Hotfix 1.21

+
Może to kwestia problemu z jakimś overlayem w GOG?

A Deus Ex był niezłą grą, choć o dużo mniejszej skali. Tylko że... W stareńkie Human Revolution grałam chyba trzy razy. Do Mankind nie wróciłam po jednym przejściu. Czegoś mi w tej grze brakuje w warstwie scenariusza...
... bo tak na prawdę kolejna część Deus Ex to będzie świetna gra. W Human Revolution dużo było na temat historii Adama. W Mankind Divided historię urwali w środku. Więc kontynuacja będzie. Pewnie nie szybko, ale podobno tytułu nie rzucili do kosza, tylko po prostu obecnie skupiają się na innych. Co jak co, ale Adaś zasługuję na zakończenie swojej historii.

jeżeli chodzi o hotfix 1.21 to fajnie gdyby poprawiono błąd z misją "Osobista odpowiedzialność". Nadal nie działa. Przeszłam całego Cyberpunka i ta misja jako jedyna wisi mi nie ukończona tylko dlatego, że za wcześniej pokonałam cyberpsychola. Ani tego zrestartować ani anulować misję. Cyberpsychol zapadł się 200m pod ziemię. Przechodzić ponownie gry nie mam zamiaru mając wszystko zaliczone. Szkoda mi. Teraz już się nauczyłam zapisywać save przed, niż płakać po. No, ale to tak jak płakać nad rozlanym mlekiem.
 
Ja jako że przeszedłem grę na 1.06 grając na PS4 czekam teraz na wszystkie patche + DLC i to będzie moja 1 gra, którą ogram na nowym PC który złożę. Patrząc po screenach strasznie dużo frajdy mnie ominęło, chociażby biorąc pod uwagę różnicę w grafice. Więc dalej trzymam kciuki za całe studio i niech robią wszystko w swoim tempie, żeby działało już bez zarzutów :ok:
 
Wszystko fajnie, pięknie, ale patch 1.2 w zasadzie sprawił, że mam teraz te idiotyczne bugi których nigdy nie miałem. Jak np. znikające tłumy. Dwa kroki w przód, jeden w tył.
 
Wszystko fajnie, pięknie, ale patch 1.2 w zasadzie sprawił, że mam teraz te idiotyczne bugi których nigdy nie miałem. Jak np. znikające tłumy.

Pocieszyć Cię?

Znikający/pojawiający się tłum, praktycznie przed graczem, był już "ficzerem" od premierowej wersji CP 2077. Przez kolejne wariacje nic (znacząco się) w tej materii nie zmieniło. Może jakieś niuanse.
 
Nie chcę się tutaj wymądrzać, ale może to po prostu problem z silnikiem gry? Może nie daje rady. Bo skoro kolejne patche powodują u ludzi problemy. A może... A może to sprawka Vodoo Boys...;););)
 
Czy można w końcu normalnie kupić w sklepach legendarne schematy ubrań, czy dalej tylko przy pierwszej wizycie?
 
Ja mam pytanie, kiedy zostaną naprawione bugi infrastruktury , pojazdy wjeżdżają ciągle w te same obiekty itp co od premiery gry.
Rozumiem że to trzeba ręcznie zmieniać trasy sztucznej inteligencji która prowadzi pojazd, ale przez to mi się nie chce grać w cyberpunka 2077 bo pal licho jakieś małe bugi/błedy ale takie coś to powinno być naprawiane na równi z zadaniami głównymi/pobocznymi i optymalizacja działania samej gry.....
Mija prawie 4 miesiąc a tego dalej nie naprawiono, strach wyjść z bloku/mieszkania startowego lub iść obok ulic bo te dzwięki uderzeń aut o różne obiekty przyprawiają o gęsią skórkę.
 
Sporo poprawek ale i nowe błędy.

Koszula Johnny'ego / V w zakończeniu Nowy świt gaśnie jest źle renderowana. Johnny / V wygląda jak łachmyta w podartej koszuli.

cp77_err_01.jpg


W wielu scenach u dołu ekranu pojawia się tańcząca biała morka. Tego na pewno nie było w wersji 1.2:

cp77_err_03.jpg
 
Pocieszyć Cię?

Znikający/pojawiający się tłum, praktycznie przed graczem, był już "ficzerem" od premierowej wersji CP 2077. Przez kolejne wariacje nic (znacząco się) w tej materii nie zmieniło. Może jakieś niuanse.
Ja wiem, że dotychczas byłem turbofartem z bugami (i to na dwóch różnych kompach), ale serduszko boli ;c
Post automatically merged:

Tak, też mnie to zastanawia od samego początku.
Zaczęłam grę na sprzęcie pod TW3, a potem płynnie przeszłam na nowy, taki więcej ultra set z sejwami i zero problemów technicznych jakichkolwiek.
Miałam spiskową teorię, że wywala się u graczy korzystających z modów, ale znajomy programista (siema, @PATROL ) wyprowadził mnie w części z błędu.

