I kolejny babol. Tym razem PRO RANK.

+

ghs

Forum veteran
Cytuję regulamin spadków z PRO:

"Ranking Pro Rank jest globalny – wspólny dla graczy ze wszystkich regionów, w których dostępny jest GWINT, biorących udział w rozgrywce rankingowej. Po zakończeniu sezonu, MMR wszystkich graczy zostaje wyzerowany — 500 najlepszych graczy Pro Rank utrzyma swoje pozycje, a pozostali gracze Pro Rank rozpoczną kolejny sezon rozgrywek rankingowych od rangi 5, dzięki czemu będą mieli możliwość szybkiego wspięcia się i dołączenia do rozgrywek Pro Rank. "

W sezonie luty2019 już ponad 900 graczy awansowało do PRO LADDERA. Mamy zatem obecnie około 1400 graczy. Nawet gdyby pula PRO nie powiększyła się już do końca miesiąca to 900 graczy odpadnie. Nie jest możliwym aby w tej 900-setce nie znaleźli się gracze którzy dopiero co awansowali do PRO. Prosty wniosek:

Nawet jak się awansuje do PRO to nie ma gwarancji że będzie nam dane w nim zagrać pełny sezon :) Jeżeli tak miało być to tylko załamać ręce.
 

Lexor

Forum veteran
@ghs: Gdzie tu babol?

BTW: Skąd masz dane o 1400?

EDIT: Swoją drogą ten regulamin / cytat jest chyba nieaktualny, bo teraz się przecież spada o 4 miejsca.
 
Last edited:

ghs

Forum veteran
@ghs: Gdzie tu babol?

BTW: Skąd masz dane o 1400?

EDIT: Swoją drogą ten regulamin / cytat jest chyba nieaktualny, bo teraz się przecież spada o 4 miejsca.

już 1466 https://masters.playgwent.com/pl/rankings/pro-rank/season-9/74

gdzie babol? załóżmy że dziś awansowałeś do PRO. masz 3 dni aby dobić do top500 bo inaczej znów wypadasz i znów klepiesz 1/2 miesiąca aby awansować. nie ma gwarancji rozegrania pełnego sezonu w PRO po awansie. jak to nie jest babol to co nim jest?
 
@ghs dołączasz do maratonu gdy inni przebiegli już 30 km i masz pretensję że nie możesz dogonić reszty stawki.

Gra w pro ranku to obecnie praca na więcej niż pełen etat, jak ktoś się do niego dostaje na 3 dni przed końcem to wyłącznie jego wina że nie jest w stanie utrzymać się w top 500.
 
Jak masz po 40 meczy rozegranych każda farkcją,to chyba dostajesz 2400mmr na frakcję, nie wiem nie byłem w pro =]
Czyli mmr wyrabiasz sobie już na normalnej drabince, gdzie masz 1250 mmr. Od 900 miejsca zaczynają się aktywni gracze odpiera, a koniec rankingu ma po 4 mecze czy 8 rozegranych w prorank, gdzie maja po 500 mmr.
2400x4 9600mrr, jak będziesz miał zaliczone 100% meczy każda frakcją, czyli wskakujesz na około 500 miejsce. Gdzieś czytałem o tym, ale nie mogę znaleźć. Własnie to jest po to, aby gracze mogli nawiązać walkę w środku sezonu. Jeżeli się mylę poprawcie

https://masters.playgwent.com/pl/rankings/pro-rank/season-9/23

:p
 
Jak masz po 40 meczy rozegranych każda farkcją,to chyba dostajesz 2400mmr na frakcję, nie wiem nie byłem w pro =]
Czyli mmr wyrabiasz sobie już na normalnej drabince, gdzie masz 1250 mmr. Od 900 miejsca zaczynają się aktywni gracze odpiera, a koniec rankingu ma po 4 mecze czy 8 rozegranych w prorank, gdzie maja po 500 mmr.
2400x4 9600mrr, jak będziesz miał zaliczone 100% meczy każda frakcją, czyli wskakujesz na około 500 miejsce. Gdzieś czytałem o tym, ale nie mogę znaleźć. Własnie to jest po to, aby gracze mogli nawiązać walkę w środku sezonu. Jeżeli się mylę poprawcie

https://masters.playgwent.com/pl/rankings/pro-rank/season-9/23

:p

Wszystko to jest napisane tam skąd @ghs wyciął fragment o top 500. Ale @ghs chyba tylko końcówkę przeczytał i baboli się doszukuje...

https://masters.playgwent.com/pl/news/11421/rozgrywki-pro-ladder-i-ranking-mmr

Pro Rank, wprowadzony wraz z aktualizacją Homecoming, zastąpił Pro Ladder i sprawił, że rywalizacja na profesjonalnym poziomie jest teraz przedłużeniem standardowej rozgrywki rankingowej, a nie osobnym trybem.

Po skompletowaniu portretu otrzymywanego za najwyższą (1) rangę, kolejne zwycięstwo automatycznie kwalifikuje gracza do obecnie trwających rozgrywek w trybie Pro Rank.

Od rangi 25 miejsce w rankingu oraz umiejętności gracza są określane za pomocą MMR, który rośnie wraz z wygranymi meczami i spada wraz z przegranymi. Kluczem do sukcesu jest aktywny udział w rozgrywkach, a także opanowanie gry wszystkimi frakcjami w GWINCIE. Wszystko dlatego, że ogólny MMR gracza, który określa jego pozycję w rankingu, stanowi sumę punktów zdobytych 4 frakcjami z najlepszym wynikiem w danym sezonie. (...)

Choć Twój bieżący MMR będzie nieustannie się zmieniał po każdym rozegranym meczu, pozycję w rankingu określa najwyższy ogólny MMR osiągnięty w danym sezonie.
 
Jak masz po 40 meczy rozegranych każda farkcją,to chyba dostajesz 2400mmr na frakcję, nie wiem nie byłem w pro =]
Czyli mmr wyrabiasz sobie już na normalnej drabince, gdzie masz 1250 mmr. Od 900 miejsca zaczynają się aktywni gracze odpiera, a koniec rankingu ma po 4 mecze czy 8 rozegranych w prorank, gdzie maja po 500 mmr.
2400x4 9600mrr, jak będziesz miał zaliczone 100% meczy każda frakcją, czyli wskakujesz na około 500 miejsce. Gdzieś czytałem o tym, ale nie mogę znaleźć. Własnie to jest po to, aby gracze mogli nawiązać walkę w środku sezonu. Jeżeli się mylę poprawcie

https://masters.playgwent.com/pl/rankings/pro-rank/season-9/23

:p
obecnie 9600 mmr daje ok 860. miejsce więc trochę trzeba się powspinać. Obecnie pierwszą 500-tkę gwarantuje 9689 mmr więc raczej trzeba powygrywać trochę meczy :)
 
Top Bottom