gwintowe systemy nagradzania graczy: stary (korony) vs nowy (podróż)

+

Lexor

Forum veteran
Tyle błędów zwiazanych z interfejsem co w obecnej wersji gry to już dawno nie widziałem (np. zawieszanie się gry przy wejściu w bibeloty, przesunięcie naszego awatara w menu poza widoczny obszar, księga nagród co jakiś czas się blokuje i nie można jej otworzyć). Do tego dochodzi jeszcze wiele innych, które istniały już wcześniej i do tej pory nie zostały naprawione (np. nieprawidłowo wyświetlane koszulki kart naszej talii lub nasze poziomy prestiżu).

Idąc w kierunku głównego tematu tego wątku: czy tylko ja jestem zdania, że nowy system (podróż) jest zbytnio przekombinowany i mało intuicyjny? W starym systemie mogłem sobie założyć, że np. gram do sześciu wygranych rund - a teraz? Jakie wyznaczyć sobie "optymalne dzienne granie"? Dodatkowo zawsze otrzymywałem mniejsze nagrody w postaci surowców. Czy ktoś już to wyliczył jak nowy system przekłada się na przyrost surowców?

Trochę słabe i mało zachęcające jest też to, ze gracz F2P w swojej podróży może liczyć jedynie na awatary. Opis podróży "premium" ("da Ci natychmiastowy dostęp do legendarnej neutralnej skórki dowódcy") sugeruje, że grając F2P też można będzie zdobyć ową skórkę tylko "nie od razu" - jednak jest to tylko złudzenie. Dlaczego nie ma opcji kupienia "premium" za walutę z gry, czyli za pył?

Jako stary gracz wciąż mam kłopoty ze zrozumieniem "o co chodzi" i "jak dobrze zaplanować sobie daily" - dlaczego CDPR nie zrobił jakiegoś szczegółowego poradnika, porównania ze starym systemem nagród? To co widzę obecnie bardzo dobrze obrazuje screen znaleziony na reddicie - czemu to wszystko nie zostało lepiej wytłumaczone?

 
Last edited:

ghs

Forum veteran
masz 6 zadań (dokładnie te na Twoim screenie) podróży na tydzień (na razie zbugowanych). Za wykonanie jednego masz 20 punktów na pasku postępu koron. 24 punkty to nowy level w podróży. więc wykonane jedno zadanie tygodniowe plus 2 wygrane gry dają ci w sumie 24 punkty czyli awansujesz o 1 level. ten system jest zdecydowanie lepszy bo:

- w starym systemie musiałeś wygrać 3 gry aby zdobyć nagrodę dzienną 2 punkty nagród

- w nowym systemie budujesz deck (nie zawsze jest to konieczne) pod wybrane zadanie podróży tak aby szybko je wykonać. tu już 2 wygrane gry + zadanie dzienne podróży dają 2 punkty nagród. dodatkowy wielki PLUS to to że nie musisz grać codziennie aby nie przepadły te 2 podstawowe punkty nagród jak to się działo w starym systemie
 
Zgadzam się - nowy system jest bardzo nieintuicyjny i - wg mnie w porównaniu z poprzednim - niewygodny.
Do bugów które się pojawiły z tym patchem dorzucam Vanhemara - po jego użyciu w miejscu zniszczonej jednostki pojawia się "wesoła ognista kulka", która zostaje na ekranie do końca meczu, dodatkowo gra na jakieś 10 sekund się zacina. Po zakończeniu meczu też jest dłuższa chwila odczekania na przejście do następnego ekranu
 

Attachments

  • Vanhemar.jpg
    Vanhemar.jpg
    547.4 KB · Views: 75

luk757

Forum veteran
Jakie wyznaczyć sobie "optymalne dzienne granie"?
Graj tyle ile Ci się podoba, na ile masz czas bez patrzenia w "cyferki" w grze. Osobiście dla mnie uzależnianie średniego czasu gry od systemu nagradzania jest pomyłką.
 
mi też się nowy system nie podoba, skopiowany karnet bojowy z Fortnite
nowe bibeloty i skórki są przepiękne - ale sam system jest mało intuicyjny i zbugowany
 

MaRIB1

Forum veteran
Bo Gwint musi zarabiać na siebie? Kosmetyka za pieniądze to według mnie bardzo dobry pomysł - na rozgrywkę nie wpływa, a jest źródłem dochodu.
No na 100% kupuję battlepass :D.

