Hotfix 1.05 — lista zmian

+
12 godzin później i dalej 92% dodawania aktualizacji na gogu.. wiecie, czy jak ponownie zainstaluje grę to ściągnie się od razu z patchem 1.05?
 
Mam problem z aktualizacją 1.05 .Na PC powinna zabierać 9Gb a gdy zaczynam ją pobierać z dysku znika mi około 40Gb!!!!,
Jeżeli ktoś wie w czym jest problem bardzo proszę by mi to wyjaśnił. Dziękuje.
 
Mam problem z aktualizacją 1.05 .Na PC powinna zabierać 9Gb a gdy zaczynam ją pobierać z dysku znika mi około 40Gb!!!!,
Jeżeli ktoś wie w czym jest problem bardzo proszę by mi to wyjaśnił. Dziękuje.
GOG w folderze z grą tworzy folder TEMP, w którym trzyma chyba pliki aktualizacyjne i rezerwuje miejsce na przetworzenie aktualizacji.
 
Przeszedłem grę ;-) 25godzin... Trochę szybko, ale teraz mniej więcej wiem o co chodzi to może spróbuję bardziej po świecie pojeździć. Może tym razem dokonam innych wyborów, choć w wątku głównym rzadko można wybrać coś inego niż jedną linię dialogową. A szkoda.

Co do patcha 1.05 Nadal przechodzę przez ściany, przez zamknięte drzwi, policja i jej zachowanie to dramat, kolizje obiektów jak w grach 15 lat temu :-D Broń znika i V strzela chyba palcami. Jak widzę jak wygląda grafika na PC to chętnie bym grał dniami i nocami, ale gram na ps4... :rolleyes:
 
Współczuję programistom, którzy będą musieli zapieprzać równo do końca roku...
Pewnie nawet nie dostaną wolnego po świętach :/
 
windows 7 64-bit gtx 1070 intel i5-4570 8gb ramu hdd sterowniki nvidia game ready 460.89
lustra crashuja gre prawie za kazdym razem, okazyjnie po usunieciu pliku UserSettings.json uda sie dotrwac do konca custcenki, niewazne na jakich ustawieniach w 90% podejsc gra crashuje za kazdym razem jak pojawi sie lustrzane odbicie na ekranie. od hotfixa 1.05 zaczelo tez freezowac caly pc, tak w skrocie fajnie by bylo moc zaczac k i e d y s grac na nowym savie
Zmniejsz w ustawieniach graficznych opcje lustra na minimum,i jaką masz wersję win7 bo był opis od jakiej wersji będzie gra działać,i jak odinstalowales drivery to po przez DDU?
 

Attachments

  • IMG_20201217_085929.jpg
    IMG_20201217_085929.jpg
    1.8 MB · Views: 77
Hejo.. jeszcze raz podbijam z prośbą o pomoc. GOG pobrał aktualizację 9 GB. Potem wchodzi proces "dodawanie aktualizacji" i zacina się na 92% trwało to 16 godzin i bez skutku.. Anulowałem aktualizację - folder TEMP z aktualizacją został usunięty, sprawdziłem - rano znowu to samo pobrał aktualizację szybko i sprawnie, i kolejny raz wisi na 92% dodawanie aktualizacji. Procesy odpowiedzialne za GOG w ogóle prawie nie używają zasobów procesora i dysku. Mam wolne 200 GB. Komputer nówka, system, sterowniki - aktualizowane na bieżąco. Oprogramowanie antywirusowe jest standardowe od WIN10. GOG nie jest na żadnej liście, która by go blokowała przed zmianami. POMOCY
 
Ode mnie:
- Poprawka istnienia fizyki drzwi. Postacie uważają że są zbędne i przechodzą przez nie jak przez powietrze.
- Schody. Drop na schodach często oznacza drop stracony. Często się po prostu tak zablokuje że nie można podnieść.
- Fizyka postaci i pojazdów. Czyli różne popy / pojawianie się pojazdów i postaci. Wiem że samochody ważą po ok. 5 ton ale na Boga nie trzeba tego tak oddawać. Chciałbym na klawiaturze przejechać wiedząc że mam chociaż trochę możliwości panowania nad pojazdem.
- Wrogowie nagle odwracają się z tyłu na przód i nagle nas namierzaja.
W queście w którym jest czempion animalsow. W którym trzeba skasować wroga jeśli ja zatrujemy to nie mamy szans na wygraną bo jest nieśmiertelna.
 
