GWINT: Wojna Krwi nadchodzi!

+
GWINT: Wojna Krwi nadchodzi!



Przygotuj się na nową przygodę ze świata Wiedźmina w Wojnie Krwi — kampanii fabularnej gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana.

GWINT: Wojna Krwi to mroczna, pełna zwrotów akcji opowieść o Meve — zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy. Stojąc w obliczu wrogiej inwazji, Meve zmuszona jest wrócić na wojenną ścieżkę, by odzyskać to, co zostało jej odebrane.



Przemierzaj nowe, pełne poruszających przygód, zakątki wiedźmińskiego świata, zbieraj cenne zasoby służące do rozbudowywania armii i sprawdź się w bitwach fabularnych, które w nieoczekiwany sposób zmieniają reguły gry.

GWINT: Wojna Krwi ukaże się w tym roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Więcej informacji znajduje się na playgwent.com.
 
Last edited:
Widać soro nowych kart i dowódców na stronie głównej, ciekawe ile z tego wejdzie do multika.
 
No Title

Zwiastun bardzo mi się podoba, już chciałbym grać tą kampanię
 

Attachments

  • photo165431.png
    photo165431.png
    4.3 KB · Views: 82
makmak.;n9345661 said:
Widać soro nowych kart i dowódców na stronie głównej, ciekawe ile z tego wejdzie do multika.

Już kiedyś była dyskusja na ten temat. Okazją był wyciek gameplay’a przedstawiającego tryb single player. Z tego co pamiętam, to chyba było później dementi ze strony CDPR, że żadna z kart trybu single nie ma trafić do multi (ale lata już nie te, moja pamięć może być zawodna… ;) ).
Fajnie gdyby jednak była taka możliwość – oprócz zwiększenia zasobu kart & aspektu zabawowego, poprzez tryb single każdy miałby możliwość dogłębnego zrozumienia działania nowych kart. Niestety rodziłby się tu problem z założeniem „Gwint jest grą f2p”.
Kampania single player będzie bowiem płatna – a jeśli ktoś nie będzie chciał wydawać mamony? Wówczas nie ma szans na granie tymi ekstra kartami => ma z założenia mniejszy card pool => ma mniejsze szanse na złożenie konkurencyjnej talii.
Porównując to jednak choćby do produkcji Blizzarda – Hearthstone: RNG Heroes of Warcraft – tam wszelkie przygody były płatne i nikt nie widział w tym problemu (a na pewno już nie Blizzard). Chciałeś grać kartami z dodatku, np. Naxxramas, to musiałeś go wykupić.
Ciekawy jestem jak to CDPR finalnie zorganizuje – ja nie miałbym nic przeciwko możliwości używania kart z trybu single w multiku.
 
KDKor W HS przygody można było kupić za złoto wyfarmione w grze. W Gwincie kampania fabularna ma być dostępna tylko z prawdziwe pieniądze, więc różnica jest znaczna.
 
W multi karty powinny być dostępne z beczek, niezależnie od kampanii . A karty w kampanii mog być zdobywane na zasadach wymyślonych prze CDP i nie przechodzić do multi.
 
kotwica407;n9346151 said:
KDKor W HS przygody można było kupić za złoto wyfarmione w grze. W Gwincie kampania fabularna ma być dostępna tylko z prawdziwe pieniądze, więc różnica jest znaczna.

A faktycznie, zapomniałem o tym. To może CDPR również by coś takiego rozważyło? :D
 
W Hearthstone przygody oferują coś więcej niż serię pojedynków z udziałem nowych kart?
 
Baax88;n9346281 said:
W multi karty powinny być dostępne z beczek, niezależnie od kampanii . A karty w kampanii mog być zdobywane na zasadach wymyślonych prze CDP i nie przechodzić do multi.

Za playgwent.com:
NOWE KARTY DO ZDOBYCIA

Walcz korzystając z kart i umiejętności zaprojektowanych specjalnie z myślą o bitwach i historii opowiedzianej w kampanii fabularnej.

Powiększ swoją kolekcję o 20 zupełnie nowych kart inspirowanych Wojną Krwi, które wykorzystasz w rozgrywce sieciowej.
 
HuntMocy;n9346391 said:
W Hearthstone przygody oferują coś więcej niż serię pojedynków z udziałem nowych kart?

W przygodach trzeba pokonać kilku bossów, ale starymi kartami. Za wygrane dostawało się nowe karty i tworzyło talie do multi. Teraz już będą tylko dodatki z nowymi pakietami + darmowa przygoda dla zabawy.
 
makmak., ale czy oferują coś więcej niż po prostu zwykłe walki? Gwint jednak będzie miał więcej treści, przerywniki filmowe, dialogi, wybory wpływające na przebieg fabuły itd.
 
No właśnie. Przy Gwincie trzeba o wiele więcej pracy więc to że będą płatne nie powinno nikogo dziwić.
 
KDKor;n9346081 said:
Już kiedyś była dyskusja na ten temat. Okazją był wyciek gameplay’a przedstawiającego tryb single player. Z tego co pamiętam, to chyba było później dementi ze strony CDPR, że żadna z kart trybu single nie ma trafić do multi [...]
Ciekawy jestem jak to CDPR finalnie zorganizuje – ja nie miałbym nic przeciwko możliwości używania kart z trybu single w multiku.

