Horizon: Zero Dawn

+
Jeśli się to potwierdzi to będę w szoku. Jasne, w ostatnim czasie coraz więcej gier kojarzonych z Playstation wychodzi na PC, że wymienię tutaj Nioh, serię Yakuza czy gry od Quantic Dream albo nadchodzący Death Stranding, ale odpowiadały za nie studia nie będące własnością Sony, a takim studiem jest Guerrilla Games czyli twórcy Horizon: Zero Dawn. Jeśli Horizon trafi na PC to będzie prawdziwa rewolucja. Później tylko patrzeć jak dołączą do niego inne ekskluzywne hiciory pokroju Uncharted, The Last of Us czy God of War.
 
Robi się ciekawie, podobno HZD ma być trylogią. ;) Dwójka trafi wyłącznie na PS5 i ma być "gigantycznych rozmiarów"

Dla mnie to już jest pierwszy poważny argument za kupnem PS5, w jedynce bawiłem się wyśmienicie od samej premiery. Nawet teraz kupiłem sobie kompletne wydanie żeby ograć dodatek w który dziwnym trafem jeszcze nie grałem...
 
Nie wiem czy podoba mi się to że zamierzają zrobić świat dwójki jeszcze wincyj. Już jedynka miała duży, a tutaj jeszcze więcej, żeby nałogowi perfekcjoniści tacy jak ja utopili w grze 200h :/
Drugi Ubisoft normalnie, ci co nowego Asasyna też coraz większą mapę robią, ale żeby wartościowym kontentem ją wypełnić to nie ma komu.
 
HZD miał całkiem ciekawą zawartość, zarówno questy główne jak i poboczne były niczego sobie. Czuć tam było, że wzorowali się na naszym Wiesławie ;) Mi osobiście długość nie przeszkadza pod warunkiem, że właśnie gra będzie wypełniona sensowną zawartością a nie pustą wydmuszką.
 
Czy ja wiem, czy niczego sobie. Ich największą zaletą było to, że były imo. Wiedźmin pod tym względem podniósł poprzeczkę bardzo wysoko, a sam się potykał często na wielkości świata.
Nie jest sztuką stworzyć wielką mapę, problem leży w wypełnieniu jej wartościową treścią.
Wiedźmin wyznaczył pewien trend, w który, choć nim celowo nie podążał, wpisuje się jeszcze RDR2. Reszta jest bardzo daleko w tyle.
I wolałbym, żeby ten element dopracowano w nowym Horizonie, zamiast zwiększania objętości.
 
Jedynka była świetna więc mają u mnie kredyt zaufania, a to że kolejna część powstanie to pewniak. Mam nadzieję że pojawienie się coraz to nowszych plotek sugeruje premierę kontynuacji wraz z premierą nowej konsoli. Od dłuższego czasu uważam że jeśli jakaś kontynuacja hitu z PS4 ma szansę się pojawić razem z PS5 to właśnie Horizon 2. Infamous czy Ratchet nie były aż takimi hiciorami żeby przyciągnąć ludzi do nowej konsoli, Killzone i Uncharted są na ten moment raczej martwe (Killzone, bo ekipa odpowiedzialna za serię jest zajęta Horizonem + poprzednia część nie była zbyt dobrze przyjęta, a Uncharted, bo sami twórcy nie chcą kolejnej części), Bloodborne 2 nie jest w planach, a od premiery God of Wara, Spider-mana czy Days Gone minęło po prostu za mało czasu. Zostaje jeszcze Gran Turismo, ale samymi wyścigami raczej nie sprzedadzą konsoli, nie ważne jak dobre by były.

Dwa miesiące temu Horizon Zero Dawn obchodził już trzecie urodziny, a do premiery PS5 zostało ponad pół roku, najwyższy czas na dwójeczkę. Oczywiście mogą też zacząć generację od jakiejś nowej marki, ale jednak kontynuacja hitu przyciągnie więcej ludzi niż coś nieznanego. No, chyba że znowu chcą odwalić taką fuszerkę jak na premierę PS4 gdzie dostaliśmy dwie gry z czego jedna słaba (Killzone) i jedna bardzo słaba (Knack).

Może w maju coś się wyjaśni, bo z racji odwołania czerwcowych targów E3 sporo plotek mówi iż pierwsze konkrety mamy dostać nieco wcześniej, bo po co czekać do czerwca?
 
HZD miał całkiem ciekawą zawartość, zarówno questy główne jak i poboczne były niczego sobie.
Z tym to były różne opinie, jedni chwalą, drudzy mówili że wtórne i nudne. Ja powiem tak: zagrałem 2 razy w grę( z dubbing iem i po angielsku), i raz w dodatek. Historia mi jajek nie urwała, ale gameplay i zwiedzanie mi się podobało.
 
Orientuje się ktoś czy jest możliwość wgrania save od kogoś i kontynuowania gry? Chcę ograć dodatek i wbić brakujące acziwki ale szczerze nie chce mi się dwa razy przechodzić gry w celu zdobycia m.in. osiągnięć za NG+. Moje zapisy niestety przepadły wraz ze zmianą konsoli ze slim na pro nad czym ubolewam bo miałem tam sporo godzin nabite :(

Edit:
Już wiem, że się nie da bo wyrzuca błąd że zapisy należą do innego gracza :p Ogólnie sprawa rozwiązana, znalazłem gdzieś w czeluściach dysku kopię moich wszystkich zapisów jeszcze z czasów gdy miałem PS4 Slim i akurat jest tam folder z HZD. Całe szczęście kompatybilne z complete edition :D
 
Last edited:
Nowe obrazeczki z Forbidden West :)



 
Mamy oficjalną datę premiery wersji pecetowej, 7 sierpnia edycja kompletna zawita na blaszaki.


Wymagania sprzętowe:

MINIMALNE:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows 10 64-bits
  • Procesor: Intel Core i5-2500K@3.3GHz lub AMD FX 6300@3.5GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon R9 290 (4GB)
  • DirectX: Wersja 12
  • Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni

ZALECANE:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows 10 64-bits
  • Procesor: Intel Core i7-4770K@3.5GHz lub Ryzen 5 1500X@3.5GHz
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon RX 580 (8GB)
  • DirectX: Wersja 12
  • Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni
 
Heh, gdyby nie fakt, że moja 1060 jest obcięta (tylko 3 GB VRAM), to idealnie wpisywałbym się w zalecane. Miło jednak widzieć, że sprzęt składany dla Wieśka Trzeciego wciąż daje radę :beer:
 
Top Bottom