Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
Tyle tu pisałem że aż mam stracha przed banem.

Ale kilka osób broni Redsów i nie rozumie podstawowych rzeczy czemu jesteśmy źli.

Jesteśmy źli nie dlatego że W3 to zła gra, wręcz przeciwnie bo to co najmniej dobra gra na którą nakrećona mega hype. Jednak mimo że wiele gier teraz ma bugi ta gra ma bugi uniemożliwiające grę - ludzie są wkurzeni bo nie mogą grać.

Stawiam garść fistaszków że gdyby ktoś cofnął ostatnie zmiany i napisał "Aktualizacja się nie udała, potrzebujemy miesiąc" to 3/4 osób co teraz się irytuje (w tym ja) powiedziało by ok to ide sobie pograć najwyżej kilka bug qestów zrobie jak będzie skończone.

Natomiast ktoś wpadł na pomysł wydania wszystkiego razem. Fajnie że jesteście solidni ale ludzie słysząc - pograsz w swoją grę bóg wie kiedy bo to sporo pracy przed nami po prostu dostaje szału
 
ekhem.... jakkolwiek jesteśmy wdzięczni P. Marcinowi za jakiekolwiek informacje, ciężko je nazawać konkretnymi. Wiemy że pracują nad patchem być może zarwą długi weekend abyśmy mieli go jak najszybciej za co pewnie wiele osbób jest im wdziecznych. Problem w tym, że jeśli wyszedłby hotfix to XP buga to mogliby sobie na spokojnie dłubać przy patchu i jeszcze w długi weekend skoczyć na grila i piwko zamiast po naciskiem zdenerwowanych fanów ślęczeć nad klawiaturami w taką pogode jak jest za oknem.....
Pisząc ''konkretne'' miałem na myśli to że na bank dziś go nie będzie...Jednak wielu czekało że może jednak dziś... Co do samego ''fixa'' chyba nie myślisz że go mają? heh sorki ale to kolejna ''ściema'' gdyby go mieli to dali bez problemu bo o to jest teraz największy hejt a nie o samego patcha naprawiającego kolejne drobne bugi.
 
Tyle tu pisałem że aż mam stracha przed banem.

Ale kilka osób broni Redsów i nie rozumie podstawowych rzeczy czemu jesteśmy źli.

Jesteśmy źli nie dlatego że W3 to zła gra, wręcz przeciwnie bo to co najmniej dobra gra na którą nakrećona mega hype. Jednak mimo że wiele gier teraz ma bugi ta gra ma bugi uniemożliwiające grę - ludzie są wkurzeni bo nie mogą grać.

Stawiam garść fistaszków że gdyby ktoś cofnął ostatnie zmiany i napisał "Aktualizacja się nie udała, potrzebujemy miesiąc" to 3/4 osób co teraz się irytuje (w tym ja) powiedziało by ok to ide sobie pograć najwyżej kilka bug qestów zrobie jak będzie skończone.

Natomiast ktoś wpadł na pomysł wydania wszystkiego razem. Fajnie że jesteście solidni ale ludzie słysząc - pograsz w swoją grę bóg wie kiedy bo to sporo pracy przed nami po prostu dostaje szału
Bo inaczej się nie da skoro ktoś odrazu jedzie po Redach, że to nie roby i nie potrafią załatać jakiegoś "prostego bugu"... Bo oczywiście jest tutaj pełno znawców
 
Bo inaczej się nie da skoro ktoś odrazu jedzie po Redach, że to nie roby i nie potrafią załatać jakiegoś "prostego bugu"... Bo oczywiście jest tutaj pełno znawców
Cała ta sytuacja nie powinna mieć miejsca! Taka jest prawda...Grę przesuwali co chwila pod pretekstem dopracowania produktu a teraz nagle taki absurd się pojawił jak brak doświadczenia za główne zadania fabularne...i to jeszcze w grze RPG gdzie zdobywanie doświadczenia to trzon rozgrywki...Gdyby to się przydarzyło EA\UBI to jechali by wszyscy po nich jak po burej suce....ale nie tutaj złego słowa nie można powiedzieć no bo to polskie przecież...
 
