Implementacja pomysłu z pro laddera do normalnego

+
Implementacja pomysłu z pro laddera do normalnego

Pomysł przewijał się już na forum, gdzieś pewnie sam o nim pisałem / popierałem, mianowicie chciałbym aby redzi pochylili się nad opcją zapamiętywania najwyższego osiągniętego mmr w danym sezonie na zwykłym ladderze tak jak ma to miejsce na pro. Rangę 21 mam dawno za sobą, różne miejsca w top1000 również, mimo to dalej mam chęć walczenia o wysokie pozycje np. w tym sezonie jednak system mmr tego nie ułatwia, chodzi mi o fakt że za wygraną przeważnie zdobywamy mniej niż za wygraną (tutaj raczej powinno zostać tak jak jest żeby nie stało się raptem zbyt łatwo albo doszło do sytuacji że wystarczy dużo grać aby piąć się do góry). Myślę że rozładowałoby to trochę napięcie jakie rośnie w raz z końcem sezonu i skończyłoby się zastanawianie "powinienem jeszcze zagrać czy lepiej odpuścić".
 
smykPL ogólnie pomysł popieram, tylko zapamiętywanie powinno odbywać się od określonego momentu powiedzmy 20 ranga. Nie wyobrażam sobie, że dawać nagrody, gdy ktoś był w top 1k na początku sezonu przy 3k mmr.
 
Piwus ale przecież nagrody są rozdawane dopiero na koniec sezonu. Jak ktoś wbije top1k na samym początku z niskim mmr to przecież i tak mu to nic nie da. System zapamięta że najwyższy miał np. 3k tak jak podałeś i jeśli dalej by nie grał to koniec końców i tak do top1k nie załapie się.

System zapamiętuje Twój najwyższy, osiągnięty mmr a nie pozycję i na jego podstawie określa miejsce w tabeli.
 
Last edited:
Pomysł jest nie głupi, bo aktualnie osiągamy jakiś tam pułap punktów i przestajemy grać "żeby nie zepsuć mmr'a". Przecież i graczom i twórcą gry powinno zależeć żeby grać jak najwięcej :)
 
Dokładnie, uważam że jest to świetne rozwiązanie które sprawdza się na pro ladderze i nie widzę powodów aby nie wprowadzić go do normalnego laddera.
 
Top Bottom