Hotfix na wersję PC jest już dostępny!

+
@forget67 Tak, zainstalowane na SSD. Na dx11 działa idealnie, na dx12 źle, z RT tak jak mówiłem - niegrywalne. Na dx12 FPS potrafi spaść z 80 na 25 w białym sadzie:).
 
Grając ze wszystkim na maxa (poza RT/ FSR - Quality ) 4K
No to pokazuje mi wykorzystanie Vram tyle ile widzisz




ale gra może sobie alokować trochę więcej z racji że i sama karta nie ma 8GB Vram a 16GB
OK, ale mnie to nieszczególnie interesuje jako konsumenta. Inna gra na tym samym silniku działa u mnie bardzo dobrze, a Wiedźmin generuje dziwne błędy na dużo mocniejszych konfiguracjach od mojej. Jeśli Tobie działa bez zastrzeżeń, to pozostaje się z tego cieszyć. Jednak u wielu innych użytkowników posiadających RTX-y czwartej generacji gra nie działa satysfakcjonująco, więc coś jednak na rzeczy być musi. Jeśli gra będzie działać w sposób przewidywalny i powtarzalny na komputerach o porównywalnej konfiguracji, przestanie atakować lagami, błędami i wylotami do pulpitu, a pomimo tego będzie miała u mnie filmowe 24 klatki, to się z tym pogodzę. Jednakże dość częste spadki z 25-30 klatek do 7-12, które wymagają restartu gry nie są prawidłowym objawem działania gry na za słabej konfiguracji. Wiem coś o tym, bo pół roku temu uruchamiałem Cyberpunka na i7-4770 oraz GTX 1060 3GB. CP2077 działał w małej ilości klatek z dużo niższymi ustawieniami, ale klatkarz był stabilny i dało się grać. Mój syn przeszedł Cybera na lapku wyposażonym w kartę GTX 860m, co wydawałoby się niemożliwe. Ja nie narzekam na ogólne działanie Wiedźmina na moim kompie w niespełna 30 fps przy maksymalnych ustawieniach, tylko oczekuję wyeliminowania dropów do jednocyfrowej wartości klatek, czego nie miałem w CP2077 na GTX 1060 3GB przy klatkarzu 20-25 fps. I powtarzam - dropy nie występują przy dalekosiężnych pejzażach z dużą ilością roślinności, postaci oraz efektach, tylko najczęściej po cinematikach i nie ustępują z czasem samodzielnie, tylko wymagają restartu gry. Jeśli to jest problem z ilością pamięci VRAM, to raczej świadczy o złym nią zarządzaniu.
Może trochę chaotyczny ten post, ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.
 
Może trochę chaotyczny ten post, ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.
Oczywiście że rozumiem i z relacji innych nie tylko na tym forum to samo wychodzi, gra w RT niegrywalna śćina non-stop, problem jest z utylizacją CPU , praktycznie jakby wszystko siedziało na jednym wątku, a RT jeszcze daje dodatkowy narzut na procesor więc już całkiem CPU czy raczej jego marne wykorzystanie ciągnie wszystko w dół, i to nieważne co masz pod maską.
 
Skoro jednak 8 GB VRAM to za mało, to również świadczy na niekorzyść kart Nvidii.

Gra na ewidentnie problemy z wyciekami pamięci (zarówno RAM jak i VRAM). Wiem, bo robi to w miejscach zupełnie nieuzasadnionych (jak przerywnik czy menu kupca).
Dawałem gdzieś screen jak podeszło na ponad 17 GB VRAM w Novigradzie, po niespełna pół godzinie gry.
 
RAM-u mam 32 GB, to póki co nawet wszechpotężny Wiesław nie jest w stanie zająć wszystkiego. Komputer z uruchomioną grą łyka około 40% dostępnej pamięci operacyjnej, więc mniej-więcej do 13 GB. Na pewno problemem jest nieprawidłowa obsługa wielowątkowości procesora i (prawdopodobnie) niewłaściwe zarządzanie (wycieki) VRAM karty graficznej. Do tego dochodzi połowicznie działający DLSS, który nie poprawia ilości fps i mamy kumulację.
Z włączonym FSR mam 5 klatek więcej, ale ten tryb również jest źle zaimplementowany - u mnie zachowuje się gorzej niż jego pierwsza wersja robiąc z obrazu straszne mydło.
 
