Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
każde pewnie zadanie w systemie ma przypisany exp. Tak więc sumę zadań gracza x ich exp - aktualnie posiadany exp = wynik. I owy wynik należy doliczyć do konta gracza. Tylko bez kitu że się nie da.
Tyle że taki sposób naliczania pominie XP za zabijanie przeciwników.
 
Masz racje - za prosto by było.

Trzeba poczekać aż Redzi skończą nas ignorować i napiszą swoją propozycje,
Co by nie wymyślili proponuje free sezon pass dla wszystkich co kupili grę przed naprawą qestów, tak na zgodę.
 
Wiecie co ja już po woli zaczyna myśleć, że te zadania, które odpalają się po wykonaniu jakiś trudniejszych są specjalnie na niższym levelu żeby nie dostać za nie expa. Już tłumacze. Mamy level 25 robimy zadanie z 30 poziomu dzięki czemu dostajemy zadanie z 11 lev, przez co w obecnym systemie nie dostaniemy doświadczenia co było z góry zamierzone przez twórców. Tylko nie wiem z jakiego powodu. Żeby nie nabić za dużo poziomów? Bez sensu, to po co w ogóle system levelowania i zdobywania doświadczenia jak się go po prostu zabiera graczowi.

Coś czuje, że szybko tego nie zmienią. Normalnie brak słów, ale miło, że są ludzie, którzy również z takim systemem się nie zgadzają i go potępiają. Może CDP w końcu pójdzie do rozum do głowy i da graczom chociaż możliwość grania po swojemu z wykonywaniem zadań według własnego uznania. Ja już nie gram i czekam 3 dzień, oby to czekanie w ogóle miało sens...
 
Last edited:
Tyle że taki sposób naliczania pominie XP za zabijanie przeciwników.

Moim zdaniem nie masz racji. Jeżeli deweloperzy odrobią pracę domową polegającą na oflagowaniu wszystkich zadań, które powinny dodawać punkty doświadczenia (a nie doliczają ich poprawnie), to kwestia dodania dodatkowego doświadczenia w oparciu o ukończone zadania nie powinna stanowić problemu nie do rozwiązania.

Punkty doświadczenia za zabitych przeciwników nie mają w tej kwestii nic do uwzględnienia. Jest to zupełnie osobne źródło doświadczenia, które obecnie nie stanowi problemu (bo przecież za tzw. "moby" doświadczenie jest naliczane poprawnie, tj. w sposób marginalny do całości).

Myślę, że najistotniejszą kwestią w rozwiązaniu obecnego problemu jest dokładne sprawdzenie zadań, które powinny dodawać (A NIE DODAJĄ) doświadczenia za ich ukończenie, oraz obowiązkowe naprawienie tego problemu z uwzględnieniem wcześniejszej rozgrywki (innymi słowy ex nunc, od początku zaistniałej sytuacji, z uwzględnieniem "grania od premiery").

Jako kilka opcji reparacyjnych, widzę:

-proste dodanie poziomu do obecnego, oraz punktów umiejętności do wydania;
-powiadomienie graczy o konieczności odpowiednio długiej medytacji;
-otrzymanie eliksiru od NPC
-wizyta u NPC:
-odczytania tablicy ogłoszeń
-wizyta gdziekolwiek... itp.

Błąd w naliczaniu doświadczenia za ukończone zadania nie stanowi w mojej ocenie problemu nie do rozwiązania.

Oczywiście należałoby ów proces przeprowadzić bez szkody dla grających od premiery, inaczej defamacja oraz wyniesienie z miejsca pracy na widłach mogłoby spotkać nierozważnych deweloperów, bowiem siła pospolitego ruszenia bywa nieujarzmiona.

P.S. W mojej opinii wykonanie zadania będącego na wyższym poziomie niż poziom postaci powinno się wiązać z dodatkowym bonusem w formie np. doświadczenia - oczywiście w rozsądnych widełkach (bo w końcu ktoś dał radę, a teoretycznie nie powinien, tym bardziej na wyższym oraz najwyższym poziomie trudności).

P.S.2 Dodatkowe złoto za powyższe rozwiązanie mija się z celem. Na najwyższym poziomie trudności mając 15 poziom mam ponad 21k koron oraz najlepszy możliwy ekwipunek (na ten poziom) - nie ma co robić z pieniędzmi.
 
