Hotfix 1.22

+
Ten element to część legendarnego stroju fixer-a i można go znaleźć niezależnie od typu postaci, którą się gra. Legendarne elementy zbierałem grając Punk-iem (Street Kid) w wersji 1.2 jak i Nomad-em w wersji 1.21 i nie miałem żadnych problemów. Zauważ też, że w tym miejscu nie zniknął element tylko cała otoczka w postaci martwych NPC-ów, z których jeden miał ten element.
Cała otoczka tego miejsca nawiązywała do prologu Street Kida, szczególnie shard przy jednym z nich, który wprost nawiązywał do tych wydarzeń: El Padre zemścił się na gangusie, który groził fixerowi podczas wspólnej przejażdżki z V - Street Kidem.
Jeśli znalazłeś to miejsce grając Nomadem lub Korpo, można było to uznać za błąd/niedoróbkę gry. Nie wiem czy usunięcie tego w najnowszym hotfixie/patchu jest intencjonalne, ale w swojej pierwotnej wersji wymagało to jakichś poprawek, przeróbek.
 
Tak, pamiętam - to pierwsza scena gdy gra się Street Kid-em, a ten martwy NPC, który zniknął w wersji 1.22 miał zapis rozmowy nawiązujący do tej scenki. Tylko dalej twierdzę, że błędem jest niemożność skompletowania pełnego stroju fixera grając Nomadem. Dlaczego mogę skompletować legendarny strój nomada, policjanta, netrunnera, solos-a, corpo, dziennikarza a fixera nie? Dla mnie to jest właśnie błąd, który trzeba poprawić.
 
Tak, pamiętam - to pierwsza scena gdy gra się Street Kid-em, a ten martwy NPC, który zniknął w wersji 1.22 miał zapis rozmowy nawiązujący do tej scenki. Tylko dalej twierdzę, że błędem jest niemożność skompletowania pełnego stroju fixera grając Nomadem. Dlaczego mogę skompletować legendarny strój nomada, policjanta, netrunnera, solos-a, corpo, dziennikarza a fixera nie? Dla mnie to jest właśnie błąd, który trzeba poprawić.
Może gdzieś ten item przenieśli.
 
Czy tez macie odbicia w takich kropkach? Chodzi mi o to na podlodze. To kwestia karty czy ustawien? Jak tak to ktore? Dzieki
Wygląda jak ustawienia odbić. Często się zdarza mieć ziarno w okolicach wysokich/średnich, więc już lepiej ultra albo nic.
 
Kolejna rzecz która była dobrze a teraz jest skopana. Rozmowa pomiędzy V a Johnny'm po opuszczeniu Chmur po konfrontacji z Woodman-em. W wersji 1.21 V siadał w kącie, Johnny brał krzesło, siadał naprzeciwko twarzą w twarz i rozmawiał. Teraz rozmowa jest na jakiejś ławce a pomiędzy V a Johnny''m siedzi jakiś NPC który czasami jeszcze robi dziwne ruchy w postaci stawania na ławce w pozycji na pajaca zasłaniając cały widok.

cp77_err_10.jpg


cp77_err_11.jpg


Hotfix niby coś poprawił ale ja tu widzę coraz więcej rzeczy, które były OK a teraz są skopane po całości.
 
Problem z przywołaniem samochodu nadal jest. Już nie znikają w momencie ich przywołania a co za tym idzie zniszczenia które otrzymują się nie resetują. Upierdliwy bug.
 
