Hotfix 1.11

+
Widać coraz lepsze efekty w kolejnych patchach. Ja nadal czekam na możliwość wykonania zadania z Delamainem. Na Ranchu Coronado nie mogę odebrać telefonu od Delamaina, co uniemożliwia zakończenie wątku plus zamyka drogę dalszych zadań z siecią taksówek. Co ciekawe w drugim przejściu gry od zera taki błąd się nie pojawia(pierwsza gra - męski nomada, druga kobieta - korp).
Nie miałem z tym zadaniem żadnych problemów na trzech przejściach, więc coś mocno randomowego tam ci się stało.
 
Naprawcie buga z kupcami. Legendarne schematy na ubrania pojawiają się tylko raz przy pierwszym wejściu do sklepu, po wyjściu i upływie doby już ich nie ma w ofercie. Najlepiej byłoby dodać "Tajemniczego Kupca" ja w Wiedźmnie 2. Tak aby miał wszystkie schematy na legendarne ubrania, bo mój V łazi w tych samych szmatach od miesiąca. Policja nadal pojawia się w czasie misji gdzie pomagamy zwalczać gangi i traktuje mnie ołowiem z powodu wycelowania obok bandyty a w tle idzie jakiś NPC. Zabici wrogowie nadal zapadają się w ziemię i nie można ich ponieść i schować, tak samo ich broń, jak wpadnie w trawę, krzaki lub śmieci jest nie do podniesienia. AI nadal tragiczne, samochody w czasie szybkiej jazdy teleportują przed naszym pojazdem powodując kolizje(6pkt. karnych i 500zł).
Po przekroczeniu levelu 30, gra zamienia się z Very Hard na Easy. Byle czym można zabić np. Cyber Psycho, nawet gołymi rękoma. Broń Smart i Power jest stanowczo za mocna.
I najważniejsze :

Untitled 1.jpg
 
Nie miałem z tym zadaniem żadnych problemów na trzech przejściach, więc coś mocno randomowego tam ci się stało.
Ta randomowa rzecz nazywa się bug. :p Bugi zazwyczaj wydarzają się grupce osób a nie każdemu.
 
Widać coraz lepsze efekty w kolejnych patchach. Ja nadal czekam na możliwość wykonania zadania z Delamainem. Na Ranchu Coronado nie mogę odebrać telefonu od Delamaina, co uniemożliwia zakończenie wątku plus zamyka drogę dalszych zadań z siecią taksówek. Co ciekawe w drugim przejściu gry od zera taki błąd się nie pojawia(pierwsza gra - męski nomada, druga kobieta - korp).
W zasadzie odpowiedź na ten komentarz masz w tym co napisałeś. Sam problem z misją już u Ciebie jest rozwiązany -> "...w drugim przejściu gry od zera taki błąd się nie pojawia...". Już kilka raz była o tym mowa (informacja od REDsów) że pewnych błędów w "sejwach" nie da się naprawić i wymaga to rozpoczęcie gry od nowa.
Dokładnie ewentualnie prościej, zrezygnujcie z losowych slotów, bo to trochę absurdalna mechanika, ilość slotów jest najwazniejszym wyznacznikiem jakości przedmiotu i absurdalne sa np goldy, bez żadnego slota, niech każdy item ma maxymalna ilosc slotów dla swojej klasy i po sprawie, a poza tym zróbcie cos w końcu z ustawieniami wersji językowych - to absurdalne ze przy każdym odpaleniu angielskiej wersji trzeba zmieniać napisy, no i policja - na początek spróbujcie zmienic pierwszą reakcję najprosciej np niech pojawiają sie tylko te latające boty to będzie jakos realniejsze ze spawnują sie z nikąd, a policjanci póxniej niech dojeżdżają, zamiast spamować się znikąd, No a jak chcecie odrobić straty u graczy i stworzyć stabilną dużą społecznosc dajcie małe darmowwe DLC - multiplayera takie ffa, czy team vs team jak w q3 arena czy ew coś w stylu CS' a - implementować to mozna jako drzazgi - takie jaką jest samouczek, po odpaleniu predefiniowane parametry hp, armoru, demage broni, czy upgradów - wersja quakowa z double jumpami respawnami broni armoru, cs owska bez upgradów z wybieralnym na poczatku sprzętem cs owską mechanikę sklepu mozna wyrzucic dając przy kazdej rozgrywce takie same szanse - wiele lokacji w NC może być uzytych w takiej symulacji jako wydzielone mapy areny więc niewiele tu trzeba projektować- znika problem przeciazenia procka jak zmniejszamy mape mozna łatwo zaimplementować pożądne AI botów, czy realistyczne animacje ruchu i walki. Przy okazji stawiania małych prywatnych serwerów przez graczy przetestujecie kod sieciowy, żeby nie było wtopy przy multi płatnym jak nawet cos na poczatku nie będzie grało to nikt nie będzie miał pretensji skoro byłaby to darmowa zawartość.
Zgodzę się z tym że Legendarne przedmioty nie powinny występować bez żadnego slotu. W końcu "ikoniczne" przedmioty zawsze mają sloty na modyfikacje a te przecież można podnieść do rangi legendarnych (wytwarzanie) i na ogół liczba slotów (szczególnie przy broni) zwiększa się.