Last edited:
Mnie tylko ciekawi kto z CDPR, ludzi którzy mienią się developerami-graczami grał od początku po zmianie lvlowania i czerpał z tego frajdę - nazwiska się domagam.

Systemu szybko nie zmienią ? jeżeli chcą sprzedać DLC przepraszam "rozszerzenia" to raczej muszą.Myślę że są w rok w plecy z wydaniem Wiedzmina 3 więc ekstra kasa jest im / inwestorom dość potrzebna.

Poza tym myślę (mam nadzieje) że ktoś u nich jednak myśli, przynajmniej dział marketingu albo chociaż finansów. Oni dobrze wiedzą i widza że właśnie tytuł rpg roku odleciał daleko daleko, widza że groźba niskiej sprzedaży sezon pasów jest bardzo realna a przyszłe projekty (ich sprzedaż) zagrożona.
A jeżeli nikt tego nie widzi (na uk/usa forum dziś też doszło do wrzawy i nie ciekawych tekstów w strone redsów) to szykuje się 200 nowych bezrobotnych ex developoerów i świty na rynku.

Swoja drogą fajna sytuacja jeszcze w weekend (dzien teoretycznie wolny) i dzis jeszcze o 6-7 redsi pogłaskiwali graczy z usa. Teraz gdy nastroje związane z brakiem EXPa są m/w jak u nas tam też po redach ni widu ni słychu :D:D:D

Jeżeli ktoś w tej firmie ma jaja [im wyżej postawiony tym lepiej] powinien jutro wyjśc przed kamerę i wypowiedzieć się w tej sprawie : co się stało, kto za to wyleci - i nie mam na myśli Pani Hani tylko osobę która to finalnie podpisała, kiedy naprawią, i co dostaniemy w zamian. Później powinien opublikować na każdym kanale oficjalnym widzmina i cdpr.
Czasu i nerw to nie cofnie ale przynajmniej wtedy może mówić ze firma zachowuje resztki twarzy.



Ps tak się zastawiam, jutro chyba w pracy przedyskutuje mianowicie :

Jak wygląda sytuacja gdybym zjawił się w Wawie z grą i rachunkiem, powiedział dzien dobry nazywam sie tak i tak oto Wasza gra. Gra jest zepsuta nie da się nabyć doświadczenia proszę naprawdę mojej gry wymianę na grę pozbawioną tych wad lub zwrot pieniędzy.
 
Last edited:
Jak wygląda sytuacja gdybym zjawił się w Wawie z grą i rachunkiem, powiedział dzien dobry nazywam sie tak i tak oto Wasza gra. Gra jest zepsuta nie da się nabyć doświadczenia proszę naprawdę mojej gry wymianę na grę pozbawioną tych wad lub zwrot pieniędzy.

Już mówię: ŻADEN sprzedawca nie zwróci Ci pieniędzy za "rozpakowaną grę". Koniec kropka, dziadek bobka. Czemu? W dużym skrócie - polskie prawo. Cobyś jednak miecza nie ostrzył podpowiem, że w przypadku "odpakowania" lub innego wykorzystania określonej wersji gry, tak prawo działa na świecie. Innemi słowy, w powyższej kwestii przestajesz mieć cokolwiek do gadania otwierając zapieczętowaną fabrycznie kopię gry.

Wracając do głównego wątku, gównoburza odnośnie bugów w obecnej wersji gry (1.04) jest całkowicie uzasadniona. Moja osobista prośba o naprawienie błędu z naliczaniem doświadczenia jest przeze mnie nadal podtrzymana.
 
Poza tym myślę (mam nadzieje) że ktoś u nich jednak myśli, przynajmniej dział marketingu albo chociaż finansów. Oni dobrze wiedzą i widza że właśnie tytuł rpg roku odleciał daleko daleko, widza że groźba niskiej sprzedaży sezon pasów jest bardzo realna a przyszłe projekty (ich sprzedaż) zagrożona.
A jeżeli nikt tego nie widzi (na uk/usa forum dziś też doszło do wrzawy i nie ciekawych tekstów w strone redsów) to szykuje się 200 nowych bezrobotnych ex developoerów i świty na rynku.