@Lexor Kupno zadań premium nie zmienia rozgrywki, więc jest dobrowolne. Płacisz i masz fajne skórki za darmową grę, albo graj sobie dalej i dla księgi nagród. Bardzo dobry ruch i przystępna cena i czasowo mam nadzieję, że wyrobie z zadaniami, a kto nie wyrobi ten może kupić droższy Bilecik DOUBLE PREMIUM i ma +25 poziomów jak winnych grach na tym systemie =] =]. Kto ma więcej kasy i chce takie rzeczy to zapłaci.

Najbardziej zdradliwe może być specjalnie wydawanie SILNYCH dodatków, aby sięgnąć do kieszeni graczy. Nadgminna taktyka w HS trochę w LOL'u też, bo każda nowa postać jest silniejsza i dopiero po miesiącu zostaje osłabiona (znerfiona).

W League of Legends przez 4 lata (może 5 lat wydałem 600zł (niektórzy po 3tys), to tak jakbym raz na rok kupił grę 120 zł z tej firmy, a wiadomo, że gry w rok za 120 zł się nie zrobi, a tutaj tak jakby mieli premierę co roku gry i zarabiają na mnie =]. A nie wykupuje jeszcze biletów płacę za same skórki =]
 
Last edited:
Nagetus, w każdym trybie to znaczy w trybie rankingowym też? Jaką masz obecnie rangę (liczba na tarczy)?
 
Nagetus, w każdym trybie to znaczy w trybie rankingowym też? Jaką masz obecnie rangę (liczba na tarczy)?
Gram tylko w trybie klasycznym nierankingową i rankingową, range miałem bodajże 19 czyli bez szaleństwa , po resecie 20 wiadomo, areny nie gram bo niewiem jeszcze o co w niej w chodzi :p, zresztą bez znaczenia i tu i tu kolesie widać ze po resetach konta z jakimiś kosmicznymi ramkami, juz od jakiegos 15 lvla mi losowało gości z 40-58 lvl...
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
ten system jest zdecydowanie lepszy bo
Widzę, że nowy system nagród jest zdecydowanie gorszy jakościowo i ilościowo dla "graczy, którzy grają", bo: link
Kolejny raz taka "burza minusów".

Bo Gwint musi zarabiać na siebie?
Ale przecież sam pył też może być źródłem dochodu, bo można go kupić za $$$. Jeśli cena podróży w pyle będzie odpowiednio wyważona (zaporowa?), to i tak większość kupi podróż za $$$ (szczególnie w obecnym czasie napływu nowych graczy).
 
Widzę, że nowy system nagród jest zdecydowanie gorszy jakościowo i ilościowo dla "graczy, którzy grają", bo: link
Kolejny raz taka "burza minusów".


Ale przecież sam pył też może być źródłem dochodu, bo można go kupić za $$$. Jeśli cena podróży w pyle będzie odpowiednio wyważona (zaporowa?), to i tak większość kupi podróż za $$$ (szczególnie w obecnym czasie napływu nowych graczy).
W BattlePassach tylko gotówka wchodzi w grę. Jakby pył był tylko za gotówkę, to tak jak najbardziej, ale nie jest.
 

Lexor

Forum veteran
W BattlePassach tylko gotówka wchodzi w grę. Jakby pył był tylko za gotówkę, to tak jak najbardziej, ale nie jest.
Wiem przynajmniej o jednej grze, w której sezonowe passy są sprzedawane za specjalną walutę, którą z kolei można kupić albo za $$$ albo za złoto zdobyte podczas grania (w odpowiednim przeliczniku), więc to co piszesz to nie jest żadną regułą.
 
