Hotfix 1.05 — lista zmian

+
Hej, przychodzę z nowymi wiadomościami.
Może to komuś poprawi grę.

Spróbujcie ustawić CP 2077 w nVidia tak jak na screenie.

Reszta opcji na domyślne takie jakie karta ma.

Edit:
Jeżeli ktoś ma monitor g-sync to synchronizację dać na włącz. A w grze wyłącz.
 

Attachments

  • Przechwytywanie.JPG
    Przechwytywanie.JPG
    18.4 KB · Views: 234
Drogi zespole CDPR,
na tle tych wszystkich obraźliwych komentarzy, negatywnych opinii, chciałbym jako nieliczny Wam podziękować za Cyberpunka 2077. Jest to Wasz pierwszy FPS i wiadomo, że zdarzają się potknięcia. Trzymałem się z kupnem - oczywiście na gogu - do 9 grudnia. Wcześniej odpychał mnie hype na tę grę, było jej za dużo w internecie, telewizji, sklepach. I po czasie powiem, że nie żałuję zakupu. Historia głównej postaci ma ekstra klimat, przeniesienie klasycznego Cyberpunka 2020, papierowego RPG'a do świata wirtualnego, to był majstersztyk. I tutaj być może nie każde dziecko wie na czym opiera się CP. Rozbudowane misje poboczne z jakże barwnymi postaciami. Drugi raz ogrywam fabułę i wybór innej ścieżki dialogowej czy podejście do misji obrazuje Wasze ogromne zaangażowanie - czy z przymusu za premią jak gdzieś przeczytałem czy nie.

Osobiście podkreślę, że przez stare konsole wdepnęliście w srogie bagno przez co gracze PCtowi oraz Ci na nowych generacjach konsol obrywają masą błędów i wylewają frustaracje w internecie. Teraz obrażanie CDPR jest takie modne... Mi osobiście bugi nie przeszkadzają, bo rzadko kiedy coś znajdę. To, że przechodnie wchodzą w swoje modele itp. to normalna rzecz - z czasem i to naprawicie. W ogóle krok, który wykonaliście ze zwrotem gry cyfrowej/wersji kolekcjonerskich również pokazuje, że nie lecicie na głęboką wodę z kasą jak Ubi, EA czy Blizzard. Będzie się Wam obrywało, bo po pierwsze polakicebulaki oczekiwali nie wiadomo czego, na nie wiadomo jakim sprzęcie. Po drugie gra jest od polskiego twórcy, więc trzeba go jeszcze dobić i opluć, zamiast wspierać i chwilę poczekać, bo inny Polak nie może mieć lepiej niż ja. Za bogaty ten, kto bogatszy niż Ty. Po tygodniu wiele rzeczy zostało naprawionych, a do większych poprawek już ludzie wytrwacie. Biorąc pod uwagę ww studia i ich wielkie gry z błędami, to nie wyczytałem takich sytuacji jak w przypadku Redów. Jest wsparcie zespołu do graczy w 100%, ale w drugą stronę to już tak nie działa. Takie zachowanie pokazuje prawdziwą naturę naszego narodu.

Odnalezienie pokoju twórców gry wprawiło mnie w mega klimat. Super smaczek.
Dziękuję Wam za ponad 100 godzin (niedługo więcej) świetnych wrażeń. Liczę, że odgonicie od siebie fatum tego roku i staniecie na nogach bogatsi o doświadczenie, a kolejne gry spod znaku CDPR pozatykają usta tym, którzy odpadli po kilku tygodniach od premiery Cyberpunka 2077.

Pozdrawiam zespół CD Projekt Red. ;)

PS1. Uprzedzając innych - piszę, to ze względu na szerzący się hejt i tak jak Wy postanawiacie krytykować do bólu, bo to polska gra, tak ja stanę w obronie za tą polską grą.