No nie powinna, ale jest. Przecież nie zrobili tego specjalnie... Nikt tego nie przewidział. Dodatkowo napisali, że ciągle pracują nad tym, więc należy się jakiś szacunek za to
 
Cały czas pracujemy nad patchem. Na razie niestety nie mogę podać Wam dokładnej daty. Przepraszam. Na pewno nie stanie się to dziś.

czy nowy patch który będzie naj prawdopodobnie w poniedziałek naprawi LODy i zasięgi rysowania budynków, wyskakujące postacie jak z konopi, oraz ogólną sieczkę obrazu w stosunku do patcha 1.03 ? czy nadal warto pozostać przy 1.03 i nie zawracać sobie głowy degradacją ?

Pozdrawiam
 
nie no @Filo18 badzmy uczciwy co do Redsów. Prawda jest taka że gdyby to samo z grą zrobiło EA np wydało Fifę 2016 gdzie po 1 meczu nie można grać i naprawiali to 3 tygodnie to nie było by raczej litości.

Każdy na Redsów patrzy chyba jeszcze trochę przez palce - ale bądzmy uczciwi co do ich wpadek z grą :
- premiera na pc cześc produkcji nie można zaisntalować, trzeba ściągać. Nie po to kupujesz w opakowani by ściągać jak torrenta.
- premiera na ps4 duża częśc nie może się uuchomić - nieustający loading. Pani z suportu poleciła reset konsoli - o widzo działa.

Lećmy dalej, gdy opadają pierwsze emocje z gry :
Źle rozplanowane poziomy qestów (waki np finał w skelige, po 30 lvl qesta nastepuje 11) i ogólnie całe przejście na skelige jest źle zrobione levelowo.
Błędy uniemożliwiające granie
Zmiana koncepcji expa za szare zlecenia

Ponadto
Brak komunikacji przez dłuższy czas z Polskim forum (juz jest ok) na rzecz Amerykanów
Brak jasnych komunikatów w stylu - nie działa to i to naprawiamy. Nie udało się zrobić pacza na poniedziałek w środe damy znać ile już mamy

Wpadek developerskich w tej grze jest cała masa. Lubie Redsów ale bronić niekiedy się ich nie da. Mam swoje lata ale naprawdę nie pamiętam bym zakupił grę której nie da się zainstalować lub przejść lub grać. Zwłaszcza fakt nie wybaczalny że gra była w testach 4 mc prawie....

Rozumiem że gra jest duża i pewne rzeczy nie wyszły typu glich z koniem itp. Ale takie bugi jak znikający npc ? brak znaczników na mapie ? źle zaplanowane qesty? cmon ludzie nie da się tego nie zauważyć.

Więc zachęcam wszystkich do realizmu. Chwalmy studio za to co dała nam dobrego (np dlc za free) ale gańmy za to co zrobiła źle.
 
Nikt tego nie przewidział
...że co proszę? Dla mnie ta gra praktycznie nie była testowana! Gdyby była i to porządnie to od razu by to wyłapali...Problem nie dotyczy małego procenta graczy tylko naprawdę sporej ilości...a to nie jest jakiś tam bug który mógł zostać nie wykryty jak inne. To dotyczy głównego wątku fabularnego!
 
A myślisz, że czemu ludzie by odrazu jechali po EA czy ubi? Bo taka sobie zrobili reputację. Wychodzi na to, że ten bug z expem u każdego działa inaczej bo u mnie pomimo Bugu Wbilem 35 lvl, zrobiłem wszystko co się dało i jestem mega zadowolony z gry
 
