Hotfix 1.22

+
Dzięki wielki za hotfixa :p :p Redzi jednak czytają posty. Bywalec naprawiony Takemura już nie zwiedza doków. Jest faktycznie u Wakako ale nie odzywa się nadal. Nie rozumiem problemu czemu nie chce się odezwać ?? Podobnie jak kolega wyżej też czekam na poprawkę w zadaniu "Tylko nie mów Saulowi" Gdzie nie pojawiają się opcje dialogowe. Saul stoi jak kołek i nie odzywa się. Jest też filmik na YouTube.
 
Myślę, że mimo wszystko podkręcanie jest Twoim problemem. Być może np pamięć jest odrobinę za mocno podkręcona? Ja mam podkręcone wszystkie podzespoły i specjalnie dla CP2077 muszę odrobinę zmniejszać OC karty graficznej, pamięci i procka. Podobnie było na początku z wiedźminem 3.
Ja mam tylko podkręcony procesor, nic wiecej wiec gdzie ty tu widzisz podkręcone pamięci czy GPU?
 
DamimavPL: Może masz za słaba kartę graficzną. U mnie CP ledwo się odpalał, ale 3 miesiące zbierałem na nowego kompa i odpaliłem CP i działa genialnie (RTX3070 z RT włączonym)! Opłacało się 3 miesiące ciężko pracować, brać dodatkowe zlecenia i odłożyć kasę. Nawet zrezygnowałem z wymiany samochodu na nowszy bo w pandemie i tak nie ma gdzie jeździć.

Kilka drobniutkich gliczy miałem ale rzadko. Mam już ze 200h w grze a z gliczy bym nawet nie nakręcił 5 minutowego filmiku.
Gra świetna, ale głowna oś fabuły trochę krótka. DLC'ki kupuję w ciemno, mam nadzieję że nie będą mniejsze od tych z W3.
 
Jeśli chodzi o błędy uniemożliwiające ukończenia zadania, to ja stosuję metodę z Fallout 4. Wracam do najlepszego zapisu, startuję misję, jeśli pojawia się błąd, to nie kombinuje tylko robię szybki zapis, wychodzę z gry, sprawdzam spójność plików w opcjach GOG. Wracam do gry i za kożdym razem wszystko wraca do normy. Tak miałem z telefonem od Takemury i Rouge gdy się nie odzywali, Delamain też był zbugowany i tą samą metodą naprawiłem misję.
Co zauważyłem, że gra nie lubi długich sesji, dlatego gram najwyżej godzinę, wychodzę z gry czekam na koniec synchronizacji i gram dalej. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale tylko takimi trikami gram bez problemów. Wydaje mi się że negatywny wpływ mają 24 godzinne przeczekania, przy restarcie ekwipunku u kupców oraz reloady przy levelowaniu legendarnych przedmiotów w celu nabycia lepszych statystyk. Szybka jazda przez miasto też źle wpływa na samą grę, dlatego czasami jak widzę że tekstury się spóźniają to się zatrzymuję i chwilę czekam, aż się wszystko odmuli.
Generalnie głupie jest wczytywanie zapisów po 25 razy non stop aby mieć np. 3 sloty na legendarnych butach czy okularach, sam widzę jak komputer mi się przy tym dusi i chwilę później zaczynają się jakieś glicze, no i oczywiście muszę wyjść z gry aby nie narobić bałaganu.
Inna sprawa to sterowniki GPU które stają się coraz bardziej skomplikowane, dodają tam jakieś bajery, ludzie przy tym grzebią a gry głupieją.
Szkoda mi tylko marki CDPojekt Red. Gość który podjął decyzję o wypuszczenu CP 2077 w grudniu powinien być powieszony za cohones. Ta gra powinna wyjść w 2022. Gracze są cierpliwi, niestety deweloperzy chciwi, i końiecznie chcieli zarobić na świętach. Gry roku z tego nie będzie.
Jeśli chodzi o konsole to się nie wypowiadam bo takowej nie posiadam.
Dziękuję tylko ludziom którzy walczą z nowymi poprawkami, bo jeszcze to trochę potrwa. Widać czasami czytają co tu piszemy.
Przy okazji, ten komunikat mam za każdym razem po wyjściu z gry, pomimo że nic się nie stało
Korzystasz z modów? U mnie podobny problem z crashem po wyjściu z gry występuje po zainstalowaniu Cyber Engine Tweaks i moda na modyfikację ustawienia kamery w pojazdach, po wywaleniu CET jest git.
 