Hm... aż tak mocno bym do tej sprawy nie podchodził... nawet z tym błędem, mimo wk***ienia itd ta gra jest po prostu najlepszą grą na rynku jakby na to nie patrzeć... A mógłbyś przybliżyć co się dzieje na zachodnim forum? Ja myślałem, że się zachowuję jak rozkapryszony bachor otwierając poprzedni temat, a tu widzę, że reszta świata dobiła do 15 - 17 lvl i się zaczęło :p
 
Na zachodnim ? powstają topicki w stylu : musicie zmienić exp za qesty, najgorsza gra roku wiedzmin 3 , przez was od tygodnia nie gram itp ogólnie koniec miodu w uszy cdp r. Najlesza gra ? przed paczem może i tak teraz to to nawet nie gra.
 
Szczerze? Rozpisujemy się, a i tak praktycznie nikt tego nie zobaczy.
Psują sobie aktualnie sprzedaż przyszłych produkcji, bo na takie gry, jak choćby cyberpunk nawet nie spojrzę. Szkoda czasu, bo wiem, że premiery bez problemów nie ma u Redów. Na początku miałem wielki szacunek do tej firmy, teraz on spadł. Nawet nie wiemy, czy naprawi ten patch 1.05 ten idiotyczny schemat zadań.
A do tego nie dosataliśmy nawet grama informacji o przesunięciu jego wydania, a suport (oficjalny) na nic nie odpisuje. Za to u Amerykanów są 24/dobę.
Gdybym nie uwielbiał uniwersum Wiedźmina przez książki nie kupowałbym tego na premierze. Ale co tam, swoje u nas zarobili, teraz hajs musi zgadzać się w innych państwach.
 
I te nieszczęsne ostatnie patche. W teorii miały naprawiać błędy, w praktyce dorzuciły kilka nowych.
 
Większość chyba nie rozumie, że to może być działanie celowe. Przez fakt, że w grze nie ma skalowania potworów, pod koniec linii fabularnej poziom postaci został przewidziany na 3x lvl. I taki się osiąga. Gdyby za wszystkie zadania był exp to w przypadku gdy ktoś postanowiłby zrobić wszystkie zadania poboczne przed ruszeniem wątku głównego poziom postaci byłby po prostu "za duży" i popsuł ogólny balans. Nie wiem czy tak jest na 100%, ale dla mnie to wygląda jakby w grze była "pula doświadczenia". Jeśli na jakimś etapie system wykryje że poziom postaci wybiega ponad przewidziane "widełki" to przyznawanie expa jest tymczasowo wyłączane, ale w ogólnym rozrachunku niewiele to zmienia bo na koniec i tak będziemy mieli tyle ile mamy mieć.
Rozwiązania są 2. Jedno po stronie samych graczy - po prostu grać i czerpać przyjemność z tego co się robi wiedząc, że na końcu i tak będziemy miel "zalecany" poziom. Drugie po stronie developerów - wprowadzić lubiany/nie lubiany system skalowania. Wtedy questy nie mają zalecanego poziomu i każdy wykonuje zadania kiedy mu się podoba mając podobne wyzwanie.
 
Większość chyba nie rozumie, że to może być działanie celowe. Przez fakt, że w grze nie ma skalowania potworów, pod koniec linii fabularnej poziom postaci został przewidziany na 3x lvl. I taki się osiąga.

To w takim razie jaki jest sens mówienia, że można Geraltem dobić maksymalnie do 60 poziomu (o ile to w ogóle prawda)? Rozumiem 3x lvl. pod koniec samej tylko linii fabularnej, ale jak ktoś wpierw chce zrobić wszystkie zadania poboczne. To mimo to ma mieć 3x lvl., bo tak gra zakłada, jak zabierze się za główny wątek gry? Po za tym, jak już było niejednokrotnie wspomniane, to wypacza sen gry z otwartym światem.
 
To w takim razie jaki jest sens mówienia, że można Geraltem dobić maksymalnie do 60 poziomu (o ile to w ogóle prawda)? Rozumiem 3x lvl. pod koniec samej tylko linii fabularnej, ale jak ktoś wpierw chce zrobić wszystkie zadania poboczne. To mimo to ma mieć 3x lvl., bo tak gra zakłada, jak zabierze się za główny wątek gry? Po za tym, jak już było niejednokrotnie wspomniane, to wypacza sen gry z otwartym światem.

