Hotfix na wersję PC jest już dostępny!

+

Lilayah

CD PROJEKT RED


Hotfix do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na wersję PC jest już dostępny! Powinien on poprawić ogólną stabilność i wydajność gry. Wersja gry nie ulegnie zmianie.

W tym samym czasie udostępniono aktualizację nowej generacji na platformie Origin. Wersja gry to 4.0.

Nasze zespoły pracują nad dalszą poprawą doświadczenia na wszystkich platformach. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat obecnie badanych problemów.
 
Możemy prosić o informacje co poprawia ten hotfix i gdzie poza tym forum jest informacja o jego udstępnieniu? Gog już mi pobiera aktualizacje 1,89 GB, to dość sporo jak na szybkie zmiany?
 
Dzięki CDRed, pobrane i wieczorem będzie grane, na razie eksploruję Biały Sad, wszystko do ostatniego pytajnika a to już moje 3-cie przejście tej cudownej gry.
 
nie wiem co ten HOTFIX poprawia, ale u mnie tylko zmniejszył o kilkadziesiąt % wydajność gry, czy to na DX11, czy DX12... eh nie mam już do was siły. Porzucam ten cały Next Gen Patch.

Polecam zrobić sobie kopię gry przed jego pobraniem i porównać jak to u was wypada. Ja niestety nawet o tym nie pomyślałem...
 
nie wiem co ten HOTFIX poprawia, ale u mnie tylko zmniejszył o kilkadziesiąt % wydajność gry, czy to na DX11, czy DX12... eh nie mam już do was siły. Porzucam ten cały Next Gen Patch.

Polecam zrobić sobie kopię gry przed jego pobraniem i porównać jak to u was wypada. Ja niestety nawet o tym nie pomyślałem...
na czym straciles?5-10 fps?
 
Dziękujemy za szybka reakcje . Mam nadzieje że odzyskacie ten 1% gracz co narzekali na wydanie nex genowego pacha bez sprawdzena optymalizacji . Wszystkiego dobrego i Zdrowych Wesołych Swiąt
 
U mnie dalej lipa, zero poprawy jeżeli chodzi o wydajność.
Dx12 uber+ rt Biały sad obok gospody:
30fps + stuttery i spadki do 24fps.
Użycie CPU: 23%
Użycie GPU: 50-65%

Dx12 uber+ bez rt:
60-80 fps + stutter
Użycie CPU: 23-35%
Użycie GPU: 60-70%

Dx11 uber+
86-100fps bez stutter
Użycie CPU: 32%
Użycie GPU 80%

Praktycznie identyczne pomiary były przed HotFix.
A wszystko na rtx 3080, ryzen 3900x, 32gb ram + najnowsze sterowniki.
full hd 2560x1080 + dlss jakość (zabawa suwakiem dlss daje może z 2-3 fps.)

Ustawienie grafiki na "niska" i zostawienie RT zwiększa fps do 38, dalej są duże spadki i stuttery.
 
Super hotfix. Nic nie poprawia, a jedynie zmniejsza wydajność. CDPR nie zawodzi, podobnie jak z cyberpunkiem będą teraz naprawiać grę dwa lata.
 
Fajny ten HotFix - pierwsze, co gra zrobiła po jego zainstalowaniu, to wywaliła się :p jak pijany na ślizgawce, choć jeszcze wczoraj była stabilna jak pomnik Lenina. Ale to chyba był zły miłego początek, bo później działała już dobrze (nie myślałem, że to napiszę o Wiedźminie 3 działającym w 22-28 klatkach na RTX 3070 :ROFLMAO:).

Czyli można przyjąć, że ten hotfix, to kroczek we właściwym kierunku. (y)
Będą następne?

Reasumując: Przed hotfixem miałem 20-30 klatek z częstym nurkowaniem (po cinematikach) do około 10, co dawało się naprawić tylko restartem gry. Po hotfiksie trzyma "stabilne 20-30 fps" ;) bez spadków poniżej 20.
 
Last edited:
Reasumując: Przed hotfixem miałem 20-30 klatek z częstym nurkowaniem (po cinematikach) do około 10, co dawało się naprawić tylko restartem gry. Po hotfiksie trzyma "stabilne 20-30 fps" ;) bez spadków poniżej 20.

No, to już masz (stabilne) 'cinematic experience' ;) ...

Ja natomiast zauważam jak bliski zasięg rysowania mają niektóre cienie RT - czasem pojawiają się na metr od naszej postaci.
 
U mnie bez zmian DLSS kiepsko trybi, FG tnie i novigrad 50fps :(
Novigrad jeszcze przede mną. Ale się nie spieszę, może zanim tam dotrę będzie następna łata. Na razie taplam się w bagnach Velen.

Aha - jeszcze jedno. Próbował ktoś wsiąść do łodzi oddalonej od brzegu prosto z wody? Wyskoczyłem z łodzi do wody po jakieś zielsko będąc w pewnym oddaleniu od brzegu, zielsko zebrałem i... do celu dopłynąłem już wpław, bo pomimo wielokrotnych prób Gerwazy nie potrafił wsiąść do łodzi, która została na środku jeziora pomiędzy Kłomnicą a brzegiem koło Keiry. Jak tak dalej pójdzie, to będą jajca na Skellige :ROFLMAO:
 
po hotfixie na RTX 4080 minimalnie mniejsza wydajność, ale generalnie jak działało tak działa ->
nadal włączenie DLSS czasem powoduje zniknięcie obrazu (wyświetlana tylko mapa). łatajcie dalej mospanowie.
 
Ja natomiast zauważam jak bliski zasięg rysowania mają niektóre cienie RT - czasem pojawiają się na metr od naszej postaci.
Pomimo tego nie jestem w stanie zrezygnować z RT - nie po tym, co zobaczyłem.

Zawsze możesz wczytać save z 1.32 o ile dysponujesz.
Wszystko w swoim czasie.
Post automatically merged:

po hotfixie na RTX 4080 minimalnie mniejsza wydajność
Minimalnie? W porównaniu z "oldgenem" to wygląda jak seria zdjęć puszczanych poklatkowo. Ale jakość tych zdjęć pomimo wszystko mnie przekonuje (y).
 
Last edited:
Heh, zrobiłem Alt-Tab, posiedziałem chwilę na forum, trochę popisałem. Wróciłem do gry i co widzę? 10 fps. Odbyłem szybką podróż i w nowej lokacji wciąż 10 fps. Zmieniam zdanie co do hotfixa: jeśli coś robi, to ja jeszcze nie odkryłem co.
REDzi, do stu tysięcy kawałków zgniłego mięsa, jeśli już coś robicie, to róbcie to dobrze albo wcale, bo szkoda prądu!

A na Orginie nadal nie ma aktualizacji!?!?!?!?
No niby zapowiadali, że wprowadzili razem z hotfixem.

Ed.: napisałem posta, wróciłem do spauzowanej gry, a tam znowu 20 klatek o_O
O co tu chodzi?
 
A czy komuś wyskakuje bluescreen whea uncorrectable error podczas grania przy dialogach lub wczytywaniu gry czy bezposrednio po zapisaniu gry?
 
Top Bottom