Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
Też nie dostałam punktów za dwa zadania główne. I to te zielone. Wypadałoby się cofnąć od jutra?
I niestety brak XP za zadania szare też uważam za zły pomysł, bo zamiast cieszyć się miejscem, które zwiedzam, muszę zbierać zlecenia i gnać po całej mapie. Już nie mówiąc o tym, że gra częstuje mnie informacją, że Skellige mam zacząć od poziomu 16, a tam zadania na niższe levele, w ogóle nie premiowane.
To wręcz nie fair wobec gracza.
To RPG przecież, wiec gracza ma bawić też to, że rozwija swoją postać, że może wybierać coraz to nowe umiejętności, że moc postaci rośnie. I tak mamy sloty (wg mnie jest ich za mało, białe skllle, które mają tylko 1 poziom powinny dostać po prostu swoją odrębną kategorię. Mamy wybrać z nich trzy i już. Widzę tu bardzo duży brak konsekwencji), więc spore ograniczenie.
 
Mnie ciekawi czy zostanie to naprawione, albo wypowie się ktoś z CDP i powie dlaczego wpadli na taki głupi pomysł, by karać ludzi za nie granie według ich schematu.
 
Już pisałem trochę w tym wątku ale po rozmowie z znajomymi mamy kilka uwag i może ktoś z Redsów się ustosunkuje.

- Jeżeli karzecie osoby które nie gnają po mapie tylko wczuwają się dając im brak EXP za qesty szare to przynajmniej dobrze ulokujcie te qesty.

Czemu? ponieważ już któraś osoba z którą rozmawiam ma problem/dylemat w postaci odnalezienie nowego miejsca na mapie z szarym qestem.
Jaki jest sens gnać, robić coś przez 20 minut nie dostając expa, itemów fajnych ?

Szare qesty już na 16 lvl (który zalecacie) są w Skelige. Mało tego niektóre qesty zielone wymagają zrobienia masy szarych qestów podobnych związanych nawet z główna linią fabularną za które gracz otrzymuje okrągłe nic.

Nie wiem co komu strzeliło do głowy z brakiem expa. Zauważcie że dając pełnie expa za szare zadania gracz i tak ponosi karę ponieważ np 50 xp ma zupełnie inne przełożenie na 2 lvl jak i na 13.

Co to rodzi za problemy ?

- niektórzy (jak ja) co na Skelige dopłynęli na lvl 23-24 nie mają szans levelowania. na oko 60% qestów szarych 15%zielonych 25% czerwonych (za które też nie przywidujecie expa)

-wiele osób oleje szare qesty - bo nie ma sensu tracić na nie czas w tej grze. Dla mnie osobiście mogły być dodane automatycznie jako nie zaliczone.

- nawet zaczynając gre na najwyższym poziomie trudności nie ma możliwości zrobienia wszystkich qestów gdy są zielone, chyba że zna się ich dokładne położenie (nie chodzi tu o tablice). Tutaj moje przypuszczenie ale wydaje mi się że nawet znając ich położenie i wymagania nie da się ich zrobić bo np do Novigradu dochodzimy mając już przynajmniej ten 10 lvl a pod novigradem jest qest na 2 lvl.

Ogólnie rzecz biorąc : Aby zagrać w wiedźmina wziąłem wolne w pracy, po pracy mimo że nad głową mam pisanie pracy grałem dziennie z przyjemnością z 6-7 godzin. A teraz już nawet konsoli za bardzo nie włączam bo zabiliście moją frajdę z grania. Teraz gdy dostane qesta nie gnam od razu przed siebie tylko sprawdzam czy w ogóle opłaca się tam iść...

Tak wiem kupiłem grę, dostaliście kasę więc możecie nie widzieć problemu. Pamiętajcie tylko że miałem kupić sezon pass (jak i wiele osób) a w tej chwili zastanawiam się czy to ma sens.
Czy dodatki będą wymagające ? na postacie na max lvl ? albo widełkach 50-60? ja nie dobije naj prawdopodobniej do 30...

Proszę naprawcie to jak najszybciej.

Ps jeżeli chcecie prawdziwe fajne ficzery oto propozycje :

-skrzynka w mieście na rzeczy "na później" lub trofea chociaż. Ekwipunek nawet z jukami na 170 to za mało.

-więcej miejsca na skile

-własna rezydencja albo chociaż chałupa gdzie można trofea postawić. Albo chociaż pokój z kaer morhen.

- nie ginące znaczniki kowali ! idzie szewskiej pasji dostać chcąc kupić mapę do kota, gryfa oglądając mapę i myśląc gdzie mogł być jakiś kowal.

