Hotfix 1.05 — lista zmian

+
Świetna wiadomość :). Super że nie zwalniacie tępa i działacie. Gra jest na prawdę świetna i większość tych narzekań jest tylko po to żeby sobie ponarzekać, delikatnie mówiąc. Co do zmian w hotfixie to dwa problemy które napotkałem zostaną naprawione, więc super :). Czekam na zapowiedziane na styczeń i luty większe patche. Mam nadzieje że zmienicie działanie minimapy aby oddalała się wraz ze wzrostem prędkości pojazdu, oraz naprawicie problem z działaniem pada podłączonego do PC :). Wracam do Night City :ok:
 


Hotfix 1.05 jest już dostępny na konsolach Xbox i PlayStation! Na PC pojawi się wkrótce. Poniżej lista zmian:

Zadania
  • Jackie nie znika już w trakcie zadań Bilet wstępu i Skok na głęboką wodę.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego nie można było wylądować helikopterem w zadaniu Operacja Firestorm.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Takemura nie dzwonił do V w zadaniu Przerwane milczenie.
  • W zadaniu Numer jeden! ten sam dialog nie może już zostać wywołany wielokrotnie.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Delamain pojawiał się do góry nogami pod koniec zadania Delamain: Reanimacja.
  • W zadaniu Kto sieje wiatr Saul poprawnie dociera do vana.
  • Szybka podróż przed starciem z Tyger Claws nie anuluje już postępu w zadaniu Stróże bezprawia.
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający postęp w zadaniu Na rozdrożach jeśli został załadowany autozapis z przybycia Raffen Shiv.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń jeśli zadanie Gdy patrzysz w otchłań nie powiodło się ze względu na rozpoczęcie walki.
  • Elizabeth Peralez nie jest już tak natarczywa jeśli jej oferta została odrzucona.
  • Po opuszczeniu kliniki Viktora scena z Misty i Jackiem rozpoczyna się poprawnie.
  • Dialogi Wakako nie blokują się już po zakończeniu zadania Mieszkanie nr 303.
  • Odejście od Stefana w zadaniu Ekstremalne wrażenia nie uniemożliwia już otrzymywania połączeń od innych postaci.
  • Poprawna interakcja z detonatorem Bricka jest już możliwa. Możesz go wysadzić. Lub dezaktywować. Jak uważasz.
  • W trakcie zadania Skok na głęboką wodę windy otwierają się poprawnie.
  • W zadaniu Kto sieje wiatr Saul poprawnie wysiada z samochodów.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń po odejściu za daleko od Franka w zadaniu Kolega po fachu.
  • Jackie poprawnie opuszcza fabrykę po zakończeniu walki w zadaniu Bilet wstępu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego posiłki Militechu nie pojawiały się jeśli gracz przejechał przez bramę za szybko w zadaniu Linia oporu.
  • Przewijanie czasu w klubie, w trakcie zadania Na czarną godzinę nie skutkuje już problemami z postępem.
  • Naprawiono problemy z rozpoczynaniem Kontraktu: ciepło, cieplej...
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń jeśli zadanie W topieli zostało porzucane w trakcie wykonywania go.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego rdzeń Delamaina mógł zostać zniszczony zanim gracz dotarł do pokoju, który go zawiera w zadaniu Delamain: Reanimacja.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego w zadaniu Skok na głęboką wodę Delamain mógł nie pojawić się pod Afterlife lub interakcja z nim nie była możliwa.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego cel zadania Miasto Snów mógł utknąć na "Porozmawiaj z Viktorem".
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający rozmowę z bramkarką przed Lizzie's w zadaniu Cherchez la femme.
  • Dodano opis zadania Delamain: Reanimacja do Dziennika.
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający zapis stanu gry, szybką podróż i rozmowę z innymi postaciami, jeśli załadowano zapis gry z aktywnym połączeniem od Franka w zadaniu Kolega po fachu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Panam nie dzwoniła z żadną inną sprawą dopóki zadanie Ostatnia przysługa nie zostało ukończone.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Dum Dum podążał za V po zakończeniu zadania Bilet wstępu.
