GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana

+
Luzik. ;)
Mam nadzieję, że ten brak planów z czasem zamieni się na jakiś limitowany plan pudełkowy, bo zdecydowanie jestem za takimi wydaniami. Byłaby od razu znakomita okazja na dodanie talii Skellige, a może i jeszcze jakiejś.
 
Skoro gra ma być F2P to wydanie jakieś edycji płatnej raczej nie byłoby zbyt dobrym pomysłem. Co innego jak mamy grę płatną w dwóch wersjach: podstawowej, tańszej i limitowanej, droższej. Moim zdaniem większą szansę ma wydanie talii osobno jeśli tylko popularność Gwinta będzie wystarczająco duża, a fani będą się domagać talii fizycznej.
 
O ile z początku przygody z W3 kreciłem nosem na Gwinta to z czasem spodobał mi sie. I jestem jak najbardziej na tak :) Coś czuje że przy zdobywaniu kart włączy mi się syndrom pokemonów - czyli złap je wszystkie ;) Mam tylko nadzieje że te mikropłatności nie zmienią Free-2-play w Pay-2-win. Chociaż mam zaufanie do Redów. I tak mnie jeszcze nurtuje jedna kwestia... Czy będzie dodana jakaś nowa muzyka przy rozgrywkach czy też dostaniemy utwory z W3 :)
 
W Los Angeles testowaliśmy Gwinta wyłącznie w trybie PvP, ale rywalizacja z innymi ludźmi nie będzie jedyną opcją rozgrywki. CD Projekt RED pracuje nad pełnoprawną kampanią dla samotników, w której zmierzymy się z przeciwnikami sterowanymi przez komputer. Nie ma być to seria pojedynków o wzrastającym poziomie trudności, tylko pełnoprawna przygoda w... rzucie izometrycznym. Tak! Odpalając singla, ujrzymy obrazki rodem ze starych rolplejów (Baldur’s Gate) i sporej wielkości mapę, po której nasz śmiałek może swobodnie się poruszać. Zwiedzając udostępniony obszar, będziemy wypełniać rozmaite misje (w zaprezentowanym przykładzie Geralt eskortował małą dziewczynkę Torinę w towarzystwie najemników Falibora i Milaen), a także badać interesujące lokacje. Autorzy przygotowali na potrzeby kampanii cut-scenki w komiksowej formie, a prezentowane na ekranie kwestie wygłaszane będą przez tych samych aktorów, którzy podkładali głosy postaciom w kolejnych odsłonach Wiedźmina.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=11297&STR=3


Mówcie co chcecie, ale jestem podjarany bardziej niż na Krew i Wino, bo czegoś takiego się nie spodziewałem. Na 100 % dostaniemy też fabułe Saskii i Iorwetha dla których nie było miejsca w Wiedźminie 3. W dodatku rzut izometryczny, pewnie do jakiegoś stopnia eksploracja. :)
 
Tego akurat nie wiemy, żebyś potem nie był zawiedziony

Zawiedziony nie będę bo jakimś fanem Iorwetha nie jestem, poszedłem bez namysłu ściężką Roche ale biorąc pod uwagę że duża część osób miała spore pretensje do studia o brak tych dwóch postaci, jestem pewien że będą one dostępne.
 
Tury będą na czas. W czasie prezentacji na E3 na planszy widać odliczający zegar (1:06). Osobiście wolałbym zegar który pozwoliłby oszczędzać czas np. Jeśli masz standardowo 30s na wykonanie ruchu to jeśli wykonasz go szybciej wtedy niewykorzystany czas zostanie dodany do czasu jaki będziesz miał przy następnym ruchu. W ten sposób nie poświęcając dynamiki rozgrywki można uzyskać dodatkowy czas na dłuższe zastanowienie się nad kolejnym ruchem gdy sytuacja tego wymaga.

---------- Zaktualizowano 14:26 ----------

Wszystko super,ale panowie ogarnijcie ten stół na Boga...On jest tak brzydki i nieczytelny.Porównajcie sobie Gwenta z 3 a tego online,za dużo wszystkiego,i za DUŻY rozmiar czcionki.

Muszę przyznać, że stół wygląda mało czytelnie. Nie widzę powodu dla dwukrotnego oznaczania działających efektów pogodowych (no chyba, że jest z tym związana jakaś nowa mechanika). Skoro widać, że na rząd działa np. mgła to po co jeszcze dawać dodatkową ikonę na oznaczenia działania mgły po prawej stronie? Rozumiem, że nowy wygląd kart jest bardzo ciekawy, ale IMHO przegląd kart po prawej stronie i podgląd ostatniej zagranej karty przez przeciwnika (z lewej) zajmują zdecydowanie za dużo miejsca.
 
Last edited:
Skoro gra ma być F2P to wydanie jakieś edycji płatnej raczej nie byłoby zbyt dobrym pomysłem. Co innego jak mamy grę płatną w dwóch wersjach: podstawowej, tańszej i limitowanej, droższej.