Problem z przywołaniem samochodu nadal jest. Już nie znikają w momencie ich przywołania a co za tym idzie zniszczenia które otrzymują się nie resetują. Upierdliwy bug.
Jak chcesz przywołać samochód który dopiero co robiłeś? Mnie nigdy nie "znikały" samochody i nigdy też nie mozna było przywołać uszkodzonego auta tak aby się restartowało/respawnowało. Radziłem sobie z tym w inny sposób... wystarczy przywołać inne auto ze swojej kolekcji :)
 
Po misji 'Pasażer', przy graniu na 1.22, zaobserwowałem buga na PC, mianowicie:
Opcja pierwsza - wychodzimy z pokoju, widoczna jest animacja uszkodzenia Relica, rozmawiamy z Silverhandem. Gdy nie podejdziemy odpowiednio blisko do Johny'ego i klikniemy 'weź tabletki', Johny zniknie, ale nie zniknie zamazana wizja, lekkie miganie ekranu, efekty dźwiękowe itp. Sprawdziłem - nawet używając szybkiej podróży i grając dalej, ten efekt już nigdy nie zniknie.

Opcja druga - wychodzimy z pokoju, widoczna jest animacja uszkodzenia Relica, rozmawiamy z Silverhandem, podchodzimy odpowiednio blisko do Johny'ego(!) i dopiero wtedy mamy dodatkowe opcje dialogowe. Jeśli ich użyjemy, wszystko jest OK i dziwne wizje itp po chwili znikają i możemy kontynuować grę "bez silverhandowych zakłóceń".

Trochę mi napsuł krwi ten bug, dlatego, że nie sądziłem, iż muszę podejść blisko do Johny'ego, żeby wyczerpać opcje dialogowe...
 
W ogóle od zawsze się zastanawiam, jak to jest że ta sama gra, ta sama platforma i jednej osobie pojawi się dany błąd lub będzie wypłaszczało grę, a drugiej nic się nie będzie działo. :think:
 
W ogóle od zawsze się zastanawiam, jak to jest że ta sama gra, ta sama platforma i jednej osobie pojawi się dany błąd lub będzie wypłaszczało grę, a drugiej nic się nie będzie działo. :think:
Akurat na PC jest mnóstwo różnych konfiguracji sprzętowych w porównaniu do konsoli. Nie dziwię się więc że niektórym wypłaszcza grę. Gra może się nie dogadywać z jednym typem karty graficznej i każdy kto ma taką kartę ma np. problem. PC zawsze było pod tym względem problematyczny i to jest nie tylko kwestia Cyberpunka.
 
Akurat na PC jest mnóstwo różnych konfiguracji sprzętowych w porównaniu do konsoli. Nie dziwię się więc że niektórym wypłaszcza grę. Gra może się nie dogadywać z jednym typem karty graficznej i każdy kto ma taką kartę ma np. problem. PC zawsze było pod tym względem problematyczny i to jest nie tylko kwestia Cyberpunka.
Nie wiem czy konsole mają tylko jedną "fabryczną" konfigurację ale fakt platforma PC nigdy nie była i nie będzie spójna. Mnogość rozwiązań hardware'owych i systemowych w połączeniu z mnogością konfiguracji i ustawień użytkownika w grze sprawia że "ze świecą szukać" dwóch identycznych platform PC-towych... i to jest właśnie zaleta PC, można zawsze dostosować konfigurację gry do własnych potrzeb i możliwości sprzętowych.
Jakkolwiek mam pewne wątpliwości czy właśnie o to chodziło koledze MrCygan Ja przeszedłem grę 4 razy na tym samym sprzęcie w tej samej konfiguracji i raz bugi się pojawiały a innym razem nie. Jak się okazuje wiele zależało od procesu, stylu i elementów rozgrywki, co jednoznacznie oznacza że kod gry był dziurawy i dopuszczał działania w grze które prowadziły do błędów.
 
W ogóle od zawsze się zastanawiam, jak to jest że ta sama gra, ta sama platforma i jednej osobie pojawi się dany błąd lub będzie wypłaszczało grę, a drugiej nic się nie będzie działo.

To pewnie zależy od ogólnej sprawności systemu, jeśli trzyma równe 60fps to chyba nie ma problemów z desynchronizacją animacji, szybki SSD na nowych złączach w płycie głównej, to podaje dane na czas i nie ma problemów. Niestety CP jest wymagającą sprzętowo grą i na dobrych sprzętach chodzi ok.

