Hotfix 1.06 w drodze (lista zmian)

+
Hotfix 1.06 w drodze (lista zmian)

Pracujemy nad kolejnym hotfixem, który wyjdzie na początku przyszłego tygodnia. Zaadresujemy w nim najczęściej zgłaszane przez Was problemy.

Poniższa lista to spis zmian, które znajdą się w wersji PC. Oczywiście niedługo potem wydamy też uktualnienie na konsole (z numerkiem 1.05). Konsolowa łatka będzie też poprawiać kilka dodatkowych rzeczy jak problemy z save'ami oraz limit pieniędzy.

- Usunięto niekończący się ekran ładowania podczas walki z lodowym gigantem w zadaniu “Władca Undvik”
- Ubrania Geralta nie będą już stawały się mokre po wyjściu z menu i powrocie do rozgrywki
- Drzwi w krypcie otwierają się teraz prawidłowo podczas zadania „Poszukiwania: Rynsztunek szkoł żmii”.
- Usunięto błąd, który uniemożliwiał interakcję z Rochem na Moście Oxenfurckim w zadaniu “Dorwać Juniora”
- Usunięto problem, który uniemożliwiał graczom stworzenie więcej niż jednego przedmiotu tego samego typu (Alchemia/tworzenie przedmiotów)

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
 
Last edited:
Spróbujcie coś zrobić z ustawionym na sztywno LODem i zmniejszeniem pop-inu (przynajmniej w ultra), nawet za cenę wyższych wymagań maksymalnych, i tak bardzo ładnie je obniżyliście :) Wiem, że w tak ogromnej grze to rzecz trudna, ale czasem wybija to trochę z "wczuwy" :)
 
Błagam dajcie wreszcie jakąś skrzynkę na szpargały. Niech Geralt ma ją chociażby w Kaer Morhen czy pewnym byłym już burdeliku
 
Wydaje mi się, że najczęściej zgłaszanym problemem był ten z mutagenami. On nie tylko pojawia się przy każdym wczytaniu save'a ale też po szybkich podróżach
 
Wydaje mi się, że najczęściej zgłaszanym problemem był ten z mutagenami. On nie tylko pojawia się przy każdym wczytaniu save'a ale też po szybkich podróżach

Tak.

Usunięto problem, który uniemożliwiał graczom stworzenie więcej niż jednego przedmiotu tego samego typu - to naprawia problem z mutagenami. Zaraz dopiszę, że chodzi o alchemię, żeby było jasne.:)

Pamiętajmy, że to jest hotfix. Nadchodzą kolejne patche, które przyniosą wiele poprawek.
 
Mam nadzieję, że w końcu uda się też zrobić coś z Markizą Serenity. Niby patch 1.05 miał coś naprawić, ale po wykonaniu pewnego szpiegowskiego zadania w jej przybytku nie mogę z tą pania nawet porozmawiać, a co dopiero zagrać w Gwinta...
 
Skrzynka, dajcie skrzynkę. Chociażby po jednej na lokację na początek. Bo niektórzy lubują się w zbieraniu różnego rodzaju elementów zbroi itd, Zwłaszcza, że niektóre mają dość dużą wagę i zajmują 90% ekwipunku :/
 
Tak.

Usunięto problem, który uniemożliwiał graczom stworzenie więcej niż jednego przedmiotu tego samego typu - to naprawia problem z mutagenami. Zaraz dopiszę, że chodzi o alchemię, żeby było jasne.:)

Pamiętajmy, że to jest hotfix. Nadchodzą kolejne patche, które przyniosą wiele poprawek.

Nie nie, chodziło mi o problem z slotami umiejętności gdzie po wczytaniu save bądź szybkiej podróży trzeba wyciągnąć i włożyć mutagen aby poprawnie naliczało efekt mutagenu. Ten bug o którym mówisz jest w changelogu, ten o kórym ja - nie ma :(
Jasne, czekamy cierpliwie ;)
 
tak, to wkładanie i wyciąganie mutagenu ze slotu umiejętności jest denerwujące. No i ten kamień czernobóg co nic nie daje.
 
Tak.

Usunięto problem, który uniemożliwiał graczom stworzenie więcej niż jednego przedmiotu tego samego typu - to naprawia problem z mutagenami. Zaraz dopiszę, że chodzi o alchemię, żeby było jasne.:)

Pamiętajmy, że to jest hotfix. Nadchodzą kolejne patche, które przyniosą wiele poprawek.

Koledze chyba chodziło głownie o to że znikają one ze slotów umiejętności podczas loadu i podroży.


Ale ogólnie muszę tym razem Was pochwalić. Widać że pierwszy szok chyba upadł i naprawdę dokładacie sporo pracy w dopracowanie gry.

W imieniu swoim i graczy dziękujemy za fixy i patche (nawet jak nie wychodzą w terminie) oraz DLC.

Ps Przemyślcie proszę usprawnienia w postaci :
-nie ginących oznaczeń kupców lub możliwości dawania adnotacji swoich do mapy
-skrzynkę? lub (szczyt marzeń) własne m4 z regałami i stojakami na trofea/armory
-mozliwości dowiedzenia się ilu/jakich kart do gwinta nam brakuje - zrobienie osiągnięcia z taliami jest mega absorbujące nie widząc kupców/graczy i nie wiedząc co i ile nam zostało do znalezienia przy ogromie świata
 
Last edited:
Originally Posted by Marcin Momot
Tak.

