Horizon: Zero Dawn

+
Wymagania dość niskie w przeciwieństwie do ceny.
Trochę mnie zaskoczyła cena spodziewałem się maksymalnie 119-129zł, a tu 169 na EGS i 179 na steam.

Gdyby Valve/Epic mieli możliwość stosowania regionalnych struktur cenowych w obrębie UE, to cena byłaby pewnie bliższa twoim oczekiwaniom.
 
Trochę mnie zaskoczyła cena spodziewałem się maksymalnie 119-129zł, a tu 169 na EGS i 179 na steam.
Też liczyłem na podobny pułap cenowy, bo 180zł jak za jakby nie patrzeć 3-letnią grę to trochę dużo. To jest prawie premierowa cena. Takie gry powinny kosztować połowę z tego co ich konsolowe odpowiedniki, czyli właśnie takie 120zł byłoby idealnie.
 
Też mam wszystko (poza kartą) z zalecanych, więc już za (nieco ponad) miesiąc z przyjemnością sobie pogram :) ...

Inna rzecz, że gra teraz jest hitem sprzedaży na Steam.

Ja jeszcze bym tylko prosił Sony aby wydało port serii Uncharted (i może Metal Gear Solid III) na PC i będę w pełni szczęśliwym graczem.
 
Jak na tytuł tego kalibru (wcześniej dodatkowo będącego konsolowym "exclusivem" ), debiutujący na innej platformie (co prawda po latach, ale...) nie jest tak źle.

Osobiście kupię na premierę.
 
Na Epicu gra też będzie dostępna, jeśli ktoś ma kupon obniżający cenę o 40 zł (i o ile oczywiście będzie on działał w przypadku Horizona) to cena wyniesie 129 zł czyli już całkiem przyzwoicie.
 
Last edited:
Jak ktoś ma kupon na Epic, to rzeczywiście bardziej się opłaci.

Jednak jak nie, wówczas wciąż można zbić kilka złotówek kupując na Steam w trakcie letniej wyprzedaży (która kończy się już 9 lipca) i kupić grę o 17 PLN taniej (w cenie 152 PLN).

Zawsze to coś.
 
Na preordery kupon nie działa chyba ogólnie, ale po premierze może zadziałać. :) Jak się komuś nie spieszy, to może spróbować się wstrzymać.
 
Dobra Horizon już się ściąga ale jak donosi PCGH Horizon w wersji na PC ma bardzo bardzo duże wymagania, szczególnie wobec GPU, co może trochę dziwić patrząc jak chodzi Death Stranding a to przecież ten sam silnik.

1080p
2020.08.05-19.13.jpg


Bottleneck GPU jest tak duży że procesory musieli testować w 1176x664
IGN przetestował już łatkę optymalizacyjną na premierę PC i klatek nie dodaje chociaż poprawia w grze Framepacing (zawsze coś)

Odnoszę wrażenie że już Cyber nie będzie tak bezwzględny wobec kart graficznych jak Horizon na PC.
 
Last edited:
Zaciągnę jak zwolnię miejsce... bo 70GB wolnego miejsca, ot tak to ja nie mam...

P.S. I tak z graniem muszę poczekać do premiery.
 
No cóż...

Widać mamy skopany port PC :( .
Skopany, ale nie aż tak tragiczny jak się wydawało po testach wykonanych przez Niemców na PCGH.
Widać dostosowanie się do ustawień sugerowanych przez DF już daje sporego kopa przy minimalnej stracie jakości, tylko pozostają problemy z cyklicznymi przycinkami, no to już wymaga łaty.
 
Już za moment przekonamy się jak wygląda (według DF prezentuje się nieco lepiej niż na PS4 - ale oczywiście optymalizacja wówczas leży).
 
Top Bottom