Ogólnie jednak rozkminiam, że możliwych konfiguracji podzespołów w pecetach jest mnóstwo (czego nie można powiedzieć o konsolach), że o miliardzie softu nie wspomnę, więc optymalizacja może być trudnym zadaniem. Które tym razem firmę przerosło czy coś. Może nie przewidzieli takiej skali.
Inna sprawa, że jak komuś coś działa, to ma potrzebę napisać o tym raz czy dwa. Ale jak nie działa, to się potrafi ulewać kilka razy dziennie, co w sumie zrozumiałe... z tym, że może też fałszować obraz tej skali.
Może i są pechowcy co mają problemy i bez modów, ale moje problemy z wypłaszczaniem skończyły się na instalowaniu najnowszych sterowników przy okazji kolejnych patchy i łatek. Teraz gra się wypłaszcza jedynie przy... wychodzeniu z gry. Generalnie gra jest mocno niestabilna aktualnie i potrafi się czasem ostro ścinać w jeździe w 3 osobie (trzeba zrobić pełną rotację kamery żeby to naprawić (i tak dobra cena za więcej klatek po 1.2)).
 
Last edited:
Sporo poprawek ale i nowe błędy.

Koszula Johnny'ego / V w zakończeniu Nowy świt gaśnie jest źle renderowana. Johnny / V wygląda jak łachmyta w podartej koszuli.

View attachment 11211145

Ja w tym zakończeniu miałem "podwójną" koszulkę (jedną na moim V, a drugą cofniętą o kilkanaście centymetrów i wykonującą te same ruchy co moja postać), więc i tak jest spory postęp ;) ...
Dodatkowo dzieciak miał jednocześnie dwie gitary.
 
@Zegarmiszczu musisz napisać na jakim sprzęcie grasz, grałeś/grałaś, inaczej ciężko będzie rozwiązać te problemy.
Jaki system, dysk, czy system to nowa instalacja czy stara? Inne dane. Mi się gra nie wypłaszczyła ani razu (przez ponad 500 godzin), a system WIn10 postawiłem na tydzień przed zainstalowaniem gry. Wg mnie mimo, że w wymaganiach gry jest podane minimum 8 GB RAM, to jest za mało, żeby komfortowo grac w Cyberpunka. (sam mam 24 GB RAM). Tak samo z dyskiem HDD - szkoda czasu na grę jeśli używasz takiego dysku, tym bardziej, że kupno nowego dysku SDD to nie jest duży wydatek.
 
@Zegarmiszczu musisz napisać na jakim sprzęcie grasz, grałeś/grałaś, inaczej ciężko będzie rozwiązać te problemy.
Jaki system, dysk, czy system to nowa instalacja czy stara? Inne dane. Mi się gra nie wypłaszczyła ani razu (przez ponad 500 godzin), a system WIn10 postawiłem na tydzień przed zainstalowaniem gry. Wg mnie mimo, że w wymaganiach gry jest podane minimum 8 GB RAM, to jest za mało, żeby komfortowo grac w Cyberpunka. (sam mam 24 GB RAM). Tak samo z dyskiem HDD - szkoda czasu na grę jeśli używasz takiego dysku, tym bardziej, że kupno nowego dysku SDD to nie jest duży wydatek.
Na starym pc było 24gb, na nowym lapku 32gb ramu. I z hdd na starym pc przerzuciłem się na ssd na lapku, więc mam porównanie bardzo dobre. Szczególnie, że na pc nie miałem nawet możliwości odpalenia rt (karta 1070). Także wymądrzanie się trochę ci nie pykło :) Szczególnie, że na hdd wcale nie ma jakiejś kolosalnej różnicy. Specyfikację chętnie podam, ale wolałbym raczej już dzielić się tym z supportem jeśli by tego chcieli. I jak wspomniałem: gra wypłaszcza się przy WYCHODZENIU z gry, czyli jest to problem nie będący tak naprawdę problemem. Napisałem o aktualizacji sterowników, bo zdarzyło mi się parę razy (i było to jedyne parę razy kiedy miałem problem z uruchomieniem lub działaniem ogólnie), że problem z uruchamianiem się gry eliminowała aktualizacja sterowników do karty. Nie raz się spotkałem z ludźmi co narzekali na cp2077, a mieli stare sterowniki.
 
No ale po co te wstawki o wymądrzaniu? Nie potrzebujesz pomocy od innych użytkowników forum, no to nie, nic na siłę, ale skoro się dzielisz tu problemem, to koledzy i koleżanki reagują - na tym forum polega. Na pewno za to nie polega na niemiłych uwagach pod adresem innych.
 