Wiem przynajmniej o jednej grze, w której sezonowe passy są sprzedawane za specjalną walutę, którą z kolei można kupić albo za $$$ albo za złoto zdobyte podczas grania (w odpowiednim przeliczniku), więc to co piszesz to nie jest żadną regułą.
V-dolce Fortnite ?
 

Gyg

Forum regular
Premium jest za kasę bo pewnie sporo osób ma pyłu po sufit jeszcze z czasów bety. A tak każde Premium to realne pieniądze. Mi to nie przeszkadza.
 
Nie, inna, czyli jest tego jeszcze więcej.
W red dead redemption2 online, też są passy, za golda, którego codziennie można zrobić w gierce. Jak grasz regularnie ok 3-5 minut dziennie (tyle trwa jedno najprostsze zadanie) to robisz zarobisz 0,2 do 0,5 sztabki golda. Jeśli grasz te 2-3h to dziennie wjedzie 3-7 sztabek a pass kosztuje 50. Za co naturalnie możesz też zapłacić z portfela.
I co najwazniejsze-odblokowywania passa nie jest blokowane limitem tygodniowego doświadczenia więc aż szkoda grę wyłączać :howdy:
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Graj tyle ile Ci się podoba, na ile masz czas bez patrzenia w "cyferki" w grze. Osobiście dla mnie uzależnianie średniego czasu gry od systemu nagradzania jest pomyłką.
Okazuje się, że "niekoniecznie" i obecnie mamy nowy format "optymalnego grania".

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale mamy teraz:

- tygodniowy limit na normalne korony (wynosi 100)
- dzienny limit na bonusowe korony (wynosi 14) - w ciągu tygodnia jest to 98 (czyli podobnie jak przy tygodniowym)

Z tego wynika, że "optymalnie" (aby "wymaksować system") powinno sie grać dziennie 14 wygranych rund i, co ważne, nie więcej, bo wtedy skończy się nam tygodniowy limit normalnych koron.

Grając w ten sposób otrzymamy ok. 200 koron tygodniowo plus bonusowe z zadań (+60 lub +120) . Gracz F2P osiągnie więc tempo nieco więcej niż 10 poziomów podróży na tydzień, gracz premium prawie 13 poziomów na tydzień.

Przy powyższej informacji pomijam całkowicie to, co z tego otrzymujemy (bo otrzymywanych surowców jest mniej niż było), a skupiam się wyłącznie na analizie obecnego systemu (np. dla kogoś, kto chce sobie swoje granie jakoś "zaplanować").
 
Okazuje się, że "niekoniecznie" i obecnie mamy nowy format "optymalnego grania".

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale mamy teraz:

- tygodniowy limit na normalne korony (wynosi 100)
- dzienny limit na bonusowe korony (wynosi 14) - w ciągu tygodnia jest to 98 (czyli podobnie jak przy tygodniowym)

Z tego wynika, że "optymalnie" (aby "wymaksować system") powinno sie grać dziennie 14 wygranych rund i, co ważne, nie więcej, bo wtedy skończy się nam tygodniowy limit normalnych koron.

Grając w ten sposób otrzymamy ok. 200 koron tygodniowo plus bonusowe z zadań (+60 lub +120) . Gracz F2P osiągnie więc tempo nieco więcej niż 10 poziomów podróży na tydzień, gracz premium prawie 13 poziomów na tydzień.

Przy powyższej informacji pomijam całkowicie to, co z tego otrzymujemy (bo otrzymywanych surowców jest mniej niż było), a skupiam się wyłącznie na analizie obecnego systemu (np. dla kogoś, kto chce sobie swoje granie jakoś "zaplanować").

Kiedy więc resetują się tygodniówki?
 
Top Bottom