Hotfix 1.06 — lista zmian

+
Wypłaszcza się nadal.
Brak nadziei dla maluczkich :(
A próbowałeś uruchamiać CP2077 "jako Administrator"?
U mnie od razu naprawiło to wypłaszczanie.

Szacunek dla CDPRED za kawał epokowej gry!
Tak trzymajcie, to jest cały czas ogromny potencjał, gracze wiedzą.
 
Mam pytanie czy po poprawce 1.05 na PC ktoś odczuł spadek wydajności w grze ?
Na 1.04 ogarnąłem główny wątek + wątek Panam grało się spoko spotkały mnie dwa może 3 gliczki bez znaczenia.
Zacząłem od nowa i teraz jakby troszkę gorzej gra się zachowuje widzę czasem doczytywanie tekstur czego wcześniej nie doznałem.
Pytam tu bo na facebooku w komentarzach to się nie da nie czego dowiedzieć jak gra mi działa bez większych problemów na 2 letnim lapku to okazuje się ze jestem ślepy fanboy albo przynajmniej idiota...
U mnie podobnie. Wcześniej doczytywanie tekstur praktycznie nie występowało, a na 1.05 w zasadzie wszystko się pojawia z duuuużym opóźnieniem.
 
Dzygit1,ok przeczytalem twój wczesniejszy wpis,nadal brak informacji z twojej strony odnośnie :
Rozdzielczości,HZ na monitorze,Virtual Memory,OC RAM (niby nie ma).
Mało info ... bo tak chcesz
U mnie Ryzen 5 1600,Vega 56,16 GB RAMu 3000MHZ,Gra zapie**la w 50 klatkach w FullHD,przy maxymalnych ustawieniach na grafie.
Nie chce dublować moich wpisów,jeśli uważasz to za spam,to adieu...
 
Dziękuję całemu zespołowi który przyczynił się do powstania gry :love::love:
Już ukończyłem główny wątek i chyba z 90% pobocznych :)
Fabuła, dialogi, muzyka, projekt, normalnie petarda :D ogrom dobrej roboty
Po świętach jeszcze raz zagram tylko wybiorę inną ścieżkę i będę postępował inaczej. Jasne że napotkałem jakieś niedociągnięcia, ale można przymknąć oko, bo wiem że fixy się będą pojawiać :) czasem jest problem z podnoszeniem itemów ale nie taki żeby się nie dało podnieść a i jak gram Johnym (po tym jak V bierze pigułkę) to później zostaje pasek taki jakby po liniach dialogowych, po tym jak już Johny "oddaje kierownicę" V.
Wesołych świąt życzę wszystkim :)
 
Gra jest rewelacyjna, wiadomo potrzebuje tylko szlifów w postaci łatek ;)
Ale nie o tym. Mam prośbę, mam nadzieję, że przy następnym patchu poprawicie problem z przedmiotami w ekwipunku których nie da się usunąć, rozmontować, sprzedać czy przenieść do schowka. Mają za to swój ciężar i ograniczają ilość przenoszonych rzeczy. Widziałem, że nie tylko ja mam ten problem.
Problemem nie są tzw. "glitche", a niedopracowanie gry. Przedstawiona fizyka wraz z elementami zniszczeń aut sprawia wiele do życzenia, samo AI jest głupie wraz z policją, która pojawia się za plecami (pomijam fakt braku pościgów na które notabene liczyłem), w tym sztuczne wypełnienie świata, które nie sprawia wrażenia, że Night City żyje.
Nie miałem problem z przedmiotami o których piszesz, natomiast istotny problem pojawia się w momencie, kiedy rozgrywamy misje, aby osiągnąć określony przedmioty, których nie można podnieść albo nie możemy zabić przeciwnika. Z tym drugim elementem mam nagrane, tak samo mam nagrane wrażenia jak po wybuchu auta, jestem w stanie do niego wsiąść i jeździć, a po kolejnej, ewentualnej eksplozji, pojazd nie jest zdatny do użytku, pomimo, że za pierwszym razem eksplodował o czym świadczy tekstura. Problemy immersji świata są elementem drugorzędnym, czego dowodem jest to, że Wiedźmin 3 posiadał takie błędy przy premierze, które były poprawiane. Takie elementy da się stosunkowo szybko naprawić, ale problemy AI, elementy zniszczeń (czy też brak, jak w przypadku pojazdów), żywe akcje napadów, które spotykamy i możemy wrócić po kilku godzin gry, czy skrypt narzucający dane rozwiązanie zamiast dać ten obiecany element świata jest pewnym problemem (mam tutaj na myśli psychozę, gdzie są dwie wieżyczki, które wysadziłem, a cyberpsychol pojawił się za plecami, a same wieżyczki nagle odżyły, nie potrafiłem ich chwycić ponownie w TAB, bo je wysadziłem chwilę wcześniej).
Piszę z perspektywy grania na PC od daty premiery. Jako RPG jest to świetna gra, ale dotyka mnie smutek, bo potencjał developerów jakby został wykorzystany na robieniu dildosów, lokacji w zadaniach pobocznych czy smaczków do rozbicia trzeciej ściany, a nie do dopracowania elementów, które istotnie wpływają na doznania gry jako całości.
Nie wypowiadałem się nigdy, w razie wątpliwości, proszę o odpowiedź do moich zarzutów, najwyżej rozwinę.
 