[Spoiler - BUG]
PS2. Wyłapałem błąd z Judy. Po tym jak wyjechała z miasta i zostawiła nam mieszkanie, jej model postaci cały czas stoi w tym mieszkaniu przy oknie i można z nią normalnie porozmawiać. Śmieszne, bo w tym czasie dzwonię do Judy, a ta już po wizycie u dziadków jedzie do innego miasta, a stoi przede mną. :p
 
Last edited by a moderator:
Można ? można ...
Ja się podpisuje pod w/w kolegą.
To taka ogólnonarodowa "cebula polaczków" , nigdy się nie sra we własne gniazdo.
Ja bym zrozumiał nacje która nas nie lubi i wiesza psy na polskiej firmie.
CDPR wydali gre,nie wyszła w pełni ukończona(uj mnie obchodzi kto za to oberwie),
ale,w ciągu niespełna 10 dni wyszły 3 poprawki,jest komunikat że oddadzą kasę malkontentom,
jest odzew i działanie ze strony CDPR,bo panowie wiedzą że inny tryb będzie katastrofą.
Dla mnie sprawa jest prosta , KTO NIE ROBI,TEN SIĘ NIE MYLI.
A jak cos nie wyszło,sie z*ebało,to z szacunkiem do tego że się przyznał i postanowił to poprawić.
Witcher 3 jest wizytówką naszej polskiej firmy,i prosiłbym rodaków o nie kopanie i wylewanie pomyj
na naszych rodaków,lepiej zamknąć wrota...
 
Last edited:
Ode mnie:
- Poprawka istnienia fizyki drzwi. Postacie uważają że są zbędne i przechodzą przez nie jak przez powietrze.
- Schody. Drop na schodach często oznacza drop stracony. Często się po prostu tak zablokuje że nie można podnieść.
- Fizyka postaci i pojazdów. Czyli różne popy / pojawianie się pojazdów i postaci. Wiem że samochody ważą po ok. 5 ton ale na Boga nie trzeba tego tak oddawać. Chciałbym na klawiaturze przejechać wiedząc że mam chociaż trochę możliwości panowania nad pojazdem.
- Wrogowie nagle odwracają się z tyłu na przód i nagle nas namierzaja.
W queście w którym jest czempion bokserki animalsow nas zagruje bo dwa questy odbywają się w tym miejscu to mamy przerąbane.
- wybuchające beczki.... Granaty j strzały że snajpy nas nie zabiją ale mały kanister z benzyną wybuchający tuż obok to już problem.
- brak edngamu oprócz paru questów nie ma nawet żadnych challengow
 
@ blUe.dyz @ AldaranX

A to nie można krytykować CDPR bo to polska firma?? Gdyby to była niemiecka firma tu już nie było by tekstów o polakach cebulakach tylko o walce z germańskim oprawcą??


w ciągu niespełna 10 dni wyszło 5 poprawek
Poprawka dnia zerowego i jedna na drugi dzień. Ta wprowadzająca wersję 1.05 była trzecią poprawką.

Krytyka CD Projekt, za to w jakim stanie pokazał się ten tytuł jest jak najbardziej wskazana w tym momencie. (konstruktywna krytyka, nie hejt) Wersje PC już są sporo poprawione, ale wersje konsolowe nadal czekają. Wierzę w to że w lutym/marcu gra zostanie doprowadzona to takiego stanu że z chęcią ją przejdę po raz kolejny.
 
@ blUe.dyz @ AldaranX

A to nie można krytykować CDPR bo to polska firma?? Gdyby to była niemiecka firma tu już nie było by tekstów o polakach cebulakach tylko o walce z germańskim oprawcą??



Poprawka dnia zerowego i jedna na drugi dzień. Ta wprowadzająca wersję 1.05 była trzecią poprawką.