Ja chciałbym podjąć temat z innej strony. Cały system expienia nie jest w moim guście. Przypomina bardziej system używany w MMO. Moim zdaniem każdy quest powinien zawierać nagrodę ktora bedzie nas zachecać do zrobienia owego questa. Nagrodą może być dostep do jakiej lokacji, postaci, odblokowania lepszego questa i wiele innych. Za każdy quest nawet szary powinniśmy dostawać doświadczenie i to nie 5 exp ale 25,50,100,200 w zależności od tego jak wymagajace jest owe zadanie i ile trzeba czasu na jego ukonczenie.
Ktoś powie czemu tak dużo ?
To nie jest duzo ponieważ każdy z nas ma prawo wyboru do tego co chce robić w grze. Jedni wolą zrobić tylko wątek główny i nic wiecej a drudzy trzaskają wszystko co się da. Zabezpieczenie przed systemem OP jest bzdurne. To miałą być gra z całkowitą wolnością wyboru. Jeśli ktoś jest taki uparty ze ukonczy wszystkie zadania i wytnie 3000 mobów przez co poświeci na grę 200 godzin to czemu taka osoba ma nie być Hulkiem Świata gry ?????
Ludzie po to grają w takie gry mają swoją postać i utożsamiają się z nią, kombinuja jak być mocniejszymi twardszymi żeby poczuć ze wysilek włożony w grę się opłacał.
Jest masa takich gier jak gothic, gothic2, gothic 3, risen i wiele innych gier. W gothicu na poczatku ciężko zabić zwyklego wilka jest sie totalnym śmieciem jednak gra nie ogranicza z góry gracza. Chcesz to pod koniec gry elitarnego orka masz na 1-2 strzały i co komu to przeszkadzało ? nikomu bo trzeba było sobie na to zapracować.

Inna sprawa- level daje punkty umiejętności ktorych w grze jest cała masa jednak bardzo ciezko przetestować ktore umiejetnosci moglby byc pasujące dla nas.
Jesli ktos byłby uparty i wbił naprawde duzy lewel moglby miec wiekszosc umiejetnosci a wtedy bawić sie w buildy pod swoją postać.

Tu chodzi o wolność wyboru. Jesli chcesz zeby przed twoją postacią drżał dziki gon ? Proszę bardzo a jesli nie też nie widze problemu
 
Brak komunikacji przez dłuższy czas z Polskim forum (juz jest ok) na rzecz Amerykanów
Gwoli ścisłości, forum anglojęzyczne to nie forum amerykańskie, tylko międzynarodowe. Btw, "polskie", nie "Polskie".
 
Pomijając wszystkie problemy techniczne gry to dla mnie wiesiek ma 11/10. Jest piekielnie grywalny a teksty w stylu "mam kut... jak kiełbasa" i wiele wiele innych są powtarzane nawet u mnie w pracy dla "jaj". Ta gra żyje, jest polska, jest nasza. Zadania jak dla mnie są najlepsze jakie widziałem w grach tego typu. Grafika tez jest piękna. Jestem zawiedziony ze zadufane serwisy typu cd action nie dały grze od razu co najmniej 9+/10 . Tak tak ktos zaraz napisze ze gra ma za duzo bledów na taką ocenę. Tylko zanim wszedłem na forum z ciekawości to grałem w gre z wypiekami na twarzy. To co zepsuło moje doświadczenie to tak naprawde informacja o expie po przeczytaniu na forum. Wcześniej tego nie zauważyłem bo byłem tak wkręcony w ten świat ze tego nie dostrzegałem.
Gry tego typu zawsze maja błędy. Ciekawe kto pamieta gothica 1,2. O trojce nie wspominam bo to była masakra. Te gry tez były updatowane z powodu wielu błędów.
Problem z wieskiem jest taki ze jest to na tyle głośna gra ze ludzie byli od dawna podjarani malo tego pobrali urlopy zeby tylko od razu grac a tu niestety nie wszystkim wypalilo. Wiedzmin to nie gra na jedne raz. Przejdziecie go teraz a za rok przejdziecie go drugi raz i trzeci bo warto wracać ....
 
Last edited:
Witam,

Dziękuję za zgłoszenie. Obawiam się że brak doświadczenia za wykonanie zadań o sugerowanym poziomie conajmniej 6 niższym niż obecny Geralta jest działaniem zgodnym z designem. Podyktowane jest to tym, żeby wykonywać zadania na podobnym do Geralta poziomie, aby uniknąć sytuacji, w której gracz wraca w późniejszej fazie gry z silniejszą postacią i wykonuje zadania z wielką łatwością.
Pozdrawiam serdecznie,
Wojciech Mincewicz

Większego idiotyzmu jak to dawno nie przeczytałem. Przecież po to rozwijam postać, żeby było mi łatwiej. I po to sobie normalnie w innych grach robię poboczne rzeczy, żeby główną fabułę przechodzić "łatwo". Tutaj nie mogę sobie robić jak chcę, żeby mieć łatwiej, bo twórcy założyli sobie jedyną słuszną drogę, żeby było trudniej. Brak słów...
 