Co do policji. Rozumiem że to niektórych denerwuje (delikatnie mówiąc), mi osobiście nie przeszkadza. Co najwyżej zmienił był odległość "spałnów" i dodatkowo by tylko część pojawiała się za plecami. Przykładowo na otwartym terenie pojawia się w odległości nieco większej niż skuteczny zasięg broni palnej, tak by miała chwilę czasu na przemieszczenie się zanim otworzy ogień. Gdy gracz znajduje się w jakimś budynku to policja pojawia się poza budynkiem i dopiero próbuje przedostać się do środka wszelkimi możliwymi miejscami którymi gracz może się z tego budynku wydostać.
Osobiście nie naciskam na rychła zmianę "zachowania policji". Sam jestem z branży IT, często testuje aplikacje, przez to wiem że pilniejsze do naprawy są błędy które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowania aplikacji. A "zachowanie policji" do pilnych poprawek nie zalicza się, więc całe to ciśnienie jest trochę na wyrost i wystarczy uzbroić się w cierpliwość.
Zdecydowanie na pilniejszą sprawę zasługuje choćby właśnie ta wersja językowa napisów (nie sprawdzałem czy u mnie występuje, jak na razie ogrywam j. polski a angielski jeśli już będę ogrywał to bez napisów) czy przypisywanie klawiszy sterowania (już nie pamiętam tego forumowicza który po raz n-ty pisał o zamianie przycisku "F" na coś z okolic strzałek, domyślam się że człowiek może być leworęczny lub przyzwyczajony do strzałek).

Darmowe DLC, multiplayer i takie tam. Popieram ich własną (RED-ów) decyzję, czyli pierw naprawić błędy dopiero później zająć się za DLC. W przypadku "multi" nie zdziwię się jeśli jako pierwsze zobaczymy "battle royale" bo w końcu jest powszechna moda na ten typ rozrywki. Do tego jest łatwiejsza do implementacji. Wersje team vs team czy q-arena z pewnością będą trudne w balansie a na chwile obecną najpopularniejszymi wyborami graczy będą:
- "modliszkowe ostrza ( katana lub inna broń obuchowa) + Sandevist (ewentualnie berserk)" + Snajperka typu Tech (czyli strzelanie przez ściany) + no i broń typu Smart (i tam mamy 3 miejsca na broń zapełnione).
Taki set jest OP (Overpowered) nawet w "battle royale". I weź teraz to zbalansuj do
Naprawcie buga z kupcami. Legendarne schematy na ubrania pojawiają się tylko raz przy pierwszym wejściu do sklepu, po wyjściu i upływie doby już ich nie ma w ofercie. Najlepiej byłoby dodać "Tajemniczego Kupca" ja w Wiedźmnie 2. Tak aby miał wszystkie schematy na legendarne ubrania, bo mój V łazi w tych samych szmatach od miesiąca. Policja nadal pojawia się w czasie misji gdzie pomagamy zwalczać gangi i traktuje mnie ołowiem z powodu wycelowania obok bandyty a w tle idzie jakiś NPC. Zabici wrogowie nadal zapadają się w ziemię i nie można ich ponieść i schować, tak samo ich broń, jak wpadnie w trawę, krzaki lub śmieci jest nie do podniesienia. AI nadal tragiczne, samochody w czasie szybkiej jazdy teleportują przed naszym pojazdem powodując kolizje(6pkt. karnych i 500zł).
Po przekroczeniu levelu 30, gra zamienia się z Very Hard na Easy. Byle czym można zabić np. Cyber Psycho, nawet gołymi rękoma. Broń Smart i Power jest stanowczo za mocna.
I najważniejsze :

View attachment 11160389
Tą sprawę z kupcami to chyba nie jest "bug". Miałem okazje właśnie odwiedzić jednego z kupców u którego byłem już kilka razy i właśnie zakupiłem u niego legendarny schemat na spodnie (wersja PC 1.11). Znacznie więcej schematów znalazłem w misjach pobocznych, NCPD czy dziwnych miejscach jak dachy niektórych budynków, ciemne alejki czy dziwne bunkry porozrzucane po całym NC.
Co do obrazka który załączyłeś, ja się pod nim nie podpiszę. Jako ciekawostka w grze to rzeczywiście może być fajne, ale jeśli nic nie wnosi więcej do gry poza oglądaniem ciągle i w kółko tego samego schematu (filmiku) tylko z innym modelem 3D. Już wersja z Wiedźmina gdzie zdarzały się inne wersje dialogowe była ciekawsza. Gdyby do tego dołożyć zadanie poboczne to też mogło być zdecydowanie lepsze od tego filmiku.
 