No ale po co te wstawki o wymądrzaniu? Nie potrzebujesz pomocy od innych użytkowników forum, no to nie, nic na siłę, ale skoro się dzielisz tu problemem, to koledzy i koleżanki reagują - na tym forum polega. Na pewno za to nie polega na niemiłych uwagach pod adresem innych.
Wywody wyciągnięte prosto z elektrody ciężko nazwać pomocą. Szczególnie, że zasugerowałem jedynie aktualizację sterowników tym co mają problemy, bo nierzadko o tym ludzie zapominają. Na przyszłość będę wiedział, że drobna uwaga co do kamery może skończyć się najazdem że jestem cebulą bez ssd i nie stać mnie na ram xD.
 
Last edited by a moderator:
Niestety, "Pickup bug" jest nadal obecny w grze mimo, że w patchu 1.20 podawano, że został usunięty. W skrócie: jeśli zadzwonimy do Jackiego Wellsa przed spotkaniem z nim na zjeździe z autostrady przy All Foods (zadanie: Bilet Wstepu, podzadanie: Spotkaj się z Jackiem (Meet with Jackie)), moduł rozmowy buguje się (kolejne telefony do Wellsa wywołują nieskończoną pętle w której on oddzwania do nas), natomist znacznik zadania i sam Jackie nieodwołalnie znika z mapy. Gracz w tej sytuacji blokuje się w prologu. Jeśli nie mamy save'a sprzed telefonu do Jackiego, to mogiła.
 
Na starym pc było 24gb, na nowym lapku 32gb ramu. I z hdd na starym pc przerzuciłem się na ssd na lapku, więc mam porównanie bardzo dobre. Szczególnie, że na pc nie miałem nawet możliwości odpalenia rt (karta 1070). Także wymądrzanie się trochę ci nie pykło :) Szczególnie, że na hdd wcale nie ma jakiejś kolosalnej różnicy. Specyfikację chętnie podam, ale wolałbym raczej już dzielić się tym z supportem jeśli by tego chcieli. I jak wspomniałem: gra wypłaszcza się przy WYCHODZENIU z gry, czyli jest to problem nie będący tak naprawdę problemem. Napisałem o aktualizacji sterowników, bo zdarzyło mi się parę razy (i było to jedyne parę razy kiedy miałem problem z uruchomieniem lub działaniem ogólnie), że problem z uruchamianiem się gry eliminowała aktualizacja sterowników do karty. Nie raz się spotkałem z ludźmi co narzekali na cp2077, a mieli stare sterowniki.
Wywody wyciągnięte prosto z elektrody ciężko nazwać pomocą. Szczególnie, że zasugerowałem jedynie aktualizację sterowników tym co mają problemy, bo nierzadko o tym ludzie zapominają. Na przyszłość będę wiedział, że drobna uwaga co do kamery może skończyć się najazdem że jestem cebulą bez ssd i nie stać mnie na ram xD.
Wybacz, że Ciebie uraziłem. Mam nadzieję, że przyjmiesz przeprosiny.
 
Już nie mogę z tą niedorobioną grą, nie dość że wszystkie ostatnie patche przy instalacji wymagają kosmicznego miejsca na dysku do aktualizacji, to jeszcze po 1.21 ta gra zaczęła się wypłaszczać regularnie.
W systuacji jeśli zaatakujemy 'gangusów' i przez przypadek dostanie 'cywil' ten bubel wypłaszcza się, po stwierdzeniu przez NCPD że jesteśmy potencjalnym wrogiem to coś się wyłaszcza. Na 1.2 nie było tego to już zaczyna nie lekko w@#$@#ać. Na zachodnich forach to samo opisują. Czy CDPR nie potrafi załatać raz a dobrze tego bubla?
Czy można oddać do CDPR jeszcze tą niedoróbkę?
 
Chwila! Na konsolach jest autosave, i jest ich pełno, może ostatni autosave być za póżny, ale są wcześniejsze, na PC tak nie ma?
Jest...
Znaczy ja rzadko korzystam, bo mam manię sejwowania ręcznie i często mi te autosejwy brużdżą nawet, bo szukam moich zapisów pomiędzy - stąd wiem, że są. Nie wiem, jak częste.
 
Last edited:
Chwila! Na konsolach jest autosave, i jest ich pełno, może ostatni autosave być za póżny, ale są wcześniejsze, na PC tak nie ma?
Z tego co kojarzę to jest ograniczona liczba miejsc na save, dajmy na to 20(na oko ocenilem), jesli przekroczy sie tę liczbę sejwów i się zapisze nowy save, to ten save ktory byl na miejscu 20 już nie jest widoczny w grze i nie można go kliknąć poniewać go nie widać. Chyba starsze sejwy są wtedy usuwane, więc jak ktoś się zagapi i za późno zorientuje to zostało rozpoczęcie gry od początku.
 
Top Bottom