Za wygranie w gwinta ile dostajecie xp 25? wygrałem jedna potyczke, ktora była na szaro i dostałem własnie tyle xp gdzie podobno za szare zadania doswiadczenia sie nie dostaje. Normalnie zgłupiec mozna no chyba, ze to jakies "inne" szare było :D to było zadanie poboczne a za jedno szare zadanie z głownega watku (z Priscilla) znowu zadnego xp nie dostałem. Pewnie nawer redzi nie wiedza o co w tym chodzi :D
 
Last edited:
Tutaj nie mogę sobie robić jak chcę, żeby mieć łatwiej, bo twórcy założyli sobie jedyną słuszną drogę, żeby było trudniej. Brak słów...
i jeszcze nazywają to ''otwartym światem'' ;) niby jest otwarty ale spróbuj tylko robić coś inaczej niż my to sobie założyliśmy a nie dostaniesz doświadczenia ;)
Szczerze ciesze się że grę dostałe a nie kupiłem...Dodatki na bank spirace...Tyle kłamstw które nam wmawiali to przechodzi ludzkie pojęcie...
Najpierw akcja ''bez zabezpieczeń'' (bo nie każdy ma internet i chcemy abyś kupując naszą grę mógł cieszyć się pełnym produktem-takie były ich słowa) a patcha trzeba było dociągnąć...Na konsolach perfidnie puścili już go przed premierą...
Darmowe wszystkie DLC (tak mówili a jeszcze przed premierą okazało się że są 2 płatne) -nie mam tu za złe że chcą zarobić...
Problemy z instalacją gry!-no to już jakaś masakra jest...Obniżanie grafiki i plątanie się w tym co mówią...
Czarę goryczy przelało brak doświadczenia za zadania...
Zupełnie inaczej by to wszystko wyglądało gdyby sami nie kreowali się na ''innych niż wszyscy'' ''przyjaznych graczom'' kłamali perfidnie taka jest prawda i wyszło jak wyszło.Gracze to nie idioci...Pamiętajcie o tym...

P.S. Zastanawiający jest fakt że w recenzjach nie było o tym praktycznie ani słowa...

Pewnie nawer redzi nie wiedza o co w tym chodzi
Dla mnie jest to niepojętne jak można ''testować'' grę i nie ogarnąć że nie dostaje się doświadczenia w głównym wątku! Znając życie Ci którzy twierdzą że tego buga nie mieli nawet nie zwrócili na to uwagi...
 
Last edited:
Znając życie Ci którzy twierdzą że tego buga nie mieli nawet nie zwrócili na to uwagi...

Ja powiem tak. Grałem ostro wkręcony moim zamiarem było brzydko mówiąc zagladanie wszedzie i zabijanie wszystkiego. Chciałem zrobić doje...ną postać i dopiero na koniec wziać się za wątek główny. Wątek główny zawsze robie na koniec bo jesli od razu ją ukoncze to mi sie nie chce dalej grać. Następnie zacząłem czytać forum i okazało sie ku mojemu zdziwieniu ze moj pomysł na gre w "swój sposób" nie wypali bo gra tak czy siak zatrzyma mnie swoim mechanizmem . Także dowiedziałem się w momencie dotarcia do forum. Teraz czekam aż wyjdzie owy path nie ma sensu sie irytować.
Patrze na to inaczej. Jezeli update ma wyjsc w pospiechu i konsekwencja "szybkiego wydania" maja być nowe błedy to nie jest ta droga .
 
.Dodatki na bank spirace...
Jeżeli uważasz, że Twoje niezadowolenie z gry usprawiedliwia kradzież, to zastanów się, proszę, co robisz na tym forum. Albo miej na tyle kindersztuby, żeby się chociaż do takiego zamiaru nie przyznawać. Jeżeli zamierzasz wdawać się w dyskusję na ten temat, zapraszam na PW.
 