Krytyka CD Projekt, za to w jakim stanie pokazał się ten tytuł jest jak najbardziej wskazana w tym momencie. (konstruktywna krytyka, nie hejt) Wersje PC już są sporo poprawione, ale wersje konsolowe nadal czekają. Wierzę w to że w lutym/marcu gra zostanie doprowadzona to takiego stanu że z chęcią ją przejdę po raz kolejny.
Wiesz co?jestem na różnych forach zagranicznych i jakoś wielkiej krytyki na temat wersji konsolowej nie ma,co do wersji na PC od północy kiedy gra była dostępna grałem przez parę godzin i było ok,i niestety nie mogę się zgodzić z tobą na temat Polaków bo tak mają,na koniec jaka gra nie ma błędów jak jest dostępna na rynku 🤔 nie ma coś takiego a patrząc jak duży jest świat w CP to ja sam jestem zdziwiony że ma mniej błędów niż ja sądziłem przed premierą
 
dobra spojrzałem na historie zamówień i jest napisane że mogę zwrócić więc chyba zrócę i poczekam az połatają tą policję model jazdy brak możliwości wyciagania broni po fast travel i inne bugi szkoda ,że wypuścili tak zbugowaną gre
historię zamówień na GOG?
 
Wiem że każda gra ma mniejsze lub większe błędy ale tu mamy sytuacje w samej mechanice które pokazują że albo tytuł nie był ograny przed wydaniem, albo zgłaszane przez testerów rzeczy były olewane "bo trzeba zdążyć przed świętami"
 
Gra jest krytykowana za bugi, aczkolwiek dla mnie nie było to istotne. Bugów się spodziewałem.

Nie spodziewałem się zaś limitu 8MB na pojedyńczy savefile. To już nie jest bug, tylko główna wada gry. Wiele osób przez ten błąd "boi się" grać dalej, włącznie ze mną. A to nie jest OK. Czekam na stanowisko CDPR w tej sprawie. Chodzi tutaj o to, czy ta wada będzie naprawiona czy nie jest to możliwe ze względu na RED Engine.

Można jarać się grą, natomiast przez takie wady przekreślona jest cała przyjemność z grania.

PS. Na Cyberpunka czekałem wiele lat, mam kolekcjonerkę, naprawdę mocno się ekscytowałem tą premierą. Ale! To nie znaczy, że takie wady/błędy są OK. Kibicuję grze i po Night City śmiga się - dla mnie - wybornie, natomiast co z tego, jeśli zwyczajnie grając powodujemy rozrastanie się pliku sav.dat?
 
Nie wiem czy to było poruszane ale prosiłbym o poprawę tej minimapy podczas jeżdżenia pojazdem bo wkurza niesamowicie.To jest chyba normalne ze przy większej prędkości musi się ona powiększyć.
 
Nie wiem czy to było poruszane ale prosiłbym o poprawę tej minimapy podczas jeżdżenia pojazdem bo wkurza niesamowicie.To jest chyba normalne ze przy większej prędkości musi się ona powiększyć.
Problem był już poruszany wiele razy, na pewno dotarł do Redów i nie wyobrażam sobie, aby prędzej czy później nie został naprawiony. Obawiam się jednak, że w tej chwili deweloperzy mają dużo bardziej palących bugów do naprawienia więc nie spodziewałbym się fixa minimapy przed styczniowym Patchem 1.
 
Brak zdarzeń losowych(Random Encounters) i głupie AI miażdżą całą grę.
Zróbcie coś z tym błagam
 
zawiodlem sie na tej grze, niby fajna ale cos w niej brakuje. nie ma tu klimatu jak w wiedzminie, sam trailer wyglada bardzo zachecajaco ze az bym zagral 2 raz ale w praktyce po prostu pozostaje nie smak w ustach
 