Nie wiem czemu ktoś tak mówi bo 60 lvl nie osiągniesz - po prostu w grze nie ma kontentu na taki poziom. Maksymalny poziom questa pobocznego jaki widziałem to 35.
Gdyby było skalowanie przeciwników, to pomijając fakt idiotyzmu typu wilki na 40 lvl - mógłbyś biegać po otwartym świecie gdzie chcesz i kiedy chcesz i nie miałbyś problemu że nie mieścisz się w widełkach. CDPR postanowiło nie robić skalowania i stąd problem. Jeśli ostatni quest główny jest przewidziany na 34 ( z tego co pamiętam) poziom to dziwne by było gdybyśmy mieli załóżmy 60 podczas próby zrobienia go.
 
Rozwiązania są 2. Jedno po stronie samych graczy - po prostu grać i czerpać przyjemność z tego co się robi wiedząc, że na końcu i tak będziemy miel "zalecany" poziom. Drugie po stronie developerów - wprowadzić lubiany/nie lubiany system skalowania. Wtedy questy nie mają zalecanego poziomu i każdy wykonuje zadania kiedy mu się podoba mając podobne wyzwanie.

Nie jestem w stanie grać czerpiąc przyjemność w momencie kiedy wali mi się system rozwoju... Poza tym nie jestem chyba odosobniony w poglądzie, że najpierw poboczne a dopiero potem fabuła - żeby dłużej czerpać przyjemność z gry. System, który każe mi najpierw zrobić fabułę a potem sobie biegać za pobocznymi zadaniami jest idiotyczny...
 
Nie jestem w stanie grać czerpiąc przyjemność w momencie kiedy wali mi się system rozwoju... Poza tym nie jestem chyba odosobniony w poglądzie, że najpierw poboczne a dopiero potem fabuła - żeby dłużej czerpać przyjemność z gry. System, który każe mi najpierw zrobić fabułę a potem sobie biegać za pobocznymi zadaniami jest idiotyczny...

Źle mnie zrozumiałeś. Nikt Cię nie zmusza żebyś najpierw robił fabułę - możesz robić poboczne, ale wtedy za kolejne "główne" możesz nie dostać expa ;)
To za jakie aktywności postanowisz zebrać jakąś "pulę" expa to Twój wybór. Chodzi o to że na danych etapach gry będziesz miał sumarycznie taki a taki poziom, bo gra zakłada że taki powinieneś mieć.
 
Źle mnie zrozumiałeś. Nikt Cię nie zmusza żebyś najpierw robił fabułę - możesz robić poboczne, ale wtedy za kolejne "główne" możesz nie dostać expa ;)
To za jakie aktywności postanowisz zebrać jakąś "pulę" expa to Twój wybór. Chodzi o to że na danych etapach gry będziesz miał sumarycznie taki a taki poziom, bo gra zakłada że taki powinieneś mieć.

Czyli zamiast skalowania gry do poziomu postaci, mamy skalowanie postaci do poziomu gry. Genialne...
 
Czyli zamiast skalowania gry do poziomu postaci, mamy skalowanie postaci do poziomu gry. Genialne...

Dokładnie tak to wygląda. Oczywiście jak już wspomniałem 100% pewności nie mam, ale z obserwacji organoleptycznych tak właśnie wychodzi. W jednej z misji głównych dostałem expa wartego 4 poziomy, bo widocznie gra założyła że tyle powinienem.
 
Dokładnie tak to wygląda. Oczywiście jak już wspomniałem 100% pewności nie mam, ale z obserwacji organoleptycznych tak właśnie wychodzi. W jednej z misji głównych dostałem expa wartego 4 poziomy, bo widocznie gra założyła że tyle powinienem.

Ale czy gdyby tak było, to nie mielibyśmy do czynienia z żadnym błędem? A przecież CDP Red przyznali się, że bug jest...
 
@Vinis88_PL CDPR przyznał jedynie, że bug jest za zielone zadania, gdzie ludziom wcale expa nie nalicza, ale to może też być spowodowane tym dziwacznym systemem, bo tuta nic nie nalicza, a może potem naliczy wlasnie z 4 levele. Kompletna głupota.
 
Ale czy gdyby tak było, to nie mielibyśmy do czynienia z żadnym błędem? A przecież CDP Red przyznali się, że bug jest...

To co my widzimy jako bug, a co widzi CDPR to 2 różne sprawy. Może uznali że system nie do końca się sprawdza (w oczach graczy) i coś tam zmienią.
Nie raz już się spotkałem z sytuacją gdzie developerzy tłumaczyli własny "design flaw" jako bug, a innym razem bugi tłumaczyli jako feature ;)
 
Top Bottom