zauważyłem - Gwint się zmienił i w zasadzie zostały tylko podstawy czyli 3 typy jednostek na planszy i frakcje dostępne w grze. Sam jednak także nie wiem co myśleć o tym co napisałeś. Pokazuje to poziom dzisiejszych gier, tzn. nastawionych na zysk. A przecież nie od dziś wiadomo że dobry produkt sam się sprzeda. CD Projekt zaskoczył przede wszystkim kampanią. 10 godzin dobrego RPG'a za darmo robi wrażenie. Czy się cieszyć czy płakać, to już nie powiem.
 
@Gorfaster A skąd wiesz, że kampania będzie za darmo ? Chyba najsensowniejszym posunięciem biorąc pod uwagę jak ambitna ma ona być byłoby zrobić ją płatną. I byłoby to całkowicie w porządku moim zdaniem :)
 
Z różnych doniesień wynika, że kampanii będzie kilka, a w każdej do zdobycia będą nowe karty. Możliwe, że pójdą tą samą drogą co Blizzard przy Heartstone - na start dostaniemy jedną kampanię i podstawowe karty, resztę dokupimy z czasem. Różnica polega na tym że w Gwincie kampania będzie bogatsza fabularnie i bardziej rozbudowana, w Heartstone są chyba tylko pojedynki (tak mi się wydaje, od bardzo dawna nie odpalałem Heartstone'a).
 
W Duel of Champions też występuje kampania podzielona na rozdziały, po wygraniu których otrzymujemy karty, wszystko było by spoko gdyby nie to że DoC moim zdaniem jest straszne P2W. Grałem jakiś czas, myśląc że mam w miarę dobre karty i namówiłem znajomego na grę, ten zaś lekką ręką wydał ze dwie stówy na karty, złożył w 2 godziny taką talię że ani razu nie mogłem z nim wygrać :( Możliwość kupowania wyłącznie innych wariantów grafik kart, skiny slołu itp było by spoko, ludzie lubią takie bajery patrząc choćby po CS:GO
 

addar

Forum veteran
Po wywiadzie z Tomkiem Tomaszkiewiczem jestem nimal pewny ze Iorveth wróci w gwincie i chyba bedzie postacia grywalna w wiewiórczej kampanii :)
 
Czytałem ostatnio wrażenia z ogrywania Gwinta i jedną z wątpliwości recenzenta było to, czy Gwint może konkurować z np. Heartstone. Moim zdaniem w tej kwestii REDzi muszą Gwinta zdecydowanie bardziej uatrakcyjnić. Nie mówię tu o nowych mechanikach, bo nie wiemy o nich zbyt wiele. Mówię tu o aspekcie czysto wizualnym. REDzi muszą zaimplementować jeszcze więcej efektów cząsteczkowych, animacji, skórek itd. Sam stół powinien mieć zestaw skórek. Fajnym pomysłem byłoby wprowadzenie kart premium w formie trójwymiarowego, animowanego modelu. Rzucasz kartę i wyłania się z niej konkretna postać/ potwór. Aspekt wizualny w takiej statycznej grze jest niezwykle ważny.
 
Ja uważam, że Gwint wcale nie musi konkurować z Heartstonem, bo to dwie różne gry i mogą istnieć obok siebie. Więcej rozpisałem się tutaj ;)
 

Guest 3872667

Guest
Jak dla mnie,najważniejsze jest aby Gwint po prostu był dobry,nie musi wygrywać z jakimiś kamieniami o e-tron.Mam nadzieję,że jakiś tryb podobny do Areny z HS'a zobaczymy :D
 
Ja uważam, że Gwint wcale nie musi konkurować z Heartstonem, bo to dwie różne gry i mogą istnieć obok siebie. Więcej rozpisałem się tutaj ;)
Swego czasu gralem troche w Hearthstone i szczerze powiem jak dla mnie gwint wygrywa z gra Blizzarda.
Hearthstone to dobra gra karciana ale nie potrafila mnie wciagnac na tyle bym chial grac w nia dluzej niz kilka tygodni.
Obecnie teraz jest dziesiatki bardzo podobnych karcianek do Hearthstone co musze przyznac zaczyna byc irytujace, nieby sa jakies tam drobne zmiany ale oglnie zarys jest ten sam (bohater z jakas tam iloscia zycia najczesciej 30pkt i wygrywa ten to zredykuje puknty zycia bohatera u przeciwnika do 0).