Ta randomowa rzecz nazywa się bug. :p Bugi zazwyczaj wydarzają się grupce osób a nie każdemu.
Nie całkiem. Są bugi, które zdarzają się wszystkim (tak np było z łysym V w lustrze po założeniu czapki). Są zaś takie do których potrzeba pewnej serii zdarzeń i jakichś czasami bardzo nietypowych okoliczności.
 
Pytanie możliwość naprawy Aut jak się nieco, uszkodzą oraz sprzedaży kradzionych, w odpowiednich miejscach, edycja wyglądu/tuning a np po misji u Delamejna podrasowanie ich do stopnia super taki odpowiednik do broni złoty kolor, naprawa, zmiana silnika/mocy wyglądu - lakier, emblematy, felgi, elementy karoseri - opancerzenia jak w autach Nomadów np? i wiele innych trochę głupio jak auto pokiereszowane, i je rozwalam wzywam za pomocą V i już się pojawia to samo tylko nowe :shrug:, a zabawa w mechanik by nieco urozmaiciła grę mam nadzieją. I sklepy, tacy cisi sprzedawcy do których bedziemy mieli dostęp po jakiejś misji, sprzedawcy 2- 3 każdy trochę indywidualny i na innym poziomie co do sprzedawanych przedmiotów, od których kupie pełne umundurowanie wojskowe hełmy buty kamizelki, takie już do podrasowania. Oraz możliwość zdjęcia odzieży do zera z przeciwników która będzie pospolita u zwykłych przeciwników np?
:ok:
 
Last edited:
Po fixie 1.1 w zadaniu pobocznym "zgrany do nitki" nie można zabić kogokolwiek, a przeciwnicy Cię nie widzą.
 
Ja powiem szczerze, że po zrobieniu 3 zakończeń chociaż gra jest jak dla mnie świetna i wciągająca. Klimat CP aż się wylewa (moim zdaniem) to kolejne zakończenie, które w moim przypadku = kolejne przejście gry zrobię za kilka miesięcy. Zakładam, że do tej pory gra i to na XOX będzie wyglądać jak powinna 😜 i to z małą ilością bugow xd
 
Misja Dom lalek końcówka zbugowana ,dogadując się z bosem otwiera winde i nie da się opuścić budynku
 
robert.f1968

dajcie małe darmowwe DLC - multiplayera takie ffa, czy team vs team jak w q3 arena czy ew coś w stylu CS' a

Multiplayer był zapowiadany jako osobny tytuł. Nie zdziwiłbym się jeśli przyjdzie nam za ten tryb dopłacić i wcale nie uważam tego za nadmierną chciwość ze strony CDPR.
 
multiplayera takie ffa, czy team vs team jak w q3 arena czy ew coś w stylu CS' a
Na chwilę obecną byłoby to odciąganie pracowników od spraw dużo ważniejszych, nie wspominając o tym że zwykłe pvp byłoby całkowitym marnotrawstwem wykreowanego świata i możliwości jakie on daje oraz rodziłoby nowe problemy które teraz stanowczo są zbędne.
 
No chyba że to będzie platna wczesna beta jak single player :p
Nie wiesz co będzie w multiplayerze. Bycie sceptycznym jest okej, ale łatwo przekroczyć granicę. Wystarczy poczekać i nie kupować preordera, obejrzeć jakieś streamy po premierze, i już będzie wiadomo czy to to alpha, beta czy pełnoprawny produkt, który zasługuje na zainteresowanie.
 
U mnie w wannie leżały nogi, ciało wystawało poza (z prawej strony). Udało mi się wejść na wannę i go podnieść
Próbowałem to i inne opisane metody - bez skutku - wanna pusta.
Post automatically merged:

Też mi nie działało. Porobiłem trochę innych misji, wróciłem i ciało się znalazło. Wczytywanie zapisów nie pomagało, ale zrobienie kilku innych misji rozwiązało problem.

Też to przerobiłem. Olałem póki co ten quest, wykonałem całe zadanie główne z Panam - zdobyłem trofeum, wróciłem do Trevora - bez zmian - wanna pusta!
 

Attachments

  • trevor.jpg
    trevor.jpg
    403.8 KB · Views: 59
Last edited:
Czytając niektóre posty mam wrażenie, że inwestując w grę np. 40-50h mogę sobie ją "zepsuć" trafiając na questa, którego nie będę mógł zrobić. Czy faktycznie jest tak źle? Bać się grać na 1.11?
 
Czytając niektóre posty mam wrażenie, że inwestując w grę np. 40-50h mogę sobie ją "zepsuć" trafiając na questa, którego nie będę mógł zrobić. Czy faktycznie jest tak źle? Bać się grać na 1.11?
U mnie na razie nie działa zadanie z Panam. Gram ok. 94h i nie wiem czy to zostanie naprawione.
 
Top Bottom