DamimavPL: Może masz za słaba kartę graficzną. U mnie CP ledwo się odpalał, ale 3 miesiące zbierałem na nowego kompa i odpaliłem CP i działa genialnie (RTX3070 z RT włączonym)! Opłacało się 3 miesiące ciężko pracować, brać dodatkowe zlecenia i odłożyć kasę. Nawet zrezygnowałem z wymiany samochodu na nowszy bo w pandemie i tak nie ma gdzie jeździć.

Kilka drobniutkich gliczy miałem ale rzadko. Mam już ze 200h w grze a z gliczy bym nawet nie nakręcił 5 minutowego filmiku.
Gra świetna, ale głowna oś fabuły trochę krótka. DLC'ki kupuję w ciemno, mam nadzieję że nie będą mniejsze od tych z W3.
Mam RTX 2070 SUPER i ponad 60 FPS z RTX ON. Gra się już nie wywala, pobrałem na nowo i problem crashami zniknął.
 
>Mam RTX 2070 SUPER i ponad 60 FPS z RTX ON

To nieźle, kilka miesięcy temu ta karta jeszcze była za słaba na CP, dlatego kupiłem 3070.
 
Mam RTX 2070 SUPER i ponad 60 FPS z RTX ON. Gra się już nie wywala, pobrałem na nowo i problem crashami zniknął.
U mnie notebook z mobilnym GTX 1650 Ti - gra działa bardzo stabilnie przy ponad 600h łącznie w grze.
Po instalacji modów przy wyłączaniu gry czasami wykrywa jakiś błąd i chce raport wysyłać ale skoro i tak zamykam grę to kompletnie nieistotne.

Poza przeinstalowaniem gry na czysto jeśli nadal są problemy, to można spróbować czystej instalacja najnowszych sterowników grafiki (nie jako aktualizacja tylko czysta instalacja z domyślnymi ustawieniami) i sprawdzenie, czy nie brakuje pamięci RAM, albo czy któryś z komponentów komputera się nie przegrzewa oraz czy zasilacz nie jest przeciążony.

BTW: Czyszczę mapę 3-cia postacią - przy przechodzeniu kolejnymi postaciami z teoretycznie innym pochodzeniem nuży totalna liniowość historii i opcje dialogowe bez znaczenia gdzie w 9 na 10 przypadków dostaniemy tylko kosmetycznie inną odpowiedź postaci, z którą rozmawiamy a dalsza część rozmowy nadal leci po sznurku i w samej grze kompletnie nic nie zmienia [po cholerę takie dialogowe pseudo-wybory], wiec przewijam dialogi bo już głosy i treść znam na pamięć, ale reszta nadal mnie bawi. Kompletuję osiągniecia, których rejestrowanie było wcześniej zwalone w wersji dla Epic Store i nadal się sypie (zwłaszcza przy chwilowym rozłączeniu WiFi lub po dłuższym czasie grania z chwilowym przełączaniem na inną apkę / multitasking), a dobrze działa tylko tuz po włączeniu gry.

A skoro już tu piszę rozprawkę i jest (znikome :shrug:) ryzyko, że jakiś zacny pracownik CDPR przypadkiem to przeczyta:

Szanowni programiści CDPR: dodajcie proszę opcję (gdzieś w menu/ustawieniach) do synchronizacji osiągnięć na podstawie już skompletowanych misji bo na moich zapisach gry po przejściu wszystkich zakończeń i wyczyszczeniu mapy miałem 14 osiągnięć zaliczonych, a gra sama wstecz osiągnięć nie zalicza po tym jak zostało częściowo naprawione rejestrowanie osiągnięć w wersji dla Epic Store. :facepalm:
Dziękuję, spocznij
 
Last edited:
(...) nuży totalna liniowość historii i opcje dialogowe bez znaczenia gdzie w 9 na 10 przypadków dostaniemy tylko kosmetycznie inną odpowiedź postaci, z którą rozmawiamy a dalsza część rozmowy nadal leci po sznurku i w samej grze kompletnie nic nie zmienia [po cholerę takie dialogowe pseudo-wybory] (...)

No tego raczej nie naprawią patchami :p
 
BTW: Czyszczę mapę 3-cia postacią - przy przechodzeniu kolejnymi postaciami z teoretycznie innym pochodzeniem nuży totalna liniowość historii i opcje dialogowe bez znaczenia gdzie w 9 na 10 przypadków dostaniemy tylko kosmetycznie inną odpowiedź postaci, z którą rozmawiamy a dalsza część rozmowy nadal leci po sznurku i w samej grze kompletnie nic nie zmienia [po cholerę takie dialogowe pseudo-wybory],
Każda gra, która ma fabułę jest w pewnym sensie liniowa. Jest nawet określenie linia fabularna gry. Nieliniowość polega raczej na tym że w przypadku niektórych zadań masz kilka wariantów zaliczenia zadania. Powiem więcej zadanie w którym idziemy z Jackiem do bazy Maelstromu można zaliczyć na kilka różnych sposobów: układ z Meredith, zabicie wszystkich Helghastów, usunięcie wirusa z pendriva i wkopanie Meredith. Podczas zadania można się także natknąć na Bricka i od tego czy go uwolnimy czy nie zależy przebieg zadania w klubie Totentanz.

