Gwint: Mobile

+
Gwint: Mobile

Witam, mam pytanie dotyczące tego czy będziecie w najbliższej przyszłości starali się zrobić gwinta na androida itp. ? I świetny pomysł aby zrobić gwinta jak karciankę. Nie mogę się doczekać :)
 

Guest 3893205

Guest
Na razie skupiamy się na wydaniu gry na te platformy, które ogłosiliśmy. :)
 
Wydaje mi się, że to pytanie powinno być inaczej zadane, mianowicie:
Czy są plany bądź chęć przeniesienia gwinta na urządzenia mobilne (Android, iOS)?
O tym, że ta gra idealnie by pasowała na komórki/tablety nie ma co nawet pisać.
 
Zwłaszcza, że ten gwint jest tworzony na silniku Unity, a zrobienie później portu z PC na urządzenia mobilne nie jest takie trudne, a wręcz przeciwnie (np. Dotknięcie ekranu odpowiada LPM). Problemem może leżeć co najwyżej w wydajności (ewentualne zmniejszenie jakości grafiki) lub ewentualnie inne czynniki powodują, że gra na urządzeniach mobilnych mogłaby być nie do końca grywalna.
Choć bardziej sądzę, że to decyzja z góry lub poprostu gra w wersji mobilnej jest jeszcze daleka od stanu ukończenia.
 
Last edited:
Popatrz na Hearthstone - da się. Nie jest to więc kwestia mocy smartfonów tylko tak jak piszesz, decyzja z góry.
 
Ludzie, to chyba oczywiste, że Gwint powinien być wydany na urządzenia mobilne! Popatrzcie na rzesze graczy siedzących w smartfonach z Hearthstone na ekranie. Osobiście z radością bym się przerzucił z w.w. na Gwinta i spędzał nad nim każdą wolną chwilę. Podejrzewam, że wiele osób wolałoby położyć się na łóżku z telefonem w rękach, zamiast siadać przed komputerem. Poza tym dawałoby to możliwość zwiększenia popularności gry, która sama pojawiałaby się w sklepie Play w sugerowanych. Wiem, że taka wersja wymaga czasu i mnóstwa pracy, jednak spokojnie w przyszłości można nad tym popracować i myślę, że możemy stać się niezłą konkurencją dla produkcji Blizzarda.
 
Gwint wcale nie musi konkurować z Heartstonem, bo to bardzo różne gry. Karcianka Blizzarda jest bardziej klasyczna, zagrywamy karty za zasoby, a rozgrywka sprowadza się do zadawania obrażeń bohaterowi i kartom przeciwnika. Gwint z kolei jest bliższy pokerowi, mamy ograniczoną liczbę kart, blefujemy i na końcu musimy mieć najmocniejszy układ na stole. Heartstone jest obecny na PC i urządzeniach mobilnych, ale nie a go na dużych konsolach. Gwint natomiast nie jest obecny na urządzeniach mobilnych, ale trafi na konsole. Hearthstone nie posiada konkretnych kampanii solowych, Gwint wręcz przeciwnie. Może więc trafić nie tylko do miłośników rozgrywek sportowych, ale także do każuali chcących sobie trochę popykać w domowym zaciszu rozgrywając kampanie fabularne.

Biorąc to wszystko pod uwagę, myślę że obie karcianki mogą istnieć obok siebie, bo będą skierowane do nieco innego grona odbiorców i Gwint nie potrzebuje wcale wersji mobilnej.
 
Gwint nie potrzebuje wcale wersji mobilnej.
Potrzebować do istnienia może nie potrzebuje, ale sądzę, że bardzo dobrym pomysłem byłoby jednak w przyszłości pomyśleć nad wejściem również na telefony. Osobiście też sądzę, że taka decyzja byłaby nawet opłacalna. Wpierw jednak trzeba ogarnąć to, co jest teraz, czyli wydać grę, pewnie wydać kilka łatek i kiedy dom będzie błyszczał, można brać się za ogródek.
 
Gwint na urządzenia mobilne

Chciałbym aby gwint został udostępniony na urządzenia mobilne ponieważ super było by pograć w autobusie bądź też wieczorem w łóżku.Po za tym rynek na urządzeniach mobilnych jest olbrzymi i sądzę że gwint mógłby odnieś sukces.Z tych o to powodów redzi według mnie powinni gwinta udostępnić gwinta na urządzenia mobilne dla wygody graczy i dla własnych korzyści.Rozumiem że w becie tego nie będzie ale jak wyjdzie oficjalnie to już być powinno.A co wy sądzicie o gwincie na telefony?
 

Guest 3992060

Guest
Powiem tak - zdziwiłbym się, gdyby oficjalna wersja gry nie trafiła na urządzenia przenośne.
 