CDPR a co z dźwiękiem ? Na EPOS Gaming Suite i GSP670 nadal pierniczy się dźwięk, w bazie wiedzy podaliście aby zmienić jakość dźwięku, tylko taka kwestia że jakość dźwięku jest ustawiona jak w bazie wiedzy i nie da jej się zmienić bo jest zablokowana. W bazie wiedzy podaliście aby używać karty dźwiękowej zintegrowanej i słuchawek na kablu ale to nie jest rozwiązanie problemu, nie kupię słuchawek na kablu dla jednej gry bo za te nie mało zapłaciłem.

Gdzie macie fixera od dźwięku ? :)
 
Nie wiem o co chodzi ale od rozpoczęcia pobierania patcha 1.06 pierw pobrało mi się 900mb następnie była zwiecha na jakieś parę minut i nagle zaczęło pobierać odnowa tylko że 1,05GB gdzie teraz nagle ten 1Gb zmienił się w 7GB do pobrania 8))))
mam dokladnie to samo, kreci sie jak g... w przeremblu od 3h
spojnosc plikow nie pomaga, sciaga 7gb potem 16gb wszystko po pobraniu trwa wieki
 
Może dopiero w patchu 1.75 AI (NPC) będzie normalnie funkcjonować bo jak narazie to manekiny łażące w kółko.
 
17,197GB na PS4 leci :D
We wtorek pograłem kilka godzin na PS4 PRO i 3 zwiechy zawsze z tym samym kodem błędu CE-34878-0.
Wczoraj w środę pograłem kilka godzin i nic null gra ani razu się nie wykrzaczyła.... ale dałem jeden myk a mianowicie 720p xD

Czyżby to w silniku tkwił problem i zarządzaniu pamięcią i po przekroczeniu dostępnego limitu bumm sru proces stop?

Na PS5 mam też zwiechy oczywiście z innym kodem błędu ale też to zalatuje nabijaniem jakiegośprocesy ażdo zapełnienia pamięci.
Gdzieś z jakiegoś uszkodzonego procesu sobie wycieka powolutu bo nigdy gra od razu się nie zawiesza a po kilku godzinach.
 
To nie jest GTA - nigdy nie miało być.
Myślcie o CP2077 jako Skyrim albo Wiedzmin z samochodami i strzelbami.
NPC i Policja to tylko dekoracja i wypełniacz tła. Tutaj jest znacznie więcej ciekawszych rzeczy do robienia jak strzelanie do pieszych i walka później z policją.
 
