Hotfix na wersję PC jest już dostępny!

+
Dobre dobre mimo że nie wszystko na maxa i wrzucone RT Optimised to i tak widze Vram potrafi skoczyć do 15GB (choć część z tego to pewno alokacja, ale i tak robi wrażenie) ale karta nie zapycha się to są po prostu krótkie peaki, i wdać jakoś 16GB wystarczy.
 
Dobre dobre mimo że nie wszystko na maxa i wrzucone RT Optimised to i tak widze Vram potrafi skoczyć do 15GB (choć część z tego to pewno alokacja, ale i tak robi wrażenie) ale karta nie zapycha się to są po prostu krótkie peaki, i wdać jakoś 16GB wystarczy.
no ładnie, czyli nawet karty z 16GB VRAM mogą się zapychać, więcej o tym napisałem tutaj:
 
no ładnie, czyli nawet karty z 16GB VRAM mogą się zapychać, więcej o tym napisałem tutaj:
Nie, wątpie mocno, nie zapchała mi się do tej pory więc raczej już mi się nie zapcha, a poza tym to był taki peak chwilowy po tym spadło do 11GB zazwyczaj jest w przedziale 11-12GB,
 
Nie, wątpie mocno, nie zapchała mi się do tej pory więc raczej już mi się nie zapcha, a poza tym to był taki peak chwilowy po tym spadło do 11GB zazwyczaj jest w przedziale 11-12GB,
To może być też kwestia rozdzielczości, według rozdzielczości twojego screena to 3200x1800, jeśli to prawda to przy 4k już można będzie zapchać powyżej 16GB VRAM.
Post automatically merged:

Ciekaw jestem, czy kartę 24GB VRAM też gra zajęłaby "alokowaniem" :ROFLMAO:
Przy tak skopanym DX12 już nawet by mnie to nie zaskoczyło...
 
To może być też kwestia rozdzielczości, według rozdzielczości twojego screena to 3200x1800, jeśli to prawda to przy 4k już można będzie zapchać powyżej 16GB VRAM.
Post automatically merged:


Przy tak skopanym DX12 już nawet by mnie to nie zaskoczyło...
Fakt 3200x1800, mnie najbardziej boli słabe wykorzystanie CPU, praktycznie pracuje jeden rdzeń góra dwa, a reszta się obija, widać gdy wykorzystanie karty jest na normalnym poziomie to powinienem wyciągać koło 55-65fps a w Novigradzie przez kiepskie wykorzystanie cepa, framerate szoruje w okolicach 40-45 czasem i spadając niżej, i jeszcze ten skopany reflex / anti-lag po ostatnim hot-fix
 
Fakt 3200x1800, mnie najbardziej boli słabe wykorzystanie CPU, praktycznie pracuje jeden rdzeń góra dwa, a reszta się obija, widać gdy wykorzystanie karty jest na normalnym poziomie to powinienem wyciągać koło 55-65fps a w Novigradzie przez kiepskie wykorzystanie cepa, framerate szoruje w okolicach 40-45 czasem i spadając niżej, i jeszcze ten skopany reflex / anti-lag po ostatnim hot-fix
Pociesz się, że przynajmniej masz te powyżej 30 fps w najbardziej wymagających miejscach, bo wszyscy inni z kartami z mniejszą ilością VRAM to po chwili oglądają tam pokaz slajdów... Więc fajnie jakby naprawili wykorzystanie obciązenia rdzeni i wątków CPU do chociażby podobnego poziomu z DX11, ale większości graczy chcących skorzystać z RT na nic się to zda jeśli tego wycieku pamięci/obciążenia VRAM nie naprawią.
Post automatically merged:

A i jak nie próbowałeś zrobić dodatkowych optymalizacji dla RT to sprawdź mój poradnik:
możliwe, że uda Ci się podnieść płynność do stałych 60FPS.
 