"Usunięto plik memory_pool_budgets.csv, który nie był połączony z finalną wersją gry i nie miał na nią wpływu"

Serio? jakoś jak pozmieniałem wartości które tam były pod moje podzespoły to CP chodził mi stabilnie na 45FPS nawet podczas walki dynamicznej, dziś po aktualizacji mam tak jak przed MOIMI zmianami ledwo 32FPS, a ci twierdzą i mówią że mam PLACEBO????? No chyba kogoś tu powaliło
To samo mam, obecnie skoki FPS są duże zużycie procka max 40% a wątki w procesorze są o wiele mniejsze dlatego,a wcześniej było zużycie 60%, nawet zużycie karty graficznej nie spadało poniżej 98% a teraz skacze jak chce
 
musisz do tej misji podejść wieczorem miałem tak samo

Zrobiłem co trzeba było zrobić z drzazgą, i teraz nic sie nie dzieje, podszedłem to każdego ciała, zrobibłem wszystko co mogłem i nadal mam powiadomienie przeszukaj okolicę.
 
Zmniejsz w ustawieniach graficznych opcje lustra na minimum,i jaką masz wersję win7 bo był opis od jakiej wersji będzie gra działać,i jak odinstalowales drivery to po przez DDU?
dzieki za odpowiedz. niestety kombinowalem z roznymi ustawieniami graficznymi, rozdzielczosciami, windowsa mam najnowsza wersje, sterowniki przeinstalowywalem 'na surowo' i przez ddu, pobieralem tez gre od nowa, sprawdzalem spojnosc plikow kilka razy. juz nic nie przychodzi mi do glowy i na tym etapie zaczynam marzyc o tym, zeby w grze byla opcja wylaczenia luster calkowicie.
 
W misjii niespodzianka! gdzie mam odszukac kerrego w villi gdy do niej wchodze nic sie nie dzieje i quest jakby nie działa,nie moze isc dalej,co robic?
 
Jak PC, to masz za wolny dysk/pamieci. Za malo Vram. Albo ogolnie zloma ;)
A na konsoli bez SSD zapomnij o niedoczytywaniu sie na twoich oczach tekstur.
A jak zadne z powyzszych, to jestem glupi :)

Ja pociskam z dysku SSHD 4TB i na grafice GTX 980 z 4GB VRAM i wszystko jest OK więc twoja teoria jest dość chybiona.
 
To teraz ja z moim problemem :) Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Mam problem z odpaleniem gry - dotychczas poza spłaszczeniem gry (które naprawiłam wedle wskazówek) nie było żadnego problemu, a teraz gdy próbuję odpalić grę - wyskakuje okienko instalacji na nowo. Na Steamie gra zachowuje się podobnie - również pokazuje, że grę trzeba zainstalować, a chcąc sprawdzić spójność plików gry - takowych nie znajduje. Nie wiem, czy mam spróbować odinstalować i rzeczywiście zainstalować jeszcze raz, czy wedle tego wyskakującego okienka "instalować" na nowo bez odinstalowywania...

EDIT: Już naprawiłam :) Trzeba rzeczywiście dalej instalować. To gram dalej :)
 
Last edited:
przed aktualizacją nie było u mnie żadnych problemów [PS4], po aktualizacji 1.05 wywaliło mnie z gry dwa razy :c
 
Dla mnie na Ryzen 1700x i GTX1080 gra działa stabilniej. Jak jadę samochodem jest mniej spadków FPSów i jakby to płynniej chodziło. Ustawienia medium, limit klatek na 52. Populacja na środkowym ustawieniu. Ogólnie nie narzekałem na buggi i gra chodzila na tych ustawieniach dla mnie bardzo dobrze, ale teraz jest lepiej. Podczas szybkiej jazdy nie mam już spadków do 20FPSów, zazwyczaj jest trochę ponad 30, ale to tylko podczas jazdy. Ode mnie plus.
 
Masz może procesor Intela? Tak z ciekawości pytam, bo optymalizacja poszła na AMD więc ciekawi mnie czy rykoszetem nie dostał Intel.
dokładnie Intel i7-4770K, karta GTX 970, przed tą aktualizacją tak jak pisałem 45FPS, teraz szczyt 32FPS, chyba na jakiś czas odpuszczę sobie granie... Szkoda, przynajmniej figurka pocieszy oko jak na razie
 
12 godzin później i dalej 92% dodawania aktualizacji na gogu.. wiecie, czy jak ponownie zainstaluje grę to ściągnie się od razu z patchem 1.05?
Powinno zainstalować 1.05

Oprogramowanie antywirusowe jest standardowe od WIN10. GOG nie jest na żadnej liście, która by go blokowała przed zmianami. POMOCY
Domyślam się, że masz windows defender. Zastanawiam się czy poprawnie go ustawiłeś, a dokładnie czy dodałeś wykluczenia plików exe, jak i folderów instalacyjnych gog galaxy, launchera cyberpunk i głownego folderu gry cyberpunk 2077
Zerknij proszę, jak to zrobić klikając spoiler.
Zaczniemy od wykluczeń folderów gog galaxy.

