Hotfix 1.06 — lista zmian

+
po tym patchu gra zaczeła mi sie masakrycznie zawieszać. Wie ktoś co mam zmienić w ustawieniach, bo i tak grałem na średnich. i przed hotfixem 1.6wszystko było w porządku..
wszystko sie wyjasniło, zaktualizowałem sterowniki karty, uruchomiłem ponownie laptopa i działa elegacko ;P
 
Jarek83

Podejrzewam ze twoj procesor jest za słaby zeby uciągnąć tą gre z Ray Tracingiem,przy zadowalajacym FPS rate.
A ta karta też zadu nie urywa... by grać z RT.
Co do 4k bez RT i DLSS,gdzie masz 30 klatek,to z ciekawości jutro sprawdzę jak to u mnie w 4k pójdzie,
bo faktycznie powinno być ich więcej.
 
Lenovo 330-17 i5-8300h gtx1050_4 dysk ssd, 20gb ram.
W takiej konfiguracji lepiej powinien dzialac niz na xbox one s?
 


Hotfix 1.06 jest już dostępny na konsolach i PC! Poniżej lista zmian:

Zadania
  • Dum Dum nie będzie już nieobecny przy wejściu do Totentanz w zadaniu Second Conflict.
Konsole
  • Poprawiono zarządzanie pamięcią i stabilność, dzięki czemu gra będzie się mniej zawieszać.
PC
  • Limit rozmiaru plików zapisu 8MB został usunięty. Uwaga: zmiana ta nie naprawia plików zapisu uszkodzonych przed aktualizacją.
Mi niestety na PC w dalszym ciągu randomowo wywala na pulpit. raz 1h chodzi ok raz wywala po załądowaniu sava.
 
Drzewko umiejętności,budowa ciała,wysportowanie,walki uliczne,wszystko jest robione pod broń obuchową.
Co to ma być ? Mam biegac z pałą żeby to drzewko miało sens ?
A lanie z Kabuki ? Wysportowanie ?
 
Drzewko umiejętności,budowa ciała,wysportowanie,walki uliczne,wszystko jest robione pod broń obuchową.
Co to ma być ? Mam biegac z pałą żeby to drzewko miało sens ?
A lanie z Kabuki ? Wysportowanie ?
Ogólnie tylko fabuła ma sens. Reszta to mżonka. Gra nie jest ładna (różne platformy), nie jest rewolucją jak sie spodziewano. Fabuła ekstra jezeli chodzi o główny wątek, ale poza tym to bieda. Bieda na mapie, bieda w questach. Nic nowego. Hajp przesadzony. Kilka miesięcy i olinie z gry AAA zejdą na zwykłe "kino klasy Z"
Przykro. Zarządzanie CDR dało ciała. Ale + ze nie wylaczacie komentarzy. Wesołych!
 
Uwielbialem Was, wiedzmin kopie dupe kazdy jeden! Glosem Bogusia Lindy: K*** Jak mogliscie tak skopać cyberpunka????? Zaczynam wierzyc, ze to wszystko chodzi o cene akcji - "wypuscmy gre zabugowana maxa, ceny akcji spadna max, kupujemy swoje akcje po taniosci, wypuscimy poprawki, ceny akcji do gory, sprzedajemy i mamy hajsy!" Blagam, powiedzcie, ze nie o to chodzi??? Zeszmaciliscie sie dla kasy jak EA, Ubishit itd????? powiedzcie, ze sie myle! Tak nie grywalnego gowna dawno nie widzialem....
Jak wytrzezwiejesz po świętach,to wróć i ochłoń najpierw
 
Na konsolach muszą być takie aktualizacje. Niestety nie ma tam jak podmienić jednego pliku i trzeba cały kawał danych wymieniać nawet jeśli jest drobna zmiana. Nadpisuje się i tyle.
Na PC nie ma takiego problemu na szczęście :p
Na PC jest to samo wielkie pliki, które muszą być wypakowane i spakowane ponownie i tak patch 500mb potrzebuje 60gb...
 
