Hotfix 1.22

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Hotfix 1.22 dla Cyberpunka 2077 jest już dostępny na PC, konsolach i w usłudze Stadia.

Ta aktualizacja naprawia najczęściej zgłaszane błędy od poprzedniej aktualizacji, a także zapewnia kolejne poprawki stabilności i wydajności gry. Oto lista zmian:

Zadania i otwarty świat
  • Terminal przy Metro: Memorial Park powinien teraz prawidłowo zaliczać się na poczet osiągnięcia Bywalec.
  • Naprawiono błędy w wyglądzie Johnny’ego występujące po kupieniu nomadzkiego samochodu od Lany.
  • Naprawiono błąd w Kontrakcie: Dopóki śmierć nas nie rozłączy, który uniemożliwiał użycie windy.
  • Naprawiono błąd w zadaniu Delamain: Readmisja, który sprawiał, że gracz mógł utknąć w garażu, jeśli zamiast podążania za dronem wbiegł do pomieszczenia kontroli.
  • Dodano poprawkę wsteczną dla błędu naprawionego w aktualizacji 1.21, który sprawiał, że Takemura mógł utknąć w dokach Japantown w zadaniu Stary znajomy. U graczy, którzy doświadczyli tego błędu przed aktualizacją 1.21 i kontynuowali grę do aktualizacji 1.22, Takemura przeteleportuje się teraz do przybytku Wakako.
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający graczowi otworzenie telefonu w mieszkaniu na początku zadania Nowy świt gaśnie.
  • Naprawiono problem, przez który gracz nie mógł używać broni i przedmiotów po wejściu w interakcję z panelem konserwacyjnym w zadaniu Kto sieje wiatr.
Efekty wizualne
  • Naprawiono różne problemy związane z przycinaniem ubrań NPC-ów.
Interfejs
  • Naprawiono błąd sprawiający, że napisy w języku arabskim były nieprawidłowo wyrównane.
Stabilność i wydajność
  • Wprowadzono różne usprawnienia zarządzania pamięcią (co zmniejsza liczbę awarii), a także inne optymalizacje.
  • Poprawiono wydajność karty graficznej przy renderowaniu modeli i tkanin.
Konsole
  • Optymalizacja i usprawnienia obsługi jednostek GPU oraz ESRAM na konsoli Xbox One.
  • Poprawki w zarządzaniu pamięcią na PlayStation 5.
Stadia
  • Gra nie będzie się już blokowała w menu przypisania klawiszy kiedy klawiatura nie jest dostępna.
 
Świetna robota z tymi aktualizacjami. Jednakże jest rzecz którą daje się we znaki w późnych etapach gry a mianowicie interfejs nie pokazuje statystyk broni gdy mają one tych statystyk za dużo, np podczas posiadania wielu modyfikacji, tłumika lub lunety. Możnaby było po prostu zmniejszyć to okno które powinno się pojawiać bo najechaniu. Jest jeszcze funkcja która byłaby bardzo przydatna podczas craftingu, to jest dodanie ileepszej jakości surowców chcemy wytworzyć z gorszej jakości surowców, po prostu zwykły suwak jak to jest w przypadku granatów. Mi osobiście brak tej funkcji bardzo przeszkadza podczas tworzenia i ulepszania ikonicznych broni i tak jak nie lubię instalować modow które ingeruja w gameplay tak tutaj musiałem takowy zainstalować, który wykonuje ilość operacji tworzenia za mnie po wciśnięciu odpowiedniego klawisza.
 
Last edited:
Szczerze to już po aktualizacji 1.2 gra bardzo się poprawiła. Dalsza praca nad tytułem to duży plus dla CDP RED. XD
 
Kiedy zostanie naprawiona misja "Podejrzenie cyberpsychozy: krwawy rytuał"? :) Jedyna misja która nie pozwala ukończyć mi wszystkich zadań pobocznych. :rolleyes:
 
Podoba mi się wasza praca, ale czekam aż naprawicie, ostatnie zadanie z Panam, bo na moim głównym zapisie nie mogę jej, ukończyć więc żeby osiągnięcie wbić i poznać ciąg dalszy, zrobiłem drugi zapis, ale nie jestem zły, ciekawe ile osób pamięta gta 4 na premierę
 