Rozgrywka
  • Poprawiono czas reakcji NPCów chroniących się podczas walki.
  • Poprawiono ilość strzałów potrzebnych do zabicia cywili w walce dystansowej.
Poprawki graficzne
  • Naprawiono błąd, wskutek którego wizerunek Delamaina wyświetlał się ponad aktualnym rozmówcą w trakcie rozmów telefonicznych.
  • Usta V nie pozostają już otwarte po wejściu do śluzy w zadaniu Daleko od domu.
  • Naprawiono nachodzące na siebie elementy interfejsu.
  • V jest teraz odrobinę skromniejszy w menu Ekwipunku po 6-miesięcznym montażu z Night City ;)
  • NPCe pojawiają się teraz szybciej na terenie zadania Umarł boss, niech żyje boss.
  • Dodano trochę ciepła do HDR.
  • Naprawiono NPCe w "pozie T' w zadaniach Podejrzenie przestępczości zorganizowanej: Fabryka nielegalnych doznań i Kontrakt: Zabawy z bronią.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego po sesji braindansu można było utknąć w widoku z trzeciej osoby bez głowy.
  • Ikony tłumików poprawnie wyświetlają się w Ekwipunku.
Interfejs
  • Naprawiono błąd, wskutek którego celownik broni nie znikał z ekranu.
  • Menu Ekwipunku nie zamyka się już natychmiast po otwarciu go po raz pierwszy po opuszczeniu samochodu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego po wejściu w terminal z szybką podróżą przycisk w prawym górnym rogu, zachęcający do otwarcia Dziennika, nie działał.
Wydajność i stabilność
  • Liczne poprawki stabilności, w tym zawieszania się gry.
Różne
  • Pozaekranowe eksplozję mają teraz dźwięk.
PC
  • [AMD SMT] Zoptymalizowano domyślne zużycie rdzeni w procesorach 4- i 6-rdzeniowych AMD Ryzen (tm). Procesory 8-, 12- i 16-rdzeniowe pozostają bez zmian i działają jak zamierzono. Ta zmiana została zaimplementowana we współpracy z AMD, bazując na obustronnych testach, które wykazały poprawę wydajności wyłącznie na procesorach posiadających 6 lub mniej rdzeni.
  • Naprawiono błąd w sposobie zbierania surowych danych wejściowych (Raw Input).
  • Usunięto wykorzystanie instrukcji AVX, dzięki czemu gra nie będzie się już zawieszała pod koniec prologu na procesorach nie posiadających obsługi AVX.
  • Usunięto konsolę debugową aby zapobiec funkcjom mogącym doprowadzić do zawieszeń gry i zablokowania zadań. Nie oznacza to jednak, że nie chcemy wspierać społeczności moderskiej. Czekajcie na dalsze informacje na ten temat ;)
  • Odbicia z ray tracingu nie powinny już być zbyt jasne w porównaniu do otoczenia.
  • Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się nakładki Steam przy wyłączaniu gry.
  • Usunięto plik memory_pool_budgets.csv, który nie był połączony z finalną wersją gry i nie miał na nią wpływu (stanowił pozostałość po procesie tworzenia gry i szacowaniu zużycia pamięci - nie miał wpływu na to ile pamięci było faktycznie wykorzystywane). Wrażenie poprawy wydajności gry po edycji tego pliku mogło wynikać z restartu gry.
Konsole
  • Poprawiono ostrość obrazu przy włączonej aberracji chromatycznej i ziarnie filmowym.
  • Ustawienia nie powinny się już resetować do domyślnych po kilku restartach gry.
  • Naprawiono błędy wizualne w trakcie przejścia między zadaniami Skok na głęboką wodę i Operacja Firestorm.
  • Poprawiono wygląd niektórych pojazdów.
  • [Xbox] Rozpoczęcie walki gdy akcelerator synaptyczny jest aktywny nie skutkuje już brakiem wyświetlania paska życia gracza.
  • [Xbox] Gra nie staje się już nieresponsywna jeśli wylogujesz się ze swojego profilu kiedy wyświetlana jest wiadomość o rozłączeniu kontrolera.
  • W związku z problemem z resetem ustawień, ponownie pojawi się prośba o akceptację telemetrii.
  • Naprawiono błąd umożliwiający wpadnięcie do szybu windy w megabudynku H8 w zadaniu Dom lalek.