To nie jest GTA - nigdy nie miało być.
Myślcie o CP2077 jako Skyrim albo Wiedzmin z samochodami i strzelbami.
NPC i Policja to tylko dekoracja i wypełniacz tła. Tutaj jest znacznie więcej ciekawszych rzeczy do robienia jak strzelanie do pieszych i walka później z policją.
1. System NPC powinien zostać doszlifowany, ale myślę, że sporo problemów to wina optymalizacji.
Redzi wg mnie mają taką filozofię a nie inną jeśli chodzi o system NPC, i to się szybko nie zmieni. Są suwaki decydujące o zagęszczeniu, liczbie samochodów, taka jest ich filozofia (podobna była w Wiedźminie) i albo się z tym godzisz albo to ci się nie podoba, ale na zmiany wielkie bym nie liczył, w tej kwestii - na pewno przydałoby się dużo więcej skryptów, i więcej "inteligentnego" zachowania ruchu ulicznego.
No jeśli grasz i po drodze przewija się na ekranie ze sto tysięcy NPCów, jeśli nie więcej, to jakiej interakcji się z nimi oczekuje? Bez jakiegoś systemu generacji dialogów i barwy głosu, to nie ma większego sensu.
2. GTA to Grand Theft Auto, ma auto w tytule, ta seria gier tez ma swoje mocne i słabsze strony, ale na pewno Rockstar jest rozsądniejszy jeśli chodzi o wydawanie gier, choć nie unika wpadek, zawsze priorytetem są konsole. Z drugiej strony oni już rzadko wydają gry, a i w przeszłości mieli różne kwiatki, które im się średnio udały. Na pewno pod kątem dopieszczenia tytułów dystansują resztę stawki, ale z drugiej strony inne kompanie robią gry w zdecydowanie krótszym czasie, taki Ubisoft wypuszcza gry na wszystkie platformy i nie tylko oni i wiadomo, ze to zadanie trochę trudniejsze niż wydawanie gry na jedną konsolę (tak jakbyś optymalizował grę pod jedną konfigurację PC)
3. Cyberpunka raczej należy porównywać do gier Bethesdy, jeśli chodzi o tworzenie swiatów, ale widać,ze Redzi sa w tym momencie dużo bardziej ambitni, choć czekam, aż dodadzą wreszcie system kradzieży, który jest gdzieś w kodzie grzy, bo niektóre postacie atakują gracza jeśli ten ukradnie im taką kartę dostępu sprzed nosa.
4. Na pewno Cyberpunk był pośpiesznie wydawany, bo są rzeczy niedopracowane, nawet w głównej linii fabularnej, takie małe rzeczy jaka kelnerka które krąży za plecami Takemury , zeby 4 czy 5 razy odbebrać zamówienie od klienta który przez 10 minut trzyma hamburgera w ustach, takich rzeczy przykładowo nie powinno być podczas grania głównej osi fabularnej, to już lepiej usunąć tego klienta i ta kelnerkę.
 
Wesołych świąt dla prawdziwych rzemieślników w CD PROJEKT, szacunek za nieustanną prace nad grą, jest świetna(poza glitchami bugami i ciągle za słabą optymalizacją), odpocznijcie w czas świąt.
Post automatically merged:

Mam pytanie czy po poprawce 1.05 na PC ktoś odczuł spadek wydajności w grze ?
Na 1.04 ogarnąłem główny wątek + wątek Panam grało się spoko spotkały mnie dwa może 3 gliczki bez znaczenia.
Zacząłem od nowa i teraz jakby troszkę gorzej gra się zachowuje widzę czasem doczytywanie tekstur czego wcześniej nie doznałem.
Pytam tu bo na facebooku w komentarzach to się nie da nie czego dowiedzieć jak gra mi działa bez większych problemów na 2 letnim lapku to okazuje się ze jestem ślepy fanboy albo przynajmniej idiota...

Masz race ja też to zauważyłem że tekstury ludzi czy aut jakoś częściej się doczytują po 1.05 i widzę również że czasem lekki stutter się pojawi od czasu do czasu, na 1.04 było bardziej stabilnie, ja mam 4 letni sprzęt nvidia/intel co prawda poniżej wymagań w paru miejscach , ale na low i trochę medium w 1080p da się grać powyżej 30 klatek przez ogromną większość czasu, niemniej jednak optymalizacja ciągle wymaga poprawy i to nie tylko na 7 letnich konsolach. BTW zostaw tego FB tam się ludzka patologia zbiera tak sam jak i inne social media, pozdrawiam i wesołych świąt.
 
Last edited:
Hej
Jest błąd z wyświetlaniem informacji kiedy podnosi się broń/pancerz z ziemi.

Według HUDa podczas podnoszenia rzecz jest np. gorsza od tej którą się niesie, a po wejściu w ekwipunek okazuje się, że ten przed chwilą podniesiony sprzęt jest lepszy

Z podnoszeniem słabszego sprzętu jest tak samo - wyświetla się przed podniesieniem jako mocniejszy a w ekwipunku jest słabsze.

W ferworze walki trochę to myli człowieka, po można sobie przez "R" wyposażyć jakieś totalne gówno ;)
 
Czemu co aktualizację na dysku zajmuje mi 50GB a po niej wraca do rozmiaru 133 GB? CO aktualizację tak mam
 
Nie wiem o co chodzi ale od rozpoczęcia pobierania patcha 1.06 pierw pobrało mi się 900mb następnie była zwiecha na jakieś parę minut i nagle zaczęło pobierać odnowa tylko że 1,05GB gdzie teraz nagle ten 1Gb zmienił się w 7GB do pobrania 8))))

Ciężkie życie uzytkownika słabego neta...
 
Gram na xbox one S. Od patcha 1.05 jest ogromny improvement. Dziwi mnie fakt 18gb updata przy tak niskim patch notesie ale kij tam. Dzieki za gre. Gra mi sie bajecznie ;)
 
Pytanie za sto punktów.. Czy jest w planach całkowite przebudowanie systemu działania policji i znaczne ulepszenie AI NPC? Chociażby w zapowiadanych dużych patchach na styczeń/luty.
Widziałem na Youtube, że jest szczątkowa możliwość pościgów przez policję ale wszystko po chwili się zawiesza.

