Hotfix 1.21

+
Gram od premiery na ps4 i gra śmiga bardzo fajnie. Uwielbiam wasz tytuł. Pamiętam kiedy byłem smarkiem i mój ojciec kupował czasopisma Fantastyka, uwielbiałem przedruki komiksów i artworki. Wasz tytuł mnie rozwalił, ma niesamowity klimat, na coś takiego czekałem.
 
Podczas pierwszej wizyty u Rippedocka po wybraniu mod na oczy kiroshi nie da sie wyjsc z menu. Naprawcie.
1618859208894.png
Post automatically merged:

Czy mozna cos zrobic aby nie bylo widac tych kropek.. (jak na aucie) jest ktoras opcja w ustawieniach ktora za to odpowiada? To nie przez ziarno filmowe - sprawdzalem.
1618860061793.png
 
Last edited:
Niestety Takemura dalej stoi w dokach i nie da się zacząć zadania. I co teraz począć o.o bo szkoda save od nowa bo już 24 godziny na nim, a misje od nowa robić to tak średnio.
U mnie niestety to samo, lekko wkurzające. Próbowałem go przesunąć, wysadzić i nawet nie drgnie.
 
Szkoda że 1.21 nie naprawił tego co 1.2 popsuł. Z jakiegoś powodu moje przywołane samochody nie znikają. A co za tym idzie nie resetują im się uszkodzenia. Bardzo upierdliwy i szkodzący bug.
 
Można wyłączyć wszystkie niedziałające mechaniki, wtedy wyłączymy całkiem grę i można pójść np do parku. Tam to dopiero jest immersja.

Większość mechanik jednak działa, choć patch 1.2 rzeczywiście zepsuł niektóre rzeczy, które wcześniej były ok.
 
O nareszcie GOG nalicza czas w Cyberpanku gdy na XBOXie się gra :ok: razem z siostrą właściwie 400h nabiliśmy (ja ze 300). :cool:
 
Witam czy jeszcze komuś po aktualizacji 1.2 pojawiło się ponownie zadanie "ekstremalne wrażenia" mimo że już ukończyłem to zadanie wcześniej? Oczywiście zadania nie da się uruchomić, mimo że jest widoczne w zadaniach wykonania.
 
Wróciłem do gry po dłuższej pauzie, po patchach 1.2 i 1.21. (wersja PC steam)

Z dobrych rzeczy:
- całość działa jakby płynniej (w sensie FPS-ów)
- npce już nie klinują się tak nieznośnie na różnych przeszkodach / nie zmieniają nagle położenia w pionie / jest jakby mniej przenikania przechodniów ze ścianami, ławkami itp.
- postać V już mi się nie ślizga na nierównościach terenu - była to jedna z najbardziej okropnych niedoróbek, bo chwilami wręcz uniemożliwiała normalne poruszanie się w świecie gry.
- nareszcie mogę w ekranie ekwipunku bez problemów przypisać broń do wybranego slotu - wcześniej gra prawie zawsze zastępowała nie ten slot, który chciałem (gram na padzie, nie wiem czy to ma znaczenie)
- o ile zauważyłem, przechodnie teraz znacznie częściej ruszają ustami, kiedy odpowiadają na "zaczepkę"

Ze złych rzeczy:
- szczegółowe wersje budynków itp. doczytują się nieco wolniej, trochę brzydko to wygląda.
- więcej klonów na ulicach.
- zmotoryzowani npce ciągle bezdennie głupi, a samochody wciąż zatrzymują się ni z gruchy ni z pietruchy na pustej jezdni.
- przechodnie nadal chodzą w tę i z powrotem po krótkich odcinkach, zawracają na widok jakiejś przeszkody na chodniku itp.
- animacje wciąż brzydko przeskakują jedna w drugą (tego już pewnie nie naprawią).
- postać V jest nadal jeżdżącym na łyżwach i gubiącym kroki łysym mutantem - czuję, że to też już tak zostanie...
- lewitujących przedmiotów jakby mniej, ale po unieszkodliwionych przeciwnikach nadal zostają w powietrzu torebki z lootem (ten problem występuje właściwie zawsze kiedy postanawiam ukryć ciało w pojemnikach / lodówkach itp. - może to po prostu już takie rozwiązanie w grze?).
- martwi / pokonani przeciwnicy nadal są na ogół duchami, można im przechodzić przez ciało / głowę.
- wciąż czasem słyszę jakieś eksplodujące przedmioty w pobliżu (głównie butelki)
- V ciągle kładzie się w poprzek łóżka
- gra ma wyraźne problemy z oznaczaniem ścieżki do celu, często punkt docelowy wyświetla się w kompletnie innym miejscu niż trzeba - gdyby był wariant grania bez znaczników (np. szczegółowe opisy miejsc w zadaniach, nazwy ulic na mapie itd.), możnaby rzecz jasna grać oldskulowo i samemu znajdywać drogę. No ale cóż... ni ma.

Z bugów w zadaniach:
- w misji z Maelstrom, przed walką z Roycem, Jackie klinuje się bardzo często za drzwiami - powoduje to, że nawet po pokonaniu Royce'a nie można ukończyć zadania, bo Jackie zostaje w fabryce, a my nie możemy już do niej wejść, by z nim porozmawiać. Ostatecznie udało mi się po którymś tam ponownym uruchomieniu gry, niemniej Jackie za każdym razem ma jakiś kłopot z tymi drzwiami...
- w misji Rozpoznanie wzorca, przed walką z Sasquatch, brama prowadząca do sali "teatralnej" (gdzie ma odbyć się walka) jest zamknięta i nieinteraktywna - nie można tędy przejść, mimo że gra usilnie sugeruje pójście tą drogą; ostatecznie można tam dotrzeć z innego miejsca, ale znaczniki zadania wprowadzają w błąd.

Ruszyłem fabułę znów trochę do przodu i nie da się ukryć, że tu jest fajnie: animacje podczas dialogów, gra aktorska, scenariusz - wszystko miodzio, palce lizać. Dochodzę do wniosku, że może ta gra powinna mieć formę liniowej przygodówki w zamkniętych lokacjach lub mniejszych, oddzielonych ekranem ładowania mapach (jak w nowych deus exach). Ten otwarty świat, usiany problemami technicznymi i boleśnie jałowy, nie zdaje egzaminu niestety. Ale to oczywiście tylko moja, subiektywna opinia.
 
Pewnie pracują nad patchem bo są jeszcze błędy do naprawy. Jednak nie podają żadnej daty prawdopodobnie dlatego że jakby się spóźnili dzień lub dwa to znowu byłyby pretensje graczy. Niech pracują dobrze a niekoniecznie szybko. Wiadomo że lepiej byloby dobrze i szybko, ale jak jest pośpiech jest większe prawdopodobieństwo błędu.
 
Pewnie zanim pojawi się następna wieksza łatka to zdążę kolejny raz przejść grę tym razem z PL dubbingiem dla odmiany xd
 
Ja mam problem z wywalaniem gry do pulpitu na tej łatce :(
Już wszystkiego próbowałem, nawet reinstalacji systemu i gram max 10 do 20 minut i dupa.
CPU temp 55 stopni, RTX 2070 SUPER max 72 stopnie.

Mam najnowsze stery do karty graficznej, może ktoś ma podobny problem i jakoś go naprawił?
 
Do koderów CDP: Tak ciężko dodać do minimapy przesunięcie o minus wektor prędkości w x-z?

Przy większej prędkości środek minimapy zbliżałby się do krawędzi minimapy dając większy zasięg minimapy przed samochodem.
 
Top Bottom