Co do AMD SMT przy 8 rdzeni lepiej to dziala jak ustawi sie recznie w pliku,nie wiem dlaczego to chcecie usunac chyba ze gre crashuje ale powinno dac mozliwosc geaczom reczne ustawienia
 
W misji z Pam "Na rozdrożach" gdy jedziemy do Raffenów zabić Nasha i zginiemy w trakcie strzelaniny to gra wczytuje nas nie na fotelu pasażera, ale na fotelu kierowcy gdzie siedzi Pam i możemy się przyjrzeć jej gałkom ocznym od wewnątrz...

20201219102838_1.jpg


I weźcie popracujcie nad balansem rozgrywki co? Bo w trakcie tej strzelaniny jest w stanie zabić mnie jeden pieprzony granat rzucony przez przeciwnika. V mi wstaje zamiast kucać, strasznie chaotyczne te strzelaniny miejscami są...
 
Gra się sypie na każdym kroku a niekturym przeszkadza wymowa japońskich słów.To dopiero problem godny łatki ;)
 
Cóż mogę napisać. Jesteście śmieszni. Kolejny hotfix i dalej nie ogarnęliście mapowania klawiszy. Żal mi Was CDPR.
Nie wiem co to za problem, u mnie nie wystepuje. Zmieniałem bindingi zaraz po premierze.
 
Czy "działają jak zamierzono" lub w j.ang. "works as intended" możemy uznać jako nowe "It just works" od Bethesdy? Czy zamierzonym działaniem 12 rdzeniowego i 24 wątkowego procesora jakim jest R9 3900X jest utylizacja na średnim poziomie 40% i połowa rdzeni śpiących, czy jednak tak jak na drugim obrazku, po fixie od community nexus mods, około 70% i wzrost fps od 20+ w zależności od ustawień, również samo wyłączenie smt w biosie, i pozostanie na tych 12 rdzeniach sprawia że utylizacja rdzeni znacznie rośnie (co zapewne jest spowodowane mniejszą liczbą wątków), ale również sam fps rośnie o 5/6 klatek. Również informacje na temat pliku "memory_pool_budgets.csv", są przynajmniej śmieszne, albo pokazują że nawet nie wiecie co robicie, bo z jakiegoś powodu przy zmianie wartości w tamtym pliku fps wzrósł, a użycie VRAM z 3.5GB skoczyło do 7GB (zmierzone afterburnerem).
 

Attachments

  • SMT OFF.png
    SMT OFF.png
    4 MB · Views: 364
  • SMT ON.png
    SMT ON.png
    4.5 MB · Views: 367
Last edited:
Gra się sypie na każdym kroku a niekturym przeszkadza wymowa japońskich słów.To dopiero problem godny łatki ;)
Naucz się wpierw języka polskiego.
Tak przeszkadza, ponieważ jest to niechlujstwo wysokiego stopnia (szczególnie w tytule takim jak ten, o czym pisałem w moim poprzednim poście), którego poprawić się już nie da.
Bugi w końcu załatają, dialogów od nowa nagrywać na pewno nie będą.
 
Spoko, spoko, bo sam wysyłałem z 3/4 zgłoszenia nie licząc kilkunastu wypłaszczeń, ale kiedy wyjdzie na GOGa? bo w okolicy Japantown gra się wypłaszcza, a mam tam zadanie poboczne dla Aldecaldos
 
Witam.

Nie rozumiem negatywnych komentarzy... Wielki tytuł na wiele platform no musi być coś nie tak. Nie pamiętacie jak skopane było GTA IV na pc po premierze ??
 
Gra się sypie na każdym kroku a niekturym przeszkadza wymowa japońskich słów.To dopiero problem godny łatki ;)
Może niektórym się aż tak nie sypie ;P Żebyś lepiej nas zrozumiał - wyobraź sobie, że wszystkie angielskie nazwy byłyby czytane, jak przez większość naszych babć :D Przykładowo niech będzie J-O-H-N-Y, gdzie każda litera czytana by była "po polsku", a nie tak, jak być powinno. Nie przeszkadzałoby Ci to?

