Imiona w grach i literaturze

+
Imiona w grach i literaturze

Witam!Postanowiłem założyć temat o powyższej nazwie z kilku powodów.Przede wszystkim imię postaci, zarówno głównej jak i pobocznych ma według mnie spore znaczenie dla miodności gry/książki/filmu. Naprwadę jest ciekawie, gdy bohater nazywa się oryginalnie i ciekawie zarazem. Drugim powodem jest fakt, że The Witcher to zapewne nie ostatnia gra stworzona przez CDPR w knonwecji fantasy, więc jeśli będą następne, to dobrze by było, gdyby istniejące w nich postacie miały atrakcyjne imiona. Przy dobrym wietrze temat może być kopalnią pomysłów. Fajna sprawa, było by za jakiś czas spotkać w grze postać o wymyślonym przez siebie imieniu. Mam nadzieję, że to nie tylko moja opinia. Ostatnia sprawa - aby przynajmniej w pewnym stopniu ochronić się przed spamem proponuje, by nikt nie ograniczał się do wklepywania 1-2 imion i wysłania posta. Nie mniej ważne są krytyczne komentarze. Na inaugurację proponują, by bohater The Witcher 2 miał na imię Sibah
 
Sibah? - za krótko panie Sib Ah... bp. Sibahel Midonn - już chyba lepiej. Co do tematu to i tak chyba będzie on spostrzegany za spamerski. :D
 
Za krótko? Pozwólcie, że się powtórzę, ale jeśli taki jest vox populi żeby nazwy były długieSib Ah aep Sibah (to po Nilfgaardzku)Sib Ah Sibahson (norweski)Sib Ah Sibahsen (duński)Sib Ah Sibahowicz (białoruski)Sib Ah Sibahiejiew (rosyjski)Sibah Sibahello (włoski)Sib Ah von Sibah (niemiecki)Sib Ah van der Sibah(holenderski)Sib Ah de Sibanaque (francuski)Sib Ah Sibaszwilij(gruziński)Sib Ah O'Sibby (irlandzki)Sib Ah McSibah (szkocki)Szib Ah Sibahowitz (żydowskie)Sibah Garcia Gonzalez Blanco(hiszpański)Sib Ah Evangelista da Silva(portugalski)Sibaś Sibaczek (czeski)Sibah Sibiński(polski)na razie wystarczy...
 

faile

Forum veteran
Sib Ah said:
Na inaugurację proponują, by bohater The Witcher 2 miał na imię Sibah
a mi sie Sib Ah jakos tak kojarzy z Sinbadem ( choc ogolnie jest calkiem fajne ) jesli chodzi o imie dla naszego Wiedzmaka to lubie imona dosc krotkie, brzmiace tak jakby "ostro", najlepiej z literka "r" w srodku
 
Faile said:
a mi sie Sib Ah jakos tak kojarzy z Sinbadem ( choc ogolnie jest calkiem fajne ) jesli chodzi o imie dla naszego Wiedzmaka to lubie imona dosc krotkie, brzmiace tak jakby "ostro", najlepiej z literka "r" w srodku
Powiązania z Sindbadem są czysto przypadkowe, choć mam spore doświadczenie w żeglarstwie Dzięki za zabranie głosu, ale może poprzyj jakimś przykładem...?
 

faile

Forum veteran
Sib Ah said:
Faile said:
Dzięki za zabranie głosu, ale może poprzyj jakimś przykładem...?
Thorgal mi sie podoba , zartuje , jak wymysle pare imion to oczywiscie podam , teraz nie bede sie nad tym zastanawiac, bo znikam, a poza tym wymyslanie imion zawsze bylo dla mnie problemem (chocby w opowiadaniach ktore pisze) --> jestem strasznie niezdecydowana , w zasadzie jedynym imieniem jakie mi przychodzi mi teraz do glowy to "Syrth" - tak nazwywal sie moj czarownik w IWD2, ale juz imienia lowcy nie pamietam
 

faile

Forum veteran
Draghmar said:
Faile said:
ale juz imienia lowcy nie pamietam
To bylo zdaje sie Voradur. Choc reki nie dal bym sobie za to obciac
nie....jak Voradur?? moj lowca mial imie, zaczynajace sie na T, albo X - musze to sprawdzic o ile nie zapomne
 

