Hitman

+
,, Stylowy trailer gry Hitman przygotowuje na premierę. Spojrzenie na różne lokacje. ''
http://www.eurogamer.pl/articles/2016-03-02-stylowy-trailer-gry-hitman-przygotowuje-na-premiere
 
Podobno jak ma sie karte z 2GB Vram to ustawimy jedynie tekstury Low... coś czuje niezły skok ilości Vram w przyszłej generacji kart.
 
Last edited:
Więcej wyników Łysego47 w DX.12 Asynchroniczne Shadery robią różnice.






Przypadek Ashes of Singularity nie jest już odosobniony

Chociaż i tak nie wolno wysuwać żadnych daleko idących wniosków bo testowane do tej pory tytuly były z patronatu AMD , trzeba poczekać na więcej tytułów na dx.12 w szczególności zaczekać na wyjście Polaris/Pascal
 
Last edited:
Cały ten dx12 to pic na wodę, przynajmniej w Hitmanie.

,,Podsumowanie chciałbym zacząć od stwierdzenia, że jestem rozczarowany poziomem oprawy graficznej nowego Hitmana, która prezentuje się zaledwie przyzwoicie. Wymagania sprzętowe są natomiast bardzo wysokie, chociaż co wypadałoby podkreślić, scenariusz testowy dobrałem perfidnie - większość czasu gra powinna działać zdecydowanie płynniej. ''

,, Dlatego ubolewam, że wprowadzenie DirectX 12 okazało się pustym sloganem. Na chwilę obecną wydajność jeśli wzrasta to marginalnie......''

http://www.purepc.pl/karty_graficzn..._vs_directx_12_killer_optymalizacji?page=0,13
 
@Daniel Abatemarco
Co ciekawe, jeśli spojrzeć na wykresy (zwłaszcza Ultra i High), to bardzo często po włączeniu DX12 następował spadek fpsów, zarówno na kartach AMD jak i nVidii, tyle że u AMD mniejszy. Chyba właśnie pryska mit kilkudziesięcioprocentowych wzrostów wydajności na DX12.
 
Z oceną DX 12 należy się wstrzymać, po pierwsze nie ma w zasadzie gier, które zeń korzystają, po drugie Hitman to... Gdybym powiedział, że optymalizacyjny crap byłby to niezasłużony komplement, gdybym powiedział, że najohydniej cuchnąca kupa ever to... Nadal byłby komplement, spory i niezasłużony. Brak słów by opisać poziom niekompetencji dewelopera, by oddać skalę popełnionej fuszerki. To zupełnie nowy poziom partactwa, przy którym Unity stanowi techniczny majstersztyk, niedościgły ideał.
R9 270X/GTX960/770 nie są w stanie zapewnić 30 klatek w najniższych ustawieniach (!), a przecież gra, nawet wymaksowana prezentuje się przeciętnie.
Pozostaje sobie życzyć, aby był to jednorazowy wybryk, nie zaś zapowiedź nowych standardów na PC. Niestety, gdy się patrzy na to, co się wyprawia z optymalizacją od czasu premiery obecnej generacji konsol, to ciężko być dobrej myśli. Oby nowego deusa tak nie zjeba... zepsuli.
 
@Daniel Abatemarco
Co ciekawe, jeśli spojrzeć na wykresy (zwłaszcza Ultra i High), to bardzo często po włączeniu DX12 następował spadek fpsów, zarówno na kartach AMD jak i nVidii, tyle że u AMD mniejszy. Chyba właśnie pryska mit kilkudziesięcioprocentowych wzrostów wydajności na DX12.

Zaraz pewno zrobią się testy TR i wyjdzie podobnie, za miesiąc wychodzi QB i jak tam wyjdzie kicha w dx.12 to wtedy postawi to Directa w bardzo złym śmietle.

Ciekawe czy nastęone epizody Hitmana coś zmienią w kwestii optymalizacji, czy taka porażka będzie przez cały czas, zrozumiałbym te wymagania gdyby gra wyglądała, ale nie wygląda

Hitman momentami wygląda bardzo nierówno i jak tu wytłumaczyć kiepską optymalizacje, jeśli nie kiepskim kodem, a może po prostu znowu zrzucimy winę na Denuvo, bo podobno Hitman korzysta... tak wiele spartolonych gier wyszło z Denuvo, że ciężko jest nie zacząć zrzucać winy na DRM

Niestety Square ostatnio wszystko wypuszcza z Denuvo więc Deusa sobie chyba odpuszcze bo to większe prawdopodobieństwo optymalizacyjnej padliny.
 