Pozdrawiam Redów
 
No niestety brak oznakowania kowali i ważnych miejsc po ich odkryciu razi. Trzeba sobie tworzyć własne mapy.
No i nie można czasem porozmawiać z danym rzemieślnikiem lub sprzedawcą. Zrozumiałe to jest, jeśli chodzi o noc, sen itd. Ale w dzień, gdy kowal kub kupiec stoją przede mną? Dziwne.
Schowki mi zbędne akurat, bo się mieszczę, ale taki pokój własny w Kaer Morhen byłby świetnym rozwiązaniem. To już było w niejednej grze, ale się po prostu sprawdza.
No a co do skilli, to już wyraziłam swoje zdanie. Wystarczyłaby mała zmiana - 3 dodatkowe sloty na białe (tylko!) umiejętności, jako że są one odmiennie traktowane.
 
kolega @KLINKU świetnie to opisał i podpisuje się pod tym nogami i rękami. Czekałem na tą grę tyle czasu odliczałem dni godziny. Przegrałem już 50h ledwo doszedłem do Novigradu, tak zwiedzam zaglądam w każdy kąt i teraz się dowiaduje, że to był złe, bo mam już 12 poziom, a nawet nie zacząłem głównego zadania w Novigradzie i nie bedę dostawał expa za białe zadania, których w moim stylu grania byłaby pewnie masa. Odechciewa się grać...
 
nie rozumiem was przecież nawet jak nie dają expa za questy to i tak one mają przecież fajną treść nie wykonacie questu tylko dlatego że nie dostaniecie expa ominiecie całą treść tego questa bo nie ma expa lol tym bardziej że questy nawet te poboczne to nie przynieś zanieś pozamiataj
 
To trochę nie tak że marudzę na to że qesty dają nic. Mechanika levelowania jest przez to zepsuta.

gdyby 1 qest na 10 dawał nic - to bym nie walczył o to, pewnie zrobił bym go z uśmiechem bo są 1000% lepsze niż np w DA.

Problem w tym że gracze którzy grają po swojemu (delektując się światem) około 20 poziomu przez złą mechanike levelowania okrywają że 1/10 to qestów jest ale zielonych.

Tak więc zadaje pytanie. Czytałem że grę można skończyć na 60 lvl - jak ? w białym, novigradzie zrobiłem każdy jeden qest. Zostało mi jak rozumiem skelige i to nie całe bo zostało mi 46 ? i żadnych jak na razie misji.

Mam level 25. Od ponad dnia nie miałem level upu. A to chyba o rozwijanie postaci chodzi nie? to nas graczy bawi, troche lepszy miecz (ktory wymaga levelu) nowy skill.

Przez to że qesty (większość) nie dają nic prócz radości że tam byłem naprawdę moja gotowość do eksploracji tak świetnego świata spadła kilkukrotnie.

Tak więc jeżeli Redsi mogą coś zrobić w tym temacie by gra dawała radość z grania - niech to naprawią a jeżeli nadal uważają że to świetny pomysł niech przynajmniej w tutorialu dają wielkie ostrzeżenie o tym że za takie qesty żadna nagroda nie jest przewidywana.

Co prawda wiele osób nie będzie snuło własnych historii tylko gnało na 1 kopyto ale może chociaż uniknie się rozczarowań w późniejszym okresie gry.

W sumie idąc tym tropem po co w ogóle levele? itemy? mogliśmy odrazu dostać sandboxa z dojechanym Geraltem na 60 lvl

Wyszło by na to samo skoro gdzieś tam w połowie, może troche więcej gry nie dostajemy exp i nie możemy zmienić sprzętu na lepszy (brak lvl)
 
Last edited:
No właśnie gdyby nie ogólny problem z doświadczeniem w ogóle bym tutaj nie trafił i nie zobaczył, że istnieje też problem z brakiem doświadczenia za białe zadania. To, że nie ma nigdzie takiej wiadomości w grze też boli, ja teraz boje się w ogolę odpalać grę i wykonywać jakiekolwiek zadania, żeby potem nie żałować straty cennego expa, jaki niewątpliwie jest na 4 poziomie trudności
 
Też dołączam się do prośby aby w najnowszym patchu odblokować exp za "szare" zadania. Chciałbym iść dlaej z wątkiem głównym, ale boję się, że potem robienie zadań pobocznych nie będzie miało w ogóle sensu.
Pozdrawiam Podpłomyk225
 
Piszac o szarych zadaniach macie na mysli te spod znaków zapytania? Dopiero na szczescie zaczynam gre wiec moze jak to jutro poprawia patchem to bede sie mogl w pelni cieszyc gra
 
@tery chodzi o zadania które masz w dzienniku : masz tam misje główne, poboczne, zadania wiedźmińskie, poszukiwania.