Swoją drogą, trochę nie chce mi się wierzyć w słowa twórców, że dialogi były wymyślane najpierw w języku polskim. Są linie, które po polsku brzmią strasznie nienaturalnie, a jak w głowie sobie przełożę na angielski, to problem znika. Widać, że to kalka z angielskiego na polski, a nie w drugą stronę. Chyba, ze ktoś kto te dialogi tworzył po polsku, od razu miał w głowie wersję angielską :p
 
1. Konieczne jest oddalanie na minimapie przy przyspieszaniu podczas jazdy - teraz to mega psuje tę część zabawy. Ale to już chyba wszyscy wiedzą.
2. W misji "Delamain: Reanimacja" dwa razy miałem sytuacje, że nie mogłem wejść do samochodu na końcu; był zastawiony ze wszystkich stron przez pozostałe samochody, więc nie można było ukończyć misji
3. W pozostałościach po wysadzonej Arasaka Tower - te zgliszcza ku pamięci - jest kilka miejsc tutaj, gdzie mozna "wpaść w otchłań" - kończy się to zawieszeniem gry.

PS4 Pro
 
Witam.

Nie rozumiem negatywnych komentarzy... Wielki tytuł na wiele platform no musi być coś nie tak. Nie pamiętacie jak skopane było GTA IV na pc po premierze ??
Pamiętam, że w dniu premiery GTA IV przede wszystkim się włączyć nie dało. Nie wybiórczo - nikt nie mógł grać, bo instalator wymagał pobrania jakiegoś badziewia, które się jednak nie pobierało. Przeraża mnie, że ludzie na forum cisną na biednych developerów, którzy są ciągani przez zarząd do tłuczenia ciągłych nadgodzin, żeby tylko wyrobić się w nierealnym terminie. Dalej tłuką te nadgodziny, żeby ponaprawiać jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie, ale pojawiają się przykre głosy oburzenia, że "no sorry, ale ten błąd, który mi się przydarzył, to jest ten najgorszy i to jego najpierw musicie łatać, i żal wielki, że tego jeszcze nie zrobiliście, i w ogóle to jesteście do tyłka". Trochę empatii. To ci na górze zawinili z tym, że gra została wydana zanim powinna.
 
Poprawcie interface na monitorach 21:9 bo np. W trybie fotograficznym zakres pracy kursora myszki jest taki jak w rozdzielczości 16:9. To samo w menu głównym gry, czarne pasy po bokach. Często w grze też jest tak że gdy siedzę na fotelu u ripperdoca to wyskakuje jakieś okno z informacją ale jest zasłonięte czarnymi pasami na bokach ekranu i nie idzie tego przeczytać.
Swoją drogą, gdzie oficjalnie raportować błędy ?
 
A co z wypłaszczaniem? Gra wywala jak jadę do Vektora, i się grać tydzień po premierze nie da.
 
Nie mogę pobrać aktualizacji do 1.05 na pc, nic się nie dzieje gdy klikam sprawdź aktualizację (Włączoną mam też aktualizację automatyczną) a w grze pokazuje mi nadal wersje 1.04
 
Nie mogę pobrać aktualizacji do 1.05 na pc, nic się nie dzieje gdy klikam sprawdź aktualizację (Włączoną mam też aktualizację automatyczną) a w grze pokazuje mi nadal wersje 1.04
Jakbyś przeczytał patch notes'a to byś wiedział, że 1.05 jest narazie tylko na konsole
 
Ludzie, ogarnijcie się trochę. Minął tydzień od ostatniej łatki, a niektórzy krzyczą "Mam buga nie został naprawiony!", tam pracują ludzie, wszystkiego nie da się w tydzień załatać, od ręki. W większości przypadków, spokój i cierpliwość jest cnotą, to jest jeden z nich, nawet pomimo tego, że się to komuś nie podoba. Dajmy ludziom pracować. Czekam na 1.05 na PC : )
 
Top Bottom