GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana

+

Burza46

CD PROJEKT RED
GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana



GWINT to dynamiczne, pełne intryg karciane starcia potężnych armii znanych ze świata Wiedźmina. W grze o zwycięstwie decyduje nie tylko szczęście, ale przede wszystkim umiejętności gracza: intuicja, improwizacja i taktyczne konstruowanie własnej talii. W czasie trzech rund, dowodzący stającymi naprzeciw siebie armiami mają do dyspozycji potężnych bohaterów, mistyczne zaklęcia i umiejętności, które mogą przechylić szalę zwycięstwa.

Już dziś zapiszcie się do Zamkniętej Bety!

GWINT będzie dostępny w dniu premiery na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz na PC. GWINT to gra free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

„Setki maili, telefonów, postów na forach i ponad 40 różnych wersji gry stworzonych przez społeczność – nie było innego wyjścia, GWINT musiał powstać.” – mówi Marcin Iwiński, współzałożyciel CD PROJEKT. „Po premierze Dzikiego Gonu rozpoczęliśmy pracę nad GWINTEM; pracowaliśmy w tajemnicy, czytaliśmy fora i patrzyliśmy czego gracze oczekują. Efektem jest karcianka, którą właśnie zapowiedzieliśmy – GWINT zdecydowanie inny niż ten, który znacie z Dzikiego Gonu, przede wszystkim dostosowany do gry w sieci, ale też niesamowicie dopracowany graficznie” – dodaje Iwiński. „We wrześniu odpalamy darmową betę. Jeśli graliście wcześniej w GWINTA to chyba nie muszę Was przekonywać. Jeśli nie graliście, nie ma lepszego momentu, aby zacząć – powiedzcie nam co się Wam podoba, a co nie; dajcie nam znać co zmienić i co ulepszyć. Robimy tę grę dla Was, więc stwórzmy ją wspólnie!”

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie oraz na portalach społecznościowych:
 
Świetna wiadomość! Ale przyznam szczerze, że jestem trochę zaskoczony doborem platform. Co z wersją gry na urządzenia mobilne? Czy takowa jest planowana na przyszłość, czy może na dzisiaj w ogóle o niej nie myślicie?
Może się nie znam, ale wydaje mi się, że taki Gwint idealnie sprawdziłby się w pociągu, albo w kolejce do lekarza.
 
Last edited:
Grałem w Duel of Champions, Hearthstone'a, hexa, ale to gwint mnie jakoś najbardziej zaintrygował. Bardzo różni się od całej reszty, przede wszystkim tym, że największy problem karcianek jest zminimalizowany- losowość. Wiesz z czym musisz pracować od początku do końca (w większości) i możesz liczyć tylko na siebie. To IMO robi z gwinta ciekawszą karciankę od całej reszty.
 
Zgadzam się z przedmówcą fajna sprawa, ale byłoby jeszcze fajniej gdybyście też pomyśleli o telefonach i tabletach :)
 
Myślę, że najpierw trzeba zobaczyć jak będzie wyglądało zainteresowanie grą i zyski. Nie ma co się porywać na rynek mobilny jeśli nikt nie będzie w to grał. Przyniosłoby tylko straty. Jeśli chodzi o popularność to gwint jest na tyle unikalny, że znajdzie swoich opleczników i jestem pewien, że wielu graczy hearthstone'a będzie skłonnych się przerzucić jeśli Gwint będzie miał potencjał i będzie wspierał rywalizację. Marzy mi się dobrze zrealizowany system rankingowy.
 
I'm absolutely exalted with that news! Just signed for BETA.
Good luck to all devs, I'm sure that you'll made a great game.
Moje nailepsze zyczenia!
 

Guest 3872667

Guest
Wszystko super,ale panowie ogarnijcie ten stół na Boga...On jest tak brzydki i nieczytelny.Porównajcie sobie Gwenta z 3 a tego online,za dużo wszystkiego,i za DUŻY rozmiar czcionki.
 
Mnie tam się wszystko podoba!
Gwint w formie Online? Czego chcieć więcej?!
Jeszcze tylko mam nadzieję, że uda mi się dorwać do tej bety. :)
 
Mnie najbardziej ciekawi tryb fabularny. Czy to będzie forma opowiadań/zleceń wiedźmińskich?

I jedno jest ciekawe. W jednym miejscu strony jest wymienione pięć talii - razem z Nilfgaardem. W większości innych tylko 4. Błąd, przeoczenie, czy Nilfgaard jest dopiero cięty, żeby nie był silniejszy od reszty i nie wiedzą czy się wyrobią na czas?
 
Na konferencji Damien wymienił tylko cztery, bez Nilfgaardu. Prawdopodobnie pojawi się później po stosownym przemodelowaniu.
 
Nilfgaard za bardzo przypomina Północ, pewnie dlatego go nie dali.
Mam pytanie związane z kampanią, skoro będzie ona w odcinkach to znaczy że kampania będzie całkowicie darmowa?
Czy może jednak będziemy płacić za każdy "odcinek" kampanii?
 
Last edited:
Wszystko super,ale panowie ogarnijcie ten stół na Boga...On jest tak brzydki i nieczytelny.Porównajcie sobie Gwenta z 3 a tego online,za dużo wszystkiego,i za DUŻY rozmiar czcionki.
Mnie się stół podoba. Jest inaczej niż w Wiedźminie 3, ale to nie znaczy od razu, że jest gorzej.

A co do rozmiaru czcionki. Gra ma być na konsolach więc literki nie mogą być zbyt małe.
 
Świetna sprawa z tym Gwintem Online, już nie mogę się doczekać :). Tylko nie przekombinujcie z tym F2P!
 
Już nie mogę się doczekać :D Mam nadzieję że dostane się do zamkniętych testów, a jeśli nie to trudno się mówi ;)
 
Stół nie jest taki zły, wiadomo przejdzie jeszcze wiele zmian, do premiery jeszcze prawie pół roku :) Jest wszystko to, co było w Gwincie w W3 tylko w innej oprawie, a co do multi-platformowości, to rzeczywiście moim zdaniem lepiej poczekać do bety i sprawdzić czy gra się przyjmie.
 
FUCK YEAH, ŻE TAK POWIEM.
Do bety oczywiście już się zapisałam 8)Ale oczywiście też się trochę boję. Szczególnie tych mikrotransakcji.
 

Guest 3872667

Guest
Do bety powinni się dostać ci,którzy przeszli całego wiedźmina grając w gwinta na poziomie trudnym.[podnosi łapkę w górę]A tak na serio,mam tylko nadzieję,że klucze dostaną ci,którzy na to zasługują,ciekawy jestem na jakiej zasadzie będzie ten przesiew :D
btw:nilfgaard serio był mocny? Ja wszystkie turnieje[oprócz tego z krew i wino] skończyłem bez problemu moją talią północy :)
 

Guest 3872667

Guest
Zawsze można wysłać zaproszenie do ludzi,którzy przeszli na trudnym a potem wysłać losowo,tylko jak oni to sprawdzą to ja nie wiem :D Pewnie skończy się tak jak mówisz,czyli nie będą kombinować tylko chybił trafił.
 
Top Bottom