Dobra przepraszam wszystkich DX.12 w W3 jednak nie dorasta optymalizacją do pięt w DX.11 i coś jest nie teges mocno.
Zdjęcia mówią wszystko w zasadzie ustawienia te same gra bez RT



Nawet w Novigradzie nie było tak dużej różnicy ! ( 100 vs 71)
 
Last edited:
Ależ nie musisz nikogo przepraszać. Anomalie i błędy nie występują regularnie, do tego u niektórych rzadziej, u innych częściej. Dlatego czasami przez kilka godzin można grać w miarę normalnie, a czasem jesteś zmuszony do restartu gry co kilka minut. Po prostu wcześniej miałeś farta, że Ci wszystko grało.
 
Ależ nie musisz nikogo przepraszać. Anomalie i błędy nie występują regularnie, do tego u niektórych rzadziej, u innych częściej. Dlatego czasami przez kilka godzin można grać w miarę normalnie, a czasem jesteś zmuszony do restartu gry co kilka minut. Po prostu wcześniej miałeś farta, że Ci wszystko grało.
Nalepsze jest to że w Bialym Sadzie różnica między DX.12 a 11 była minimalna, no właśnie była, to tylko jeszcze bardziej pokazuje jak nie tylko działanie RT jest na kolanie zrobione ciągły stutter, ale pewno u podstaw tego leży a w zasadzie kwiczy wykorzystanie zasobów w DX.12
 
Nalepsze jest to że w Bialym Sadzie różnica między DX.12 a 11 była minimalna, no właśnie była, to tylko jeszcze bardziej pokazuje jak nie tylko działanie RT jest na kolanie zrobione ciągły stutter, ale pewno u podstaw tego leży a w zasadzie kwiczy wykorzystanie zasobów w DX.12
W Białym Sadzie (przynajmniej na początku) miałem dość stabilne 30+ fps i ogólnie byłem zadowolony z jakości gry. Czar prysł, gdy wyszedłem sklepać na pięści trzech tubylców - zaczął pojawiać się stutter i spadło o 5 klatek, a po przejściu do Velen Geralt zgubił kolejne 5 fps.
 
Wybaczcie CDPR, ale te Wasze hotfixy to jakiś żart!!!!Jak wczoraj mogłam pograć przynajmniej pare minut tak teraz po kolejnym hotfixie po gadaniu Jaskra wywala mnie całkiem z gry.... Dzięki za spieprzenie jednej z moich ulubionych gier... Żal!!! Ściągnęlam kolejne 2 gb Wszej najnowszej aktualizacji i jeszcze bardziej spartolona gra jest niż była....
 
Wybaczcie CDPR, ale te Wasze hotfixy to jakiś żart!!!!Jak wczoraj mogłam pograć przynajmniej pare minut tak teraz po kolejnym hotfixie po gadaniu Jaskra wywala mnie całkiem z gry.... Dzięki za spieprzenie jednej z moich ulubionych gier... Żal!!! Ściągnęlam kolejne 2 gb Wszej najnowszej aktualizacji i jeszcze bardziej spartolona gra jest niż była....
Spróbuj weryfikacji plików. Może coś się z(_!_)cyło przy pobieraniu albo instalacji hotfixa. Nie masz przypadkiem jakichś modów, które działały w 1.32?
 
Nidy nie korzystałam z modów. Właśnie naprawiam po raz kolejny.
Jak nie pomoże, to pozostaje Wsparcie techniczne — CD PROJEKT RED - znajdź najbardziej zbliżony temat. Ja więcej nie pomogę, bo u mnie ten problem nie występuje. Jestem tylko - jak i Ty - zwykłym graczem, który ma tyle szczęścia, że może grać. Choć tylko w 20-25 fps i co jakiś czas z ostrymi dropami do 7-12 fps ;) .
 
