Hotfix 4.0.3 już dostępny!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Hotfix 4.0.3 jest już dostępny na PC, PS4 i Xbox One!

Lista zmian:

  • Tajemne Echo: limit werbunku zmieniono z 14 na 13.
  • Awanturnik: usunięto pancerz.
  • Zoltan Chivay: siłę zmieniono z 5 na 4, koszt werbunku zmieniono z 8 na 9.
  • Straż Mahakamska: siłę zmieniono z 3 na 2.
  • Barclay Els: siłę zmieniono z 4 na 3.
  • Taktyka Partyzancka: limit werbunku zmieniono z 14 na 15.
  • Pobudzenie: limit werbunku zmieniono z 15 na 16.
  • Smokożółw: koszt werbunku zmieniono z 12 na 11.
  • Terror Wielkiego Morza: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Portal: koszt werbunku zmieniono z 12 na 13.
  • Naprawiono błąd w działaniu karty Racowie Ard Feainn
 

ghs

Forum veteran
Portal już teraz był na granicy opłacalności. Po "fixie" dołączy do zmemionych prowizją kart typu Uzdrowienie czy Niebieski Sen. Ludzie nie dlatego grają karty typu Portal bo są takie świetne ale dlatego że z patcha na patch gra jest coraz mniej stabilna w doborze kart czyli jest coraz bardziej losowa.
 
Portal już teraz był na granicy opłacalności. Po "fixie" dołączy do zmemionych prowizją kart typu Uzdrowienie czy Niebieski Sen. Ludzie nie dlatego grają karty typu Portal bo są takie świetne ale dlatego że z patcha na patch gra jest coraz mniej stabilna w doborze kart czyli jest coraz bardziej losowa.

Wait. Co?

Hotfix interesujący, ale zastanawiam sie czy jednak krasnale nie dostały za mocno. Przekonajmy się!
 

Gyg

Forum regular
Ech, mogli to zrobić inaczej. Teraz to i tak musisz grać awanturników którzy schodzą od byle czego aby karty bazujące na ilości krasnoludów były opłacalne.
Nerf portalu dziwny.
 
Moim zdaniem ten patch jest słaby. Jeśli chcieli ograniczyć krasnali to powinni osłabiać Novigradzką bo póki będzie możliwe zagranie comba 4x Najemnik (bez możliwości skontrowania tego) build krasnali będzie mocny. Osłabianie Awanturników moim zdaniem odbije się rykoszetem po Wozach które staną się już kompletnie niegrywalne. Podniesienie kosztu Portalu bez nerfa dla Novigradzkiej i Wód moim zdaniem to strzał w kolano dla Gwinta bo utrudnia budowanie decków mogących punktowo gonić Harmonię. Pomijam, że uderzenie w krasnali bez nerfa dla Harmonii sprawia, że w Scoia archetyp wielorasowy wychodzi mocno na prowadzenie co ograniczy różnorodność spotykanych buildów.
 
Tak jak wspomniałem wcześniej, ludzie to opracowują a nie znają mechanik. Nie można nowigradzkiej zmienić na "jeśli to krasnolud, stwórz jego kopię bazową o sile 1"? Tak lubicie kopiować już znane schematy z innych frakcji to podpierniczcie coś z Nilfgaardu.
 

luk757

Forum veteran
  • Tajemne Echo: limit werbunku zmieniono z 14 na 13. - ok
  • Awanturnik: usunięto pancerz. - głupota
  • Zoltan Chivay: siłę zmieniono z 5 na 4, koszt werbunku zmieniono z 8 na 9. - powinno być wybrane jedno z dwóch, zbyt duży nerf
  • Straż Mahakamska: siłę zmieniono z 3 na 2. - ok
  • Barclay Els: siłę zmieniono z 4 na 3. - w sumie też ok, jednak kolosalne pkt potrafi zrobić
  • Taktyka Partyzancka: koszt werbunku zmieniono z 14 na 15. - fajna zmiana
  • Pobudzenie: koszt werbunku zmieniono z 15 na 16. - ta również była potrzebna
  • Smokożółw: koszt werbunku zmieniono z 12 na 11. - spoko
  • Terror Wielkiego Morza: siłę zmieniono z 4 na 5. - ok
  • Portal: koszt werbunku zmieniono z 12 na 13. - ok

Generalnie niby zmiany nienajgorsze ale jak wszystko się do kupy zbierze to jednak nerf krasnali srogi...
 
@Jedmar0702 To akurat moim zdaniem niewiele zmieni dla archetypu strzelających krasnali. Moim zdaniem w ogóle nie trzeba zmieniać działania Novigradzkiej poza podbiciem prowizji do 12-13 punktów. Trzeba przywrócić zdolność Gerwina. Do tego powrót siły Młodych Driad do 3 punktów jak było pierwotnie i problem jest całkowicie rozwiązany. W Gwincie już były dobre rozwiązania to się Slama zabrał za poprawianie tego co było dobre i jest jak jest.
Post automatically merged:

Generalnie niby zmiany nienajgorsze ale jak wszystko się do kupy zbierze to jednak nerf krasnali srogi...

Niby gdzie Ty widzisz srogi nerf skoro nadal możesz zagrać 4 Najemników o sile 3 na start 3 rundy? Przecież jedyne co się zmieni to build krasnali powróci do tego co było 2 miesiące temu. Spadnie co prawda do tier2 gdzie był wówczas, ale dla Scoia to niewiele zmieni skoro Harmonia jest pozostawiona bez zmian.
 