U mnie nic tak nie zwiększa obrotów wentylatorów w komputerze jak CP, wiec to też test na chłodzenie - jak potrzeba maksymalnej wydajności chłodzenia a ono nie daje rady to masz wypłaszczenie czy inną zwałkę.

Specjalnie wymieniłem sprzęt pod CP (i7 32GB mSSD RTX3070) i mi się nic złego nie dzieje - po 300h żadnej zwiechy/wypłaszczenia. Glicze drobne są rzadkością (chyba że z fizyką poszaleję). Wiem że to brzmi jakbym był jakiś agitatorem CDP ale tak nie jest - gra mi się bardzo fajnie i gdyby nie świadomość że na słabszych sprzętach i konsolach ciężej pociągnąć taki projekt to bym myślał że te glicze to chyba modami do gliczy ludzie robią.
 
Też trochę sprzętu wymieniłem przed premierą, i chodziło raczej bez zarzutu, z mojej perspektywy największe problemy to było:
1. zawieszająca się animacja nóg podczas biegu/chodzenia
2. te okropne samochody 2d w oddali na drogach
3. wycieki pamięci, które powodowały, że przy dłuższych sesjach trzeba było restartować grę
I te problemy dotyczą chyba wszystkich konfiguracji.
Jedyny poważny problem to, że po ponad 500 godzinach padł mi zasilacz w kompie.
W Cyberpunku te wszystkie cutscenki dialogowe, nazwijmy je tak, nie są prerenderowane, więc jeśli komuś szwankuje komp, albo ma słabą konfigurację, to wierzę, że może być morze bugów, nigdy tego nie kwestionowałem i niekoniecznie uważam, że też wina leży w zupełności po stronie graczy - CDPR wiedział co robił wydając taką a nie inną grę z takim a nie innym silnikiem.
 
2. te okropne samochody 2d w oddali na drogach
To jest genialne rozwiązanie - daje widok dalekiego, żyjącego miasta szczególnie w nocy. Jedyny problem to brak synchronizacji tego dalekiego ruchu z bliskim i brak adekwatnego sterowania zagęszczeniem ruchu przez co na Badlandach w nocy na pustej autostradzie widać z daleka gęsty ruch który znika. Gdyby zamiast tego dali wtedy pojedyncze samochody, które jak dojadą bliżej stają się samochodami 3d to by było ok.

Wygląda jakby nad ruchem pracowały dwa nienawidzące się zespoły programistów :D


wycieki pamięci, które powodowały, że przy dłuższych sesjach trzeba było restartować grę

Czyli im więcej pamięci w komputerze tym dłuższy czas bezawaryjnej pracy :D
U mnie ciągiem przegrałem chyba z kilkanaście godzin w weekend jak sam w domu byłem.
 
Last edited:
Mi też po najnowszej łatce wywala grę do pulpitu, a poprzednio wszystko śmigało na ustawieniach ultra. Gram na laptopie i7 9750H 16GB RAM, RTX 2060, dysk SSD M.2.

Załatano jedno, a popsuto coś innego (tym razem basilisk w ostatniej misji zakopał mi się w ziemi), szkoda... bo gra miała potencjał a wycinki kodu by tylko zdążyć, podrążyły ją.

No i to martwe miasto po wyczyszczeniu wszystkich zadań (głównych i pobocznych), może jakiś generator misji jak ostatnio w GTA 5 mi się trafiło - podczas wolnej jazdy po mieście natknąłem się na sytuację, w której kobieta została okradziona i poprosiła mnie, abym dogonił rabusia i odzyskał to co jej ukradł. Powinno być więcej randomowych crime activity. Może warto by rozszerzyć możliwości silnika gry, tak, aby generował losowe mini misje romansu - jak już jesteśmy w związku, fajnie by było co jakiś czas mieć opcję zabrania drugiej połowy na przejażdżkę (losowo wygenerowana trasa), na kolację czy gdzieś na Badlandy, aby we dwójkę podziwiać widoki i gapić się w gwiazdy bez słowa... fajnie. jakby też zabrać znajomych na kawę/obiad/piwo etc. To miasto jest za piękne, aby było tak martwe po wyczyszczeniu wszystkich zadań. Wiem, że takich skryptów nie napisze się w miesiąc czy dwa, ale warto nad tym przysiąść, aby wykorzystać w przyszłych produkcjach!
 