Ech no nie mogę... Po prostu nie mogę, jakbym czytał komentarze na dowolnym portalu informacyjnym, pod dowolnym artykułem w którym pojawia się nazwisko dowolnego polityka. "Oszukali nas", "okradli", "kłamią cały czas", "a już z tą grafiką to w ogóle granda!".

Tak sobie myślę, że jednak REDzi ukręcili ten bicz na samych siebie, bo z każdą częścią gra była coraz lepsza (chociaż dla mnie W1>W2) i coraz bardziej dopieszczana od różnych stron. Teraz chcieli dać temu kolejny wyraz i przez 4 lata pichcili magnum opus i reklamowali się na lewo i prawo, że będzie arcydzieło. I dla bardzo, bardzo wielu osób jest, albo jest blisko. Ale ewidentnie część osób tak mocno zawyżyła swoje oczekiwania, że każda skaza na tym wyimaginowanym obrazie jest teraz godna kary, imiennych przeprosin na piśmie i jeszcze koszulki w gratisie. Ja znowu pisze to samo, ale mnie to tak mierzi, że aż wstyd mi za takie podejście pozostałych "fanów". Aż się chciałoby przeprosić REDów za taki ogólny wydźwięk, bo choć to pojedyncze osoby, to jednak smród się ciągnie po całości.

I nie, nie wierzę ślepo w idealizm tej gry, czy w nieskazitelność i mityczność REDów na czarnej Kelpie. Ale na prawdę serdecznie życzę każdemu malkontentowi, żeby kiedyś doświadczył osobiście jak trudne jest zaplanowanie, napisanie i przetestowanie czegokolwiek. Ja nie wiem, niektórym się wydaje chyba, że soft to się wyklikuje z kreatora windowsowego, albo pisze w Wordzie. A tymczasem testowanie i pół roku, ot, choćby trochę bardziej skomplikowanych formatek na stronie www (gdzie nie ma nieliniowośći żadnej) potrafi tyle zając i wciąż błędy się zdarzają.

Oczywiście, można napisać, że REDzi dali czeterch liter. Można napisać, że to, to i tamto jest do natychmiastowej naprawy, bo boli. Można napisać, że fanboye są ble. I fajnie, pospierajmy się o to! Ale ton niektórych wypowiedzi zahacza o poziom bruku i jeszcze grzebie się niżej pod poziom mułu i to nawet zupełnie bez użycia wulgaryzmów, czy bezpośrednich obelg :/ Ja już więcej się nie powtórzę w tym temacie, bo widzę, że to nie ma sensu za bardzo - co jedna osoba kończy, to inna zaczyna, rzuca mięsem dostaje bana prędzej czy później i pojawia się kolejny "oszukany", "okradziony" czy inny antysystemowiec.

I sorry ale się nie zgodzę @kungfull. Cały hejt czas dotyczy jednego i tego samego - patcha w którym miał być naprawiony bug z expem (bo o pozostałych życzeniach co by kto chciał mieć naprawione, to są pojedyncze posty).
 
Zasadniczo zaczynam się poważnie zastanawiać przez Was czy "spiracona" wersja wiedzmina 3 aby nie działa lepiej niż oryginalna. Brak downgradu, są szare 1 i exp za nie....
Jak ktoś znajdzie fajną wersje PC niech wyśle do Redziaków może rozkminią jak zrobić swoją wersje na podstawie tego.

Ps
Kradzież jest zła - nie ma wątpliwości.

Ale naciąganie własnych rodaków, świata na 1,5 bańki preorderów x cena za wersję beta której nie można w miesiąc usprawnić również nie ma wiele wspólnego z dobrem.

Moim zdaniem- jak nie masz gotowej gry, nie wydawaj jej. Jak masz nie gotową a musisz wydać - poinformuj i daj przecenę jako produkt potencjalnie wadliwy.

Właściwie to na opakowaniu nie ma w wymaganiach - wymaga dostepu do internetu.

Łatki z definicji to są elementy opcjonalne poprawiająca jakość gry a nie są elementem kluczowym do jej rozpoczęcia lub ukończenia.
Gdybym nie miał połączenia z netem został bym oszukany na 220 złotych + przesyłka. Co wtedy ?
 
Last edited:
Top Bottom