Dobry wieczor,

Chce tylko powiedziec, ze po tak dlugim czasie oczekiwania i po tak NIEPRAWDOPODOBNIE wysublimowanym procesie konfigurowania postaci (chyba jeszcze czegos takiego w zadnej grze nie bylo) prowadzenie rozgrywki w trybie FPS jest po prostu abominacja. To chyba juz nie te czasy, zeby sobie nie mozna bylo na stworzona postac popatrzec. (I prosze bez dziwnych sugestii). Dla mnie FPSy skonczyly sie gdzies w okolicach Duke Nukem. NIe potrafie wypowiadac sie na temat bugow, poniewaz gram na 4-letnim lapku z i7-7700HQ +16 GB RAM + nVidia GTX 1070 i...gra dziala plynnie. Nie wiem ile mam klatek i czego tam jeszcze, po prostu moge grac, czyli jest ok. Zadnej pixelozy, zadnego zacinania. Problem jednak jest w tym, ze wyszedlem ledwie poza samouczek walki, zostalem totalnie zniechecony do dalszej gry z powodu braku ogladu postaci i tego, co sie dookola dzieje. No, po prostu total fail. Tyle czasu, tyle pracy, stawania na glowie i...FPS. Dzizas....Nie wiem, moze jak mi sie kiedys Witcher i SWTOR znudza, to wroce do Cyberpunka, ale pewnie nie bedzie to szybko.
 


Hotfix 1.05 jest już dostępny na konsolach i PC! Poniżej lista zmian:

Zadania
  • Jackie nie znika już w trakcie zadań Bilet wstępu i Skok na głęboką wodę.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego nie można było wylądować helikopterem w zadaniu Operacja Firestorm.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Takemura nie dzwonił do V w zadaniu Przerwane milczenie.
  • W zadaniu Numer jeden! ten sam dialog nie może już zostać wywołany wielokrotnie.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Delamain pojawiał się do góry nogami pod koniec zadania Delamain: Reanimacja.
  • W zadaniu Kto sieje wiatr Saul poprawnie dociera do vana.
  • Szybka podróż przed starciem z Tyger Claws nie anuluje już postępu w zadaniu Stróże bezprawia.
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający postęp w zadaniu Na rozdrożach jeśli został załadowany autozapis z przybycia Raffen Shiv.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń jeśli zadanie Gdy patrzysz w otchłań nie powiodło się ze względu na rozpoczęcie walki.
  • Elizabeth Peralez nie jest już tak natarczywa jeśli jej oferta została odrzucona.
  • Po opuszczeniu kliniki Viktora scena z Misty i Jackiem rozpoczyna się poprawnie.
  • Dialogi Wakako nie blokują się już po zakończeniu zadania Mieszkanie nr 303.
  • Odejście od Stefana w zadaniu Ekstremalne wrażenia nie uniemożliwia już otrzymywania połączeń od innych postaci.
  • Poprawna interakcja z detonatorem Bricka jest już możliwa. Możesz go wysadzić. Lub dezaktywować. Jak uważasz.
  • W trakcie zadania Skok na głęboką wodę windy otwierają się poprawnie.
  • W zadaniu Kto sieje wiatr Saul poprawnie wysiada z samochodów.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń po odejściu za daleko od Franka w zadaniu Kolega po fachu.
  • Jackie poprawnie opuszcza fabrykę po zakończeniu walki w zadaniu Bilet wstępu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego posiłki Militechu nie pojawiały się jeśli gracz przejechał przez bramę za szybko w zadaniu Linia oporu.
  • Przewijanie czasu w klubie, w trakcie zadania Na czarną godzinę nie skutkuje już problemami z postępem.
  • Naprawiono problemy z rozpoczynaniem Kontraktu: ciepło, cieplej...
  • Naprawiono błąd, wskutek którego gracz nie otrzymywał wiadomości i połączeń jeśli zadanie W topieli zostało porzucane w trakcie wykonywania go.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego rdzeń Delamaina mógł zostać zniszczony zanim gracz dotarł do pokoju, który go zawiera w zadaniu Delamain: Reanimacja.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego w zadaniu Skok na głęboką wodę Delamain mógł nie pojawić się pod Afterlife lub interakcja z nim nie była możliwa.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego cel zadania Miasto Snów mógł utknąć na "Porozmawiaj z Viktorem".
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający rozmowę z bramkarką przed Lizzie's w zadaniu Cherchez la femme.
  • Dodano opis zadania Delamain: Reanimacja do Dziennika.
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający zapis stanu gry, szybką podróż i rozmowę z innymi postaciami, jeśli załadowano zapis gry z aktywnym połączeniem od Franka w zadaniu Kolega po fachu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Panam nie dzwoniła z żadną inną sprawą dopóki zadanie Ostatnia przysługa nie zostało ukończone.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego Dum Dum podążał za V po zakończeniu zadania Bilet wstępu.
Rozgrywka
  • Poprawiono czas reakcji NPCów chroniących się podczas walki.
  • Poprawiono ilość strzałów potrzebnych do zabicia cywili w walce dystansowej.
Poprawki graficzne
  • Naprawiono błąd, wskutek którego wizerunek Delamaina wyświetlał się ponad aktualnym rozmówcą w trakcie rozmów telefonicznych.
  • Usta V nie pozostają już otwarte po wejściu do śluzy w zadaniu Daleko od domu.
  • Naprawiono nachodzące na siebie elementy interfejsu.
  • V jest teraz odrobinę skromniejszy w menu Ekwipunku po 6-miesięcznym montażu z Night City ;)
  • NPCe pojawiają się teraz szybciej na terenie zadania Umarł boss, niech żyje boss.
  • Dodano trochę ciepła do HDR.
  • Naprawiono NPCe w "pozie T' w zadaniach Podejrzenie przestępczości zorganizowanej: Fabryka nielegalnych doznań i Kontrakt: Zabawy z bronią.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego po sesji braindansu można było utknąć w widoku z trzeciej osoby bez głowy.
  • Ikony tłumików poprawnie wyświetlają się w Ekwipunku.
Interfejs
  • Naprawiono błąd, wskutek którego celownik broni nie znikał z ekranu.
  • Menu Ekwipunku nie zamyka się już natychmiast po otwarciu go po raz pierwszy po opuszczeniu samochodu.
  • Naprawiono błąd, wskutek którego po wejściu w terminal z szybką podróżą przycisk w prawym górnym rogu, zachęcający do otwarcia Dziennika, nie działał.
Wydajność i stabilność
  • Liczne poprawki stabilności, w tym zawieszania się gry.
Różne
  • Pozaekranowe eksplozję mają teraz dźwięk.
PC
  • [AMD SMT] Zoptymalizowano domyślne zużycie rdzeni w procesorach 4- i 6-rdzeniowych AMD Ryzen (tm). Procesory 8-, 12- i 16-rdzeniowe pozostają bez zmian i działają jak zamierzono. Ta zmiana została zaimplementowana we współpracy z AMD, bazując na obustronnych testach, które wykazały poprawę wydajności wyłącznie na procesorach posiadających 6 lub mniej rdzeni.
  • Naprawiono błąd w sposobie zbierania surowych danych wejściowych (Raw Input).
  • Usunięto wykorzystanie instrukcji AVX, dzięki czemu gra nie będzie się już zawieszała pod koniec prologu na procesorach nie posiadających obsługi AVX.
  • Usunięto konsolę debugową aby zapobiec funkcjom mogącym doprowadzić do zawieszeń gry i zablokowania zadań. Nie oznacza to jednak, że nie chcemy wspierać społeczności moderskiej. Czekajcie na dalsze informacje na ten temat ;)
  • Odbicia z ray tracingu nie powinny już być zbyt jasne w porównaniu do otoczenia.
  • Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się nakładki Steam przy wyłączaniu gry.
  • Usunięto plik memory_pool_budgets.csv, który nie był połączony z finalną wersją gry i nie miał na nią wpływu (stanowił pozostałość po procesie tworzenia gry i szacowaniu zużycia pamięci - nie miał wpływu na to ile pamięci było faktycznie wykorzystywane). Wrażenie poprawy wydajności gry po edycji tego pliku mogło wynikać z restartu gry.
Konsole
  • Poprawiono ostrość obrazu przy włączonej aberracji chromatycznej i ziarnie filmowym.
  • Ustawienia nie powinny się już resetować do domyślnych po kilku restartach gry.
  • Naprawiono błędy wizualne w trakcie przejścia między zadaniami Skok na głęboką wodę i Operacja Firestorm.
  • Poprawiono wygląd niektórych pojazdów.
  • [Xbox] Rozpoczęcie walki gdy akcelerator synaptyczny jest aktywny nie skutkuje już brakiem wyświetlania paska życia gracza.
  • [Xbox] Gra nie staje się już nieresponsywna jeśli wylogujesz się ze swojego profilu kiedy wyświetlana jest wiadomość o rozłączeniu kontrolera.
  • W związku z problemem z resetem ustawień, ponownie pojawi się prośba o akceptację telemetrii.
  • Naprawiono błąd umożliwiający wpadnięcie do szybu windy w megabudynku H8 w zadaniu Dom lalek.
 