Kliknij legendarny start (ikonka windows w lewym dolnym rogu ekranu) i wybierz ustawienia.
W nowym oknie kliknij aktualizacja i zabezpieczenia.
Z lewej strony kliknij zabezpieczenia windows i wybierz ochrona przed wirusami i zagrożeniami.
1.jpg


W nowym oknie pod ustawieniem "ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami"
kliknij zarządzaj ustawieniami
2.jpg


Korzystając z rolki myszki (kółko myszki) przewiń na dół do ustawienia > wykluczenia
i kliknij dodaj lub usuń wykluczenia

3.jpg


W oknie wykluczeń kliknij +dodaj wykluczenie i wybierz folder
4.jpg


W nowym okienku wyszukaj miejsce (ścieżkę instalacji), w którym jest główny folder gog galaxy.
W moim przypadku jest to dysk C:\program files x86.
Klikając lewym przyciskiem myszki zaznacz główny folder gog galaxy i kliknij wybierz folder.
5.jpg


Czas na dodanie głównego folderu gry do wykluczeń.
Dodajesz identycznie, jak gog galaxy. W moim przypadku gra jest na dysku T w wersji steam.
6.jpg


Dla pewności dodajesz pliki exe gog galaxy i gry.
W wykluczeniach zamiast folder wybierasz plik
7.jpg


Wyszukujesz i otwierasz główny folder instalacji Cyberpunk 2077.
Otwierasz kolejno foldery > bin > x64.
Będąc w folderze x64 zaznaczasz plik Cyberpunk 2077.exe i klikasz otwórz.
8.jpg


Będąc w folderze x64 otwierasz folder CrashReporter i dodajesz do wykluczeń plik CrashReporter.exe
9.jpg


Czas na dodanie wykluczeń plików exe gog galaxy.
Ponownie klikasz w windows defender +dodaj wykluczenie wybierając plik.
Wyszukujesz główny folder gog galaxy. Otwierasz go i zaznaczasz główny plik, który odpala gog galaxy, a dokładnie GalaxyClient.exe
Dodajesz też pozostałe pliki exe:
CrashReporter.exe
GalaxyClient Helper.exe
GalaxyClientService.exe
GOG Galaxy Notifications Renderer.exe

Nie można zapominać o tzw. launcherze gry, a dokładnie pliku REDlauncher.exe
Do wykluczeń dodajesz jego główny folder, jak i plik exe.
Zacznij od dodania głównego folderu launchera.
Standardowo z najdziesz go w
C:\Użytkownicy\twoja_nazwa_użytkownika\AppData\Local\Programs\CD Projekt Red
Możesz nie widzieć folderu appdata ponieważ jest folderem ukrytym. Nie będę pisał, jak go odkryć.

Kliknij ikonkę lupy lub w polu wyszukiwania wpisz zawartość z poniższego kodu.
// nie wpisuj wyrazu kod ;)
Code:
%LOCALAppData%\Programs
i naciśnij klawisz enter
Dodaj do wykluczeń folder CD Projekt ReD

Następnie do wyjątków windows defender dodaj plik exe launchera
REDlauncher.exe

Znajdziesz go wpisując
Code:
%LOCALAppData%\Programs\CD Projekt Red\REDlauncher

(...) windowsa mam najnowsza wersje
Nie masz najnowszej wersji systemu. Najnowsza wersja to Windows 10 20H2.
Ty masz windows 7, który nie jest już wspierany, a co za tym idzie jest zabytkiem.
Podczas pomocy jednemu z użytkowników forum i moich delikatnych wskazówkach (aby sam na to wpadł) postanowił on zamienić windows 7 na windows 10 20H2.
Gra zaczęła lepiej działać i wzrosła wydajność sprzętu do giercowania.
System windows 7 możesz za darmozamienć na windows 10 i zainstalować windows 10 korzystając z klucza windows 7.
Zamiana systemu nie jest rozwiązaniem wszystkich bolączek, na które cierpi cyberpunk 2077.

Dodam, że system windows 7 wspiera, że tak to nazwę okrojoną wersję directx 12, jak i brakuje mu ustawień, które mają wpływ na wydajność gier, jak i na sterowniki.
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    36.7 KB · Views: 50
Last edited:
Czy po update nalezy zaczynac gre od poczatku jezeli zrobilo sie jakies zadanie i nie dostalo nagrody...? Czy automatycznie pojwia sie nagroda w plecaku czy gdzie tam powinna w zaleznosci co to za nagroda?
Np. piszecie, ze nie jest pusty opis w dzienniku w zadaniu Delamain: Reanimacja, ja ta misje zrobilem wczesniej przed update i nadal mam w rozwiazanych zadaniach tam pusto. PS4
Post automatically merged:

Czy problem z dryfującym celownikiem,kamerą w wersji na PlayStation został też naprawiony ? Kontroler sprawdzałem na w innych grach i wszystko jest w porządku, tylko w cyberpunku kamera , celownik dryfuje mi lekko w lewo ;/ To samo w menu ustawień, lista sama potrafi się przewijać w dół lub w górę.
mam tak samo. w innych grach ok
 
Top Bottom