Następny przykład: kiedy razem z Panam ratujemy Saula możemy powybijać wszystkich (lub obezwładnić) i wtedy nie musimy martwić się ogonem. Natomiast jeżeli kilku Wraithsów pozostało to ruszą za nami w pościg.

Podczas poszukiwań Evelyn w Chmurach mamy okazję nawciskać trochę Woodmanowi co kończy się zabiciem go. Zmienia to dalszy quest dla Judy. Maiko wie że zabiliśmy Woodmana i nie ma możliwości rozprawienia się wtedy z nim. Konsekwencja naszych działań wcześniejszych.

Zadanie w którym przejmujemy Chmury, podczas rozmowy z Maiko i z Tyger Claws możemy: powiedzieć że Chmury ogłaszają niepodległość i rozpoczyna się jatka, albo możesz pójść na układ z Maiko. Jeżeli pójdziesz na jej układ i weźmiesz pieniądze za to, pogorszysz sobie relacje z Judy na tyle że opcja romansowania z nią odpada. Do tego zablokujesz sobie możliwość skończenia wątku z Judy.

Jak dla mnie to dużo nieliniowości i wariantów w zależności od podjętych decyzji. Można tego podać jeszcze więcej. Nie mówiąc o tym że mamy kilka wariantów zakończeń.
 
Niestety, hotfix 1.22 nie rozwiązał problemu, który jest znany w grze od początku pod nazwą "pickup bug", tj., jeśli przed spotkaniem z Jackiem Wellsem przy All Foods (zadanie: Bilet Wstepu, podzadanie: Spotkaj się z Jackiem (Meet with Jackie)) zadzwonimy do niego, to znika on z mapy (zostaje tylko motocykl), nie ma znacznika, nie można wykonać zadania i gracz utyka w prologu na zawsze. Zmieniło sie tylko to, że obecnie dalsze próby dzwonienia do Jackiego pozostają bez odpowiedzi, podczas gdy wcześniejsze powodowały, że zaczynał on oddzwaniać do gracza w nieskończonej pętli. Zastanawiam się, czy pomógłby tu reinstal gry. Ktoś ma jakieś sugestie?
 
Witam.Cyberpunk 2077 działa coraz lepiej.Ale jest problem z dogrywaniem się twarzy NPC-ów.Są zamazane czasami.Nie da się grać w 4K na Ps4 Pro_Obraz jest prześwietlony.Gra wygląda lepiej w HD.Muszą to naprawić.Po zainstalowaniu dysku SSD z górnej półki na konsoli Ps4 Pro poprawia to wczytywanie gry i tym podobne.Myślałem ze to poprawi dogrywanie się elementów w samej grze.Ale problem stanowi w grze a nie z dyskiem SSD.Mam nadzieję ze będzie niedlugo łatka naprawiająca jakość grafiki klatek na sekundę i wczytywanie NPC-ów.
 
Ja mam tylko podkręcony procesor, nic wiecej wiec gdzie ty tu widzisz podkręcone pamięci czy GPU?
No napisałeś że masz pamięć 3200 mHz. Bazowo każda pamięć ma 2666. Jeżeli kupiłeś 3200 i nie podkręciłeś w biosie to nadal pracuje w 2666.
 
No napisałeś że masz pamięć 3200 mHz. Bazowo każda pamięć ma 2666. Jeżeli kupiłeś 3200 i nie podkręciłeś w biosie to nadal pracuje w 2666.
Ręce opadają. Wiesz co to XMP Profil dla pamięci? Widać że nie...
I po raz kolejny: Pamięci działają stabilnie to zrąbany silnik gry jest problemem!
Post automatically merged:

>Mam RTX 2070 SUPER i ponad 60 FPS z RTX ON

To nieźle, kilka miesięcy temu ta karta jeszcze była za słaba na CP, dlatego kupiłem 3070.
Od początku mam taka samą wydajność, nie widzę różnicy w nowych patchach.

