Horizon: Zero Dawn

+
Rozgrywka w 4K na PS4 Pro:


Mimo sieczki kompresji, którą robi YouTube, gra wygląda naprawdę zacnie. Zwłaszcza roślinność (kilka razy lepsza od tej z W3) robi wrażenie. Zasięg jej rysowania jest jednak zbliżony do tego, który widzimy u RED'ów.
 
Tutaj trochę można usłyszeć/zobaczyć z polskiej wersji
Ostatni raz tak się jarałem przed premierą W3, czekam z niecierpliwością ;)
 
Horizon Zero Dawn fajnie wygląda w czystym gameplay'u, ale nie bez powodu nie pokazywano systemu dialogów/przerywników.


Nieistniejący lipsync, dramatycznie słabe animacje, praktycznie dwuwymiarowe tło, dialogi od których zasycha w gardle, chaotyczne cięcia, gra aktorska na poziomie licealnego kółka teatralnego...

Trzeba zacząć się bać.
 
Last edited:
Od początku traktowałem to jak demo technologiczne, które ktoś postanowił przerobić na grę. Będzie powtórka z syna romana.
 
Tego to jeszcze nie widziałem .:thinking:
To znaczy, z innych materiałów z preview było widać że nie można liczyć na nic więcej niż poziom Bioware, ale ten materiał jest na zaskakująco niskim poziomie (zwłaszcza biorąc pod uwagę to jak wszyscy byli zachwyceni zadaniami z dema). Nie zostaje nic więcej jak liczyć na to że przynajmniej gameplay będzie porządny.
 
No... te przerywniki w dialogach wyglądają prymitywnie ale... sama gra jest jakby o prymitywnej społeczności, więc może efekt zamierzony ;) ...


P.S. Na YT pod filmikiem jest piękny komentarz widza:
I'LL KILL MYSELF BEFORE I HURT HER... oh hi Mark
*

* jak ktoś nie kojarzy jest to nawiązanie do filmu "The Room" - jednego chyba z najgorszych obrazów pod względem gry aktorskiej i podkładania głosów pod nagrane postacie
 
Seria krótkich filmików pokazujących pewne aspekty/zagadnienia produkcji - niestety, wszystko jest utrzymane w tonie pustej marketingowej gadki (jacy to wspaniali i cudowni jesteśmy, a nasza gra to w ogóle ósmy cud świata) i ze zdawkowymi informacjami. Jednak zawsze czegoś można się dowiedzieć.

[video=youtube;EK_C-LV_CQ8]https://www.youtube.com/watch?v=EK_C-LV_CQ8[/video]


 
Dwa nowe materiały filmowe - jeden o polowaniu, a drugi przybliżający postać głównej bohaterki:


 
Dzisiaj minęło embargo na recenzje i najwyraźniej zapowiada się bardzo dobra gra. Wśród plusów są te rzeczy które wydawały się dobre po materiałach promocyjnych, a więc świat, oprawa wizualna i rozgrywka, wśród minusów niestety te których się można było spodziewać czyli taka sobie fabuła i kijowe dialogi.

http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=11824
 
Arasz to chyba jedyna osoba na tvgry której zawsze miło się słucha i zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia ;)Jeśli chodzi o samą grę to odliczam dni :p
 
Mnie jakoś kompletnie nie jara. Na oko kolejna "otwartoświatowa" gra, klon Far Cry. Mam z takimi już zupełny przesyt.
 
Ja bym powiedział że to taki klon TR i już z takimi recenzjami się spotkałem że to taka Lara w nowej skórce na wyłacznośc Sony, więc jak komuś podeszły Tomb Raider i Rise of Tomb Raider to pewnie wciągnie się w Horizon
 
froget67;n7870690 said:
więc jak komuś podeszły Tomb Raider i Rise of Tomb Raider to pewnie wciągnie się w Horizon
Widzę podobieństwa w craftingu i rozwoju postaci, ale świat wygląda niestety na "ubisoftowy". Lara "biega" po dużo mniejszych, łatwiejszych do ogarnięcia lokacjach.

Ja mam taki przesyt, że abym się skusił na coś z "wielkim otwartym światem", to musiałoby albo być od gwarantowanego studia (lista krótka, Rockstar i RED-zi), albo dziać się w naprawdę klimatycznym dla mnie settingu. Widzę to po Far Cry 4, którego mam na wishliście od dawna, w promocjach coraz tańszy, a jakoś wciąż go nie kupiłem. No i pewnie z tej wishlisty w końcu zniknie. Primala nawet nie dodawałem.
 
O podobieństwa pod tym względem nie jest trudno. Ten nieszczęsny crafting i rozwój postaci na stałe zagościł w niemal każdej grze akcji z otwartym światem. Ba, obecny jest nawet w tych korytarzowych (TR 2013), w których jest kompletnie niepotrzebny.

Poza tymi "standardowymi wypełniaczami" nie widzę podobieństw między pierwszą Larą, a HZD. Drugi TR był już trochę bardziej otwarty (pojawiły się nawet jakieś miałkie zadania poboczne), ale do open world to jeszcze bardzo daleka droga. Ot kolejna gra szyta według schematu Ubisoftu.
 
Top Bottom