Przecież gra będzie też podobno oferowała 10h singla. Skoro i tak mają być mikropłatności, to dlaczego jedną z nich nie może być wersja pudełkowa? Nawet jeśli w pudełku ma być tylko kod na jakąś super kartę? Swego czasu Redzi puścili preorderowe, pudełkowe pakiety DLC do Wiedźmina drugiego. A pewnie nie tylko ja ( @robert70r ) chciałbym wzbogacić swoją wiedźmiską półkę o fizyczne wydanie Gwinta.
 
Last edited:
Skoro gra ma być F2P to wydanie jakieś edycji płatnej raczej nie byłoby zbyt dobrym pomysłem. Co innego jak mamy grę płatną w dwóch wersjach: podstawowej, tańszej i limitowanej, droższej. Moim zdaniem większą szansę ma wydanie talii osobno jeśli tylko popularność Gwinta będzie wystarczająco duża, a fani będą się domagać talii fizycznej.
Heroes of the Storm też jest F2P, a o dziwo ma wersję pudełkową. Różnica jest taka, że zamiast kupować grę to kupujesz bonusy do niej. Po za tym fizyczna talia skellige może być samą promocją na grę, bo podejrzewam, że wiele ludzi, którzy zdobyli już 4 talie chcieli by ją powiększyć o tą piątą.
 
Przecież gra będzie też podobno oferowała 10h singla. Skoro i tak mają być mikropłatności, to dlaczego jedną z nich nie może być wersja pudełkowa? Nawet jeśli w pudełku ma być tylko kod na jakąś super kartę? Swego czasu Redzi puścili preorderowe, pudełkowe pakiety DLC do Wiedźmina drugiego. A pewnie nie tylko ja (@robert70r) chciałbym wzbogacić swoją wiedźmiską półkę o fizyczne wydanie Gwinta.
O! Tak, tak. Jestem za. :)
 
Idąc dalej tym tropem, w wersji pudełkowej World of Tanks są kody na czasowy dostęp do konta premium, trochę złota i czołg, a cała edycja kosztowała 30 zł.
 
Przecież można sprzedać kampanię w pudełku z jakimś dodatkiem którego nie da się sprzedać w wersji cyfrowej. Na przykład z papierową wersją talii skellige ale z wyglądem i zasadami z W3 :D
 
Tylko wtedy jest kwestia tego, że na pudełku powinno być wyraźnie napisane, że to bonusy do gry która jest F2P, a nie pudełko z faktyczną grą. Ostatnio był problem z tym, że pudełko bonusów do jakiejś gry F2P wyglądało jak pudełko z grą.
 
Heroes of the Storm też jest F2P, a o dziwo ma wersję pudełkową.
Idąc dalej tym tropem, w wersji pudełkowej World of Tanks są kody na czasowy dostęp do konta premium, trochę złota i czołg, a cała edycja kosztowała 30 zł.

Ok, teraz mnie zastrzeliliście :D Cóż, w żadną z tych gier nie grałem, nie interesowałem się więc co tam do nich wychodzi i w jakiej formie. Nadal jednak wydanie fizyczne Gwinta tylko z powodu talii Skellige wydaje się mało prawdopodobne. Gdyby była jeszcze jedna talia żeby podtrzymać tradycję i wydać taki dwupak to już prędzej. W końcu Gwint jako taki nie będzie skierowany tylko do fanów Wiedźmina, znajdą się osoby, które z serią nie miały do czynienia, a karcianka wciągnęła ich na tyle że kupiliby takie pudełko. Na co im jednak pojedyncza talia?

Też bym chętnie dorzucił kolejną talię do kolekcji, ale wolę się nie nastawiać żeby później nie przeżyć rozczarowania :p
 
Jak dla mnie wystarczy same pudełko, bez fizycznego bonusa :p Ewentualnie mogą rzucić jakiś plakat, albo mapę obszaru, na którym będzie rozgrywał się singiel :)
 
Ok, teraz mnie zastrzeliliście :D Cóż, w żadną z tych gier nie grałem, nie interesowałem się więc co tam do nich wychodzi i w jakiej formie. Nadal jednak wydanie fizyczne Gwinta tylko z powodu talii Skellige wydaje się mało prawdopodobne. Gdyby była jeszcze jedna talia żeby podtrzymać tradycję i wydać taki dwupak to już prędzej. W końcu Gwint jako taki nie będzie skierowany tylko do fanów Wiedźmina, znajdą się osoby, które z serią nie miały do czynienia, a karcianka wciągnęła ich na tyle że kupiliby takie pudełko. Na co im jednak pojedyncza talia?

Też bym chętnie dorzucił kolejną talię do kolekcji, ale wolę się nie nastawiać żeby później nie przeżyć rozczarowania :p
Skellige i Toussaint. :)
 
Top Bottom