Niby gdzie Ty widzisz srogi nerf skoro nadal możesz zagrać 4 Najemników o sile 3 na start 3 rundy? Przecież jedyne co się zmieni to build krasnali powróci do tego co było 2 miesiące temu.
W zmianach powyżej. Sami najemnicy gry nie wygrają.
 
W zmianach powyżej. Sami najemnicy gry nie wygrają.

Dopóki przeciwnik nie będzie wstanie ściągnąć w jednej turze przynajmniej 3 z nich spokojnie wygrywać będą większość meczy. Ale poczekajmy do najbliższych meta snapshotów (TA i TLG powinni niedługo je opublikować) skoro mamy odmienne zdanie na ten temat. Zobaczymy czy krasnale wypadną poza tier2. Powyższe nerfy uderzyły przede wszystkim w comba które powstały w oparciu o nowe karty. Build krasnali po prostu powróci w większości do tego z czego składał się przed Żelazną Wolą (pewnie pozostanie w buildzie Figgis).
 

Lexor

Forum veteran
Tajemne Echo: limit werbunku zmieniono z 14 na 13.
(...)
Taktyka Partyzancka: koszt werbunku zmieniono z 14 na 15.
Pobudzenie: koszt werbunku zmieniono z 15 na 16.

Widzę, że nawet CDPR myli się w nazwach jakie sam wykombinował. Przez długi czas zastanawiałem się co to są za karty: Taktyka Partyzancka oraz Pobudzenie. Dopiero po czasie doszło do mnie, że są to "nowe" umiejętności dowódców.

Nie można było tego jakoś inaczej napisać? Przy umiejętności Tajemne Echo mamy "limit werbunku zmieniono" ale przy tych dwóch "koszt werbunku zmieniono", czyli tak samo jak przy kartach.

Szkoda, że już nie ma poprzedniego systemu dowódców... :(
 
Dopóki przeciwnik nie będzie wstanie ściągnąć w jednej turze przynajmniej 3 z nich spokojnie wygrywać będą większość meczy.
Największym obecnie problemem dla talli krasnali jest dobry dobór kart bo łatwo o bricka czy niewykorzystanie pełnego potencjału novigradzkiej z tajemnym echem. Do tego dochodzi fakt, że wygranie 1 rundy jest bardzo istotne co po nerfach jest trudniejsze niż było zwłaszcza, że nie chcemy z pewnych kart korzystać w 1 rundzie. Polecam pograć po hotfiksie talią sprzed niego, inna zabawa. A co do talii sprzed 2 miesięcy się nie wypowiadam bo nie grałem jeszcze. W każdym razie nie ma już krasnali w "tier 0-1".

Pewnie chodzi Ci o ten deck https://teamaretuza.com/meta-snapshot/?deck=280 Szczerze to przeciętnie to wygląda na papierze.
 
Last edited:
@luk757 Po pierwsze to nie da się grać tym samym buildem co przed hotfixem bo podrożał o 2 punkty :) Po drugie po co grać tym samym skoro poszły nerfy? Trzeba go przebudować tak jak pisałem niemal do stanu sprzed Żelaznej Woli i grać dalej korzystając z niezmienionej siły najemniczego comba. Ale zgadzam się, że po tym nerfie z tier1 wypadną. Tak jak pisałem powrócą do tier2.

PS. Ten deck moim zdaniem jest bardzo słaby. Mi chodziło o build z sierpniowego sezonu (snapshot #10) kiedy to całkowicie zmieniono siłę większości brązowych kart dzięki czemu krasnale otrzymały gigantycznego buffa. Wówczas Fran miała bonus do prowizji w wysokości 13 punktów bo buff do 15 z niewiadomych powodów dostała miesiąc temu.
 
Ok czyli ten deck https://teamaretuza.com/meta-snapshot/?deck=297 Nie wiem czy to starczy na tier 2. W tym decku nie ma żadnego oczyszczenia, przesuwania więc tu jest duży jego minus. Osobiście dałem w talii Idę i Dragona jako techy bo strzelanie w defendera mi się nie widzi.

Poza tym skoro sam przyznajesz, ze wypadną z tier 1 to nie wiem po co pytasz gdzie widzę nerfy ;)
 
Last edited:
Ok czyli ten deck https://teamaretuza.com/meta-snapshot/?deck=297 Nie wiem czy to starczy na tier 2. W tym decku nie ma żadnego oczyszczenia, przesuwania więc tu jest duży jego minus. Osobiście dałem w talii Idę i Dragona jako techy bo strzelanie w defendera mi się nie widzi.

Pewne kosmetyczne zmiany są konieczne no i warto wrzucić do buildu Figgisa z nowych kart bo wydłuży przeżywalność Najemników. Trzon oparty o combo zagrania na starcie 3 rundy 4 Najemników pozostanie.

Poza tym skoro sam przyznajesz, ze wypadną z tier 1 to nie wiem po co pytasz gdzie widzę nerfy ;)

Ponieważ ten spadek w sytuacji gdy do tier1 zaliczyć można tylko build Harmonii i Krasnali będzie mało odczuwalny. Zwłaszcza jeśli okaże się (a moim zdaniem tak właśnie będzie), że po osłabieniu Portalu spośród decków w tier2 Krasnale i tak będą najmocniejszym buildem. Dzięki kartą z ŻW archetyp krasnali był wstanie dotrzymać tempa archetypowi harmonii. Teraz znów będzie to jedyny build w tier1 z którym żaden inny metowy build nie będzie wstanie się równać.
 
Top Bottom