Pozdrawiam i Wesołych spokojnych świąt, szczególnie dla osób którzy nad tym pracują.
W planach to na pewno. Przed wydaniem gry pewnie system algorytmów i zachwań policji był nie skończony, albo nawet nie zaczęty, to wrzucili teleportujące się za plecami kołki.
To nie jest GTA - nigdy nie miało być.
Myślcie o CP2077 jako Skyrim albo Wiedzmin z samochodami i strzelbami.
NPC i Policja to tylko dekoracja i wypełniacz tła. Tutaj jest znacznie więcej ciekawszych rzeczy do robienia jak strzelanie do pieszych i walka później z policją.
A kto Ci powiedział że policja to tylko dekoracja? Od kiedy w grach fabularnych/akcji NPC to tylko dekoracja? Graczom zależy na wczuciu się w świat gry, a dostają puste miasto i jeden schemat zachowywania się przechodniów. W grze pełnej modyfikowanych cybrnetycznie ludzi nikt oprócz gangów się nie broni, a jedyne widoczne zachowanie to kucanie albo ucieczka i kucanie...

Na ps4 do ściągnięcia 17Gb hotfixa który wprowadza nie zawieszanie się :-D No zobaczymy, ale jestem dobrej myśli. Wesołych świąt REDzi a po świętach brać mi się do roboty :-D
 
Dzygit1

Twój procesor nie spełnia nawet minimalnych wymagań.
Łapie się na minimum,kwestia co masz w gfx ustawione,tłum ? rozdzielczośc jaka ? rozmycie ruchu,ziarno ?
Karta była dobra 6 lat temu.
Zmień sprzęt jesli chcesz grac w Cyber,lub zmień grę na taką która ci pójdzie na tym sprzęcie.
Wcale nie musi zmieniać Kompa , Jesli ma dostęp do dobrego Neta to może grac na czymkolwiek nawet na samym TV lub smartfonie z GTX ON . Są już możliwosci GRY w chmurze jak GOOGLE STADIA , czy NVIDIA NOW , mając grę na gog czy steam wybrałbym NWIDIĘ NOW która oferuje możliwośc grania z właczonym RAY TRACKINGIEM nawet na komórkach ( za 25 PLN miesiecznie) . To jest przyszłość jesli chodzi o rozgrywki. Najpierw moze nawet za Darmoszke potestować czy mu to bedzie odpowiadało , zamiast pakowac Kasę w sprzęt zeby pograc na CP77.

warto poczytac o tej technologii, poogladac filmiki TYCh co z tego korzystają itp itd.

Post automatically merged:

Dzygit1


Twój procesor nie spełnia nawet minimalnych wymagań.
Łapie się na minimum,kwestia co masz w gfx ustawione,tłum ? rozdzielczośc jaka ? rozmycie ruchu,ziarno ?
Karta była dobra 6 lat temu.
Zmień sprzęt jesli chcesz grac w Cyber,lub zmień grę na taką która ci pójdzie na tym sprzęcie.
Wcale nie musi zmieniać Kompa , Jesli ma dostęp do dobrego Neta to może grac na czymkolwiek nawet na samym TV lub smartfonie z GTX ON . Są już możliwości GRY w chmurze jak GOOGLE STADIA , czy NVIDIA NOW , mając grę na gog czy steam wybrałbym NWIDIĘ NOW która oferuje możliwośc grania z włączonym RAY TRACKINGIEM nawet na komórkach ( za 25 PLN miesiecznie) . To jest przyszłość jesli chodzi o rozgrywki. Najpierw moze nawet za Darmoszkę potestować czy mu to bedzie odpowiadało , zamiast pakowac Kasę w sprzęt zeby pograc w CP77 i to nie z wielkimi odpałami bo zeby mogł miec GTX On musi kupę szmalu wydać

warto poczytac o tej technologii, poogladac filmiki TYCh co z tego korzystają itp itd.

 
Poważne pytanie i liczę na odpowiedź kogoś od Redów (błagam tylko nie jakieś frazesy w stylu pracujemy nad tym, tylko konkrety) kiedy i czy w ogóle zostanie naprawiona policja? chciałem się trochę pobawić ale ta zbugowana policja wyskakująca nie wiadomo skąd po 2 sec. niszczy całą rozgrywkę i zabawę a pozostaje tylko zażenowanie.
 

Guest 4378223

Guest
prosze dodac mozliwosc grania na poziomie latwym, bez zabijania, na konsolach.
 
Top Bottom