Swoją drogą jak będziecie tak szybko i tak obszernie łatać grę to muszę odpuścić granie nie do świąt wielkanocnych a bożonarodzeniowych... (n)
 
Mil to mile, jeśli je masz to gra ma ustawioną metrykę imperialną. Mam nadzieje, że wiesz ile km składa się na jedną mile.
Nie zczaiłeś...
Ja zadałem pytanie czy to jest prędkość podawana w milach czy kilometrach.
Sam założyłem, że muszą być mile skoro tak wolno osiąga się setkę a max to ciut ponad 200.
I skoro domyślnie w grze są jednostki imperialne zamiast SI to warto by było dać gdzieś w opcjach pstryczek do zmiany tego lub przynajmniej na liczniku niech będzie odpowiedni skrót... Jak tego można było domyślnie nie podać... aaa tak gra to nie wyścigi xD

1 mila lądowa to około 1,609 km = 1609 m
1 mila morska = 1,852 km = 1852 m

Niektóre Państwa same określają mile morskie i wygląda to następująco:

Japonia – długość mili morskiej 1853,18 metrów
Portugalia – długość mili morskiej 1850,00 metrów
USA – długość mili morskiej 1853,248 metrów
Wielka Brytania – długość mili morskiej 1853,18 metrów
Dania – długość mili morskiej 1851,85 metrów
Holandia – Holendrzy długość mili morskiej 1851,85 metrów

Zakładając po ilości bugów to całkiem prawdopodobne jest, że ktoś mógł też użyć mil morskich XD
Post automatically merged:

Na xbox one s jest, ale klopotliwe jest przelaczanie. Czasami trzeba z 20 razy kliknąć nim załapie. Podobno bylo to juz wczesniej poprawiane, ale chyba znowu sie wysypalo.
Na PS4 PRO po dłuższej grze - jazda po centrum miasta gdy animacja spada wyjście z widoku ze środka auta trwa czasem kilka sekund. Przełączanie widoków z 1 na 2 w trzeciej (widok auta z zewnątrz) osoby nic nie trwa natomiast wyjście z widoku z auta zajmuje sporo... (min 1s max nawet 4) za dużo i nie da się tego używać podczas dynamicznej jazdy np. tuż przed zakrętem by była lepsza widoczność i aby nie rozjechać babci na pasach.
Podejrzewam, że chodzi tu o super renderowane wnętrze i jego obszerność w pamięci konsoli.
Na PS5 pomimo sporej ilości pamięci RAM/VRAM (zunifikowanej) występuje podobne przedłużenie tego procesu aczkolwiek szybciej działa przełączanie ze środka auta na zewnątrz.

Jeśli wnętrza aut miały by się pogorszyć to proszę nie zmieniajcie ich na koszt szybszej zmiany widoków. Dziękuję
I wesołych świąt Cyberludki :D
 
Last edited:
Mi ostatni patch 1.06 popsuł grę i nie mogę wyciągnąć broni ani hackować, przez co nie mogę zrobić postępu w grze. Cutscenki z podróży błyskawicznej mi nie pomogły, ale też nie mogę podróżować jeszcze do japantown gdzie podobno jakaś cutscenka potrafi rozwiązać problem., Wszystkie save które wczytuję mają ten sam problem - nawet walczyć wręcz nie mogę, bo tylko widok z oczu mogę przybliżać i oddalać i biegać po mapie - nic więcej. Wcześniej wszystko hulało, a żadnych modów nie instalowałem i nagle gra popsuta.
 
Mi niestety na PC w dalszym ciągu randomowo wywala na pulpit. raz 1h chodzi ok raz wywala po załądowaniu sava.
Bo na PC naprawia tylko problem związany z zablokowaniem wielkości save'a, gdzie masz jak byk napisane, że problem naprawia NOWE save'y. 1.06 nie poprawia stabilności jak i wydajności gry
 
Niestety ale muszę w końcu coś też napisać a nie czekać biernie, patche nie naprawił błędów!!!

