HC - ciekawe zagrania, synergie, finishery

+
Witajcie! :)
Postanowiłem założyć taki temat, żeby w jednym miejscu tworzyć bazę ciekawych synergii między kartami i pomysłów na finiszery w nowym Gwincie. Z góry podkreślam, że nie chodzi o wklejanie całych talii, żeby wszyscy nie grali znowu tylko kilkoma identycznymi taliami...
Nowe mechaniki pozwalają na wiele ciekawych ruchów, które nie są widoczne na pierwszy ani drugi rzut oka.. Jeśli o mnie chodzi, testowałem póki co tylko Potwory i z ciekawych synergii widzę poniższe:

Eredin + Imlerith (szczególnie gdy mamy Przewagę Taktyczną - można zagrać Imlerith -> Przewaga w Imleritha -> Eredin w Imleritha)

Eredin + Keltullis + dużo kart specjalnych (zastanawiam się nad wykorzystaniem Smoka do aktywacji Zemsty.. potencjał jest duży :) )

Spam krabopająków + Maćko + Żagnica - popularny już przy PTR-ach, potrafi zagrać potężne punkty. Ja rozszerzyłbym go o dodanie Yennefer z Vengerbergu. Po zagraniu Żagnicy lub niezależnie Janeczka może nam wzmocnić wszystkie karty w stole o 2

Zachęcam do dzielenia się odkrytymi przez Was synergiami i pomysłami na finiszery, oczywiście o ile w ogóle chcecie się nimi dzielić :D
 
Nic nie zmienili żalnicy od Ptr`a? Małych krabopajączków z królowej też? Jeśli tak to idzie na pierwszy ogień do zmiany w najbliższym patchu balansującym :)
 
Nic nie zmienili żalnicy od Ptr`a? Małych krabopajączków z królowej też? Jeśli tak to idzie na pierwszy ogień do zmiany w najbliższym patchu balansującym :)

Szczerze mówiąc grałem już trochę tą talią i mam po równo przegrane i wygrane mecze. Dość dużo jednostek zadaje po 1 obrażeń wielu wrogom naraz, więc przeciwnicy często niwelowali moje zamiary jednym ruchem.. A gdy grający trafi na Uzurpatora to można od razu wciskać ESC + Enter ;)
 
Eredin w ogóle ma niesamowity potencjał do bycia op, pomijając synergię z Dzikim Gonem, gdzie jest dużo jednostek z umiejętnościami zależnymi od najsilniejszej jednostce na stole po naszej stronie, to działa również świetnie z takimi neutralami jak Yen Klątwy, czy Ciri Szarża.

Ciekawe synergie ma Nilfgaard ze wzmacnianiem przeciwnika, można robić z tym ciekawe comba- zdrada, resety, Cahir, czy ta brązowa karta co zamienia siłę z wrogiem. Sam się bawię teraz talią na tym bazującą.
 
Suchy na YT zrobił bardzo ciekawą talię na zemstę z Eredinem, Ge'elsem i Caranthirem.
W 1 rundzie zagrywamy Caranthira, tworzymy 1-punktowego Ge'elsa i wzmacniamy go Eredinem
W 2 rundzie zagrywamy właściwego Ge'elsa
W 3 rundzie możemy wskrzesić Ge'elsa Odnową.

Myślę, że umiejkę Eredina najlepiej zostawić na 3 rundę, bo to jednak ona jest decydująca najczęściej.
W połączeniu z Rytualną Ofiarą ta talia potrafi cuda...
 
Tym ładnie mi idzie (moje):




-Nie możesz mieć ręku konia, wiedźminów innych i huf mahanski.
-Masz tylko 2 albo 3 muligany, 2 zawsze musisz zostawić na ostatnią rundę.
-Staraj się mieć na ostatnią rundę pianki 2, maćko i wiedźminów 90% się udaje.
-Zapełniasz rząd i bufujesz 9 jednostkę, dajesz piankę, następnie umiejkę dowódcy i tak masz już 36pkt za jedynym zagraniem, kończysz 2 pianką, albo talizmanem.

Start gry zależy co masz na ręku, jak masz Obrońce mahakamu, najpierw go wzmacniasz Agitorem sscoiatel, dzięki temu trudniej go zbić na początku, bo się bufuje na koniec rundy i ma razem 7 pkt.

Jeżeli zaczynasz pierwszy rzucasz Haverkar przemytnik i używasz tego artefaktu przewagi, dzięki temu ciężko go zdjąć a bufuej ci rękę i często finisherów albo Obrońców, którzy musza być nabufowani by sie bufować, następnie 2 elf i ci się ręka bufuje na 3 rundę =]

Jak masz krasnoluda w 1 rzędzie rzucasz Huf makamkasmi i odchudza ci kartę


O tyle dobry jest muligan, że rzadko się gra do wszystkich kart 1 runde i wiedzmini i macko ci zostaje. W ogóle możesz wcześniej spasować przy 4 kartach anwet jak rpzegrywasz, przeciwnik często pasuje 2 rundę, i wszystko masz na 3 rundę nabufowane już :D

i tyle



Dam jeszcze historię ratio jak mi idzie do 16 poziomu przynajmniej, tą talią =]

Przechwytywjhkjanie.JPG


Bez tytułu.jpg
 
Last edited:
Top Bottom