. Jestem tylko - jak i Ty - zwykłym graczem, który ma tyle szczęścia, że może grać. Choć tylko w 20-25 fps i co jakiś czas z ostrymi dropami do 7-12 fps ;) .
O w mordę jeża to tak się da? (prędzej z czymś zjade niż będę kombinować w cinematic experience)
Ja bym nie mógł, pewien pułap komfortu musi być, ale zauważyłem że gra ma dziwne fochy i lubi dołować w niektorych lokacjach a myślałem że Novigrad najcięższy.
A tamte zdjęcia co wrzucałem 53 vs 93 gra mnie w konia zrobiła i zmieniła ustawienia graficzne, po zrównaniu do jednakowych to w DX.11 jest lepsza wydajność o jakieś 10-20%
Ładny ten nowy zestaw nie powiem i jeszcze za frajer dostajemy, phi ! rozpieszczają.




Ja tam mimo że widze wiele niedoróbek psioczyć nie będę (bo za darmo) a jakby co backup starej wersji na dysku jest.
 
Last edited:
Male spadki na DX12 miasto i roslinnosc,jedyne d oczego mozna sie czepic to RT ale to stary silnik prubujac podciagnac do nowej technologi NVIDIA,maja byc efekty to razej trzeba czekac
 

Attachments

  • Screenshot (360).png
    Screenshot (360).png
    5.7 MB · Views: 27
  • Screenshot (361).png
    Screenshot (361).png
    7.4 MB · Views: 26
  • Screenshot (345).png
    Screenshot (345).png
    6.7 MB · Views: 19
  • Screenshot (342).png
    Screenshot (342).png
    7.8 MB · Views: 26
  • Screenshot (347).png
    Screenshot (347).png
    7 MB · Views: 23
Gra ma skopaną obsługę procesora (a AMD ewidentnie nie lubi jak w przypadku CP 2077 przed łatką next-gen) i jak pokazuje Digital Foundry, nie ma obecnie maszyny, której procesor nie byłby przeszkodą (dzieje się tak gdy gubicie fps, a GPU nie jest wykorzystane w 90-kilku procentach):


Stąd też ustawienia graficzne, w dużej mierze, nie przekładają się spore różnice w wydajności.
 
Gra ma skopaną obsługę procesora (a AMD ewidentnie nie lubi jak w przypadku CP 2077 przed łatką next-gen) i jak pokazuje Digital Foundry, nie ma obecnie maszyny, której procesor nie byłby przeszkodą (dzieje się tak gdy gubicie fps, a GPU nie jest wykorzystane w 90-kilku procentach):


Stąd też ustawienia graficzne, w dużej mierze, nie przekładają się spore różnice w wydajności.
Nie wiem o co walka,juz tu nie raz pisalem ze mam dwie maszyny na AMD i nie mialem problemu w dniu premiery z Cyberpunk jak w Wiedzminie poprzednio jak obecnie
 
Jak to bugi czasem przypadkowo potrafią się pięknie dostosować do sytuacji :smart:
Ratunku Wiedźminie utknąłem ...

nooo w rzeczy samej nie przeczę.
 
Jak to bugi czasem przypadkowo potrafią się pięknie dostosować do sytuacji :smart:
Ratunku Wiedźminie utknąłem ...

nooo w rzeczy samej nie przeczę.
Wykorzystanie elementów dybów w budowie stajni :D
Pewnie chwilę się zejdzie, zanim naprawią co większe błędy, ale może na koniec okaże się, że za całość odpowiadała niepoprawna implementacja jednego elementu i ze dwie literówki w kodzie :p
 
Wiedzmin 3 z origin
Jak wrócić do starej wersji? Nowa nie działa wszystko aktualne i przy ładowaniu robi crash w dx12 czy 11 bez znaczenia. Zepsuliście mi grę.
 
Last edited:
Top Bottom