Tak było, ale to było dawno temu. Teraz już oficjalnie wiemy że a) będą karty stworzone tylko pod kampanię b) będą też karty, które odblokujemy do trybów multi (łącznie 20 kart). Czyli przykładowo stworzą 60 kart żeby lepiej zbudować klimat przygody itp. z czego 20 będzie zaprojektowana tak by nadawać się też do multi. Nie znamy tylko ceny. Paweł Burza zapytany na Facebooku, czy skoro zmienili zdanie w temacie kart do multi w kampanii to czy to oznacza, że zmienili też zdanie w temacie możliwości zakupu za golda odpowiedział "Zobaczymy :) "

makmak.;n9346891 said:
W przygodach trzeba pokonać kilku bossów, ale starymi kartami. Za wygrane dostawało się nowe karty i tworzyło talie do multi. Teraz już będą tylko dodatki z nowymi pakietami + darmowa przygoda dla zabawy.


To będzie zupełnie inny poziom. Nie jakiś boss z linią dialogową, ale małe RPG gdzie będzie rozbudowany świat, npc, zadania, konsekwencje wyborów i walki toczone w formie pojedynków w Gwinta.
 
Last edited:
Jeśli te 20 kart które można na razie wydropić z tej kampanii fabularnej jakoś wpłynie na ladder (np. w topowych deckach będą robiły value) to zmieni się trochę model biznesowy tej gry z f2p (mimo kupna beczek za pieniądze, bo i tak nie dawały przewagi, no może tylko w ilości zgromadzonego skrapu=tworzenie kart do topowych decków ?! bez poświęcania zbytnej ilości czasu) na wiadomo jaki ...

Jeśli te 20 kart które można na razie wydropić z tej kampanii fabularnej oraz z beczek (nie ważnie czy kupionych czy nie) jakoś wpłynie na ladder (np. w topowych deckach będą robiły value) to trochę zmienia sytuację.

Jeśli te 20 kart które można na razie wydropić z tej kampanii fabularnej nie wpłyną na ladder poprzez stwierdzenie, że te karty dają deckom tak słabe value, że nie opłaca się nimi grać to mamy status quo.

Jeśli te 20 kart które można na razie wydropić z tej kampanii fabularnej oraz z beczek (nie ważnie czy kupionych czy nie) nie wpłyną na ladder poprzez stwierdzenie, że te karty dają deckom tak słabe value, że nie opłaca się nimi grać to mamy status quo.

Jeśli cena kampanii fabularnej tylko za realnie pieniądze z 20 kartami, które jakoś wpłyną na ladder (np. w topowych deckach będą robiły value) to zmieni się trochę model biznesowy tej gry z f2p (mimo kupna beczek za pieniądze, bo i tak nie dawały przewagi, no może tylko w ilości zgromadzonego skrapu=tworzenie kart do topowych decków ?! bez poświęcania zbytnej ilości czasu) na wiadomo jaki ...

Jeśli cena kampanii fabularnej tylko za realnie pieniądze lub za odpowiednią ilość golda z 20 kartami które jakoś wpłyną na ladder (np. w topowych deckach będą robiły value) to zmieni się trochę model biznesowy tej gry z f2p (mimo kupna beczek za pieniądze, bo i tak nie dawały przewagi, no może tylko w ilości zgromadzonego skrapu=tworzenie kart do topowych decków ?! bez poświęcania zbytnej ilości czasu) na wiadomo jaki ...

Jeśli cena kampanii fabularnej tylko za realnie pieniądze lub za odpowiednią ilość golda z 20 kartami które nie wpłyną na ladder z powodu małej przydatności to będzie zachowane status quo.

Suma Sumarum jest sporo niewiadomych:
cena (realna gotówka czy też odpowiednia ilość golda/orenów)
zawartość kampanii (zaledwie kilka zdjęć i teaser na konsole)
drop tych 20 kart (z samej kampanii czy też w inny sposób)
wpływ tych 20 kart na ladder (mające value/będące zapychaczami posiadającymi znikome value)
zmiana modelu biznesowego gwinta (z f2p na wiadomo jaki ...)

Kilka rzeczy potwierdzonych:
Długość przejścia ok. 10h, ale uwzględniając, że to będzie miało kilka wyborów to zachęca do ponownego przejścia czyli będzie to ok. 20h czyli jak przejście Wiedźmina 2 (aktualizacja: https://www.pcgamesn.com/gwent/gwent-thronebreaker ok. 15 h)
Premiera w tym roku (wiem, że nie sprecyzowane)
Królowa Meve

Podsumowując jest sporo niewiadomych dot. tej Kampanii Thronebreaker, jako realista, obawiam się, że gwint zmieni model biznesowy i nie będzie tą grą co teraz jest, czyli przyjazna graczom f2p farmiącym golda na większą ilość beczek=skrapu na karty itp.

Patrząc na to, że w naszym kraju o pracę jednak bardzo trudno kwestia tych niewiadomych o, których wspomniałem ma znaczenie.

Jednakże wolę i chce się mylić, ale zobaczymy ... Ja jako realista, znając Redów w kwestii aktualizacji nad tą grą czarno to widzę.

Te niewiadome wkrótce się wyjaśnią i zobaczymy jak to będzie wyglądało.
 
KDKor;n9346081 said:
Kampania single player będzie bowiem płatna
Jakieś potwierdzenie? Niezbyt śledzę wiadomości na temat Gwinta i nie przypominam sobie, by było mówione, że kampanie będą płatne.

 
Było mówione że będą płatne. Jest to jednak kawałek fabuły z przerywnikami filmowymi, udźwiękowionymi dialogami, nowymi mechanikami, mapą świata i masą zawartości. To wszystko trzeba napisać, narysować, udźwiękowić, stworzyć muzykę itd. Nikt nie pracuje za darmo.
 
Sposób udostępniania tylko cyfrowy, czy planują też pudełka? Super byłoby dostać talię Skellige z pudełkowym season passem kampanii do Gwinta.
 
Top Bottom