W sumie głupie pytanie, ale czy ktoś spotkał się z błędem w zakończeniu Aldecaldos
Kiedy V zakłada kurtkę od Panam, a później jest goły i wesoły? Za każdym razem, kiedy kończyłem grę tą ścieżką, kończyło się tak samo. Nago.
 
W sumie głupie pytanie, ale czy ktoś spotkał się z błędem w zakończeniu Aldecaldos
Kiedy V zakłada kurtkę od Panam, a później jest goły i wesoły? Za każdym razem, kiedy kończyłem grę tą ścieżką, kończyło się tak samo. Nago.
Wystarczy wczytać zapis przed rozmową z Saulem na pickupie i ma już normalne ubranie.
 
Wystarczy wczytać zapis przed rozmową z Saulem na pickupie i ma już normalne ubranie.

Niestety dalej jest to niepoprawione. Dobrze, że chociaż poprawili wyjście z Basilisk-a w misji Właściwy Moment, gdzie kiedyś V wychodził i paradował pomiędzy nomadami tak jak go pan Bóg stworzył.
Post automatically merged:

Kolejny bug ale nie wiem czy był on w poprzednich wersjach. Po zakończeniu misji Podejrzenie cyberpsychozy: Krwawy Rytuał i po obezwładnieniu Zairy Hughes, cały czas jest słyszalny jej charakterystyczny sapiący oddech, nawet po oddaleniu się z miejsca misji. Wrażenie jakby cały czas siedziała nam na plecach. Teleportacja przez punkt szybkiej podróży nic nie daje. Trzeba zapisać i załadować grę.
 
Last edited:
Ostatnio mnie wywalało z gry co kilka minut. Dziś przeinstalowałem grę na nowo i pobrałem update 1.22.
W ciągu 10 minut grania dwa razy mnie wywaliło z gry.
Jak wy ludzie w to gracie na PC?? Inne gry bez problemu a tu nie da się grać ...
Dostaliśmy na premierę early acess no to nie ma się co dziwić, że działa ta gra jak chce... Oddałem cyfrę na PS4/ PS5 i za połowę nabyłem BOX z blaszanym pudełkiem po części by się przekonać jak ta gra wyglądałą na premierę a nie po 2 patchach przed premierą. I Panie to dopiero był CRAP!!! Zwiechy co 20-30min max... Absolutnie sobie nie wyobrażam, jak kiepska kontrola jakości jest w tej firmie... lub co gorsza świadomie puszczono takie niedoróbki-bo termin.
Na 1.2 już całkiem całkiem śmiga po 2 godziny. Jeszcze mi się nie zawiesiła.
Niestety zabrali takie fajne bugi jak speed glitcha... mój ulubiony. Komu to to przeszkadzało w grze single player?
Na multi ta gra się średnio nadaje.
Ta gra po roku może będzie się nadawała na sklep PSN o ile SONY ją przygarnie.
Wystarczyło poczekać te 6 miesięcy z premierą i nie było by takiego lamentu na totalny burdel w tylu aspektach gry i samej rozgrywki o stanie technicznym silnika nie wspominając już z przyzwoitości-ileż można kopać leżącego xD
 
Przy 32GB i chłodzeniu cieczą proca nie miałem jeszcze zwiechy nawet przy kilkunastu godzinach non-stop. (ale odpaliłem CP dopiero 2 miesiące temu).
 
Top Bottom