Misje nadal mogą się odpalić 2 na raz, przez co 2 na raz video rozmowy się odpalają.
UI nadal się psuje i nakłada przyciski na siebie (X,C,V)
Dźwięki się zawieszają.
Celownik się zawiesza pomimo braku broni.
Panam nie trzyma kierownicy tylko z boku... (oraz inne nietrafione animacje scriptowane)
Ciągłe nie odpalające się konwersacje w misjach, oraz głuche i niewidoczne rozmowy.
Brak w większości przypadków ruchu ust postaci, lub jest niezgrany.
NPC nie trafiają w stopnie schodów jak wchodzą.
Niezliczona ilość klonów w jednym miejscu (tak, optymalizacje)
Widać auta w oddali, po czym znikają, gdy się zbliżam, a drogi są dalej puste. (jadę wprost w wielki korek, który nigdy się nie pojawia).
Nadal wolno pojawiające się tekstury (samsung 970 evo plus nVme, soo..... yeah), dodatkowo aby wgrały się dobre obiekty i mapy 3D, trzeba być bardzo blisko obiektu, nosem w koszu, jak na tym filmiku, który nagrałem
.

Im dalej poruszam storyline, tym gra jest w coraz gorszym stanie, pojawiają się błędy których myślałem że nie mam, oraz te które "są" naprawione w poprzednich patchach.

Ogolnie gra jest super i gram, świat wciągający, stoje w windzie ogladając wiadomości, swiat zyje, ale jakby troche kulejąć na obie nogi. Drugie przejscie gry dopiero za rok jak połatają.
 
Mam pytanie czy po poprawce 1.05 na PC ktoś odczuł spadek wydajności w grze ?
odczułem i to bardzo, przed 1.05 miełem ustawienia własne i poziom FPS miałem stabilnie 45, po aktualizacji spadek na max 30 klatek z naciskiem na 25 i wczytywanie tekstur przez parę sekund czego wcześniej nie doświadczylem, od tamtej pory gra się kurzy na dysku czekając na poprawe
 
Ciągle pojawiają sie problemy:
1. niektórzy a czasem wszyscy żołnierze arasaki nie widzą mnie ani nie idzie ich zaatakować, np. w misji koty w ciemności oraz tej w której z takemurą próbowaliśmy dostać się do Hanako
2. policja pojawia się znikąd nawet w zamknietych budynkach
 
U mnie na AMD Ryzen 9 3900XT 12-Core stoi na 4500mhz, ASUS ROG STRIX X570-E GAMING,MSI 2080 RTX Super X Trio, 16 gm g.skill cL14 3200, dysk m.2 patriot 3600 odczyt 3400 zapisem, monitor 4k G-sync Acer Predator dwie sztuki ,Win 10 z najnowszymi aktualizacji gra śmiga w 4K na uber, tak automat ustawił, od samego początku bez żadnych problemów, zero zrzutów do pulpitu, każdy seve szedł wczytywał bez najmniejszego problem w kilka sekund. Do końca gry nie napotkałem problemu z wydajnością, crashami, czymkolwiek niepokojącym od wydania gry, jedynie bugi w grze, kótre nie wypływały na wydajność rozrywki.Sterowniki najnowsze do AMD i nvidii. Jedyny minus nie mogłem ustawić gry na grę na 2 monitorach w 4k, nawet w sterownikach jak usatwiłem gra tylko szła na jednym monitorze w 4k i w opcja miał do wyboru albo monitor 1 lub 2, wiec tylko mogłem zadowalać się na grze na jednym ekranie. Karta graficnza nawet nie spociła się przy tym CyberPanku max 61 st C a procesor zimny 45 do 50 na be quiet Pure loop 360.