Last edited:
Może zamiast terminów "port" albo "wersja pc" powinno się używać terminu "emulacja". Bo port, to jednak jest gra przerobiona w taki sposób, by poprawnie działała na nowej, odmiennej od pierwotnej platformie. Tego się nie zrobi w miesiąc, co chyba jest powszechnie praktykowane. Nazywanie takich tworów wersjami pc jest karygodnym nadużyciem. Zatopiony statek to nie jest okręt podwodny. To, co ostatnimi czasy pojawia się na pecetach, to w praktyce czyste wersje konsolowe z dołożonymi kilkoma opcjami graficznymi i zapewne mającym to przetworzyć w locie emulatorem. Nic dziwnego, że piece, na których powinny się spokojnie uruchomić dwie albo trzy takie gry na raz, robią bokami i ledwo wchodzą na poziom konsol. Z równym powodzeniem można oczekiwać, że ten sam silnik sprawdzi się tak samo dobrze w traktorze jak i w samolocie. Dochodzi już do tego, że możliwość uruchomienia gry w więcej niż trzydziestu klatkach albo rozdzielczości wyższej od 1080p wpisywana jest na listę ficzerów, tak jakby było to coś niesamowicie wyszukanego i dostępnego tylko w najlepszych sklepach.
Dla mnie takie poczynania są świadomym działaniem na szkodę klienta i ja to odbieram jako obraźliwe ze względu na całkowity brak szacunku dla odbiorcy. To są buble. Wybrakowane, wadliwe produkty sprzedawane za pełną cenę.
I jestem przekonany, że to nie jest kwestia środków, bo na pewno znalazłoby się wielu chętnych do wsparcia tego czy innego studia w jego staraniach nad wydaniem dobrej wersji pc.
 
Niestety Square ostatnio wszystko wypuszcza z Denuvo więc Deusa sobie chyba odpuszcze bo to większe prawdopodobieństwo optymalizacyjnej padliny.

Wlepiłem redpointa za "optymalizacyjną padlinę". Nad wyraz trafne określenie. Pośród wszystkich nagród, wyróżnień przyznawanych grom taka kategoria znaleźć się absolutnie powinna, a z racji na dużą konkurencję "odznaczenia" powinny być trzy, za pierwsze, drugie i trzecie miejsce plus lista produkcji wyróżnionych, bo na podium miejsca każdy nie wlezie, a konkurencja, jak już wspomniałem, zacięta.

Dla mnie takie poczynania są świadomym działaniem na szkodę klienta i ja to odbieram jako obraźliwe ze względu na całkowity brak szacunku dla odbiorcy. To są buble.

Ano są. A że jak się chce, to jednak idzie pokazuje chociażby przypadek Mad Maxa (przy którym bawię się zaskakująco dobrze), który wygląda naprawdę nieźle, a przy tym działa chyba na wszystkim.
 
Last edited:
Optymalizacja lezy i kwiczy a jeszcze podzielili gre na epizody. Jak komus dobrze nie chodzi to moze sie zniechecic do zakupu kolejnych odcinkow. Wersja pudełkowa dopiero w styczniu 2017. O wiele bardziej sie opłaca czekac, moze do tego czasu naprawia wszystkie błedy jakie maja.
 
Dla mnie to jest bardziej Early Access tyle że w formie płatnej ubrane w wersję odcinkową niż taki pełnoprawna pierwsza część z całości, normalnie w takim stanie to nie miało by prawa się ukazać.
 
To proste, testują nowy model biznesowy. Jak ludzie się rzucą i mimo hejtu w sieci wystarczająco dużo osób zdecyduje się na zakup to będzie sygnał dla wydawcy, że coś takiego ma sens. Wcześniej testowali 'rewolucyjne' pre ordery do nowego Deus Exa, ale tam chętnych nie było i w końcu się wycofali.
 
Top Bottom