łatajcie, poprawiajcie wersje konsolowe i zapowiadajcie w końcu Wiedźmina 4, bo ile można czekać
 
łatajcie, poprawiajcie wersje konsolowe i zapowiadajcie w końcu Wiedźmina 4, bo ile można czekać
Nie wiem czy wiesz ale CDPR zapowiedziało że będzie zapowiadać nie wstępne koncepcje gier, które mają wydawać, tylko takie które już finalnie trafią do gry, żeby nie było rozczarowań że na zwiastunach jest prezentowana jakaś mechanika czy jakieś zadanie, które nie trafiło do finalnej wersji. Poza tym nie spodziewałbym się Wiedźmina 4 szybciej niż w 2025. Cyberpunk powstawał przez ponad 5 lat na ten przykład.
Podoba mi się wasza praca, ale czekam aż naprawicie, ostatnie zadanie z Panam, bo na moim głównym zapisie nie mogę jej, ukończyć więc żeby osiągnięcie wbić i poznać ciąg dalszy, zrobiłem drugi zapis, ale nie jestem zły, ciekawe ile osób pamięta gta 4 na premierę
Ja pamiętam i miałem akurat to szczęście że miałem GTA 4 na PS3. Komputerowi gracze musieli trochę poczekać na swoją wersję na PC. Już nie mówiąc o problemach, które występowały na PC. Problemy z optymalizacją, instalacją, zabezpieczeniami. Paradoksalnie gracze ktorzy kupili oryginał mieli z tym problem bo piraci ściągnęli cracka i po problemie. Nie mówiąc już o tym że doprowadzenie wersji PC do stanu grywalności zajęło pół roku. Doszło nawet do takiego absurdu że gracze, którzy mieli legalną wersję gry ściągali cracka tylko po to żeby ominąć skopane systemy zabezpieczeń.

Wygląda na to że mimo iż Cyberpunk miał na poczatku masę błędów to CDPR mimo iż jest mniejszym studiem niż Rockstar to szybciej zdołało naprawić swoją grę. :)
 
Czy można liczyć na PEŁNĄ listę ficzerów, które zostały dodane w ostatnim patchu i hotfixach? NPCe zachowują się jakby bardziej ludzko, pojawiło się kilka scenek rodzajowych z ich udziałem, łatwiej trafić na działającą oskryptowaną scenkę przy rozbojach albo kontraktach. Do tego nowy samochód - Mizutani Shion MZ1, na którego neonowe podwozie miałem szczęście się skusić zaraz po instalacji patcha 1.2 i odpaleniu gry po 2-miesięcznej przerwie.
Jak na moje, zostało jeszcze trochę irytujących drobiazgów z UI - między innymi to, że niektórych suwaków nie da się "złapać" kursorem i przeciągnąć, na przykład głębi ostrości albo ogniskowej w trybie foto - trzeba je regulować strzałkami albo ustawiać pozycję suwaka kliknięciami, co nie zawsze jest wygodne przy próbie osiągnięcia zamierzonego efektu.
Suwaków w opcjach graficznych i dźwiękowych z kolei nie można regulować strzałkami - nawigacja góra/dół w menu odbywa się za pomocą strzałek, z kolei regulacja opcji klawiszami A/D - trochę mało intuicyjne.
Dodatkowo, takie pierdoły jak zmienne powiększenie minimapy i przesuwanie mapy za pomocą kursora, który czasem wyjeżdża poza obrys mapy, ląduje na którejś z pozycji na górnej belce i przełącza widok na np. dziennik albo plecak.
W ekwipunku okno statystyk pistolca czasem zasłaniane jest przez tę górną belkę, a ikony broni potrafią sobie zniknąć.
Statystyki broni w schowku auta lub w mieszkaniu nie wyświetlają się poprawnie - każda sztuka broni ma obrażenia 0.0

EDIT: I postać obraca się szybciej w ekwipunku gdy wciska się Q i E, dzięki Cedeprojekt :D

EDIT2: Teraz wiem, że szybsze obracanie się postaci to skutek zmiany ustawień v-sync, a to wcale nie nowy Shion MZ1 jest na zdjęciu tylko Tygersowa Quadra. Przepraszam.
photomode_06042021_142917.png
 
Last edited:
Ostatnio mnie wywalało z gry co kilka minut. Dziś przeinstalowałem grę na nowo i pobrałem update 1.22.
W ciągu 10 minut grania dwa razy mnie wywaliło z gry.
Jak wy ludzie w to gracie na PC?? Inne gry bez problemu a tu nie da się grać ...
 