Rioo

Forum veteran
Faile said:
/.../ jesli chodzi o imie dla naszego Wiedzmaka to lubie imona dosc krotkie, brzmiace tak jakby "ostro", najlepiej z literka "r" w srodku
Z "r" w srodku powiadasz ... Może Riordain? (nie, żeby to było mój ulubiony nick i imię ... niestety juz zajęty na tym forum )A co do wymyslania imion - kiedyś (bodajze w IWD) mialem taka metode: "waliłem" w klawiaturę niczym Chopin, czyli bez ładu i skladu i przyglądałem sie mojemu wytworowi, czy można by to poddać ją jakiejs drobnej obróbce by przypominało jakies imie i tak powstała wiekszosc imion mojej drużyny
 
Rioo said:
Faile said:
/.../ jesli chodzi o imie dla naszego Wiedzmaka to lubie imona dosc krotkie, brzmiace tak jakby "ostro", najlepiej z literka "r" w srodku
Z "r" w srodku powiadasz ... Może Riordain? (nie, żeby to było mój ulubiony nick i imię ... niestety juz zajęty na tym forum )A co do wymyslania imion - kiedyś (bodajze w IWD) mialem taka metode: "waliłem" w klawiaturę niczym Chopin, czyli bez ładu i skladu i przyglądałem sie mojemu wytworowi, czy można by to poddać ją jakiejs drobnej obróbce by przypominało jakies imie i tak powstała wiekszosc imion mojej drużyny
No... wiadomo... Albo ja stooswałem zasadę, że sobie wymyślałem jakie literki powinny być dla elfa jakie dla krasia... Powstał tak Thimerus, Cermina... hmmm... i jeszcze ze dwa inne, ale ich nie pamiętma, bo były najnowsze A tak poza tym to miałem Harpella, Yennefer, Bruenora i Drizzta... Ale to w IWDI, w II wykaząłem się większą kreatywnością, tyle że, jak wspomniałem, zapomniałem
 
To już Gocek brzmi lepiej, choć daleko mu do Sibah Ja swojego czasu robiłem generatory imion losowych. W sumie fajna zabawa, można z głowy, a można w oparciu o źródła np. określić z jakich sylb ma się składać imie elfa. Osobiście nie lubię powielać imion już raz użytych. Albo stosować przeinaczeń. (Gerald z Rivii brzmiał dość zabawnie, nieprawdaż )
 

Rioo

Forum veteran
ja zawsze starałem się by moi bohaterowie mieli niepowtarzalne imiona. Jedynie w NWN wsparłem się generatorem, bo tam trzeba było chyba podać nazwisko... I tak powstał Riordain Welten
 
A ja zawsze miałem jedno imie żeńśkie i jedno męskie. Sana i .... zapomniałęm, bo było długie, lae zdaje sie, że brzmiao Oopolitan.. czy cuś takiego. Dzis ściągnołem ejakis generator imion. Cąłkiem fajny. Duzo imion jest do zrobienia.
 
Aha, przypomniałem sobie... Co do generatorów imion to zapraszam na http://www.arkadia.prv.pl czy coś w tym stylu Tam jest odnośnik do Masz porlbem z wyborem imienia? I tam jest kilka fjanych generatorów, naprawde warto ię nimi pobawić!
 
Moim zdaniem, dobre imię powinno zapadać w ucho, nie być specjalnie skomplikowane, ale zarazem oryginalne. Np. u Sapkowskiego - Geralt, Yennefer, brzmią niepospolicie. Łatwo wymyślić jakieś imię, ale żeby miało w sobie "coś" już trudno. Dlatego czasem gdy włączam generator imion generuję kilkadziesiąt razy i tak nie mam jakiegoś zadowalającego wyniku. Niestety, dobre imię jest bardzo ciężko wymyśleć...
 
Jak dla mnie imie powinno byc krotkie ktore mozna latwo zapamietac powinno byc ciekawe i miec klimat. Najlepszym imieniem dla bohatera bedzie: Korgan
 
Najlepszym imieniem bedzie CZOMRK (Czarny Zakapturzony Okrutnie Mieczem Rabiacy Killer).A jak sie wam czomrk nie podoba to proponuje KRAKERS
 
szkoda, że nie będzie można grać płcią piękną(bo jak hehe) dobre imię to W.I.F.E.(Washing, Ironing, f**king, Etc.)
 
Artuad said:
szkoda, że nie będzie można grać płcią piękną(bo jak hehe) dobre imię to W.I.F.E.(Washing, Ironing, f**king, Etc.)
Ewentualnie Fanta jeżeli szukamy w takich w klimatach
 
Top Bottom