Jeżeli który kol wiek robi się szary (różnica między lvl zadania a twoim jest większa niż 6) to za żadne nie masz expa.

dla przykładu : jak masz ochotę robić tylko głowną fabułę i np na 12 lvl dopiero zechcesz robić zadania poboczne to każdy qest z pobocznych, zlecęn, poszukiwan itp poniżej 6 lvl daje ci 0 expa.
 
@tery mamy na myśli zadania które są o min 5 poziomów mniejsze niż twój poziom postaci. Przykład: mam 12 poziom, jeden poboczny Quest jest z poziomu 6-stego i wyświetla się on na szaro/biało. Nie dostane za niego ani jednego punktu doświadczenia. Dosłownie: ZERO. To jest ból jak cholera...
 
To ja się jaram, że rozwaliłem jakiegoś czerwonoczaszkowca, a tu czytam, że to źle!?
 
okej rozumiem tyle ze ja spotkalem sie z brakiem doswiadczenia spod miniquestow ze znakow zapytania (ciekawe miejsca) dla przykladu : pod znakiem zapytania jest gniazdo ghuli do zniszczenia i za nie dostaje jakies tam doswiadczenie a juz np za quest gdzie znajduje list przy jakichs tam zwlokach , czytam list pojawia sie miniquest znajdz ukryty skarb i juz za to doswiadczenia nie dostaje, dodam ze w momencie gdy to zauwazylem to quest ze znalezieniem skarbu byl zaznaczony na czerwono czyli duzo wyzszy level niz moj obecny i zero exp a za ghule jakis tam exp dostalem a byl potrzebny duzo nizszy level do jego wykonania, to normalne, tak ma byc? bo z tego co mowicie ze jesli zadanie jest o 6 leveli mniej nie dostaje sie exp to moze jak jest 6 leveli i wiecej wyzej to tez sie nie dostaje exp ?

To ja się jaram, że rozwaliłem jakiegoś czerwonoczaszkowca, a tu czytam, że to źle!?
Ja tez rozpykałem alghula z jakiegos tam wysokiego levelu samemu bedac na 2 i co to tez żle? bez sensu
 
Last edited:
Dokładnie to tylko Redzi wiedzą.

Ale jak zrobiłeś qesta na czerwono lub zabiłeś mobka takiego to masz albo sporo mniej expa niż gdybyś poczekał albo wcale
 
Czyżby ukryta w żaden sposób nie dająca się odkryć liniowa droga wyłożona paczeniem w dziennik i szukaniem questów z adekwatnym lvl?! Widły, gdzie te widły... :troll:
 
nie rozumiem was przecież nawet jak nie dają expa za questy to i tak one mają przecież fajną treść nie wykonacie questu tylko dlatego że nie dostaniecie expa ominiecie całą treść tego questa bo nie ma expa lol tym bardziej że questy nawet te poboczne to nie przynieś zanieś pozamiataj

Ależ zrobię, ale niech mi ktoś wtedy powie wprost, że nie gram w pełnoprawną grę typu RPG. Kupując Wiedźmina oczekuję RPG-a i tyle. Gdy kupuję takie Unity, liczę się z tym, że będzie to coś na kształt telenoweli (w Unity ze szczątkowym rozwijaniem postaci).
 
czekam od czwartku na tego patcha i mimo że chce mi się grać jak cholera to za nic w świecie nie włączę tej gry, dopiero zacząłem wątek w Novigradzie, jeszcze nie odnalazłem Jaskra ale pomogłem temu kowalowi elfickiemu, Hatori czy jak mu tam a to było zadanie z czerwoną czaszką. Mam nadzieję że nie uciekło mi zbyt wiele expa. Patch już jutro na szczęście
 
Szkoda tylko że pacz docelowo poprawia jedynie częsty brak expa za zielone qesty - brak info o tym by coś było zmienione względem szarych i czerwonych qestów. Oto ten ambaras
 
Dlatego ja z wielkim bólem serca, ale odłożę Wiedźmina na dłużej jeśli to nie zostanie zmienione. Mam nadzieję, że jeśli przy alchemii moderzy już coś zaczynają robić bez Redkita w interesującym mnie kierunku, to i tutaj coś wymyślą. Nie spodziewałem się, że jakaś mechanika gry wkurzy mnie bardziej niż alchemia właśnie. Ale karanie mnie brakiem doświadczenia za to, że gram sobie po swojemu to już przesada. @Marcin Momot o której można się dziś spodziewać tego patcha i czy jest w ogóle jakakolwiek szansa na zmianę systemu przyznawania doświadczenia za questy szare i czerwone?
 
Top Bottom