- brak edngamu oprócz paru questów nie ma nawet żadnych challengow
gaj to imo głównie RPG, nie sandbox jak GTA, ale przyznaję, że przydało by się
Post automatically merged:

Dobry wieczor,

Chce tylko powiedziec, ze po tak dlugim czasie oczekiwania i po tak NIEPRAWDOPODOBNIE wysublimowanym procesie konfigurowania postaci (chyba jeszcze czegos takiego w zadnej grze nie bylo) prowadzenie rozgrywki w trybie FPS jest po prostu abominacja. To chyba juz nie te czasy, zeby sobie nie mozna bylo na stworzona postac popatrzec. (I prosze bez dziwnych sugestii). Dla mnie FPSy skonczyly sie gdzies w okolicach Duke Nukem. NIe potrafie wypowiadac sie na temat bugow, poniewaz gram na 4-letnim lapku z i7-7700HQ +16 GB RAM + nVidia GTX 1070 i...gra dziala plynnie. Nie wiem ile mam klatek i czego tam jeszcze, po prostu moge grac, czyli jest ok. Zadnej pixelozy, zadnego zacinania. Problem jednak jest w tym, ze wyszedlem ledwie poza samouczek walki, zostalem totalnie zniechecony do dalszej gry z powodu braku ogladu postaci i tego, co sie dookola dzieje. No, po prostu total fail. Tyle czasu, tyle pracy, stawania na glowie i...FPS. Dzizas....Nie wiem, moze jak mi sie kiedys Witcher i SWTOR znudza, to wroce do Cyberpunka, ale pewnie nie bedzie to szybko.
Nie wiem jak to skomentować, skoro już na gameplayu z 2018 było wiadome, że gra będzie FPP (FPS to gatunek gier lub ilość klatek na sekunde). I spokojnie, bo moderzy podobno przymierzają się do dodania TPP
 
Ja pociskam z dysku SSHD 4TB i na grafice GTX 980 z 4GB VRAM i wszystko jest OK więc twoja teoria jest dość chybiona.

SSHD jest duzo szybszy od zwyklego HDD wiec spokojnie sobie daje rade z doczytywaniem tekstur. 4GB Vramu tez jest spoko, chociaz nie wiem czy pozwala ustawic tekstury na max (?). Tam raczej mialem na mysli zwykle HDD i 2-3GB Vramu...
 
SSHD jest duzo szybszy od zwyklego HDD wiec spokojnie sobie daje rade z doczytywaniem tekstur. 4GB Vramu tez jest spoko, chociaz nie wiem czy pozwala ustawic tekstury na max (?). Tam raczej mialem na mysli zwykle HDD i 2-3GB Vramu...
Ja mam gtx'a 1650 i normalnie mam 60 fps z teksturami na high, a reszta low (xD). SSHD to nadal talerzowiec z większym niż przeważnie cachem.
 
  • Odejście od Stefana w zadaniu Ekstremalne wrażenia nie uniemożliwia już otrzymywania połączeń od innych postaci.
Po odejściu od Stefana chciałbym do niego wrócić bo pojawia mi się jako zadanie do wykonania, ale już nie mam możliwości interakcji z NPC :(
Poradzicie coś ?
 
Top Bottom