Z RTX (Wysoki + DLSS na Jakość) między 55 a 70 FPS na ULTRA w 1080p
Bez RTX (DLSS na jakość) 75 do 90 FPS na ULTRA w 1080p
 
Last edited:
Witam serdecznie =)
Nurtuje mnie co się stało, że wasz Hotfix 1,22 ma wagę 48,31GB?? bardzo to dziwne bo nigdzie nie piszecie o tym ile ma ważyć dany update (co jest dziwne bo dlaczego nie??) a uważam jest bardzo ważny parametr! Pierwszy raz spotykam się z takim hotfixem?! /updatem. Czy ktoś z was też miał tak czy to kolejny bug??

Przy okazji zanim jeszcze update ruszył gra się po raz kolejny wykrzaczyła "wypłaszczyła" automatyczny raport poszedł, to już któryś raz kiedy przy uruchamianiu gry to się dzieje, czasem muszę po kilka razy włączać bo wykrzacza się po uruchomieniu, taki prezent po ostatnim update. Aż się boję co będzie teraz, szczególnie biorąc pod uwagę wagę updatu.

Przy okazji jak już poprawiacie różne rzeczy w grze co jest super, bądźcie tak dobrzy i poprawcie proszę wyświetlanie statystyk itemów nie tylko broni ale i odzieży, oraz bardziej przejrzyste porównanie statów, oraz jeszcze jest przynajmniej u mnie kłopot w schowku, itemy w schowku nie mają ani statów ani nawet lvlu wyświetlonego, jak chcę sobie zobaczyć/przypomnieć to trzeba do ekwipunku przerzucić i dopiero patrzeć a czasem i w ekwipunku itemy tracą staty.

Bardzo bym prosił o popracowanie nad optymalizacją dla gearu od AMD, nie wszyscy z nas mają Intela/Nvidie w naszych PC-tach, (a zauważam wręcz, że coraz więcej osób też używa i gra na gearze od AMD tak CPU jak i GPU) parametry gry mogłyby być naprawdę o wiele lepsze, fakt faktem jest trochę lepiej niż na początku ale jednak większa stabilność byłaby super, a także bardziej płynne działanie, najważniejsze to irytujące wywalanie się gry w trakcie etapu wczytywania "włamywania" czego nie było przed poprzednim hotfixem. Ciekawe jak teraz będzie jak w końcu się ściągnie.

Mam nadzieję, że uda Wam się ogarnąć grę, naprawdę lubię Cyberpunka, jest super, potrzebuje tylko ciut więcej miłości od Was, tak jak ciastka czekolady (i miłości też), jak słynny drink od Jacka, bez miłości nie przejdzie.

Trzymam kciuki, Serdecznie pozdrawiam. Powodzenia

2021-05-01 (1).png
 
Bardzo bym prosił o popracowanie nad optymalizacją dla gearu od AMD, nie wszyscy z nas mają Intela/Nvidie w naszych PC-tach, (a zauważam wręcz, że coraz więcej osób też używa i gra na gearze od AMD tak CPU jak i GPU) parametry gry mogłyby być naprawdę o wiele lepsze
A ja sądziłem, że to "Zieloni" maja zawsze problemy przez te wszystkie bajery od Nvidi. Ja jestem fanem AMD od zawsze ( tylko raz miałem GForca który szybko się sfajczył). Druga moja miłość to wszystko od ASUS'a, jest droższy, ale niezawodny i żywotniejszy. Mój obecny komp ma ponad 3 lata i CP 2077 mam na Ultra, oczywiście bez bajerów Nvidii. Dodatkowo patrząc na twój zasobnik systemowy stwierdzam, że przeginasz z ilością programów działających w tle. Nie dziw się, że coś ci przymula przy takim bajzlu. Zobacz co ja mam w zasobniku.
Schowek0153453434e.jpg




Przy okazji, Jackie ciągle przechodzi przez drzwi windy po zakończeniu pierwszej misji z Sandrą Dorsett. Stary dobry bug. Upadająca broń przeciwników nadal potrafi zapaść się połowicznie pod ziemię i nie mogę jej podnieść, tak samo gdy upadnie w krzakach lub w wysokiej trawie.
 
Last edited:
Przy okazji, Jackie ciągle przechodzi przez drzwi windy po zakończeniu pierwszej misji z Sandrą Dorsett. Stary dobry bug. Upadająca broń przeciwników nadal potrafi zapaść się połowicznie pod ziemię i nie mogę jej podnieść, tak samo gdy upadnie w krzakach lub w wysokiej trawie.
Tak samo jak Rogue w misji w kinie, zawsze przechodzi przez zamknięte drzwi...
 
Top Bottom