Last edited:
A i jak nie próbowałeś zrobić dodatkowych optymalizacji dla RT to sprawdź mój poradnik:
możliwe, że uda Ci się podnieść płynność do stałych 60FPS.
Ja już wszystko co możliwe mam wdrożone, ale i tak nie mam co narzekać przy 3700X i RX 6800
wydajność jest jaka jest, bez zapychania Vram, bez crashy tylko te wykorzystanie CPU niedomaga czy też implementacja DX.12, bo oczywiście DX.11 to zasuwa bez zastrzeżeń.
Ale i tak niezły paradoks RX 6800 karta dużo słabsza do RT od 3070 ale akurat w tym wypadku gra działa trochę lepiej nie zapycha się..... ech gdyby Nvidia tak nie żydziła na Vramie jak to robią od lat.
 
Wyjdzie jeszcze jakaś aktualizacja/poprawka/łatka czy cokolwiek na PC żeby to w końcu latało jak należy, jak myślicie?
 
Wyjdzie jeszcze jakaś aktualizacja/poprawka/łatka czy cokolwiek na PC żeby to w końcu latało jak należy, jak myślicie?
Coś tam pewno wyjdzie, ale na cuda bym nie liczył i drastyczną zmianę jeśli idzie o wydajność w DX.12 pewno jeszcze z 10% poprawią ale wykorzystanie CPU dalej zostanie lekko kulawe.
 
poradziłem sobie, reinstalacja windowsa pomogła (sic) i nawet ładnie działa wszystko na full karta amd wiec bez fajerwerkowych reytrackingów stałe 60fps na vsyn on (gram na tv)
 
Mam trochę taki mindfuck, ponieważ wygląda jakby ktoś z CDPR przy okazji next-genowego patcha podebrał mój pomysł na poprawienie wydajności poprzez podmianę bibliotek DLL na nowszą wersję, co dostępne jest w moim modzie Place of Power Performance Dll Boost, najlepszym dowodem na to jest plik cudart64_50_35.dll, który można podmienić na nowszą wersję poprzez zmienienie nazwy nowego pliku na starą nazwę, co też zostało zastosowane w next-genowym patchu. Tutaj screen na dowód (po lewej next-gen, po prawej mój mod):

Zrzut ekranu (126).png


Później przyszedł jeden i drugi hotfix i nagle CDPR wrócił do domyślnych bilbiotek DLL jeszcze sprzed next-genowego patcha, dla mnie trochę dziwna sprawa, czyżby ktoś próbował zastosować tą samą sztuczkę, a później z niej zrezygnować, bo nie działała poprawnie?

Zrzut ekranu (129).jpg


Nie wiem jak im, ale jak na razie mój mod działa i poprawia głównie stabilność klatek na sekundę oraz likwiduje stuttering.
 
ja w sumie na wydajność nie narzekam - ryzen 5600, 16gb ddr4 i rx 570 daje rade, poza miastem średnia 60+ fps, w mieście zbliża sie do 30. boli jedynie słabe wykorzystanie procka, mogłoby pomóc.

ale mam inny problem - mianowicie w trakcie walki dźwięk czasami jest czysty, a czasami jakby ucinało wysokie tony - brzmi to troche jak zaatakowanie nożem w cs 1.6. ktoś sie może z tym spotkał? korzystam z dolby digital'a i przed updatem nic takiego nie miałem.
 
ja w sumie na wydajność nie narzekam - ryzen 5600, 16gb ddr4 i rx 570 daje rade, poza miastem średnia 60+ fps, w mieście zbliża sie do 30. boli jedynie słabe wykorzystanie procka, mogłoby pomóc.

ale mam inny problem - mianowicie w trakcie walki dźwięk czasami jest czysty, a czasami jakby ucinało wysokie tony - brzmi to troche jak zaatakowanie nożem w cs 1.6. ktoś sie może z tym spotkał? korzystam z dolby digital'a i przed updatem nic takiego nie miałem.
dolby to nie jest dobry pomysl
 
Top Bottom