Hotfix PC

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Hotfix do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest już dostępny na PC. Adresuje on problemy z wydajnością, które pojawiły się po Aktualizacji 4.01. Wersja gry nie uległa zmianie.
 
Z odpalonym RT w 4K na RTX 3090 nadal nie grywalne BRAWO, teraz dodatkowo ciągłe przycinki/szarpanie podczas eksploracji/poruszania się z odpalonym RT.
Bez RT też dupy nie urywa ale przynajmniej jest płynnie.
DLSS od początku na jakim ustawieniu by nie było ma praktycznie zerowy wpływ na ilość klatek, oczywiście po włączeniu DLSS jest lekki skok wydajności ale nie ma różnicy pomiędzy jego presetami.


CPU: i9-9920X @ 4,7GHz
MOBO: EVGA X299 FTW K
RAM: Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 64 GB,3200MHz, CL16
GPU: EVGA RTX 3090 FTW3 Ultra Gaming iCX3
AUDIO: EVGA NU Audio Pro 7.1
STORAGE: SSD Corsair MP510 240GB PCIe x4 NVMe + SSHD 4TB WD + HDD 1TB WD
 
Last edited:
Po najnowszym "hotfixie" nie mogę odpalić zapisu z gry który był zrobiony minutę przed pobraniem aktualizacji więc w kwestii poprawy optymalizacji się nie mogę wypowiedzieć. Brawo redzi, kolejny raz daliście dupy. To tak w myśl zasady "gra nie będzie Ci się przycinać jeśli w ogóle jej nie odpalisz". ŻENADA !
 
Po najnowszym "hotfixie" nie mogę odpalić zapisu z gry który był zrobiony minutę przed pobraniem aktualizacji więc w kwestii poprawy optymalizacji się nie mogę wypowiedzieć. Brawo redzi, kolejny raz daliście dupy. To tak w myśl zasady "gra nie będzie Ci się przycinać jeśli w ogóle jej nie odpalisz". ŻENADA !
a inny zapis ci się odpala?
 
I7 -9700 CPU 2* 3,60 HHz
RAM 16 GB
RTX 3080
dysk SSD

Ustawienia RT ultra z ograniczeniem trawy i odległosci do wysokich RTX jakość

Do tej pory w miarę stabilnie grało się nawet w Nowigradzie., kiedy klaki były ustawione na sztywno 30 FPS. Po Hotfixie okolice sklepige i pływanie łódką to nawet dobrze trzyma się 59 FPS, jednak przyjść w okolice jakieś wioski to są gwałtowne spadki. Nawet gdy nasz sztywno ustawie spowrotem te 30 FPS to przy byle drzewku chrupie, jednak przedtem w lesie nie było problemów.

Spadło użycie procka ponizej 40 przy 30 FPS na sztywno. gdy jest 60 FPS na sztywno to między 40 a 50 % i zaczyna grzac ostro.
 
do ludzi z problemami ...

też miałem problemy wyżej opisywane i to na pierwszej wersji next gen ...ALE JE SKASOWAŁEM ... DOSŁOWNIE ...
PROBLEMEM SĄ MODY UŻYWANE PRZED PACZEM NEXT GEN

CO JA ZROBIŁEM ?
1. SKASOWAŁEM CAŁEGO WIEDZMINA
2.SKAWOWEAŁEM KATALOWGI Z MODAMI ... NIEZŁY BAJZEL BYŁ BO ZADUZO I SIE NA TYM NIE ZNAM
3.USUNOŁEM MODY NA VORTEXIE
4.WYŁACZYŁEM MODY W USTAWIENIACH GRY NA STEAMIE
5.NA NOWEJ INSTALCE BEZ MODÓW rt DZIAŁA BEZ PROBLEMÓW W FULL DETALACH W 4K

Siemens EQ.6 plus s700 TE657319RW :)
LG 43UN700-B
Samsung LS28AG700N
SilentiumPC Armis AR7 TG
Asus Rog Strix X570-E Gaming
MSI MEG Ai1300P PCIe5.0
Ryzen 9 5900X + Kraken Z73
G.SKILL F4-3600C18-32GVK 2x32GB
Samsung 990 Pro 2TB x2 raid-0 + RamCache III 8GB
WD RED Plus 4T (hard ON/OFF option)
Palit GameRock 4090 OC 24GB GDDR6X 384Bit
Razer Naga Pro
Hyper Alloy FPS
Brother MFC-L2752DW + Followes 8cD
MS Xbox Kontroler bezp.(carbon black) + adapter
MS Xbox Kontroler bezp.(electric volt)
Venom VS2881 st. dok.
Emeet 4k Smartcam S600
HyperQuadCast USB Microphone
Marantz PM420 + TDL RTL3 Special Edition
 
Nic się nie zmieniło . Nadal mam jakieś 25 klatek mniej od tego ile powinno być.Miałem około 70 klatek a teraz mam około 45 w porywach do 50.
Ustawienia 1444p Uber+ bez RT i bez FSR . Mam zainstalowany tylko jeden malutki mod. użycie GPU 99% CPU około 30%

R5 5600x
Rx 6700xt
16gb ram ddr4 3600 mhz
 
DODAM JESZCZE ŻE JEŚLI MASZ GRAFIKE ZE ZŁĄCZEM 600W I UŻYWASZ ZWYKŁEGO ZAILACZA I PRZEJŚCIÓWKI TO DELIKATNIE MÓWIĄC JEST TO SZALEŃSTWO:)
 
I7 -9700 CPU 2* 3,60 HHz
RAM 16 GB
RTX 3080
dysk SSD

Ustawienia RT ultra z ograniczeniem trawy i odległosci do wysokich RTX jakość

Do tej pory w miarę stabilnie grało się nawet w Nowigradzie., kiedy klaki były ustawione na sztywno 30 FPS. Po Hotfixie okolice sklepige i pływanie łódką to nawet dobrze trzyma się 59 FPS, jednak przyjść w okolice jakieś wioski to są gwałtowne spadki. Nawet gdy nasz sztywno ustawie spowrotem te 30 FPS to przy byle drzewku chrupie, jednak przedtem w lesie nie było problemów.