Ostatnio mnie wywalało z gry co kilka minut. Dziś przeinstalowałem grę na nowo i pobrałem update 1.22.
W ciągu 10 minut grania dwa razy mnie wywaliło z gry.
Jak wy ludzie w to gracie na PC?? Inne gry bez problemu a tu nie da się grać ...
Osobiście ostatnio miewam crashe nieco częściej z winy słabego zasilacza, który nie ciągnie nowej grafiki tak stabilnie jak poprzedniej i serwuje okazjonalne spadki napięcia, do tego sterownik czasem lubi się wykrzaczyć, jednak takie niespodzianki spotkały mnie może dwa razy w ciągu ostatniego wielogodzinnego posiedzenia przy CP. Gra wyciska ze sprzętu siódme poty i czasem udaje się nieco ustabilizować sytuację nieco hamując ze skromnym OC, na jakie pozwala oprogramowanie karty.
 
Osobiście ostatnio miewam crashe nieco częściej z winy słabego zasilacza, który nie ciągnie nowej grafiki tak stabilnie jak poprzedniej i serwuje okazjonalne spadki napięcia, do tego sterownik czasem lubi się wykrzaczyć, jednak takie niespodzianki spotkały mnie może dwa razy w ciągu ostatniego wielogodzinnego posiedzenia przy CP. Gra wyciska ze sprzętu siódme poty i czasem udaje się nieco ustabilizować sytuację nieco hamując ze skromnym OC, na jakie pozwala oprogramowanie karty.
Posiadam:
AMD RYZEN 5 2600 4GHz (OC)
GIGABYTE AORUS B450 PRO
DDR4 16GB RAM 3200MHz cl16 HYPERX LED
MSI NVIDIA RTX 2070 SUPER

Nie robię OC karty bo mam ponad 60FPS w 1080p (wszystko na ultra, RTX na Średnie z DLSS na Jakość obrazu)
Jedynie mam OC CPU ale z to nie problem bo tempy nie przekraczają 50 stopni na CPU
Gra działa super ale wywala bez powodu tu i tam :-/

Największa zadyma jest OK, spacer po ulicy i crash, wejście do menu (raz na 10 to crash)

Wysyłam raporty po każdym wywaleniu gry do pulpitu.

Sprawdzę jeszcze dziś granie bez RTX czy też będzie wywalać...
 
Myślę że już pora najwyższa zagrać, nieprawda? Akurat Nvidia GeForce Now mi się kończy końcem czerwca to trzeba ograć porządnie :3
GG CDPR, continuez comme ca et vous allez gagner!
 
Osobiście ostatnio miewam crashe nieco częściej z winy słabego zasilacza, który nie ciągnie nowej grafiki tak stabilnie jak poprzedniej i serwuje okazjonalne spadki napięcia, do tego sterownik czasem lubi się wykrzaczyć, jednak takie niespodzianki spotkały mnie może dwa razy w ciągu ostatniego wielogodzinnego posiedzenia przy CP. Gra wyciska ze sprzętu siódme poty i czasem udaje się nieco ustabilizować sytuację nieco hamując ze skromnym OC, na jakie pozwala oprogramowanie karty.
Po ostatniej aktualizacji sterowników i systemu też mi wywala dosyć często, w losowych momentach. Ktoś wie jaki feature najbardziej obciąża hardware? Spróbuję wyłączyć, bo do tej pory grałem wszystko na ultra.
 
Po ostatniej aktualizacji sterowników i systemu też mi wywala dosyć często, w losowych momentach. Ktoś wie jaki feature najbardziej obciąża hardware? Spróbuję wyłączyć, bo do tej pory grałem wszystko na ultra.
Spróbowałbym z opcjami "Odbicia RT" i "Odbicia w przestrzeni ekranu" (przestawienie tych ostatnich z Niewiarygodne na Ultra gwarantuje przyrost klatkażu rzędu 15 FPS)
 