Usunięto problem, który uniemożliwiał graczom stworzenie więcej niż jednego przedmiotu tego samego typu - to naprawia problem z mutagenami. Zaraz dopiszę, że chodzi o alchemię, żeby było jasne.

Pamiętajmy, że to jest hotfix. Nadchodzą kolejne patche, które przyniosą wiele poprawek.
Nie nie, chodziło mi o problem z slotami umiejętności gdzie po wczytaniu save bądź szybkiej podróży trzeba wyciągnąć i włożyć mutagen aby poprawnie naliczało efekt mutagenu. Ten bug o którym mówisz jest w changelogu, ten o kórym ja - nie ma
Jasne, czekamy cierpliwie


Potwierdzam. W drzewku umiejetności gdzie włożone mutageny dają bonusy do np. ataku nie działają po kazdorazowym wczytaniu gry lub teleporcie.Żeby bonus do dmg czy mocy znaków sie liczył trzeba po kazdym wczytaniu gry wyjąć mutagen i ponownie go zalozyć.
 
Pracujemy nad kolejnym hotfixem, który wyjdzie na początku przyszłego tygodnia. Zaadresujemy w nim najczęściej zgłaszane przez Was problemy.

Poniższa lista to spis zmian, które znajdą się w wersji PC. Oczywiście niedługo potem wydamy też uktualnienie na konsole (z numerkiem 1.05). Konsolowa łatka będzie też poprawiać kilka dodatkowych rzeczy jak problemy z save'ami oraz limit pieniędzy.

- Usunięto niekończący się ekran ładowania podczas walki z lodowym gigantem w zadaniu “Władca Undvik”
- Ubrania Geralta nie będą już stawały się mokre po wyjściu z menu i powrocie do rozgrywki
- Drzwi w krypcie otwierają się teraz prawidłowo podczas zadania „Poszukiwania: Rynsztunek szkoł żmii”.
- Usunięto błąd, który uniemożliwiał interakcję z Rochem na Moście Oxenfurckim w zadaniu “Dorwać Juniora”
- Usunięto problem, który uniemożliwiał graczom stworzenie więcej niż jednego przedmiotu tego samego typu (Alchemia/tworzenie przedmiotów)

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Myślę, że usunięcie problemu z tego tematu nadaje się do hotfixa http://forums.cdprojektred.com/threads/41238-Screenshot-problemy-z-robieniem-zdjec?p=1755711#post1755711
 
Generalnie ja zauwazyłem ze kilka przedmiotow w ogole nie podnosi statystyk ( ja zauwazylem kilka a jest ich zapewne wiecej dlatego proszę was redzi zebyscie przyjrzeli sie temu problemow)
- Kamien runiczny czernobóg nadal nie poprawia statystyk
- zbroja cechu gryfa nie podnosi statystyk mocy znaków
- odwar z baby cmentarnej zdaje sie nie dzialac
- odwar z ekimmy zdaje sie nie działac
- alternatywne znaki mimo ze nie sa wlozone w sloty dzialaja u mnie igni i yrden komus innemu ard
- rozbudowany znak quenn zdaje sie nie zadawać obrazen
- opis umiejętności z drzewka alchemii "Jasność umysłu " jest trochę śmieszny nie ma w nim konkretów a brzmi "Gdy wiedźmin jest zatruty eliksirami podczas kontrataku przeciwnika następuje spowolnienie czasu. Spowolnienie czasu i czas trwania efektu są lepsze niż na poziomie 2 tej umiejętności " ja mam poziom 3 tej umiejętności ale chciałbym widzieć o ile wzrasta ta umiejętność bo to że są , powinny być lepsze to normalne
- zwiększona tolerancja z drzewka alchemii zdaje się nie poprawiać owej tolerancji ( nie widać tego w statystykach)
- aktualnego zatrucia odwarami nie widać w statystykach
poki co to tyle ale zapewne jest tego wiecej moze inni uzytkownicy cos dopisza.
Pozdrawiam
 
Last edited:
U mnie po patchu 1.05 kamień czernobóg już daje bonusy, ale cały crafting z nimi związany jest jakiś popsuty. Tzn. mogę tworzyć nowe kamienie, ale te znalezione już nie są kompatybilne. Jak by to ująć... np. taki nieszczęsny czernobóg - wyśmienity daje +5% do siły ataku, a zwykły +3%. Rzecz w tym, że znajdowałem też takie, które dawały +5% mimo że nie były wyśmienite. Podbnie z Glifem np. Aard - miałem w ekwipunku kilkanaście pomniejszych, a mimo to w rzemiośle uparcie pokazywało mi 0, więc nie mogłem ich ulepszać. W ogóle po stworzeniu kamienia czy glifu, nazywają się one nie np. Pomniejszy Glif Quen, tylko Schemat: Pomniejszy Glif Quen. WUT?

Co do skrzynki: tak, poproszę. W pierwszym Wiedźminie nie było, została dodana na prośbę graczy. W dwójce nie było, została dodana na prośbę graczy. Myślałem "do trzech razy sztuka", trójka to ogromny świat, z tonami sprzętu, raczej więc będzie od razu jakiś kuferek a tawernie albo nawet mały domek do kupienia w mieście. Ups, a jednak nie...
 
Top Bottom