Gwint z koleji to cos zupelnie nowego. Od pierwszej rozgrywki bylem oczarowany ta gra i po moze kilkuset rezegranych gier wciaz jestem (a teraz jeszcze bardziej nadchodzaca samodzielna gra, ktora jest bardziej rozbudowana).
Co mnie przekonalo bardziej do Gwinta niz do Hearthstone jest to jak podchodzisz do samej rozgrywki, z gory masz pokazane wszystkie 10 kart i planujesz, tworzysz wlasne taktyki i zmieniasz je w trakcie rozgrywki w zaleznosci jak agresywnie gra twoj przeciwnik. Samo spasowanie rundy nie jest jedynie jakims tam oddaniem rundy, tylko taktycznym zagraniem - musisz wyczuc dokladnie kiedy spasowac by miec przewage w rundzie nastepnej. Wyciaganie kart od przeciwnika aby zbudowac sobie przewage, wszystkie te elemnty maja znaczenie i sukces przeniesc moze jedynie rozwazne planowanie.

Wiele osob moze sie nie zgadzac ale dla mnie Gwint >Herthstone. Gra bardziej wymaga logicznego myslenia niz karcianka od Blizzarda i dlatego wygrywa ten pojedynek.
 
NIe ma co porównywać Gwenta do HSa, chyba, że chcemy upewnić się w przekonaniu, jaki ta gra ma potencjał - bo ma go na prawdę w dostatku. Co z tego wyjdzie zbaczymy, myślę, że może być podobnie jak z Overwatchem w stosunku do CSa.
 
Byłbym wdzięczny, gdybyście zaczęli czytać ze zrozumieniem... Napisałem wyraźnie, że chodzi mi o aspekt czysto wizualny a nie o mechaniki, gameplay itp. Gwint jest grą statyczną, dynamizmu w niej jak na lekarstwo. Moim zdaniem przydałoby się uatrakcyjnić aspekt wizualny o złożone animacje, particle, elekty dźwiękowe itd. Widać zalążek w postaci przerywników, gdy wchodzą np. karty pogody, czy głosów niektórych postaci ale jest tego stanowczo za mało.
 
Mecz pomiędzy Północnymi Królestwami a Skellige na Brazilian Game Show

https://www.youtube.com/watch?v=-Njq7K-5wm8

---------- Zaktualizowano 20:21 ----------

Kilka kart zaprezentowanych na PAX West

View attachment 69351
View attachment 69361
View attachment 69371
View attachment 69381
View attachment 69391

---------- Zaktualizowano 20:23 ----------

oraz styl cutscenek z kampanii

View attachment 69401
View attachment 69411

Vilgefortz jest świetny! Zupełnie inaczej go sobie wyobrażałem, ale tutaj jest wspaniale narysowany. Koral dostała nowy, mniej nagi art, i choć tamten mi się podobał, to myślę, że zmiana jest na plus. Sheala ok, Eskel również, choć mógłby być większy, teraz to bardziej karta widłogon. Bonhart mi się wcale nie podoba, wąsów mu nie widać i ogólnie wygląda jak Menge. Mam tu nadzieję na zmianę.

Nie działają mi linki do cutscen :(
 
Na PAX-sie była mowa o tym, że karty będą reagować na inne karty z którymi łączy je jakiś związek. Przykładem była Filippa Eilhart, która ma w specjalny sposób komentować obecność Radowida na planszy.

Z całą oprawą graficzną można też stanowczo przesadzić ;)
 
Ja się dostałem :happy2:

8 godzin gwinta czeka, ale słyszałem że nie ma to być najnowsza wersja gry
 
Ja jutro chętnie pogram w parę partyjek. Właśnie zainstalowałem KtS :) Chętnych do gry zapraszam na PW lub dodania mojego nicku na GOG Galaxy - nick Kyniek.
 
[h=3]Spotkanie CDP Red w Moskwie[/h]
Na reddicie opublikowano wpis wraz z materiałem wideo ze spotkania CDP Red z fanami. Podczas tego spotkania padło kilka bardzo ciekawych informacji.
  • Potwierdzono wipe kont w Gwincie po CBT (reset rang i talii). Coś co było oczywistością, w końcu wybrzmiało.
  • Gracze, którzy kupowali beczki za prawdziwe pieniądze dostaną zwrot tych beczek po premierze.
  • Pojawi się nowy tryb gry oraz nowa frakcja (poza Nilfgaardem).
  • Kampania single player, [...], będzie płatną opcją, wynikająca z dużych kosztów produkcji.
  • Karty zdobyte w kampanii single player nie będą wpływać na multiplayer.
  • Co najgorsze, wersja na urządzenia mobilne nie jest na liście priorytetów.
http://gwint24.pl/potwierdzono-wipe...wiemy-ze-kampania-single-player-bedzie-platna
 
Timtim89;n7614410 said:
Co najgorsze, wersja na urządzenia mobilne nie jest na liście priorytetów.

:hmm:Nie dziwię się im. Skoro HS leży w kwestii optymalizacji na Androida to co dopiero Gwint.
 
Top Bottom