Ja dalej czekam na poprawkę w zadaniu "Tylko nie mów Saulowi" Gdzie nie pojawiają się opcje dialogowe
Ja również mam ten błąd jak i włączony non stop dialog z Takemurą. Co wcisnę "F" odzywa się Takemura. ZZZZzz odpuszczam sobie narazie tą grę. Czekam na kolejną łatkę .... a na razie przechodzę po raz kolejny Wiedźmina 3 z dodatkami :)
 
Kiedy zostanie naprawiona misja "Podejrzenie cyberpsychozy: krwawy rytuał"? :) Jedyna misja która nie pozwala ukończyć mi wszystkich zadań pobocznych. :rolleyes:
Sprawdzałeś? po 1.21 pojechałem na miejsce i Cyberpsychopata czekał na mnie do zabicia
 
Jeśli chodzi o błędy uniemożliwiające ukończenia zadania, to ja stosuję metodę z Fallout 4. Wracam do najlepszego zapisu, startuję misję, jeśli pojawia się błąd, to nie kombinuje tylko robię szybki zapis, wychodzę z gry, sprawdzam spójność plików w opcjach GOG. Wracam do gry i za kożdym razem wszystko wraca do normy. Tak miałem z telefonem od Takemury i Rouge gdy się nie odzywali, Delamain też był zbugowany i tą samą metodą naprawiłem misję.
Co zauważyłem, że gra nie lubi długich sesji, dlatego gram najwyżej godzinę, wychodzę z gry czekam na koniec synchronizacji i gram dalej. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale tylko takimi trikami gram bez problemów. Wydaje mi się że negatywny wpływ mają 24 godzinne przeczekania, przy restarcie ekwipunku u kupców oraz reloady przy levelowaniu legendarnych przedmiotów w celu nabycia lepszych statystyk. Szybka jazda przez miasto też źle wpływa na samą grę, dlatego czasami jak widzę że tekstury się spóźniają to się zatrzymuję i chwilę czekam, aż się wszystko odmuli.
Generalnie głupie jest wczytywanie zapisów po 25 razy non stop aby mieć np. 3 sloty na legendarnych butach czy okularach, sam widzę jak komputer mi się przy tym dusi i chwilę później zaczynają się jakieś glicze, no i oczywiście muszę wyjść z gry aby nie narobić bałaganu.
Inna sprawa to sterowniki GPU które stają się coraz bardziej skomplikowane, dodają tam jakieś bajery, ludzie przy tym grzebią a gry głupieją.
Szkoda mi tylko marki CDPojekt Red. Gość który podjął decyzję o wypuszczenu CP 2077 w grudniu powinien być powieszony za cohones. Ta gra powinna wyjść w 2022. Gracze są cierpliwi, niestety deweloperzy chciwi, i końiecznie chcieli zarobić na świętach. Gry roku z tego nie będzie.
Jeśli chodzi o konsole to się nie wypowiadam bo takowej nie posiadam.
Dziękuję tylko ludziom którzy walczą z nowymi poprawkami, bo jeszcze to trochę potrwa. Widać czasami czytają co tu piszemy.
Przy okazji, ten komunikat mam za każdym razem po wyjściu z gry, pomimo że nic się nie stało
 

Attachments

  • Schowek0153453434.jpg
    Schowek0153453434.jpg
    24.6 KB · Views: 175
Posiadam:
AMD RYZEN 5 2600 4GHz (OC)
GIGABYTE AORUS B450 PRO
DDR4 16GB RAM 3200MHz cl16 HYPERX LED
MSI NVIDIA RTX 2070 SUPER

Nie robię OC karty bo mam ponad 60FPS w 1080p (wszystko na ultra, RTX na Średnie z DLSS na Jakość obrazu)
Jedynie mam OC CPU ale z to nie problem bo tempy nie przekraczają 50 stopni na CPU
Gra działa super ale wywala bez powodu tu i tam :-/

Największa zadyma jest OK, spacer po ulicy i crash, wejście do menu (raz na 10 to crash)

Wysyłam raporty po każdym wywaleniu gry do pulpitu.

Sprawdzę jeszcze dziś granie bez RTX czy też będzie wywalać...
Myślę, że mimo wszystko podkręcanie jest Twoim problemem. Być może np pamięć jest odrobinę za mocno podkręcona? Ja mam podkręcone wszystkie podzespoły i specjalnie dla CP2077 muszę odrobinę zmniejszać OC karty graficznej, pamięci i procka. Podobnie było na początku z wiedźminem 3.
 
Top Bottom