Teoretycznie fajnie byłoby gdyby powstała wersja mobilna (najlepiej na PS Vita :D), ale z drugiej strony jeśli cokolwiek z obecnego mojego grania miałoby przejść do wersji finalnej,a Redania nie stworzy możliwości przeniesienia swoich dokonań z PC na inne systemy (mnie interesuje przede wszystkim ogłoszona już wersja na PS4 bo wówczas będę mógł grać w Gwinta na PS Vita) to i tak pozostanę przy wersji PC.
 
Solidnie zrobiona wersja gry na urządzenia mobilne zawsze mnie ucieszy, jednak pamiętajmy, że w przypadku gwinta wymagałoby to uporządkowania miejsca na ekranie tj. zmian w interfejsie. Jest to kwestia istotna w szczególności na smartfonach (tablety sobie poradzą :)), na których trzeba pogodzić wygodę i dobry, przejrzysty widok. Mimo wszystko, z chęcią zagrałbym na swoim telefonie.
 
Mobilna wersja kiedyś wyjdzie, jestem tego pewny. Póki co zapewne jest daleko w priorytetach studia ale w końcu się doczekamy.
 
To, że Gwint wyjdzie na urządzenia mobilne jest raczej więcej niż pewne, chociażby ze względów wizerunkowych. HS już jest i zapewne TES także się pojawi.
 

Gość

Guest
Bez Gwinta wersji mobilnej braknie chęci do grania...

Jo,

brałem udział w zamkniętej becie, kopę beczek dostałem (jakieś buble wpadły, haha, ale 60 razy bubel to już coś.)

Jak już znasz te wszystkie karty to nie chcę się siedzieć przed tym wielkim ekranem i tak śleńczyć w czterech ścianach... to powinna być gra towarzyska którą się gra w podróży, w szkole a nikt już nie podrózuję z cegło-laptopem, jest jakiś tam tablet ewentualnie jeszcze ujdzie. Gry karciane to się gra na żywo / poza domem (odbieramy na tych samych falach? Raczej nie jak znam życie, haha.)

Widziałem, wieloźródłowe wpisy odnośnie szansy na wersję mobilną m.in podanie o pracę dla programistów. Było już coś oficjalnego w tym temacie?
 
Last edited:
HuntMocy;n2796963 said:
[...]Gwint nie potrzebuje wcale wersji mobilnej.
Zgadzam się w zupełności. Nie wątpię, że wielu graczy ucieszyłaby możliwość zabrania tej gry w kieszeni, ale - jeśli się trzymamy nieuniknionych porównań do HS - Gwint wymagałby znacznego przebudowania interfejsu, zresztą tak szczegółowe grafiki kart nie byłyby widoczne na maleńkim ekranie. Podejrzewam, że kampania będzie zupełnie nie do przetłumaczenia na język platform mobilnych. Zresztą pozostaje kwestia ceny takiej operacji; niewykluczone, że po premierze część zespołu zostanie przesunięta do innego projektu.
 
bardzo chciałbym a by stworzono gwinta na urządzenia mobilne ale jednocześnie nie wyobrażam sobie tego. Sam kiedyś grałem w hs na telefonie(5 cali) i gdyby nie wcześniejsza znajomość gry z PC miałbym problemy. Po pierwsze nie widać dokładnie opisów zagranych kart po drugie nie widać dobrze co masz na ręce . W jakiś przypadkach nie było widać many(chyba po zbliżeniu ręki) co czasem utrudniało odpowiedni wybór zagrań.
​​​​​ w hs ponad To są 2 rzędy jednostek po max 7 sztuk w gwincie mamy 6 rzędów z nieograniczona liczbą jednostek ... czasem na ekranie monitora zaczyna się tłok. .. do tego dochodzi cmentarz . Wyobrażacie sobie wybór np 2 Kart z pośród 50 ? Na kompie sprawia problem poszukiwanie niektórych a co dopiero na 5 calowym wyswietlaczu...
oczywiście większość tych problemów można by załatwić Przez Przesuwanie ekranu ale po pierwsze do tego potrzebny jest szybki sprzęt a po drugie ile dłużej musiała by trwać runda aby niektóre zagrania Mogły dojść do skutku...
 
Moim zdaniem Gwint może tylko zyskać po wprowadzeniu wersji mobilnej, więc na pewno się pojawi wcześniej czy później. Pod warunkiem oczywiście, że będzie to jakoś sensownie zrobione bo o ile na tablety to jestem w stanie wyobrazić jak gra by mogła wyglądać o tyle na smartfony to już średnio, trzeba by było chyba mocno przebudować UI:/ Ale tak czy siak chętnie bym zagrał sobie na telefonie w Gwinta.
 
Top Bottom