igni z dekretu królewskiego czyli czy leci z nami pilot

+

ghs

Forum veteran
dwie karty otrzymały inicjatywę i jak widać to chyba było za dużo aby sobie z tym poradzić. igni zagrane z dekretu oczywiście nie działa, rozumiem że inicjatywa itp ale jak tak ma działać inicjatywa to ja podziękuję. igni z dekretu to jedna dwuetapowa akcja w czasie której nie są wykonywane żadne inne operacje na jednostkach ani na planszy. tak aby igni traciło inicjatywę konieczna powinna być inna wcześniejsza akacja typu: zagranie lidera, użycie artefaktu, wykonanie rozkazu czyli coś co zmienia sytuację na planszy. dekret nie zmienia nic ze stanu planszy więc... ludzie.... trochę logiki... pls

p.s. uprzedzając kolejne zonki... igni powinno działać również z rozkazu wymarszu, narady wojennej, klątwy umy, naglfara, ostatniego życzenia, a nawet, jak komuś uda się zbudować taki deck, to z krzyża alzura. do przemyślenia jest tu jedynie kwestia igni zagranego z banku vivaldich bo tu jest wcześniejsza akcja zmiany stanu sakiewki czyli jest jakaś tam interwencja w board
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Od razu wiedziałem, że tego typu zagranie nie zostanie przewidziane przez CDPR i że nie będzie działać.
 

ghs

Forum veteran
Od razu wiedziałem, że tego typu zagranie nie zostanie przewidziane przez CDPR i że nie będzie działać.

pytanie czy leci z nami pilot jest jak najbardziej właściwe nie tylko dla igni, analizę należy wykonać też dla pożogi
 

luk757

Forum veteran
@ghs "Stawiam flaszkę dla tego kto mi wytłumaczy jak zrobić kontrakt: "Zacznij runde z 10 pkt na polu bitwy""
Wystarczy zrobić 3 feniksy na umiejętności Kostucha (z Caranthirem).

P.S. Widzę że już edytowałeś.
 
Ale feniks nie daje punktów na początek tury

Trzeba dublować jednostki z wytrzymałością, albo liczyć na losową gromadke zwierząt.

Edit. W sumie to nawet Sklep ma wytrzymałość, opcji jest dosyć sporo.
 

luk757

Forum veteran
Jak nie naliczy to czekać na tryb sezonowy (albo może w tym sezonie to da się zaliczyć)? Z tego co pamiętam to ludzie zaliczali tym zagraniem z Feniksem ten kontrakt.
Post automatically merged:

Ewentualnie Gabor, Sklep, Zoltan...
 

ghs

Forum veteran
@ghs "Stawiam flaszkę dla tego kto mi wytłumaczy jak zrobić kontrakt: "Zacznij runde z 10 pkt na polu bitwy""
Wystarczy zrobić 3 feniksy na umiejętności Kostucha (z Caranthirem).

P.S. Widzę że już edytowałeś.
tak. bo jak tylko napisałem to przypomniało mi się że zoltan dostał wytrzymałość, teraz zoltan + gabor + sklep łowca to się nazbiera te 10 punktów
 
Wracając do tematu: w mojej opinii igni i pożoga wobec dodanej do nich inicjatywy mogą działać wyłącznie "z ręki", pod warunkiem, że nie użyło się wcześniej dowódcy albo jakiejś karty z rozkazem. Igni nie działa z dekretu? Prawidłowo. Tak rozumiem inicjatywę.

Ps. A czy w ogóle powinno być coś takiego jak inicjatywa, to już temat na odrębną dyskusję...
 
Jest parę kart, które pasywnie zmieniają sytuację na stole gdy przeciwnik zagra Dekret: Wężowa Pułapka, Niedyskretne Kokoty ze spełnionym warunkiem Więzi - pewnie dlatego ta kombinacja nie działa.
 
  • RED Point
Reactions: ghs

ghs

Forum veteran
Jest parę kart, które pasywnie zmieniają sytuację na stole gdy przeciwnik zagra Dekret: Wężowa Pułapka, Niedyskretne Kokoty ze spełnionym warunkiem Więzi - pewnie dlatego ta kombinacja nie działa.
ok. i to jest dobry argument za tym że nie powinno działać z dekretu. rzeczywiście jest możliwa zmiana na planszy. temat jak dla mnie do zamknięcia, zorganizowałem niepotrzebnie shitstorm :facepalm:
 
Według mnie to brzydko napisany kod. Nie chodzi o to, że shitstorm czy nie, tylko o integralność gry. Po to jest dekret przykładowo, żeby móc wyciągnąć kartę, którą się potrzebuje. Jest to mocno problematyczne i już lepiej, żeby Igni miało 9 prowizji i wymóg 10-15 a paliło jedną kartę, niż nie działało przy skracaniu talii.

Natomiast usunięcie pożogi w starej formie było błędem. Raz, że zabiło precyzyjne uderzenie, dwa, pożoga nie była przegięta i była rzadko używana i dało się przed nią bronić, a trzy, teraz jest taka różnorodność punktowa jednostek na stole, że nie da się spalić całego stołu.

Ja bym cofnął zmiany w pożodze, bo ta karta była w takiej formie od początku Gwinta i nikt na nią nie narzekał, natomiast przemeblował gigni. Igni rzeczywiście bywało czasami przegięte, bo łatwiej zrównać punktowo rząd, ale nie cały stół.

Podsumowują, inicjatywa jest dla mnie złą mechaniką, psującą konsystencję Gwinta i ekipa balansująca powinna dokonać ponownych zmian. Poza tym karty jak pożoga czy igni karały chciwe zagrania a teraz są bezużyteczne.
 

Lexor

Forum veteran
ok. i to jest dobry argument za tym że nie powinno działać z dekretu. rzeczywiście jest możliwa zmiana na planszy. temat jak dla mnie do zamknięcia, zorganizowałem niepotrzebnie shitstorm :facepalm:
Dopóki Luiza będzie działać tak jak działa, to żaden argument za inicjatywą do mnie nie przemówi.

Po raz kolejny to napiszę: CDPR wprowadza zmiany bez przemyślenia, patrząc w tabelki suchych danych wyciąganych z serwera zamiast samemu rozgrywać wysokorankingowe gry. Niech Burza czy Slama najpierw pokażą, że grają z sukcesami w r0, a dopiero potem niech zabierają się za balans. Czysta matematyka jest dobra do wstępnego oszacowania, ale w Gwinta nie grają roboty tylko ludzie, więc to wymaga grania, grania i jeszcze raz grania. Najpierw zabili artefakty, potem talie "bezjednostkowe", a teraz czepiają się unikatowych jednostek. Jak tak dalej pójdzie, to Gwint będzie poziomem rozumowania przypominał grę kółko i krzyżyk.

Co do tego co podał @DeckCard_Cain - owszem, są takie karty, ale, po raz kolejny, to wymaga(ło) od gracza pewnego sprytu aby je zastosować. Gwint nie powinien być grą typu "wykładamy kawę na ławę", bo za chwilę zamiast grać będziemy pokazywali jeden drugiemu wszystkie karty i na podstawie tego od razu powiemy kto wygra.
 
Top Bottom