Spadło użycie procka ponizej 40 przy 30 FPS na sztywno. gdy jest 60 FPS na sztywno to między 40 a 50 % i zaczyna grzac ostro.
Ustaw AF x16 z poziomu Nvidia CP:
punkt 1).
 
żaden się nie odpala. Reinstall nie pomógł :)
Ponieważ masz w jakimś folderze pozostałości po jakimś modzie, usuń foldery x64_dx12 i x64 (<w folderze gry>/bin) I uruchom weryfikację i naprawę gry w gog/steam/epic itp. (czy tam gdzie masz przepisana grę). Jak nie pomoże to odinstaluj grę, wejdź do folderu gry i sprawdź czy nadal są tam pozostałości po jakiś plikach, zapewne będą więc usuń cały folder gry manualnie.
(sam reinstall nie usunie plików z folderu gry które oddawales kiedyś samodzielnie, mogłeś o tym zapomnieć i one powodują konflikt)
Post automatically merged:

@Hose_Tony u mnie to zupełnie inaczej wygląda niż u niego i nie chodzi mi o język :)



View attachment 11345537
Masz tam przecież Filtrowanie anizotropowe, ustaw na x16 lub x8. Dodatkowo upewnij się, że kilka pozycji niżej niż tutaj na screenie opcja po ang "Testure Filtering - Negative LOD bias" czyli w pl może to nazywać się "Filtrowanie Tekstur - Negatywne odchylenie LOD" lub coś podobnego musi być na "Clamp" z ang to Zacisk ale jak tam będzie w pl to nie wiem, na pewno nie może być ustawione na "Zezwól" bo inaczej AF nie naprawi wycieku pamięci.
 
Last edited:
Nadal gra w DX12 na Radeonach to tak 2/3 wydajności ma - 5900x/6750xt/16GB RAM i w lesie jakieś 42 FPSy w 1440p, powinno być ok 55-60 [uber+, bez abberacji chromatycznych i tego typu udziwnień, z wyłączonym RT]
Włączenie RT od początku daje mi 30fps z takim shutterem że głowa mała
 
Ponieważ masz w jakimś folderze pozostałości po jakimś modzie, usuń foldery x64_dx12 i x64 (<w folderze gry>/bin) I uruchom weryfikację i naprawę gry w gog/steam/epic itp. (czy tam gdzie masz przepisana grę). Jak nie pomoże to odinstaluj grę, wejdź do folderu gry i sprawdź czy nadal są tam pozostałości po jakiś plikach, zapewne będą więc usuń cały folder gry manualnie.
(sam reinstall nie usunie plików z folderu gry które oddawales kiedyś samodzielnie, mogłeś o tym zapomnieć i one powodują konflikt)
Post automatically merged:


Nie mówisz mi nic czego już bym nie zrobił. Wiem jak poprawnie mody instalować i jak je odinstalować. To samo tyczy się gier i programów. Wyrzuciłem z komputera już wszystko co było związane z grą. Wykonałem kolejny reinstall i teraz wcale nie mogę gry włączyć, gra wywala jeszcze przed pokazaniem menu głównego. Ten hotfix jest nic nie wart. Jak pisałem wcześniej, "nie będziesz narzekać na słabą optymalizację jeśli w ogóle gry nie odpalisz". Redzi całkowicie stracili na wiarygodności, od czasu premiery cyberpunku są mistrzami w rozczarowywaniu fanów. Niech pracę nad next genem przekażą w ręce ekipy odpowiedzialnej za powstanie oryginalnego pierwszego wieśka trzeciego bo to było arcydzieło bo osoby które aktualnie nad tym pracują jedyne co wnoszą co żenadę.
 
wejdź do start i wpisz "Usługi" i je uruchom, następnie znajdź usługę NVIDIA Display Container LS i wejdź do niej, zatrzymaj ją i następnie ją uruchom. Sprawdź czy teraz gra Ci się uruchomi.
1676555367247.png
 
Ja po wersji 4.01 mam problemy z przemieszczaniem się na inną mapę poprzez drogowskazy, od razu wywala do pulpitu. Podobnie, gdy próbuję odpalić innego save'a z danej gry.
 
Hej
Niestety po ostatnim hotfixie nie mogę zmienić wersji directX na 11. Niby w launcher jest wybrany 11, ale gra ładuje się w 12 - co na moim sprzęcie nie da się grać całkowicie.

Proszę sprawdźcie.
 
Hej
Niestety po ostatnim hotfixie nie mogę zmienić wersji directX na 11. Niby w launcher jest wybrany 11, ale gra ładuje się w 12 - co na moim sprzęcie nie da się grać całkowicie.

Proszę sprawdźcie.
a co stanowi problem aby uruchomić grę bezpośrednio z pliku witcher3.exe w folderze gry/bin/x64? Dodaj sobie jego skrót na pulpit i problem z głowy.
 
Top Bottom