Co do patchy przy żadnym nie oduczyłem spadek ani wzrost wydjaności, jedynie przy wgraniu najnowszych sterowników od nvidii widoczny jest spadek w 3Dmarku około 100 pkt. kóre niby są dedykowane do Cybera.

I szczerze w tej grze muszę przyznać jako pierwszej że GRA Bez RTX i DLSS traci CAŁKOWICIE TOTALNIE klimat, nie widać tych piknie oświetlonych ulic w kałużach z neonami, mrocznych zakamarków,postaci detali,uroku, cieni refleksów, aż szkoda grać bez tych wodotrysków, gra przeradza się w grafikę rodem z GTA V...

Patch 1.6 - Tak jeszcze pozwoliłem sobie na dłuższe testy i odkryłem coś ciekawego ;)
Przy dokonaniu zmiany, np wyłączeniu RTX i DLSS, lub np rozmycia w tle. z 40-45 FPSów gra spadło do 25 fpsów po powrocie na domyślne ustawienia(włączony RTX DLSS na UBER) w grze nic się nie zmieniło, czyli ilość fpsów dalej była taka niska, dopiero restart gry, poprawił ilość klatek.
 

Attachments

  • komp.jpg
    komp.jpg
    362.1 KB · Views: 59
  • ustawiania domyslne.jpg
    ustawiania domyslne.jpg
    834.8 KB · Views: 63
  • ustawiania domyslne2.jpg
    ustawiania domyslne2.jpg
    873.1 KB · Views: 51
  • ustawiania domyslne3.jpg
    ustawiania domyslne3.jpg
    676.1 KB · Views: 42
  • ustawiania domyslne4.jpg
    ustawiania domyslne4.jpg
    865.6 KB · Views: 46
Last edited:
U mnie ,MSI 2080 RTX Super X Trio, 16
Chłopaku masz GPU w cenie większości popularnych zestawów czy nawet lapków wiec nie jest dziwne ze jest chłodno ;)
Ja za mojego lapka rog strixa zapłaciłem tylko troszkę więcej dwa lata temu a na dużo skromniejszym zestawie też gram bez większych problemów choć oczywiście bez wodotrysków . Może niektórzy powinni po prostu troszeczkę zadbać o swój sprzęt sprzątnąć to i owo poprawić wydajność. Naprawdę da się grać bez tragedii...
 
Czyli muszę kolejny tydzień, albo i dłużej czekać, żeby zagrać w pre-order :/
Po tym jak odblokowaliście możliwość przypisania sobie strzałek do chodzenia V muszę czekać, aż wreszcie dodacie możliwość zmiany klawisza F. Grając na strzałkach nie będę sięgał po F, żeby podnieść przedmiot czy wsiąść do samochodu.
Naprawdę nie da się uwolnić klawiszy, żeby każdy mógł sobie przypisać dowolny klawisz pod dowolną czynność?

To naprawdę najmniejszy problem. Nawet bez moda można spokojnie ogarnąć, zmieniając 1 plik notatnikiem. Instrukcji w sieci mnóstwo i to działa.
 
Kupiłem grę mimo fali hejtów ze niedopracowana. I Szczerze to nie żałuję. Mimo bugów wybornie się bawię. Po wiedźminie 3 wiedziałem że mogę liczyć na przede wszystkim duża fabularna przygodę. Od roku nie grałem w żadną grę bo i po co ? Co mi po dopracowanych grach skoro są nudne ? Teraz czekam na zainstalowanie nowego patch`a gdyż u mnie niestety trzeba grę przeinstalować. Ogólnie musze trochę ponarzekać na optymalizacje Gdyż mój komp na najniższych ledwo wyrabia. Ale da Cybera to już mam zamiar kompa podrasować ;) Jakby ktoś pytał to moja specyfikacja : I54690k,8Gb ram,Gtx 960 4gb . osobny dysk ssd 120gb tylko dla Cybera.
 
Top Bottom